PDA

View Full Version : ایجاد یک شبکه مجازی در VM بین XP و Seven

AliReza Vafakhah
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 00:30 صبح
سلام دوستان

قبلا که از XP استفاده می کردم خیلی راحت میتونستم از داخل VM با یک XP دیگه بین اونها یک شبکه مجازی ایجاد کنم (PTP اگه درست ذهنم باشه) اما حالا که رفتم سروقت Seven و می خوام این سیستم عامل رو با یک XP که به صورت مجازی راه اندازی شده شبکه مجازی ایجاد کنم ، ایجاد نمیشه ؛ یعنی همه چیز درسته و IP ها در یک کلاس هستند و حتی در تنظیمات VM مربوط به XP از یک Adapter خاص جهت شبکه استفاده میشه و حتی از همه مهمتر با اجرا دستور Ping در هر دو سیستم عامل پیفام میده که چه مقدار اطلاعات رو دریافت و ارسال میکنه ، اما باز هم نتوانستم.

آیا اصلا XP با Seven شبکه میشوند که بتوان File ها رو بین آنها Share کرد ؟

با تشکر

mijaxmijax
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 01:01 صبح
شبکه کردن XP با Seven مشکلی ندارد و می توان این دو را شبکه کرد.

اگر هدف شما از file sharing بین این ماشین مجازی و سیستم عامل اصلی سهولت دسترسی به فایل ها است، اگر Vmware استفاده می کنید، VMtools را نصب کنید.

theinfinity
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 01:22 صبح
من الان دارم با همین کار می کنم حتی filesharing هم دارم، دارم نرم افزار تحت شبکه م رو تست می کنم.
البته با vmware نیازی به filesharing نداری می تونی اگه خواستی drag\drop کنی
موقع ایجاد سیستم عامل جدید می تونی از شبکه مجازی خود vmware استفاده کنی همه چی رو ست می کنه و یه شبکه آماده تحویلت می ده.
در ضمن اگه ping کردی درست بوده شبکه درست کار کرده دیگه چی می خوای؟

AliReza Vafakhah
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 04:22 صبح
در ضمن اگه ping کردی درست بوده شبکه درست کار کرده دیگه چی می خوای؟

خیلی ممنون دوستان بعد از کشتی گرفتن با VM و شبکه در Seven نهایتا با خودم گفتم نکنه که این VM Tools یه کارهای عجیبی مثل کپی کردن رو انجام بده که تست کردم و جواب داد به هر حال دوستان تشکر.

نمی دونم دوست عزیز theinfinity مشکل از کجا هست اما وقتی من از طریق NetWork می خواهم به فایل های Share شده دسترسی پیدا کنم این اجازه را به من نمیده (هر دو سیستم عامل)

مثلا در ویندوز Seven هنگام کلیک روی کامپیوتر موجود در شبکه کادری باز میشه که User و Pass می خواهد انگار که بخواد به یک Domain متصل بشه

با تشکر

Felony
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 05:40 صبح
خیلی ممنون دوستان بعد از کشتی گرفتن با VM و شبکه در Seven نهایتا با خودم گفتم نکنه که این VM Tools یه کارهای عجیبی مثل کپی کردن رو انجام بده که تست کردم و جواب داد به هر حال دوستان تشکر.

نمی دونم دوست عزیز theinfinity مشکل از کجا هست اما وقتی من از طریق NetWork می خواهم به فایل های Share شده دسترسی پیدا کنم این اجازه را به من نمیده (هر دو سیستم عامل)

مثلا در ویندوز Seven هنگام کلیک روی کامپیوتر موجود در شبکه کادری باز میشه که User و Pass می خواهد انگار که بخواد به یک Domain متصل بشه

با تشکر

خوب اینکه طبیعیه و یکی از مسائل امنیتی ویندوز هست ، برای اتصال به کامپیورتر بر روی شبکه باید روی اون سیستم یک نام کاربری + رمز بسازید و از اون استفاده کنید .

AliReza Vafakhah
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 14:04 عصر
خوب اینکه طبیعیه و یکی از مسائل امنیتی ویندوز هست ، برای اتصال به کامپیورتر بر روی شبکه باید روی اون سیستم یک نام کاربری + رمز بسازید و از اون استفاده کنید .

دوست عزیز در یک شبکه PTP فکر نکنم که نیاز به این امنیت باشه چون قبلا که XP با XP شبکه می کردم راحت و بدون نیاز به User و Pass فایل های اشتراکی قابل استفاده بودند .

به هر حال خود بنده خیلی وقته که دورو ور کارهای شبکه ای نرفتم شاید این حرف شما هم درست باشه .

با تشکر

Dr.Bronx
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 14:27 عصر

یکی از درایو های سیستم مقصد مثلا C رو share کنید .

سیستم رو Reset کنید.