PDA

View Full Version : اثبات ارتباط بین برنامه نویسی و کچلی

saed2006
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 20:33 عصر
یه جایی شنیدم کسانی که کار فکری میکنن و به ویژه برنامه نویس ها بالاخره روزی کچل خواهند شد ایا این مطلب واقعا صحت داره؟
شما !
با شما هستم که برنامه نویس هستین!
هنوز کچل نشده اید؟
بعد از کچلی چه کار خواهید کرد؟

vb-sosol
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 20:38 عصر
یه جایی شنیدم کسانی که کار فکری میکنن و به ویژه برنامه نویس ها بالاخره روزی کچل خواهند شد ایا این مطلب واقعا صحت داره؟
شما !
هنوز کچل نشده اید؟

خودتون چی هنوز کچل نشدی و اگر بشی چکار میکنی برنامه نویسی رو ول میکنی؟:لبخند:

Hossein Bazyan
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 20:39 عصر
شما !
هنوز کچل نشده اید؟

سلام
موهای جلو سر من مقداری (بیشتر از مقداری :خجالت::قهقهه:) رفته . البته زمانی که سال اول دانشگاه بودم ( سال 69) شروع کرد به ریزش

http://www.ismweb.nl/html/nl/79

نفر سوم از بالا

saed2006
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 20:42 عصر
خودتون چی هنوز کچل نشدی و اگر بشی چکار میکنی برنامه نویسی رو ول میکنی؟:لبخند:

من نه هنوز
ولی از بچگی فکر میکردم یه روزی کچل میشم !
اگه کچل بشم مو میکارم

ricky22
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 20:42 عصر
مو می کاریم!

اقا این می خواد شماها از برنامه نویسی دست بردارین بازار بشه برا خودش:D

saed2006
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 21:08 عصر
از دوستان برنامه نویس که به درجه کچلی نائل شده اند میخوام تا در اثبات این موضوع به من و شاهین کمک کنن

mohsensaghafi
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 21:16 عصر
میگن کله یا مغز رو نگه میداره یا مو رو!!!!!

HollyGhost
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 21:33 عصر
من کچل نیستم:لبخندساده: :لبخندساده: و انشااله نخواهم شد!

اما یکی از دوستام که موهاش داشت می ریخت رفته بود پیش دکتر و دکتر بهش گفته بود که اشعه مانیتور CRT به ریزش مو کمک می کنه.
الان دیگه موهاش نمی ریزه

AliReza Vafakhah
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 21:33 عصر
من همین طوریش هم از دو طرف مورد حمله هستم (خانواده پدری و خانواده مادری) !!!!!!!!:گیج::گیج:

Behrouz_Rad
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 22:16 عصر
بنده چون در ماه شیر به دنیا اومدم به "بهروز شیره" معروفم و مورد عملی مصداق "قد بلندش، گیس کمندش" هستم :D

mf_007
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 22:44 عصر
من کچل نیستم:لبخندساده: :لبخندساده: و انشااله نخواهم شد!

اما یکی از دوستام که موهاش داشت می ریخت رفته بود پیش دکتر و دکتر بهش گفته بود که اشعه مانیتور CRT به ریزش مو کمک می کنه.
الان دیگه موهاش نمی ریزه

مطمئنی؟
چیکار کرد دیگه نمی ریزه؟lcd گرفت؟
من هم موهام کم پشت شده رفتم دکتر گفت ارثیه گفتم چطور ارثیه از کی آخه تو فامیل کسی رو نداریم گفت بگرد یکی رو پیدا می کنی که به اون رفته باشی.
پس کاره این مانیتورس

HamedNet_ir
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 22:47 عصر
میگن برای اینکه بدونی موهات در آینده چه جوری میشه:
پسر به پدرش نگاه کنه , دختر به مادرش!

theinfinity
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 00:43 صبح
خوب یه اصل راجع به این هست من رو استادام تست کردم جواب داده، امتحانش ضرر نداره!
1. اونایی که خیلی فکر می کنن جلوی موهاشون کم پشت(روم به دیوار کچل) میشه
2.اونایی که خیلی می دونن راس کله شون کچل میشه
3.اونایی که گلاب به روتون کلا عقب و جلو تاسن، فکر می کنن خیلی می دونن

FastCode
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 04:13 صبح
خوب یه اصل راجع به این هست من رو استادام تست کردم جواب داده، امتحانش ضرر نداره!
1. اونایی که خیلی فکر می کنن جلوی موهاشون کم پشت(روم به دیوار کچل) میشه
2.اونایی که خیلی می دونن راس کله شون کچل میشه
3.اونایی که گلاب به روتون کلا عقب و جلو تاسن، فکر می کنن خیلی می دونن
تحلیل خیلی خوبی نبود ولی این سریعترین کدی هست که میشه براش نوشت:

[Flags]
Enum وضعیت
{
فکر میکنن = 1,
خوش تیپن = 2
}
[Flags]
Enum نتایج
{
ریزش موی وسط سر = ۱,
ربزش موی جلوی سر = ۲
}

public نتایج convert(وضعیت state)
{
return (نتایج)state;
}

h.alizadeh
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 07:49 صبح
الان دیگه موهاش نمی ریزه
اوه اوه...
من الان LCDدارم...مشکلی نیست دیگه؟!

////////

من ریزش مو ندارم ...

ولی گاهی پیش مییاد وقتی حیرونم احساس کچل شدن بهم دست بده:D (البته دقت کنید فقط احساسشو دارم:p)

ایمان اختیاری
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 08:13 صبح
راستی کچل بشیم مجرد می مونیم ؟ ( آخه داره موهای جلو سرم می ریزه ... ):لبخند:

HollyGhost
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 08:28 صبح
مطمئنی؟
من هم موهام کم پشت شده رفتم دکتر گفت ارثیه گفتم چطور ارثیه از کی آخه تو فامیل کسی رو نداریم گفت بگرد یکی رو پیدا می کنی که به اون رفته باشی.
پس کاره این مانیتورس

دقیقا نمی دونم، فقط می دونم زیاد دوا درمون واسه سرش میزد.
در ضمن الان LCD خریده.

saed2006
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 08:31 صبح
مطمئنی؟
پس کاره این مانیتورس

:قهقهه: :قهقهه:

Hossein Bazyan
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 10:46 صبح
سلام
اوایل که داشت موهام شروع به ریزش میکرد رفتم دکتر. (ارومیه بودم) دیدم ای خاک عالم دکتره اصلا مونداره ! منم هیچی نگفتم خواستم بیام بیرون گفت مشکلت رو نگفتی . منم گفتم هیچی دکتر نسخم رو گرفتم من واسه ریزش مو اومدم دیدم مال شما اصلا مو نداره . شما که به خودتان نتوانید کمک کنید به من چطوری کمک میکنید؟
دکتر هم خندید و گفت که همه مشکل مثل هم که ندارن بیا واست شامپو بنویسم .
اما دوستان کسی هست که موهاش رو کاشته باشه ؟
من پارسال رفتم استانبول (دی ماه ) که مو بکارم یه موسسه رفتم اما دید که خیلی مرتب و شیک و پیک لباس پوشیدم و هفمید که خارجی هم هستم گفت دونه ای 2 یورو که مال من 2500 تا میخواد با کلیه هزینه ها میشه 5200 یورو ( اونموقع یورو 1435 تومان بود )
به هر حال دیدم زیاد میشه از خیرش گذشتم !!

Dr.Bronx
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:40 صبح
مو میخوای چه کار سرت سلامت :دی

exlord
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 10:01 صبح
میگن کله یا مغز رو نگه میداره یا مو رو!!!!!
کاملا موافقم ..........

battak
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 10:14 صبح
گفت دونه ای 2 یورو که مال من 2500 تا میخواد با کلیه هزینه ها میشه 5200 یورو ( اونموقع یورو 1435 تومان بود )

آره، تبریز هم همینطوره، از خیرش بگذرین، جدا میگن سری که توش مغز هست، مو نیگه نمیداره، البته آقایون...:لبخند:

zahraasharifi
یک شنبه 17 شهریور 1392, 11:40 صبح
بله من هر برنامه نويس حرفه اي که مي شناسم کچل بود

fjm11100
یک شنبه 17 شهریور 1392, 12:42 عصر
من کمی زیاد کچل شدم. فکر باعث ریزش مو نمیشه استرسه که زمینه را مساعد میکنه. برنامه نویسی کار پر استرسیه. چون برخلاف انتظار با بی منطق ترین چیز عالم کار داری یعنی کامپیوتر!!! نزدیک دمو که میشه و جلسه با مدیر و رییس و کارفرما و معاون وزیر و فلان و فلان میزاری بعد یک دفعه برنامه ات که روی 10 تا سیستم کار میکرده روی لپ تاپ اتاق جلسه کار نمیکنه!!! چون ویندوز اون ریلیز 2 هزار خورده ای است و ویندوزهای شرکت که عموما از یک cd نصب شده اند 3 هزار خورده ای و دهنت سرویسه که در عرض 5 دقیقه بفهمی گیر کار کجاست

youngold
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 14:45 عصر
بستگی به برنامه نویسش داره
آیا عصبی باشه یا شده باشه یا خیر که اونم از امثال موارد زیر تاثیر میگیره :
آیا تحت فشار مالی باشه یا نباشه
آیا فکرش جای دیگه باشه یا نباشه
و ...

البته برنامه نویس یعنی اون کسی که فقط کد میزنه زیاد تحت فشار نیست ، اما تحلیل گران باید حواسشون جمع باشه چه بلایی به سر مغزشون دارن میارن!
وای کسی که هم کد بزنه هم تحلیل داشته باشه!

البته این انکار ناپذیر هست که تولید نرم افزار کار سنگینی هست و استعداد افزایش استرس و تشدید مشکلات عصبی بالایی داره
که البته اونم درجه بندی میشه و از فاکتور هایی مثل اینکه چند سال توی این کار باشید ، مسئولیت های شما در چه سطح باشه ، آیا کار مدیریتی هم بکنید یا نکنید و ازین دسته فاکتور ها تاثیر میگیره

بسیاری بزرگان این رشته هستن که هم فیزیک ، ریاضیات ، علوم کامپیوتر رو در سطح بالایی خوندند و در برنامه نویسی هم نقش مهمی ایفا کردند ولی تصاویرشون رو که جستجو کنی بسیار موهای زخیمی دارن :دی

پس در درجه اول فقط و فقط به خود شما بستگی داره. ریزش مو رو هم در مراحل اولیه جدی بگیرید چون اکثر موارد به خاطر تغذیه حاکم در کشوره که کمبود هایی رو ایجاد کرده به خصوص کم خونی ، کم بود یک سری ویتامین حیاطی برای رشد مو و خیلی ازین موارد ریشه ارثی ندارند، که در این صورت در مراحل اولیه اگر این کمبود ها جبران بشه دیگه نیاز به تحمل هزینه های سنگین برای کاشت مو یا محرک ها برای رشد مو های به خواب رفته نخواهید داشت.

به نظرم در این رشته لجبازی رو بزارید و به جاش اون رو تبدیل به سرسختی در مواقع نیاز بکنید. یعنی اگر ده سال هست که توی این رشته هستید دیگه وقتتون رو زیاد صرف خورده کاری نکنید، متوجه منظورم که هستین؟ کارتون رو توسعه بدید ، تجربیاتتون رو با موضه مدیریتی در اختیار دیگران میتونید بزارید ، هم اینکه تحلیل گر خوبی هستید ، زیاد جوگیر نشید که بگین من هم کار سطح بالا (فرایند های مدیریتی و تحلیل) انجام میدم هم خودم کد میزنم! انعطاف و تعادلتون رو حفظ کنید

موفق باشید

joker
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 15:54 عصر
واي به حال كله برنامه نويسي كه هم وظيفه تحليل داره هم كدنويسي هم ديباگ و هم عيب يابي و پشتيباني :لبخند:

ahmad009
چهارشنبه 20 شهریور 1392, 16:32 عصر
من میخواستم شروع کنم که با این اوصاف بیخیال میشم.:لبخند:
شوخلوخ کردم:لبخند:

FastCode
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 09:40 صبح
واي به حال كله برنامه نويسي كه هم وظيفه تحليل داره هم كدنويسي هم ديباگ و هم عيب يابي و پشتيباني :لبخند:
آی گفتی.
من انتظار داشتم حداقل ۷ ۸ سال دیگه شروع کنم به ریزش مو ولی ظاهرا انتظارم خیلی زیاد بوده.

UfnCod3r
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 11:45 صبح
هیچ ربطی نداره. البته واس اونایی که به طور ارثی کچل می شن باعث می شه یکم زود تر کچل بشن
خیلی هم بیشتر بهتون میاد:قهقهه:
وگرنه چرا خیلی از برنامه نویسای حرفه ای دنیا کچل نیستن ؟:متفکر:
ولی اصولا ایرانی ها اکثرا همه کچل می شن . مخوصاص ترکا:لبخند:
فکر کنم ژن هامون باگ داره:متفکر::قهقهه:

eshpilen
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 12:50 عصر
منکه برام مهم نیست کچل بشم.
ترجیح میدم قدرت های واقعی داشته باشم تا زیبایی های ظاهری.
همینطوریشم واسم استفاده نداره. هر دو سه ماه میرم سلمونی میگم حسابی همه جاش رو کوتاهش کن!
حالا کچل بشیم دیگه اون 7 هزار تومن پول سلمانی رو هم نمیدم یکی دو ساعت وقتم هم تلف نمیشه، بهتر :قهقهه:
تنها خاصیتی که نگرانش هستم اینه که نکنه اگر کچل بشم سرم در مقابل سرما و گرما آسیب پذیر بشه.

واقعا شما چقدر هم ادعاتون میشه ولی به فکر موهاتون هم هستید؟ :متفکر:
آدم توی زندگی اینقدر منابع نداره که بخواد سر اینطور مسائل نگران باشه.
برای رسیدن به هدفهای بزرگ باید مسائل جزیی و کم اهمیت رو رها کرد. تازه این کافی نیست و هزینه های بزرگتری هم نیازه.

eshpilen
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 12:55 عصر
پسر تازه کاهش هزینه شامپو و زمان استحمام رو حساب نکردم :قهقهه:
واقعا چقدر مزیت داره کچل بودن!!

eternal67
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 13:56 عصر
بنظرم فقط در مورد آقایون صحت داره :چشمک:

FastCode
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 17:57 عصر
بنظرم فقط در مورد ییآقایون صحت داره :چشمک:
آخرین تلاش خانم ها برای پیدا کردن یک نکته مثبت در برنامه نویسیشون

</pun>

saied_hacker
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 19:07 عصر
بنظرم فقط در مورد آقایون صحت داره :چشمک:

در خانوم ها عوارضش فرق داره
در خانوم ها باعث چروک شدن پوست ، و رشد دماغ/بینی هست :لبخند:

UfnCod3r
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 20:27 عصر
حالا کچل بشیم دیگه اون 7 هزار تومن پول سلمانی رو هم نمیدم یکی دو ساعت وقتم هم تلف نمیشه، بهتر :قهقهه:

اره ولی عوضش باید وسطشو طی بکشی =))
:چشمک:

آخرین تلاش خانم ها برای پیدا کردن یک نکته مثبت در برنامه نویسیشون

خانوم ها !! برنامه نویسی !!:متفکر:
مگه برنامه نویسی هم بلدن :متفکر::قهقهه:

حمید محمودی
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 21:56 عصر
آره، androgenic alopecia بیشتر در بین اقایون هست تا در خانوم ها؛و این مطلب هم ربطی به برنامه نویسی نداره؛
اگر کسی تونست مطلب اثبات شده ای واسه اینکه کار فکری زیاد باعث این عارضه میشه، قید کنه، خوشحال میشم منبع معرفی کنه؛ که در حال حاضر خلاف این مطلب، فکر میکنم صحت داشته باشه؛ اون چیزی که باعث alopecia میشه، میتونه استرس ناشی از این حرفه،night owl بودن خیلی از افراد و مسائلی از این دست باشه؛

FastCode
جمعه 29 شهریور 1392, 07:18 صبح
night owl بودن خیلی از افراد و مسائلی از این دست باشه؛
پس واقعا تاثیر داره؟(زمان پستهای من رو نگاه کنید؛حساب کتاب نداره)

youngold
جمعه 29 شهریور 1392, 12:11 عصر
یه چیزی رو جا انداختم اونم شب بیداری بود. اگر تا صبح بیدارین انتظار نداشته باشین مو داشته باشین اصلاً. ترشح همه هرمون های بدنتون بهم میریزه چه رسد به رشد مو.
شب بیداری و پیامد های اون سر درد ، مضطرب شدن، عصبی شدن ، زود جوش بودن ، ضعف قوه تحلیل ، محدود شدن فعالیت های مغزی و هر چی بگم در رابطه با از دست دادن خواب شب کم گفتم این علائم هم فکر کنم برای همتون آشنا باشه ، سعی کنید حداقل چهار پنج ساعت خواب (حداقل برای مو داشتن) رو در طول شب داشته باشید (یکی باید بیاد به من بگه :دی)
من بهت قول میدم بالای پنجاه درصد این ریزش مو و سایر مشکلات برنامه نویسها مال بیخوابیه . چون این کار محدود به زمان و مکان خاصی نیست و پیوستگی درش وجود داره کسی موقع خواب دست از کار نمیکشه ، مشاغل فنی مهندسی دیگه رو که ببینین مثه معماری ، عمران و ... اینا کمی تحرک ، دید و بازدید داره ، بالاخره سر ساختمونی جایی ، مهندسه مجبوره شب رو بخوابه فردا به کاراش برسه اما برنامه نویسی چطور؟

تازه با صرف نظر از اینکه خواب نا مناسب تغذیه و سایر فعالیت ها رو هم تحت شعاع خودش قرار میده...

youngold
جمعه 29 شهریور 1392, 12:15 عصر
night owl بودن

.........................

youngold
جمعه 29 شهریور 1392, 12:21 عصر
البته حقیقتش پیوسته بیدار موندن کار های روتین رو ساده تر میکنه (یکی از دلایل مهمی هست که برنامه نویس ها تمایل به بیدار موندن دارن) ، چون حافظه کوتاه مدت پر از اطلاعاتی هست (که در طول روز طی تحلیل ها به دستش آوردی) که اگر بخوابی فردا از نو باید مرورشون کنی (حالا به طور ناخود آگاه یا خودآگاه چون وقتی درگیر کار های سنگین هستی مغز خودش این مرور رو غریزی انجام میده) تا ملکه ذهن بشه...

اما به ازای این اور کلاک در حافظه شما تحلیل و پردازش رو از دست میدین ، به خاطر همین گفتم کار های روتین ، چون حافظه زیاد بدون پردازش فقط به درد کار های روتین میخوره ، اگر دقت کرده باشید دیگه توی اون حالت خیلی باید به خودتون فشار بیارین تحلیل های طول روزتون رو انجام بدید

اینم از دلایل تمایل به بیداری بود ...

حمید محمودی
جمعه 29 شهریور 1392, 12:22 عصر
پس واقعا تاثیر داره؟(زمان پستهای من رو نگاه کنید؛حساب کتاب نداره)
اره، مسئله اینجاست که خیلی از افرادی که تو این حرفه هستن، خیلی وقتا نیاز دارن دور circadian rhythm رو خط بکشن (مثلا برای زود تموم کردن یه پروژه یا پشتیبانی اورژانسی یه نرم افزار یا ...) و این میشه که biological clock توی وضعیت بغرنجی قرار میگیره؛ کلا نداشتن نظم در خواب هیچوقت بدون پیامد نبوده، حالا کمبود خواب که دیگه جای خود داره. البته این مسائل که اخرسر شاید به استرس ختم بشه، میبینی یکی رو چاق کرده که وقتی دیدیش به اشتباه فک میکنی خیلی وضعیت جسمی عالی داره و خیلی بهش خوش میگذره، یکی لاغر میشه و بالاخره هرکسی یه جور واکنش نشون میده.

FastCode
جمعه 29 شهریور 1392, 16:30 عصر
متاسفانه این تالار تشکر نداره.ممنون.

JaVa
جمعه 29 شهریور 1392, 22:34 عصر
گفتگوی عمومی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
کچلی موی سر VS برنامه نویسی
:افسرده:

UfnCod3r
جمعه 29 شهریور 1392, 22:49 عصر
کچلی . ضعیف شدن چشم . سر درد و فشار به مغز . استرس. کمر درد . بی خوابی و...
فکر کنم عمر مفید ما 1 بایته :قهقهه:
من برم وصیت کنم اگه مردم پسرم کدهای عقب افتادم رو برام بنویسه روحم عذاب نکشه :قهقهه:

ASedJavad
شنبه 30 شهریور 1392, 06:26 صبح
سلام

کاهش هزینه شامپو ... رو حساب نکردم :قهقهه:

البته شامپو دیگه به درد کچلا نمیخوره! این روزا من غالبا از شیشه پاک کن برا شستن سرم استفاده میکنم!

یه جایی شنیدم کسانی که کار فکری میکنن و به ویژه برنامه نویس ها بالاخره روزی کچل خواهند شد

ای بابا! من تا حالا فکر میکردم این کچلیم ارثیه.
پس باید برم از بابام و عموهامو داییهام کلی معذرت بخوام که تو این مدت کلی ازشون دلخور بودم. احتمالا اون بنده های خدا هم با یه چیزی شبیه کامپیوتر کار کردن که کچل شدن!

ولی تجربه من می گه که کلاه سربازی (خصوصا ارتش) نقش خیلی خیلی خیلی بیشتری میتونه داشته باشه تو کچل کردن افراد نسبت به کد نویسی!