PDA

View Full Version : سوال در مورد دیتا گرید ویو

RIG000
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:07 عصر
میخام و قتی رو یکی از cell ها دابل کلیک میکنم یه فرم دیگه باز شه. من تو رودیاد دابل دیتا گرید ویو کدی برای باز شده فرم بعدی نوشتم اما اینجوری رو هر جای دیتا دابل کلیک میکنی فرم بعدی باز میشه. مشکل کجاست؟:متفکر:

iman_me
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:27 عصر
خوب شما شرط هم واسش گذاشتی که اگه روی فلان سل کلیک شد کاری انجام بده

cimiarnm
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:30 عصر
میخام و قتی رو یکی از cell ها دابل کلیک میکنم یه فرم دیگه باز شه. من تو رودیاد دابل دیتا گرید ویو کدی برای باز شده فرم بعدی نوشتم اما اینجوری رو هر جای دیتا دابل کلیک میکنی فرم بعدی باز میشه. مشکل کجاست؟:متفکر:
دوست عزیز فکر کنم اگر کد مربوط به اون رویداد را در رویداد mousedoublrclick قرار بدی مشکلت حل بشه

طبیب دل
دوشنبه 27 اردیبهشت 1389, 23:48 عصر
تو رويداد cellClick گريد ويو اينو بنويس

if (e.RowIndex != -1 && e.ColumnIndex == 0)
{

فقط جلوي e.ColumnIndex شماره ستون مورد نظر خودت بنويس

mmd2009
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 01:23 صبح
دوست عزیز اگه اشتباه نکنم میخوای مقادیر یک سلول رو بذاری تو فرمی که قرار باز بشه

برای این کار تو رویداد cellClick اینو بنویس، البته به نظر من تو دابل کلیک بهتره اینکارو بکنی

string a = dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();

ببین دوست عزیز هر سلولی رو که بخوای میتوی توی یک متغیر قرار بدی و حالا اگر می خواهی این مقدار رو تو یک فرم دیگر بریزی بعدش نمایش بدی کافیه با روش های مختلف که با یک جستجو میتونی اونارو یاد بگیری مقدار رشته A که حاوی سلول 0 هستش رو تو هر فرمی قرار بدی و سپس اون فرم رو باز کنی

M.YasPro
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 09:34 صبح
فکر می کنم با این کد کارت راحت تر بشه چون اگر با رویدادهای ماوس کار کنی اگر کسی با کیبورد رکورد ها رو پیمایش کرد . هیچ ایونتی فایر نمیشه !!
این ایونت به طور کلی برای تغییر سطر ها یا سلول ها یا ستون ها در نظر گرفته شده :

private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (dataGridView1.SelectedRows.Count != 0)
{
//do
}
}

موفق باشید .

maryam_20
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 20:10 عصر
[QUOTE=mmd2009;983382]دوست عزیز اگه اشتباه نکنم میخوای مقادیر یک سلول رو بذاری تو فرمی که قرار باز بشه

برای این کار تو رویداد cellClick اینو بنویس، البته به نظر من تو دابل کلیک بهتره اینکارو بکنی
[LEFT]

string a = dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();

اگه چند سطر از datagridview انتخاب شده باشه چطور مي شه مقادير يك ستون خاص مثلا شماره پرسنلي همه اون سطرهايي كه انتخاب شده رو بدست آورد؟