PDA

View Full Version : مشکل با اتصال به پایگاه داده سرور

donya100
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:28 صبح
سلام
من می خوام از پایگاه داده سرور د ربرنامه ام استفاده کنم . اما حتی وقتی می خوام برای تست از یک data grid را به پایگاه داده سرور وصل کنم نمیشه و پیغام خطا میده.
همه توضیحات قبلی رو در این زمینه خوندم اما مشکلم حل نشده .
firewall خاموشه . با ping سرورو می بینم .در sql server تنظیمات فعال کردن TCP/IP را انجام دادم و پورت هم 1433 است .SQL Server Surface Area Configuration هم تنظیمه . از sql server 2005 استفاده میکنم که موقع نصب به صورت windows Autonticatin تعریف کردم .
البته الان با دادن user name :sa هم جواب نمی گیرم . وقتی هم سعی می کنم یه user جدید در sql بسازم پیغام خطا میده !!!
کسی می تونه راهنمایی کنه؟

keivan mousavi
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 11:52 صبح
برای اتصال به DB در محیط شبکه باید در قسمت Data Source
IP سرور رو وارد کنید

اگر بازم مشکلت حل نشد برنامتو در قسمت Try و Catch قرار بده و نوع Error ای که میده رو بزار

donya100
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 12:16 عصر
SqlException unhandled
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL
Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: TCP Provider, error: 0 - A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.)

donya100
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 12:20 عصر
البته با کمی تغییرات و نوشتن IP کلاینت در تنظیمات SQL SERVER سرور حالا این خطارو میده .
SqlException unhandled
login failed for user 'sa'

sia_2007
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 14:35 عصر
اگه شما Win Auth نصب کردید و از گزینه Mixed Mode استفاده نکرده اید؛ دیگر استفاده از sa غیر منطقی است.
و در صورتی که از Win User استفاده میکنید که مجبورید؛ باید بدونید که یوزر مورد نظر در هر سیستمی که هست؛ باید با سیستم سرور در یک Domain باشد؛ حالا چه Domain واقعی و یا چه مجازی با VPN
اول باید در بخش Server Properties گزینه Mixed Mode رو انتخاب کنید؛ البته اگر 2005 نسبت به 2008 در این زمینه تغییری نکرده باشه.
مطابق عکس
و بعدش sa رو فعال کنید.
مطابق عکس

donya100
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 14:46 عصر
ممنون . مشکلم تا حدی حل شد و الآن می تونم از طریق سیستم کلاینت به پایگاه داده سرور دسترسی داشته باشم . اما یک سوال . من یک user جدید د sqlserver ساختم اما وقتی باهاش وارد sql server میشم نمی تونم پایگاه داده ای بسازم یا attach کنم و...
دلیلش چیه؟

keivan mousavi
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 13:27 عصر
حتماً Permission های لازم برای Admin بودن رو به User جدید ندادی