PDA

View Full Version : مشکل تایپ متن خاصی از فارسی

Payam Moradi
سه شنبه 10 خرداد 1384, 12:42 عصر
سلام

این رشته را در یک تکست باکس با فونت عادی تایپ کنید:
مثال: 2 ممیز 3 ممیز ف ممیز 6
ولی اصلا این رشته تایپ شده پشت سر هم تایپ نمیشه.
یک فونت به نام LnFaw.fon اگه اشتباه نکنم آقای زواری گذاشته بودند که با ان فونت مشکل حل میشه ولی در عوض کاراکترهای فارسی چیز دیگه ای چاپ میشه. راستش من از کدپیج و از این جور چیزا چیزی سرم نمیشه.
کسی فونت خاص یا راه حل دیگه ای داره برای این مشکل؟0
این مشکل رو من موقتا با استفاده Rich Text حل کردم ولی چندان جالب نیست.
البته با استفاده از کنترل های FM2.0.dll مشکل فقط در ویندوز 98 حل میشه چون در XP در این کنترلها فارسی تایپ نمیشه کرد. اگر میدونید چطور میشه در XP با این کنترلها فارسی تایپ باز هم بد نیست.(البته بدون دستکاری تنظیمات ویندوز)

این موضوع رو بارها و بارها در چند فریوم مطرح کردم ولی کسی پاسخی نداده.

بابک زواری
سه شنبه 10 خرداد 1384, 16:30 عصر
خوب شما فقط فونتهای Mask Edit رو با LnFaw.fon تنظیم کنید

Payam Moradi
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 09:11 صبح
خوب شما فقط فونتهای Mask Edit رو با LnFaw.fon تنظیم کنید

آقای زواری این مشکل نه تنها در Text Box ها بلکه تمام کنترلها (MaskEdit,DataGrid,MSFlaxGrid,Combo,List و....) وجود دارد.

فونت شما عالی است ولی یک مشکل داره (البته برای من ایاد از شما نیست) که حروف فارسی رو درست تایپ نمیکنه. به این تصویر یک نگاه بندازید. میبینید که با 2 کنترل TextBox و MaskEdit با هر دو فونت مشکل داره. ولی با RichText با فونت Tahoma مشکل حل میشه ولی خب برعکس نوشته میشه. یعنی کاربر باید شماره فوق را بر عکس بخونه و بنویسه. این طوری 6 ممیز ف ممیز 3 ممیز 2 !!! این روش چنان جالب نیست. :(

فونت های با پسوند FON رو نرم افزارهایی که من دارم باز نمیکنن تا ببینم خودم میتونم اصلاح کنم یا نه؟ اصلا چرا این فونت این طوری که حروف فارسی رو درست تایپ نمی کنه؟

مهدی ذوقی
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 11:27 صبح
با سلام
آقای مرادی من هم دقیقا با همین مشکل شما مواجه هستم چون توی برنامه ای که دارم می نویسم
با یک چنین اعدادی سرو کار دام مثل 175/123- 23/1/84 که هنگام فراخوانی از بانک در ریچ تکست باکس
به هم می ریزه
اگه به جواب رسیدید به من هم خبر بدید
با تشکر

Payam Moradi
شنبه 14 خرداد 1384, 21:45 عصر
سلام

سلام لااقل بگید فایلهای FON رو با چه نرم افزاری ویرایش کنم. :گیج:

بابک زواری
یک شنبه 15 خرداد 1384, 00:03 صبح
خوب دوست عزیز نباید شما بتونید با فونت من بتونید فارسی رو درست تایپ کنید چون همانطور که قبلا هم توضیح دادم من این کدپیج رو برای خودم طراحی کردم و استفاده میکنم اما فکر کنم شما با یک خط کدنویسی بتونی راحت حرف ه منو با حرف ف خودت جایگزین بکنی و مشکلت حل بشه خیلی سخت نباید باشه.

Private Sub Text1_KeyPress(KeyAscii As Integer)
If Chr(KeyAscii) = "ف" Then
KeyAscii = 0
Text1 = Text1 & "خ"
SendKeys "{ENd}"
End If
End Sub

:wink: