PDA

View Full Version : مشکل با web.config

love20
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 23:16 عصر
با سلام

من فایل ها رو هاست آپ کردم. ولی آدرس سایت رو میزنم ارور زیر رو میده:

HTTP Error 500.19 - Internal Server Error
The requested page cannot be accessed because the related configuration data for the page is invalid. Detailed Error InformationModule IIS Web Core
Notification BeginRequest
Handler Not yet determined
Error Code 0x80070032
Config Error The configuration section 'connectionStrings' cannot be read because it is missing a section declaration
Config File \\?\C:\inetpub\whosts\test.com\httpdocs\web.config

Config Source
13: </appSettings>
14: <connectionStrings>
15:

خواهشاً در این مورد راهنمایی کنید.

nPad.Net
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:49 صبح
سلام

دلایل مختلفی میتونه داشته باشه تگ <connectionStrings> موجود در فایل Web.configو در صورت امکان آدرس سایتتون رو اینجا بذارید(برا دیدن جزئیات Err )

love20
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:42 عصر
اینم از محتویات web.config:

]
<?xml version="1.0"?>
<!--
Note: As an alternative to hand editing this file you can use the
web admin tool to configure settings for your application. Use
the Website->Asp.Net Configuration option in Visual Studio.
A full list of settings and comments can be found in
machine.config.comments usually located in
\Windows\Microsoft.Net\Framework\v2.x\Config
-->
<configuration>
<appSettings>

</appSettings>
<connectionStrings>

<add name="testConnectionString" connectionString="Data Source=;Initial Catalog= ;uid= ; pwd= ;"/>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=;Initial Catalog= ;uid= ; pwd= ;"/>

</connectionStrings>
<system.web>
<sessionState timeout="400000">
</sessionState>
<pages theme="theme" validateRequest="false" maintainScrollPositionOnPostBack="true" enableEventValidation="false" viewStateEncryptionMode ="Never"/>
<!--
Set compilation debug="true" to insert debugging
symbols into the compiled page. Because this
affects performance, set this value to true only
during development.
-->
<compilation debug="true">
</compilation>
<!--
The <authentication> section enables configuration
of the security authentication mode used by
ASP.NET to identify an incoming user.
-->
<authentication mode="Forms">
<forms loginUrl="~/manage/login.aspx" defaultUrl="~/manage/default.aspx">
</forms>
</authentication>
<!--
The <customErrors> section enables configuration
of what to do if/when an unhandled error occurs
during the execution of a request. Specifically,
it enables developers to configure html error pages
to be displayed in place of a error stack trace.
-->
<customErrors mode="Off" defaultRedirect="~/default.aspx">
<error statusCode="403" redirect="NoAccess.htm" />
<error statusCode="404" redirect="FileNotFound.htm" />
</customErrors>
<trust level="Full" />
</system.web>
<runtime>
<assemblyBinding xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1">
</assemblyBinding>
</runtime>
</configuration>

nPad.Net
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 00:40 صبح
اینم از محتویات web.config:

<connectionStrings>
<add name="testConnectionString" connectionString="Data Source=;Initial Catalog= ;uid= ; pwd= ;"/>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=;Initial Catalog= ;uid= ; pwd= ;"/>
</connectionStrings>

شما مطمئنید قبل از آپلود سایتتون با این connectionString ها میتونستید به DB متصل شید؟:متفکر:
اگه واقعا اینو تو web.config دارید خصوصیت connectionString تگ add شما میتونه دلیلی برا این خط از error باشه:
Config Error The configuration section 'connectionStrings' cannot be read because it is missing a section declaration
مشخصه که وقتیData Source ی براخوندن موجود نباشه ...

موفق باشید

love20
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:19 صبح
کل این فایل ها با همین web.config رو یه هاست دیگه خوب جواب میداد. ولی از وقتی که به هاست جدید انتقال دادم همچین اروری میده.

بر حل این مشکل باید چیکار کنم.

ali_zzr
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 17:40 عصر
خب connectionString ربط مستقیمی به هاست داره.برای هر هاست باید string خودش رو تعریف کنی

General-Xenon
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 17:50 عصر
شما مطمئنید قبل از آپلود سایتتون با این connectionString ها میتونستید به DB متصل شید؟:متفکر:
اگه واقعا اینو تو web.config دارید خصوصیت connectionString تگ add شما میتونه دلیلی برا این خط از error باشه:
مشخصه که وقتیData Source ی براخوندن موجود نباشه ...

موفق باشید

سلام...فکر کنم اگر . = Data Source ، درست بشه...:چشمک:

love20
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 20:06 عصر
خب connectionString ربط مستقیمی به هاست داره.برای هر هاست باید string خودش رو تعریف کنی

چه جوری string براش تعریف کنم.من با visual studio یه connectionString ایجاد کردم ولی بقیه کارا رو بلد نبودم. (من با ر اولمه که دارم با Asp.net کار می کنم . مبتدی هستم. برا همین به کمک شما نیاز دارم.)

کارم گیر همین یه قسمته.

ali_zzr
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 15:54 عصر
این سایت رو ببین : لیست کاملی از انواع ConnenctionString ها توش هست.
تو این صفحه که بهت آدرس میدم لیست SQLServer 2005 هست.
http://www.connectionstrings.com/sql-server-2005

معمول ترینش همون اولیش هست

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

در ضمن بهت توصیه میکنم به جای اینکه هی Web.config رو تغییر بدی و بعد آپلود کنی و تست کنی این کار رو بکنی : از توی کنترل پنل هاستت در قسمت ASP.Net Setting میتونی به لیست connection String ها دسترسی داشته و اونا رو راحت ویراش کنی.

love20
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 17:13 عصر
این سایت رو ببین : لیست کاملی از انواع ConnenctionString ها توش هست.
تو این صفحه که بهت آدرس میدم لیست SQLServer 2005 هست.
http://www.connectionstrings.com/sql-server-2005

معمول ترینش همون اولیش هست

Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;

در ضمن بهت توصیه میکنم به جای اینکه هی Web.config رو تغییر بدی و بعد آپلود کنی و تست کنی این کار رو بکنی : از توی کنترل پنل هاستت در قسمت ASP.NET Setting میتونی به لیست connection String ها دسترسی داشته و اونا رو راحت ویراش کنی.

دوست عزیز بابت توضیحاتت ممنونم. ولی بازم مشکلم حل نشد.:ناراحت:

در ضمن قسمت ASP.NET Setting هم رفتم. قسمتی که لیست connection String باشه توش نبود. (من از کنترل پنل پلسک (ریسلری) استفاده می کنم.)

nPad.Net
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 23:49 عصر
چه جوری string براش تعریف کنم.من با visual studio یه connectionString ایجاد کردم ولی بقیه کارا رو بلد نبودم.

الان شما باید یه چیزی شبیه به این connectionString ی رو تو web.Config سایتتون داشته باشید

<connectionStrings>
<add name="connectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
/>providerName="System.Data.SqlClient"
</connectionStrings>

کافیه دستور زیر رو کپی کنید فقط قسمت هایی که با این رنگ مشخص کردم رو با اطلاعات خودتون جایگزین کنید:

<connectionStrings>

<add name="connectionString" connectionString="Data Source=WINSERVER\SQL2005;Initial Catalog=DATABASE;User ID=ali; password=123"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

1)connectionString: یه name دلخواه برا دسترسی از codeBehind

2) WINSERVER\SQL2005: نام سرور هست که اینو باید از هاستت بگیری!

3) DATABASE: نام دیتابیسی هست که بعد از تحویل شما ،توسط هاستتون Attach شده.

4) userId و Password رو هم که باید از هاست بگیرید

موفق باشید

love20
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 09:29 صبح
ولی تو web.config که من دارم همچین چیزی هست:

<connectionStrings>
<add name="testConnectionString" connectionString="Data Source=test.com;Initial Catalog=test2;uid=test2; pwd=test;" />
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=test.com;Initial Catalog=test2;uid=test2; pwd=test;" />
</connectionStrings>

اگه اینجوری باشه بازم باید همون روشی که گفتید رو انجام بدم.

nPad.Net
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 17:30 عصر
ولی تو web.config که من دارم همچین چیزی هست:

<connectionStrings>
<add name="testConnectionString" connectionString="Data Source=test.com;Initial Catalog=test2;uid=test2; pwd=test;" />
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=test.com;Initial Catalog=test2;uid=test2; pwd=test;" />
</connectionStrings>

اگه اینجوری باشه بازم باید همون روشی که گفتید رو انجام بدم.

این مهم نیست که شما چه جوری local سایتتون رو run می کنید !
(ببین معمولا وقتی از VisualStadio اقدام به ایجاد DB میکنیم یه پوشه به نام App_Data تو مسیر پروژتون ساخته میشه که حاوی دیتابیس هست .بعد از اونم به طور خودکار ConnectionString ی که تو پست قبلی گفتم به web.config اضافه میشه.)
فقط کافیه دیتابیس رو به هاست تحویل بدید بعد از اینکه اونو Attach کردن، یک عدد UserName و password از اونابگیرید.دقت کنید که connectionString ی که گفتم رو کپی کنید چون دستور شما چندتا تفاوت با دستوری که من جواب گرفتم داره !

موفق باشید

love20
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 18:50 عصر
این مهم نیست که شما چه جوری local سایتتون رو run می کنید !
(ببین معمولا وقتی از VisualStadio اقدام به ایجاد DB میکنیم یه پوشه به نام App_Data تو مسیر پروژتون ساخته میشه که حاوی دیتابیس هست .بعد از اونم به طور خودکار ConnectionString ی که تو پست قبلی گفتم به web.config اضافه میشه.)
فقط کافیه دیتابیس رو به هاست تحویل بدید بعد از اینکه اونو Attach کردن، یک عدد UserName و password از اونابگیرید.دقت کنید که connectionString ی که گفتم رو کپی کنید چون دستور شما چندتا تفاوت با دستوری که من جواب گرفتم داره !

موفق باشید

این کارایی که گفتید رو انجام دادم. ولی بازم همون ارور رو میزنه. (شاید دارم یه چیزایی رو اشتباه میرم). :ناراحت:

البته لازمه بگم که من با VisualStadio اقدام به ایجاد DB نکردم و پوشه App_Data از قبل بوده.

nPad.Net
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:01 عصر
ConnectionString ی رو که local سایت رو اجرا میکنه چه جوری ساختی؟ و لطفا کل تگ ConnectionString ی که الان دارید رو اینجا کپی کنید

love20
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:21 عصر
خوب من اصلاً تو لوکال اجراش نکردم.

من این سیستم رو قبلاً رو یه هاست دیگه یکی از دوستانمون برام نصب کرد. ولی الان انتقالش دادم به هاست جدید اینجوری شده. برا همین نمیدونم چیکار باید بکنم. فقط چیزای جزیی رو بلدم.

من فقط براش دیتابیس ایجاد کردم فایل دیتابیس رو هم ایمپورت کردم. چند بار به کمک دوستان فایل web.config رو تغییر دادم که نشد.

nPad.Net
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:45 عصر
مرسی واقعا خب اینو زودتر میگفتید

خوب من اصلاً تو لوکال اجراش نکردم.

من این سیستم رو قبلاً رو یه هاست دیگه یکی از دوستانمون برام نصب کرد. ولی الان انتقالش دادم به هاست جدید اینجوری شده. برا همین نمیدونم چیکار باید بکنم. فقط چیزای جزیی رو بلدم.

من فقط براش دیتابیس ایجاد کردم فایل دیتابیس رو هم ایمپورت کردم. چند بار به کمک دوستان فایل web.config رو تغییر دادم که نشد.

یعنی چی :فقط براش دیتابیس ایجاد کردید !؟:متعجب:
احتمالا این فایل هایی که دوستاتون براتون نصب کردن و الان دست شماست فایل های بعد از publish هست !به این راحتی هم نیست که شما یه DB بسازی و فقط Web.config رو تغییر بدی و همه چیز روبراه بشه.
به نظر من اگه آشنایی کاملی با ASP.NET و تغییر کدهای اون ندارید از یه نفر help بگیریدو فایل های اصلی سایت (نه این فایل هایی که از هاست قبلی کپی کردید)رو به اون بدید تا تغییرات لازم رو با DBجدید بدن و سایت رو دوباره Publish کنن!

امیدوارم موفق بشید

love20
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:52 عصر
من زیاد از ASP.Net سر در نمیارم.(من فکر کردم مثل php راحت میشه اینکار رو کرد.) و حالا به مشکل برخوردم و برای همین از شما و دیگر دوستان کمک خواستم.

اگه میشه خودتون راهنمایی کنید.

love20
یک شنبه 02 خرداد 1389, 12:54 عصر
من با مسئول هاست هم صحبت کردم. و گفتند احتمالاً مشکل از ست نبودن سیستمم با IIS 7 هستش. و گفته باید سیستمت رو با IIS 7 که هاست داره ازش استفاده می کنه ست کنی.

چه جوری فایل ها رو با IIS 7 میشه ست کرد؟