PDA

View Full Version : بستن EnterPrise Manager

E.rahimi
سه شنبه 10 خرداد 1384, 08:10 صبح
چطور میشه EM را در SQL SERVER2000 بست.(با مجوز وارد EM بشیم)

AminSobati
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 01:00 صبح
دوست عزیزم،
قبل از هر چیز، در EM از خود SQL Server باید Properties بگیرین و در قسمت Security، از SQL Server and Windows برای Authentication استفاده کنین. بعد از اینکه سرویس رو مجددا راه اندازی کرد، باید دوباره همونجا رو Right Click کنین و Edit SQL Server Registration... انتخاب کنین. بعد Use SQL Server Authentication و بعد Always prompt.
ولی مسئله اینجاست که اگر کاربری که الان در ویندوز لاگین کرده، داخل SQL Server یک لاگین از نوع Windows Authentication داشته باشه، میتونه مجددا به حالت قبل برگرده. پس باید لاگینش از SQL Server حذف بشه تا فقط توسط SQL Authentication بشه وارد شد.

محمد میرمصطفی
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 02:09 صبح
تو سطح ویندوز میشه ولی SQL Server، لااقل من بلد نیستم. باید Permission باز کردن EM رو از یه گروه بگیری بعد کاربر مورد نظرتو عضو اون گروه کنی. حالا دیگه چندان مهم نیست که کاربر Admin هست یا نه.

AminSobati
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 12:06 عصر
باید Permission باز کردن EM رو از یه گروه بگیری
دوست عزیزم چنین چیزی در SQL Server وجود نداره.

محمد میرمصطفی
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 01:34 صبح
عرض کردم تو سطح ویندوز یعنن Group Policy، بنده منظورم SQL Server نبود.

AminSobati
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 22:39 عصر
دوست عزیزم معماری Security در ویندوز و SQL Server بسیار متفاوته. استفاده از Group Policy چه کمکی میکنه

محمد میرمصطفی
جمعه 13 خرداد 1384, 02:31 صبح
شما در Group Policy هر چیزی رو میتونید کنترل کنید. (شما مدیر هستید می دونیم ولی) لطف کنید این سوال رو در بخش ویندوز مطرح کنید خودم در خدمتتون هستم.

AminSobati
جمعه 13 خرداد 1384, 16:25 عصر
میر مصطفی جان من سوالی ندارم فقط عرض حقیر اینه که اصل سوال دوستمون در مورد کنترل Login به SQL Server یا به نقل خودشون "ورود به EM با مجوز" هستش که Group Policy نقشی در این مورد نداره..