PDA

View Full Version : درخواست نام رشته برای برنامه نویسی (کامپیوتر) امور تجاری

منصور بزرگمهر
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 23:13 عصر
آیا در دانشگاه چه داخل کشور و یا چه خارج کشور، رشته تخصصی برای برنامه نویسی امور تجاری (یعنی ترکیب علوم کامپیوتر شامل : برنامه نویسی، بانکهای اطلاعاتی، وب و ... و علوم مدیریت و اقتصاد شامل : مدیریت و امور اداری، حسابداری، امور اقتصادی و مالی و ...) وجود دارد، یا خیر؟

من رشته حسابداری خوانده ام، ولی برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی را هم خوب می دانم، و برنامه تجاری می توانم ایجاد کنم، ولی آیا رشته دانشگاهی برای این امر وجود دارد، که تخصصی و فنی به این امور بپردازد، و سیستماتیک و تخصصی آموزش ساخت این نوع برنامه ها را بدهد؟ گفتم ایران یا خارج فرق نمی کند، نام رشته چیست، و نام انگلیسی آن چیست؟

آیا رشته IT اینگونه است یا خیر. من تمرکز بر برنامه نویسی تجاری دارم، و نه امور دیگر. نام این رشته چیست؟

kiani_behzad
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:18 عصر
همچین رشته ای وجود نداره اما نزدیک ترین رشته به این رشته و مواردی که شما گفتین رشته تجارت الکترونیک هست که یکی از گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع ارشد هست.

منصور بزرگمهر
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 22:48 عصر
دوست عزیز با عرض سلام و وقت بخیر و تشکر از جواب جنابعالی

ابتدا نام انگلیسی این رشته چیست؟

آیا دوره ای کوتاه مدت، یا بلند مدت، و یا رشته دانشگاهی برای این منظور وجود دارد، در خارج از کشور. لطفاً نام انگلیسی آن را بگوئید.

متشکرم - بزرگمهر

kiani_behzad
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:37 عصر
دوست عزیز با عرض سلام و وقت بخیر و تشکر از جواب جنابعالی

ابتدا نام انگلیسی این رشته چیست؟

آیا دوره ای کوتاه مدت، یا بلند مدت، و یا رشته دانشگاهی برای این منظور وجود دارد، در خارج از کشور. لطفاً نام انگلیسی آن را بگوئید.

متشکرم - بزرگمهر
Electronic commerce نام انگلیسیش هست.(تجارت الکترونیک)
بله در خارج از کشور این رشته وجود داره.( البته در مقطع ارشد IT)
من خودم لیسانسمو IT خوندم. اما تو لیسانس IT زیاد شبیه به چیزی که شما میخوایی نیست.
امیدوارم موفق باشی.