PDA

View Full Version : مبتدی: مشكل در پر كردن 3 تا Combobox روي فرم با اطلاعات جداول DataBase

odiseh
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:18 عصر
سلام

من يه فرم دارم كه 3 تا Combobox روي اون قرار داره.

من براي پر كردن هر كدام از اين 3 تا Combobox ، يه Data Table رو با اطلاعات ذخيره شده در جدول هاي بانك اطلاعاتي پر مي كنم و DataSource + DisplayMember + ValueMember مربوط به Combobox ها رو Set مي كنم.

مشكل اينه كه در نهايت هر 3 تا Combo داخلشون اطلاعات مربوط به آخرين جدولي كه براي پر كردن Data Table بهش Select زدم ، مي نشينه !!

كجاي كار من نادرسته؟

M.YasPro
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:25 عصر
مشكل اينه كه در نهايت هر 3 تا Combo داخلشون اطلاعات مربوط به آخرين جدولي كه براي پر كردن Data Table بهش Select زدم ، مي نشينه !!

متوجه منظورتون نمیشم

odiseh
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 13:41 عصر
متوجه منظورتون نمیشم

فرض كنيد كه ما 3 تا جدول درون DB تعريف كرده ايم: Table1 - Table2 , Table3

Table1:
1 در دست بررسي
2 پاسخ داده شده
3 ارسال به ديگري

Table2:
1 جاري
2 بايگاني

Table3:
1 مشاهده شده
2 مشاهده نشده

من 3 تا Combobox رو با پركردن Data Table از جداول بالا پر مي كنم. ولي آخر سر، هر 3 تا Combo داخلشون مشاهده شده و مشاهده نشده قرار مي گيره!

M.YasPro
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:01 عصر
خوب شما حتما یه دیتاتیبل رو سه بار به سه تیبل مختلف بایند می کنی و طبعا اطلاعات آخرین بایند توش میمونه

odiseh
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:11 عصر
خوب شما حتما یه دیتاتیبل رو سه بار به سه تیبل مختلف بایند می کنی و طبعا اطلاعات آخرین بایند توش میمونه

خوب هر بار كه DataTable رو پر مي كنم بلافاصله اون رو به Combobox مربوطه bind مي كنم و دوباره همون Data Table رو با جدول دومي پر كرده و به Combobox دوميه bind مي كنم و.....

M.YasPro
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 14:18 عصر
دیتا تیبل ها رو به یه bindingSource بایند کنید و bindingDource رو به Combobox

موفق باشید ./

odiseh
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 16:07 عصر
دیتا تیبل ها رو به یه bindingSource بایند کنید و bindingDource رو به Combobox

موفق باشید ./

ضمن تشكر از توجه شما من از bindingsource استفاده نمي كنم. فكر كنم بايد data table هاي جداگانه براي پر كردن اطلاعات اين Combo ها در نظر بگيرم.