PDA

View Full Version : سوال: تغییر سایز فایل فلش در فرم به اندازه دلخواه

tondar1
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 21:03 عصر
سلام به همه
یک فایل فلش به فرمم اضافه کردم و می خوام با تغییر اندازه فرمم به ماکزیمایز اونهم بزرگ بشه
ولی وقتی خاصیت ancher اونو تغییر می دم فقط پس زمینه اون تغییر می کنه که یه زمینه سفید رنگه
فایل فلش من به صورت بنر هست واسه فرمم که بالای فرم قرار می گیره
به اندازه ام ربطی نداره چون وقتی اندازه فایل فلشی که ساختمو تغییر میدم و به اندازه دلخوامدر میارم تغییر ی ایجاد نمی شه

cardano7
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:10 عصر
زیاد فلش بلد نیستم ولی احتمالا باید Anchor را هم از داخل برنامه ی Flash درست کنید و هم از #C و نه فقط از یکی از اونا.

tondar1
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:08 عصر
سلام دوست گرامی
من فایل فلشمو با برنامه های متفرقه ایجاد کردم و فکر نمی کنم اصلا به خاصیت Anchor اون مرتبط باشه،
شاید باید از کامپوننت های دیگه استفاده کنم برای این کار
اگه دوستان لطف کنن و اگه کامپوننتی با این اطلاعات موجوده راهنمایی کنن
با تشکر

tondar1
سه شنبه 18 خرداد 1389, 19:26 عصر
سلام
من موفق نشدم جوابمو پیدا کنم واسه اینکه این تابیک دیده بشه این پست دادم

syntiberium
سه شنبه 18 خرداد 1389, 19:48 عصر
این رو امتحان کن

private void Form1_Resize(object sender, EventArgs e)
{
axShockwaveFlash1.Height = this.Height -60;
axShockwaveFlash1.Width = this.Width - 40;
}

iman_me
سه شنبه 18 خرداد 1389, 20:27 عصر
این رو امتحان کن
لطفا تاپیک را به دقت بیشتری بخوانید ایشون با تغییر سایز فقط پس زمینشون بزرگ میشه:لبخند:
تنها راه شما tondar1 اینکه فایل فلش رو دوباره با سایز بزرگتری بسازید

syntiberium
سه شنبه 18 خرداد 1389, 20:39 عصر
آهان ببخشید من درست متوجه نشدم :لبخند: .
اگه اینطوری هست که شما میگید خوب یه راه دیگه هم داره که البته ممکن هست خیلی سخت باشه :
مجبورید همه ی محتویات فایل فلشتون را داخل یک movie clip بگذارید و بعد داخل برنامه سایز آن را با سایز فرم مساوی کنید .

میلاد قاضی پور
سه شنبه 18 خرداد 1389, 21:14 عصر
باید به مباحث اکشن اسکریپت مسلط باشید تا در سورس فایل فلش اسکریپتی بنویسید که با تغییر سایز ابعاد فلش میزان بزرگنمایی رو هم تغییر بده . اون وقت با استفاده از کدی که دوست عزیزم درجش کردن میتونید سایز عکس رو کوچیک یا بزرگ کنید و فایل فلش خودش میزان بزرگنمایی رو با سایزش تنظیم کنه تا نمای فلش صفحه ی خودش رو کامل پر کنه .
البته موقع اکسپورت کردن فایل فلش به عنوان اس دبلیو اف هم در صفحه اکسپورت تنظیماتی وجود داره که فکر کنم یه جا باید تیک بخوره تا فلش خودش رو با تغییر سایز تطبیق بده .

میلاد قاضی پور
سه شنبه 18 خرداد 1389, 21:18 عصر
فکر کنم keep aspect ratio بود .

hossein_ignore
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 00:35 صبح
شرمنده این سوالو اینجا میپرسم! چجوری میشه از فایل SWF تو پروژه استفاده کرد؟!

syntiberium
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 00:47 صبح
توی toolbox راست کلیک می کنی choose Items رو می زنی بعد می ری تب com components بعد دنبال shock wave object می گردی بعد تیکش رو فعال می کنی بعد از ok می تونی توی tool box ازش استفاده کنی .