PDA

View Full Version : مشكل فارسي - انگليسي

ryonis
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 08:54 صبح
سلام به دوستان گل...
روي يكي از فرم هام دو متغير دارم كه بر خلاف باقي متغيرها كه فارسي نمايش مي شن ميخوام اين يكي انگليسي باشه. تمام گزينه هاي properties رو هم تغيير دادم اما نشد.
آيا راه حلي به نظرتان ميرسه؟ :گیج:

alirezabahrami
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 09:19 صبح
سلام به دوستان گل...
روي يكي از فرم هام دو متغير دارم كه بر خلاف باقي متغيرها كه فارسي نمايش مي شن ميخوام اين يكي انگليسي باشه. تمام گزينه هاي properties رو هم تغيير دادم اما نشد.
سلام
كد زير را در قسمت ماژول عمومي فرم كپي كن!

Private Declare Function ActivateKeyboardLayout Lib "user32" (ByVal HKL As Long, _
ByVal flags As Long) As Long

سپس در رويداد on got focus متغيير مربوطه كد زير را كپي كن!

Call ActivateKeyboardLayout(0, 1)

موفق باشيد

ryonis
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 09:27 صبح
سلام
كد زير را در قسمت ماژول عمومي فرم كپي كن!

Private Declare Function ActivateKeyboardLayout Lib "user32" (ByVal HKL As Long, _
ByVal flags As Long) As Long

بهم نخندين ها... يه سوال ساده!
من براي خيلي از آبجكت هاي فرم هام كد نوشته ام. اما نمي دونم چه جوري بايد قسمت ماژول عمومي رو پيدا كنم. ميشه يواشكي راهنمايي ام كنين!! :خجالت::خجالت:

alirezabahrami
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:01 صبح
بهم نخندين ها... يه سوال ساده!
من براي خيلي از آبجكت هاي فرم هام كد نوشته ام. اما نمي دونم چه جوري بايد قسمت ماژول عمومي رو پيدا كنم. ميشه يواشكي راهنمايي ام كنين!! :خجالت::خجالت:
سلام
وقتي به قسمت كد نويسي فرم مراجعه مي كنيد در قسمت بالا دو كمبوباكس را مشاهده مي كنيد . اگر از كمبوباكس سمت چپ گزينه General را انتخاب كنيد بخش عمومي ماژول فرم براي شما باز ميشود .
تصوير ضميمه را مشاهده بفرما :
موفق باشيد

aviation
شنبه 01 خرداد 1389, 10:04 صبح
سلام
من هم همین مشکل رو داشتم ولی الان یکی در میان فارسی - انگلیسی میشه!
چیکار کنم؟

ryonis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 09:53 صبح
سلام
من هم همین مشکل رو داشتم ولی الان یکی در میان فارسی - انگلیسی میشه!
چیکار کنم؟
بازم براي شما جاي شكر داره كه يكي در ميون درست ميشه. براي من كه اصلاً فرقي نكرده!

ryonis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 09:55 صبح
سلام به دوستان گل...
ساير اساتيد پيشنهادي ندارن؟ مشكل من خيلي جديه. لطفاً كمك ....
(چه كنم در نماي نمايش فرم، برخي از اعداد به فرمت لاتين نمايش بشن؟)

كمك ك ....ك....ك...

ryonis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 09:57 صبح
ساير دوستان كمك نمي كنن؟

كمك..............

alirezabahrami
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:26 صبح
ساير دوستان كمك نمي كنن؟

كمك..............
سلام
بهتره نمونه را در اينجا قرار بدهيد ( با مشخص نمودن آيتمي كه مي خواهيدبصورت انگليسي نمايش داده شود )تا انشاءالله بررسي و مشكلت برطرف شود.
موفق باشيد

ryonis
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 11:04 صبح
سلام
بهتره نمونه را در اينجا قرار بدهيد ( با مشخص نمودن آيتمي كه مي خواهيدبصورت انگليسي نمايش داده شود )تا انشاءالله بررسي و مشكلت برطرف شود.
موفق باشيد
يه نمونه ساده آماده كردم. لطفاً بررسي فرماييد اگه قرار باشه فرم با نام Print_Form پرينت بشه چه كنم تا TERM_ID به صورت لاتين نمايش و چاپ بشه ؟ :ناراحت:

alirezabahrami
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 11:20 صبح
يه نمونه ساده آماده كردم. لطفاً بررسي فرماييد اگه قرار باشه فرم با نام Print_Form پرينت بشه چه كنم تا TERM_ID به صورت لاتين نمايش و چاپ بشه ؟ :ناراحت:
سلام
تصوير ضميمه پيش نمايش (قبل از چاپ ) فرم شما را نشان ميدهد و همانطور كه مشاهده ميشود TERM_ID بصورت لاتين است . آيا در كامپيوتر شما پيش نمايش فرم بصورت فوق نمي باشد؟
موفق باشيد

ryonis
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 14:52 عصر
سلام
تصوير ضميمه پيش نمايش (قبل از چاپ ) فرم شما را نشان ميدهد و همانطور كه مشاهده ميشود TERM_ID بصورت لاتين است . آيا در كامپيوتر شما پيش نمايش فرم بصورت فوق نمي باشد؟
موفق باشيد
دقيقاً همينطور است كه مي فرماييد. نه در كامپيوتر بنده و نه در هيچ كدام از ساير كاربران سيستم ، لاتين نيست .
ضمناً اگه به نظرتان مربوط به تنظيمات سيستم است آيا مي توان كاري كرد اين وابستگي از بين بره و هميشه لاتين باشه/؟؟ لطفاً به شكل زير هم دقت فرماييد كه منظورم از فارسي/انگليسي بودن اعداد اينگونه است:

alirezabahrami
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 17:02 عصر
دقيقاً همينطور است كه مي فرماييد. نه در كامپيوتر بنده و نه در هيچ كدام از دوستان حال حاضر در شبكه محلي مون.
ضمناً اگه به نظرتان مربوط به تنظيمات سيستم است آيا مي توان كاري كرد اين بستگي از بين بره و هميشه لاتين باشه/؟؟
سلام
از كنترل پنل Regional and Language Options را انتخاب و از كادر باز شده دربرگ نشان Regional Options در كمبوياكس بالا( English (united states واز كمبوباكس پائينunited states را انتخاب كن!
موفق باشيد

ryonis
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:35 عصر
سلام
از كنترل پنل Regional and Language Options را انتخاب و از كادر باز شده دربرگ نشان Regional Options در كمبوياكس بالا( English (united states واز كمبوباكس پائينunited states را انتخاب كن!
موفق باشيد
لطفاً به شكل زير دقت فرماييد كه منظورم از فارسي/انگليسي بودنِ اعداد اينگونه است.

http://4.bp.blogspot.com/_W44qmIC7D8U/TAZruIBvhxI/AAAAAAAAAY4/IAG9vR4hXiM/s400/Fars_Eng.JPG

با پاسخي كه شما داديد :
اولاً لازم است كه كامپيوتر كاربران دور از دسترس (در شهرستان ها)تنظيم بشه .
ثانياً تمام اعداد لاتين ميشه.
ثالثاً اعداد مجموعة آفيس (مثل شماره نامه ها و ....) هم لاتين ميشه.

اينها باعث خواهد شد كاربر تمايلي به اينكار نداشته باشه!

alirezabahrami
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 08:08 صبح
لطفاً به شكل زير دقت فرماييد كه منظورم از فارسي/انگليسي بودنِ اعداد اينگونه است.

http://4.bp.blogspot.com/_W44qmIC7D8U/TAZruIBvhxI/AAAAAAAAAY4/IAG9vR4hXiM/s400/Fars_Eng.JPG

با پاسخي كه شما داديد :
اولاً لازم است كه كامپيوتر كاربران دور از دسترس (در شهرستان ها)تنظيم بشه .
ثانياً تمام اعداد لاتين ميشه.
ثالثاً اعداد مجموعة آفيس (مثل شماره نامه ها و ....) هم لاتين ميشه.

اينها باعث خواهد شد كاربر تمايلي به اينكار نداشته باشه!
سلام
بعضي از فونتها هستند كه در حالتي كه سيستم هم فارسي تنظيم شده باشد بصورت لاتين نمايش داده ميشوند مثل trminal يا wst_span و ... بگرد و ببين كداميك از آنها از نظر ظاهر مناسبتر است!
موفق باشيد