PDA

View Full Version : سوال: ايجاد سال مالي

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 12:32 عصر
با سلام:اشتباه:
من ميخوام توي برنامه مثل بقيه برنامه‌ها يه سال مالي داشته باشم يعني بر حسب سال مالي ديتابيس هم عوض بشه بايد چيكار كنم
با تشكر
خيلي عجله دارم
:متعجب:

pezhvakco
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 12:57 عصر
درود :
سال مالی یه بحث حسابداری با کلی زیر بحث های دیگه است مانند بستن حساب ها، انتقال حساب ها، بستن سال مالی و ...

اگه با این ها مشکل نداری و برای ساخت جدول ها بر اساس سال مالی راه حل من اینه :
شما فقط جدول های اسنادت تغییر میکنه که می تونی نام جدول ها تو بر اساس سال ها تعیین کنی و به انتهای نام اصلی اون ها شماره سال رو اضافه کنی و با ایجاد سال جدید جدول جدید با نام سال جدید ایجاد کنی .

دز یک جدول دیگه هم سال های مالی که ساخته شده و مشخثات اون ها رو نگه داری تا با تایین سال مالی برنامت بدونه چی کار کنه .

فکر خوش .

taghvajou
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 14:05 عصر
یه سوال: تشخیص اینکه چه چیزهایی رو باید انتقال داد با کیه؟ برنامه نویس یا کاربرش؟

pezhvakco
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 16:57 عصر
درود :

یه سوال: تشخیص اینکه چه چیزهایی رو باید انتقال داد با کیه؟ برنامه نویس یا کاربرش؟
بهتر بود برای این کار یه تایپیک جدا میزدی .

تشخیصی در کار نیست . اگه با یک حسابدار مشورت کنی بهت میگه چه چیزهایی لازمه و قانون داره که قابل تغییر هم نیست .

فکر خوش .

حسین شهریاری
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 18:06 عصر
با سلام

چيزهايي که بايد انتقال پيدا کنه:

1-مانده موجودي تمامم اقلام(کالاها) به رسيد انبار شماره 1

2-مانده تمام حسابها به سند حسابداري شماره 1

بنده براي اين کار روشم اين هست که براي ايجاد هر سال مالي يه پوشه با همون نام کنار فايل اجرايي ميسازم و يه کپي از فايلهايmdf , ldf گرفته و توي اون ميريزم و تمام اسناد و فاکتورهارا اصطلاحا قطعي ميکنم(فقط خواندني) و پس از انتقال مانده هاي فوق الذکر جدول اسناد و فاکتورها را خالي ميکنم.
البته برنامه اين امکان را داره که بين سالهاي مالي ايجاد شده سوئيچ بکنه.

اين فقط الگوريتم کار هست و همينطور که ميدونيد اين کار نياز به دقت زياد داره و اعمال Attach , Detach و غيره به طور هم زمان زياد انجام ميشه و يه مقدار پيچيده هست.ولي سالهاست که خودم مشکلي نداشتم.

البته شما ميتوني در هر جدول يه فيلد به نام سال مالي داشته باشي و موقع واکشي فقط اطلاعات همون سال جاري را Select بکنين.

موفق باشيد