PDA

View Full Version : ساختن Tab به صورت داینامیک و نمایش محتوای یک رکورد از database در آن Tab

mohsen_zelzela00
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 12:49 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من تو یکی از پروژه هام می خوام از روش Mail Yahoo استفاده کنم یعنی اینکه در یک grid محتوای یک Table از database خودم رو نشون بدم حالا یک کنترل می خوام که وقتی که کاربر بر روی یک رکورد از grid کلیک کرد یک Tab به خود این کنترل اضافه بشه و در اون Tab محتوای یک table دیگه که رکوردهاش متعلق به این رکورد باشه نشون داده بشه.

فکر کنم سوالم رو خیلی سخت مطرح کردم بزارید با یه مثال سوالم رو مطرح کنم

من یک table دارم به عنوان مشتری که تمام مشتریان خودم رو در یکGrid نشون میدم حالا می خوام وقتی که مدیر بر روی یک مشتری کلیک کرد مثل yahoo mail یک tab به خود صفحه اضافه بشه و لیست خرید های اون مشتری رو در اون tab نشون بده

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=49050&stc=1&d=1273997051
ممنون میشم اساتید محترم راهنمایی کنند

maxpayn2
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:54 عصر
فکر کنم تو telerik یه همچین چیزایی دیده بودم

mohsen_zelzela00
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 15:04 عصر
فکر کنم تو telerik یه همچین چیزایی دیده بودم

نه من نمی خوام از Telerik استفاده کنم می خوام این کار رو با استفاده از jquery پیاده کنم

Behrouz_Rad
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 15:42 عصر
کمی روی این مسئله وقت گذاشتم چون به نظرم جالب اومد.
jQuery UI برای ایجاد Tab یک کتابخانه داره که بر مبنای اون پلاگین های مختلفی ساخته شده.
از یکی از اونها استفاده کردم اما متاسفانه با حالت Dynamic ناسازگاره و برای حالت live که در jQuery 1.3 معرفی شد پیاده سازی لازم رو صورت نداده.
در نتیجه خودم حالت Tabbed رو با jQuery، AJAX و یک Generic Handler ایجاد کردم...
فایل ضمیمه رو دانلود و مقداری رو در TextBox وارد کن... مقدار وارد شده به Generic Handler ارسال میشه و یک Tab جدید با محتوای مقدار وارد شده ایجاد میشه.

موفق باشید.

Behrouz_Rad
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 17:54 عصر
پروژه ی قبلی با Internet Explorer نسخه ی 7 به پایین کار نمی کرد. اصلاحش کردم و الان مشکلی نداره.
روی Internet Explorer 8.0 مشکلی نداشت...

خلاصه اینکه مرگ بر Internet Explorer...!

alireza_s_84
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 18:05 عصر
پروژه ی قبلی با Internet Explorer نسخه ی 7 به پایین کار نمی کرد. اصلاحش کردم و الان مشکلی نداره.
روی Internet Explorer 8.0 مشکلی نداشت...
خلاصه اینکه مرگ بر Internet Explorer...!
هرچی میکشیم از این IE میکشیم هیچکدوم از نسخه هاش رفتارش شبیه هیچکدوم از نسخه های دیگه ش نیست انگار از از چندتا خانواده متفاوت به دنیا اومدن اینا.
هر نسخه برا خودش یه سازی میزنه و به هیچ صراطی مستقیم نیست منم میگم:
مرگ بر اینترنت اکسپلورر

Himalaya
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 18:48 عصر
موقع refresh تبها به حالت اولیه برمیگردن... تو yahoo فکر نکنم با رفرش تب ها بپره ... میپره ؟؟؟ :متفکر:

Behrouz_Rad
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 01:50 صبح
موقع refresh تبها به حالت اولیه برمیگردن... تو yahoo فکر نکنم با رفرش تب ها بپره ... میپره ؟؟؟ :متفکر:
jQuery یک پلاگین با نام history داره که با اون میشه وضعیت object های تغییر پیدا کرده به صورت dynamic رو حتی هنگام Refresh شدن صفحه نیز حفظ کرد. الان کمی با اون کار کردم و تونستم وضعیت tab های Static رو حفظ کنم اما tab های dynamic نیاز به کار بیشتری داره.

موفق باشید.