PDA

View Full Version : سوال: ناحیه پرینت

Computer.Programmer
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 17:36 عصر
سلام دوستان.
مشکلی که من برخوردم اینه که بعد از مشخص کردن سایز کاغذ با خاصیت PageSize و تغییر سایز Document زمان پرینت باز روی برگه A4 پرینت گرفته میشه یعنی سایز سندم در زمان چاپ همان A4 است که برای حل این مشکل فکر کنم باید خاصیت PrintableArea رو با مقدارهای دلخواه ست کنم ولی این خاصیت ReadOnly هستش.
منتظر جوابتون هستم فقط خواهش می کنم دوستان اگر از صحیح بودن جوابشون مطمئن هستن بفرماین.

با تشکر از همه.

Mani_rf
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 18:43 عصر
با استفاده از کدوم کنترل؟
اندازه مورد نظرت از اندازه A4 کوچکتره؟ مثلا A5?

Computer.Programmer
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 20:59 عصر
با استفاده از کدوم کنترل؟
اندازه مورد نظرت از اندازه A4 کوچکتره؟ مثلا A5?

بله دوست عزیز اندازه به سانتی متر 17 در 8.5 و به اینچ (که مقیاس PrintDocument است) 6.69 در 3.35 اینچ است.
در ضمن دارم با کلاس PrintDocument کار می کنم و تمامی این سایزها در پراپرتی PaperSize قرار می گیره.

مقدار سایز کاغذ به این صورت مشخص می شه:

Dim prntDocument As New PrintDocument
Dim pgSize As New Printing.PaperSize("My Size", 335, 669)
prntDocument.DefaultPageSettings.PaperSize = pgSize
prntDocument.PrinterSettings.DefaultPageSettings.P aperSize = pgSize

بازم مشکلم و دوباره می گم: من با این قطعه کد تونستم سایز سندم رو در زمان نمایش مشخص کنم ولی مشکل من دقیقا زمانیه که این سند قراره چاپ بشه. زمان چاپ هم رول پرینتر به اندازه یک کاغذ A4 حرکت می کنه هم داده های خارج از سند چاپ میشه و اگر هم کاغذ کوچکتر از A4 باشه پرینتر خطا میده (چون کاغذی برای چاپ نیست)

من خودم فکر می کنم با مشخص نمودن خاصیت Printable Area باید این مشکل حل بشه ولی همونطور که قبلا گفتم این پراپرتی فقط خواندنی است.

بازهم از اینکه وقت می زارین متشکرم.

Computer.Programmer
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 18:56 عصر
از اساتید خواهش می کنم اگه با این مشکل من تاحالا برخوردن یا راه حلشو می دونن ما رو هم بی نصیب نزارن. بدجور گیر کردم.
باز هم تشکر