PDA

View Full Version : ایجاد گزارش از دو جدول

Roza_tsc
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 07:53 صبح
سلام.. من میخوام گزارشی طراحی کنم که اطلاعات دو جدول رو که مثلا در کد با هم اشتراک دارند رو زیر هم بیاره....و بر اساس تاریخ مرتب باشه... مثلا 1 رکورد از جدول 1 و رکورد بعدی رو از جدول 2 بیاره.
وقتی کاربر یک کد کالا را تایپ کرد... از جدول اول اطلاعات خرید و از جدول دوم اطلاعات فروش را بیاورد.
در حقیقت میخوام اطلاعات دو جدول به تفکیک در هر رکورد گزارش آورده بشه....مثلا در جدول 1 اطلاعات خرید یک کالا است و در جدول 2 اطلاعات فروش یک کالا...من میخوام به ترتیب تاریخ گزارشی درست کنم که بدونم مثلا در تاریخ اول از یک کد کالا که انتخاب کردم چقدر خریدم و در تاریخ بعدی چقدر فروختم....
ممنون میشم کمکم کنید

AminSobati
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 10:50 صبح
دوست عزیزم شما میتونین گزارشهای مورد نظر رو توسط UNION ALL به هم پیوند بزنین. این دستور میتونه نتیجه چند Query رو زیر هم قرار بده به شکلی که انگار کلا یک Query داشتین. ولی یقین ندارم چقدر صورت مسئله رو درک کرده باشم. اگر مثال میزدین کمک بزرگی کرده بودین..

Roza_tsc
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 12:12 عصر
ممنون ...ببینید من دو تا جدول دارم.. که در جدول 1 اطلاعات خرید کالاها و در جدول 2 اطلاعات فروش کالاها هست.من میخوام وقتی اپراتور یک کد کالا را تایپ کرد اطلاعات خرید و فروش از این 2 جدول استخراج شده و گزارش بدهد ....
مثلا در رکورد اول بگوید: در تاریخ 01/01/83 ...10 عدد از این کالا خریده شده (از جدول 1 میاورد) در رکورد دوم بگوید : در تاریخ 10/01/83 ---5 عدد از این کالا فروخته شده( از جدول دوم بیاورد)

AminSobati
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 21:38 عصر
به عنوان مثال:

SELECT ProductID, DateOrdered, OrderQuantity FROM tblMyOrders WHERE ProductID=...
UNION ALL
SELECT ProductID, DateSold, SoldQuantity FROM tblSold WHERE ProductID=...