PDA

View Full Version : اضافه کردن خطوط فایل متنی به سورس کمبو

behrad110
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 13:07 عصر
سلام دوستان خسته نباشید
یه سوال داشتم از خدمتتون
یک سری اسم هست که در یک فایل متنی قرار داره که هر اسم در یک خط جداگانه قرار داده شده . حالا من میخوام اسامی ای که در این فایل متنی نوشته شده جزو آیتم های کمبو باشه . در واقع میخوام هر خط از این فایل یک آیتم از کمبو باشه آیا راهی وجود داره؟
متشکر:تشویق:

wolf_majid
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 13:14 عصر
این احتمالا" باید مشکلتون رو حل کنه . فقط بجای lable از فایل بخونید

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
label1.Text += "majid\nali\nreza\ngholam";
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
string[] str = label1.Text.Split('\n');
for (int i = 0; i < str.Length; i++)
{
comboBox1.Items.Add(str[i]);
}
}

behrad110
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 13:33 عصر
ممنون از راهنمایی تون اما قضیه اینه که من یک برنامه کوچیک دارم که اسم یک سری مشتری داخلش هست که به علت اینکه خیلی برنامه سبکه دیدم ارزش نداره برای یک سری اسم از دیتا بیس استفاده کنم این اسامی رو در یک فایل متنی اضافه میکنم و میخوام بعدا از اون فایل بخونم و به کومبو اضافه کنم اما اینجا یه مشکلی پیش میاد فرض کنید من این کد رو گذاشتم داخل رویداد فرم تا هر وقت فرم لود شد کمبو هم مقدار بگیره اما با این کد هر وقت که فرم لود میشه مجدد تمامی اسم های قدیم و جدید به آیتم ها اضافه میشه و ممکنه از یک اسم چند با ر وجود داشته باشه .

wolf_majid
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 13:46 عصر
ممنون از راهنمایی تون اما قضیه اینه که من یک برنامه کوچیک دارم که اسم یک سری مشتری داخلش هست که به علت اینکه خیلی برنامه سبکه دیدم ارزش نداره برای یک سری اسم از دیتا بیس استفاده کنم این اسامی رو در یک فایل متنی اضافه میکنم و میخوام بعدا از اون فایل بخونم و به کومبو اضافه کنم اما اینجا یه مشکلی پیش میاد فرض کنید من این کد رو گذاشتم داخل رویداد فرم تا هر وقت فرم لود شد کمبو هم مقدار بگیره اما با این کد هر وقت که فرم لود میشه مجدد تمامی اسم های قدیم و جدید به آیتم ها اضافه میشه و ممکنه از یک اسم چند با ر وجود داشته باشه .

شما می تونید این کر را در قسمت active یا هر جای دیگه که خواستید بزارید ( اما از اونجاییکه فرم یک بار لود می شه فکر کنم از همه بهتر باشه)

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

string[] str = File.ReadAllText("c:\\0.txt").Split('\n');
for (int i = 0; i < str.Length; i++)
{
comboBox1.Items.Add(str[i]);
}
}
در ضمن از using System.IO هم باید استفاده کنی

ashanet
جمعه 07 شهریور 1393, 14:28 عصر
سلام شما می تونید فایل متنی رو باز کنید و یه آرایه تعریف کنید و با split مقادیر رو توی کمبو باکستون فراخوانی کنید .