PDA

View Full Version : پول در ایران، فقط با بانکهای اطلاعاتی؟

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:16 عصر
سلام
چن وقتیه دارم فکر میکنم که آیا واقعا برای پول در آوردن از برنامه نویسی باید استفاده از بانک های اطلاعاتی رو بلد باشیم؟ یعنی با ساخت برنامه های دیگه نمیشه پول در آورد؟

مرتضی پیروزی
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:36 عصر
برعکس!!
اگر میخوای واسه خود کسی بشی، دیتابیس رو بی خیال! خوب هست نه اینکه نباشه، ولی اگر بخوایم رک صحبت کنیم، باید بگیم شده بچه بازی........!! هر کسی میره برنامه نویسی یاد بگیره، اگر ازش بپرسی بگی چی دوست داری بسازی، میگه : برنامه حسابداری،انبارداری، داروخانه، بقالی، سوپر مارکت و.......
تا حالا کسی رو ندیدم که بگه میخوام واسه مایا یک پلاگین بنویسیم، ندیدم کسی که بگه واسه VS میخوام Add-Ins بنویسیم و .........
اگر بخوای واسه هر احدی برنامه بنویسی، همون دیتابیس بهتره، ولی اگر میخوای واسه کسانی برنامه بنویسی که سرشون به تنشون بیارزه، دیتابیس رو بیخیال............
* دیتابیس بد نیست، ولی شورش در اومده.......... همه میرن سمت دیتابیس، چون آسون تره.........
کلاً اگر میخوای همیشه یک ایده خوب داشته باشی، همیشه چیز جدیدی خلق کنی، برو سمتی که افراد از اون فراری هستند......!! توی کشورهای توسعه نیافته، اگر یک موقعیت شغلی خوبی ایجاد بشه، همه افراد به اون سمت هجوم میبرن، در نتیجه دست توش زیاد میشه، و بازده سود میاد پایین.......
تو ایران خیلی ها عشق دیتابیس هستند، لذا دست توش زیاده...............
مثلاً شما در نظر بگیر الاًن ایران تو بازی سازی خیلی گردن کلفت نیست، فقط کافیه چندتا بازی جهانی توسط ایران ساخته بشه، اون موقع هست که خروار خروار برنامه نویس بازی تولید بشه......!! :)، تا جایی که دیگه بازی سازی بشه بچه بازی.................
-----------
اگر دیتابیس رو دوست داری مشکلی نیست، ولی حداقل طوری نباشه که وقتی با خودت خلوت میکنی ببینی واقعاً چیز دیگه ای بلد نیستی..................!! سعی کن کارهایی بکنی که بقیه نمیکنن( توی هر زمینه ای، نه فقط برنامه نویسی......).
اگر میبینی تو ایران کارهای غیر دیتابیسی کمه، به خاطر این نیست که به درد نمیخوره، به خاطر اینه که سخت تره، و ما ایرانی ها هم که ماشالله با سختی کارم مخالفیم..........!! :)
-------------------
موفق باشی

ricky22
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:41 عصر
خب پول در لحظه هم باید در نظر بگیرید!

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:42 عصر
راستش رو بخواین من خودم از دیتابیس خوشم نمیاد!!! فکر کنم همه میدونن که من از سی شارپ بدم میاد!!! ولی این چند روزه تحت فشار روانی بسیار شدید:لبخند: کار به جایی رسید که رفتم و سی شارپ رو از بقالی محله:قهقهه: خریدم و نصب کردم.... والی الان دلم واسه 1000 تومنم میسوزه...:گریه:
من میخوام از راه برنامه نویسی پول کسب کنم ولی از برنامه نویسی دیتابیس خوشم نمیاد!!!!!!
میشه بگید چیکار کنم؟ منظورم اینه که چه نوع برنامه ای بنویسم؟

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:43 عصر
نمیفهمم؟؟؟؟؟

ricky22
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:56 عصر
نمیفهمم؟؟؟؟؟
یعنی شما در حال حاظر سریع ترین راهی که می تونی از اون به پول برسی در برنامه نویسی پروژه هایی هست که خواه نا خواه به db مربوطه ولی اگه سرمایه داری می تونی روی یک چیزی تمرکز کنی که اینده به دردت می خوره و فعلا بازدهی نداره(مالی).
ولی بازم اکثر پروژه ها یه ربطی به دیتابیس دارن و لزوما حسابداری و انبار داری نیستند.
هر پروژه ای که با داده کار می کنه و داده باید ذخیره بشه باید یه جوری ذخیره بشه دیگه.
حتی شاخه هایی از هوش مصنوعی مثل داده کاوی یا بهتر بگم اکثرشون با داده کار می کنند و این داده باید یه جا ذخیره بشه.

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 21:58 عصر
حتی شاخه هایی از هوش مصنوعی مثل داده کاوی یا بهتر بگم اکثرشون با داده کار می کنند و این داده باید یه جا ذخیره بشه.
این داده ها حتما باید تو دیتابیس ذخیره بشه؟
خوب توی یه فایل متنی ذخیره میکنیم....

Felony
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:04 عصر

خوب در هر صورت شما دارید از فایل متنی به عنوان بانک استفاده میکنید !

Netsky
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:05 عصر
دوست عزيز همه نوع داده اي رو كه نميشه توي فايل متني ذخيره كرد . فرض كن داري يه برنامه ديكشنري مينويسي ، ميخاي واسه هر كلمه يه فايل تكست درست كني ؟ يا اينكه همه رو بريزي توي يه فايل و بعد خط به خط ربطشون بدي به هم ؟
البته منم اصلا از بانك اطلاعاتي خوشم نمياد ولي بعضي مواقع بايد ديگه رفت سراغش تا كار راه بيفته .
البته واقعا صحبت هاي آقا مرتضي رو بنده قبول دارم . چون ديگه توي ايران ديتابيس شورش در اومده .

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:06 عصر
راستش رو بخواین من خودم از دیتابیس خوشم نمیاد!!! فکر کنم همه میدونن که من از سی شارپ بدم میاد!!! ولی این چند روزه تحت فشار روانی بسیار شدید:لبخند: کار به جایی رسید که رفتم و سی شارپ رو از بقالی محله:قهقهه: خریدم و نصب کردم.... والی الان دلم واسه 1000 تومنم میسوزه...:گریه:
من میخوام از راه برنامه نویسی پول کسب کنم ولی از برنامه نویسی دیتابیس خوشم نمیاد!!!!!!
میشه بگید چیکار کنم؟ منظورم اینه که چه نوع برنامه ای بنویسم؟

دوست عزیز سلام.مگه سی شارپ پفکه که میگی دوست ندارم!!!:عصبانی++:
ببخشید اینقدر رک صحبت میکنم ولی برای اینکه بخواهید حرکت مفیدی انجام بدید باید طرز تفکرتو عوض کنی.اگر فکر میکنی یک برنامه درست حسابی بخواهی ایجاد کنی باید به یک زبان خاص وابسته باشی سخت در اشتباهی.
شما به جز یکی دو مورد خاص اکثر کارهایی که فکرشو بکنی میتونی با اغلب زبانها انجام بدی با بعضی هاش سخت تر و با بعضی هاش اسونتر.
بعضی از زبانها امکانات بیشتری در اختیارت میذارن و بعضی ها در یک جایی دیگه امکاناتی ندارن.
پس شما اول مشخص کن چیکار میخوای بکنی بعد در مورد نوع زبان تصمیم بگیر.
الان در حال حاضر خیلی از نرم افزارهای خوب با دلفی نوشته شدن.
مثلا نرم افزار lan gaurd که برای کارهای شبکه است و واقعا بی نظیره.
یا مثلا الان یک ضد ویروس اپن سورس با دلفی نوشتن.
و همچنین با سی شارپ نرم افزارهای خوبی نوشتن.
الزاما این نیست کار دیتابیس کار بچه بازی باشه.
بله دست زیاده ولی افراد حرفه ای هم تو کار دیتابیس فوق العاده کم هستند.
نمونش یک اقایی که یک نرم افزار برای ایران خودرو نوشته بود و دیتابیسش از بین رفته بود و من اطلاعاتشو بازیابی کردم میدونید دیتابیس رو چطوری طراحی کرده بود؟
50 تا جدول داشت با نامهای table1..table50
بعد وقتی میخواست لیست تمام افراد رو برگردونه در یک sp به تعداد personel یک select نوشته بود.
یعنی پروسیجر این اقا چیزی حدود 30 هزار تا select داخلش بود.
از اینجور افراد من به وفور دیدم.
ولی افراد حرفه ای هم مانند استاد ثباتی هستند که یک ساعت مشاوره با ایشون کلی از مشکلات شما رو رفع خواهد کرد.
پس شما سعی کن یک مسیری رو انتخاب کنی بعد داخل اون حرفه ای بشی.
موفق باشید.

ricky22
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:06 عصر
فرضا شما می خواید خط تولید سال بعد رو راه بندازید و روی سوابق خرید مشتریانتان داده کاوی کنید. منطقی هست که در فایل txt ذخیره شده باشد؟
در ضمن دیتابیس بهینه تر هست و به ما برای مدیریت داده ها کمک می کنه حالا لزومی نداره هر برنامه ای که دیتابیس داره حسابداری باشه

مرتضی پیروزی
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:11 عصر
سلام

من عرض کردم:

اگر دیتابیس رو دوست داری مشکلی نیست، ولی حداقل طوری نباشه که وقتی با خودت خلوت میکنی ببینی واقعاً چیز دیگه ای بلد نیستی..................!!
منظورم این نبود که نباید مطلقاً دیتابیس کار کرد! منظورم این بود که طوری نباشه که فقط دیتابیس رو بلد باشیم.......( که واقعاً هستند کسانی که به جز دیتابیس چیزی بلد نیستند..... :D
--------------

هر پروژه ای که با داده کار می کنه و داده باید ذخیره بشه باید یه جوری ذخیره بشه دیگه.
یعنی شما واقعاً به هر نرم افزاری که گوشه ای اطلاعاتش توی یک مکان ذخیره بشه میگید دیتابیس؟؟ :)
همین الآن ویندوز هم یکسری اطلاعات رو در مکانهایی ذخیره میکنه، آیا بهش میگید دیتابیس؟؟ :D
--------------

فرضا شما می خواید خط تولید سال بعد رو راه بندازید و روی سوابق خرید مشتریانتان داده کاوی کنید. منطقی هست که در فایل txt ذخیره شده باشد؟
:لبخند: شما خودت میگی خیلی از نرم افزارها نیاز به دیتابیس دارن، بعد میای مثال بزنی، مثالی میزنی که اساساً دیتابیس هست!!
-------
موفق باشی

ricky22
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:15 عصر
یعنی شما واقعاً به هر نرم افزاری که گوشه ای اطلاعاتش توی یک مکان ذخیره بشه میگید دیتابیس؟؟ :)
همین الآن ویندوز هم یکسری اطلاعات رو در مکانهایی ذخیره میکنه، آیا بهش میگید دیتابیس؟؟ :D
--------------
موفق باشی
سلام دوست من
خیر من همچین عرضی نکردم ! اما همین ویندوز که داره داده ها رو ذخیره و بازیابی می کنه داره مدیریت داده انجام میده که بی ارتباط با پایگاه داده نیست

مرتضی پیروزی
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:32 عصر
سلام دوست من
خیر من همچین عرضی نکردم ! اما همین ویندوز که داره داده ها رو ذخیره و بازیابی می کنه داره مدیریت داده انجام میده که بی ارتباط با پایگاه داده نیست
سلام
بله، ولی خوب اگر بخوایم ملاک رو بر این اساس قرار بدیم که همه نرم افزارها میشن دیتابیس!! :D
------------
ببین دوست من، اگر از حرفام ناراحت شدید و باعث دلخوری کسی شدم معذرت من رو پذیرا باشید......
من نگفتم که دیتابیس بده، ولی اون دیتابیسی که توی ذهن ما هست با اون چیزی که شما می فرمایید فرق داره......... نرم افزارهایی که الآن به عنوان دیتابیس یاد میشن مربوط به همون کاری هست که شورش در اومده........ ( نرم افزارهای یک روز تولید!!)
وگرنه، دنیای نرم افزار نیازمند دیتابیس هستش............
ولی یک سری چیزها باید معیار قرار بگیره....... مثلاً علاقه که خیلی مهمه..... اگر کسی توی
پایگاه داده فوق العاده حرفه ای باشه و درآمد خوبی داشت باشه که دلیل بر این نیست منم فردا برم کتاب پایگاه داده بخرم...!!:D
باید دید توانایی و علاقه تو چی هست!! مثلاً اون افرادی که آقای صادقیان مثال زدند تخصصشون تو اون هست........ ( زحمت کشیدند) و همچنین اگر در آمد بالایی داشته باشند،
نمیشه بر این موضوع بسط داد که دیتابیس شغل برای همه پر درآمدی هست..........
الآن اگر واقعا بخوای زحمت بکشی و سختی تحمل کنید، موقعیت های بکر بسیار پر درآمد تر از دیتابیس میشه پیدا کرد....
--------
موفق باشید

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:39 عصر
الآن اگر واقعا بخوای زحمت بکشی و سختی تحمل کنید، موقعیت های بکر بسیار پر درآمد تر از دیتابیس میشه پیدا کرد....
اگه میشه چنتا مثال؟

ricky22
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:41 عصر
البته منظورم این بود که یادگیری دیتابیس ضروری به نظر می رسد

مرتضی پیروزی
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 22:45 عصر
اگه میشه چنتا مثال؟
برنامه هایی بنویسید که سازمان های بزرگ رو حفاظت کنه ( زحمت میخواد)؛
برای نرم افزارهای گرافیکی پلاگین بنویس، شبیه ساز بنویس، موتور رندر بنویس........( زحمت میخواد).........
افکت های صوتی برای نرم افزار های موسیقی بنویس ( زحمت میخواد)......
نرم افزار های امنیتی بنویس ( زحمت میخواد)............
انجین بنویس ( زحمت داره).......
و...........
-------------
برو QT یاد بگیر.......!!:لبخند: ( مایا2011 به اون عظمت رو روی QT سوار کردند، اونوقت هی بزنید تو سر سی پلاس پلاس).......:بامزه:( منتظر نقل قول و بد و بیراه شنیدن هستیم:لبخند:)

Alireza_Salehi
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 23:28 عصر
برنامه هایی بنویسید که سازمان های بزرگ رو حفاظت کنه ( زحمت میخواد)؛
برای نرم افزارهای گرافیکی پلاگین بنویس، شبیه ساز بنویس، موتور رندر بنویس........( زحمت میخواد).........
و...........
-------------
برو QT یاد بگیر.......!!:لبخند: ( مایا2011 به اون عظمت رو روی QT سوار کردند، اونوقت هی بزنید تو سر سی پلاس پلاس).......:بامزه:( منتظر نقل قول و بد و بیراه شنیدن هستیم:لبخند:)

رکن اصلی برنامه های تجاری داده و تجزیه و تحلیل آن است، و ابزار اصلی داده پایگاه داده است، تعجبی نداره که توی ایران پایگاه داده خیلی رور بورسه، چون کشور ما تازه وارد عرصه عملی استفاده از نرم افزار شده و استفاده از نرم افزار برای سامان دهی اطلاعات داره به کسب و کارهای کوچیک هم راه پیدا میکنه.

برنامه هایی که شما مثال میزنی مورد استفاده متخصصین رشته های مختلف است و نه مردم عادی، مردم عادی بیشترین نیازشون نرم افزارهای عمومی برای سرعت دادن و انضباط بیشتر در کارهای روزمره است. مثل حسابداری، انبار داری، گردش کار، بایگانی و ....
حتی در خیلی کارهای صنعتی و پیشرفته هم دیتابیس نقش مهمی دارد...

همه اینها به کنار،به نظر من C++ کلا خفن ترین زبان برنامه نویسی است، هر چند در توسعه برنامه های تجاری کیفیت لازم را ندارد. (RAD نیست)
کلا لذتی که در برنامه نویسی با C++ هست در هیچ زبان دیگری نیست...

1485159
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 23:33 عصر
فتوشاپ رو با چی کامپایل کردن؟ کاسپر؟ آفیس؟:متفکر:

مرتضی پیروزی
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 23:44 عصر
فتوشاپ رو با چی کامپایل کردن؟ کاسپر؟ آفیس؟:متفکر:
++C ؛ 99.999 درصد برنامه های معروف ویندوز، با ++C نوشته شده هستند.......

برنامه هایی که شما مثال میزنی مورد استفاده متخصصین رشته های مختلف است و نه مردم عادی، مردم عادی بیشترین نیازشون نرم افزارهای عمومی برای سرعت دادن و انضباط بیشتر در کارهای روزمره است. مثل حسابداری، انبار داری، گردش کار، بایگانی و ....
حتی در خیلی کارهای صنعتی و پیشرفته هم دیتابیس نقش مهمی دارد...
مردم عادی یا غیر عادی بحث من نیست، بحث بر سر این بود که فقط دیتابیس پول سازه؟؟
مسلماً خیر، با توجه به فرمایشات شما هم، کارهای حرفه ای پول ساز تره دیگه.........
منم منظورم کاملاً همینه
--------------
موفق باشید

1485159
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 14:11 عصر
file:///C:/Users/aa/Desktop/6cab6345a25a4c80ae7c.gifبرنامه هایی بنویسید که سازمان های بزرگ رو حفاظت کنه ( زحمت میخواد)؛
و...........
از مثال هاتون خیلی خوشم اومد...
اگه ممکنه بازم از این مثال ها بزنید...

#target
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 15:52 عصر
همه اینها به کنار،به نظر من C++‎ کلا خفن ترین زبان برنامه نویسی است، هر چند در توسعه برنامه های تجاری کیفیت لازم را ندارد. (RAD نیست)

چرا محیط های RAD هم هست : مثلا همین C++Builder

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 18:50 عصر
دوستانی که میگن دیتابیس بچه بازی شده به این نکته هم توجه داشته باشیم که دیتابیس چند تا از نرم افزارهای معروفی که الان تو بازار هستن واقعا در یه سطح نرمال خوبی قرار دارن منظورم یعنی دیتابیسشون تا چه حدی نرمال شد (به جز چند تا نرم افزار که محصول شرکت های گردن کلفت هستن) نهایتا این که نباید به هر کسی که میاد تو Access یا حرفه ای تر SQL Server چند تا جدول درست میکنه گفت دیتابیس بلده (البته اگه ابزار های ویژوال براشون نبود باور کنین همین جدول رو هم بلد نبودن بسازن) خیلی از اونا نمی دونن تریگر چیه یا مزیت های View به یه Select معمولی چیه حالا مباحث پیشرفته تر رو بیخیال. بنظرتون چرا استفاده از اوراکل یا MySql کمه اینا هم دیتابیسن دیگه (نگین قیمتشون بالاست که تو ایران هر نرم افزاری حداکثر 2000 تومن بیشتر ارزش نداره :اوراکل رو عرض کردم) کسایی که اوراکل بلدن وضع مالیشون هم به طور عام (نه همه) بد نیست.
به نظر من خیلی ها حتی بلد نیست بعد از ساختن طرح یه دیتابیس بیان اونو نرمال کنن حالا چه برسه به امنیت و کاراییش (اصلا بپرسین درس پایگاه داده رو با چند پاس کردن یا اصلا پاس کردن)
نتیجه اینکه منم با نظرات دوستان موافقم ولی اگه تخصص خوبی در این زمینه هم داشته باشید از لحاظ مالی وضع بدی نخواهید داشت و صد البته داشتن تخصص بیش از حد نرمال همکاران در هر رشته ای پول سازه برای من که اینطوری بوده

Alireza_Salehi
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 20:18 عصر
مردم عادی یا غیر عادی بحث من نیست، بحث بر سر این بود که فقط دیتابیس پول سازه؟؟
مسلماً خیر، با توجه به فرمایشات شما هم، کارهای حرفه ای پول ساز تره دیگه.........
موفق باشید

موافقم، البته این رو هم باید در نظر داشت که کارهای تخصصی کمتر هم تقاضا دارند، پولشون بیشتره ولی کم هستند.
مثلا چند تا تیم رباتیک میان خودشون با C++ درایور کارت کپچر یا تبدیل فرت تصویر یا مثلا فیلتر برای directx می نویسند؟ اکثرا از موارد آماده استفاده می کنند و ....
یا مثلا چند تا شرکت حاظر میشن 20 میلیون تومن برای یک سیستم پردازش تصویر خرج کنند؟
کارهای تخصصی علاوه بر تسلط به برنامه نویسی نیازمند تسلط بر اون حوزه خاص هم هستند.

در عوض کاربردهای عمومی تقاضای زیادی دارند، شما اگه بری تو کار طراحی وب سایت همین جوری برات پروژه میرسه، که نمیرسی انجام بدی...
دانش خاصی هم نمی خواد اکثر سایت ها با دانش متوسط دیتابیس و طراحی وب کارشون راه میفته.

نکته دیگه این که پروژه های تخصصی و گرون معمولا از طرف سازمان ها و نهاد ها و شرکت های بزرگ تقاضا میشه، که خوب این وسط یک دست انداز بزرگ به نام رابطه و رانت حرف اول رومیزنه.

کلا دیتابیس خوبیش اینه که پول در آوردن ازش راحته، من خودم تا حالا کلی برنامه دیدم که فقط با اضافه کردن دیتابیس کلی قیمتش رفته بالا بعدش هم چه دیتابیسی.... اصول اولیه رو توش رعایت نکرده، کاری که تو 10 ثانیه باید انجام میداده توی 10 دقیقه انجام میده بعدش هم برنامه نویس محترم با کلی ادعا مشتری رو مجبور میکنه سیستمش رو ارتقا بده چون برنامه با آخرین فناوری های اول ابتدائی نوشته شده، ولی خوب مشتری که نمیدونه.....

به نظرم توی خیلی از پروژه های فعلی در ایران موارد زیر در زمینه دیتابیس رعایت نمیشه:
1. عدم تعریف دقیق موجودیت ها، و جداول و نحوه ارتباط آنها
2. عدم تعریف ایندکس به صورت مناسب
3. عدم نوشتن صحیح کوئری ها به علت عدم تسلط بر SQL

مرتضی پیروزی
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 20:27 عصر
رانت حرف اول رومیزنه
:لبخند:بسم الله!! رانت که یک مکانیزم اقتصادی هستش، چه ربطی به پارتی و رشوه و...... داره؟:لبخند:

1485159
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 20:59 عصر
مرتضی(پسر خاله شدم) پس اون مثال ها چی شد؟:لبخند:

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 21:54 عصر
دوست عزیز مثال که نمی خواد شما برو همین جاوا و اوراکل رو خوب مسلط شو انوقت در آمد خوبی هم داری البته اگه منظورت از ایجاد تاپیک پول در آوردن باشه.
یه چیزه دیگه هم اینکه مثال رو بیخیال شو چون مثال های هر کس معمولا با شرایط خودش بیشتر جور درمیاد ولی اگه کلی نگاه کنی این مورد تسلط داشتن در یک دو زبان برنامه نویسی مثل #Cو++C یا دلفی و VB و نه همشون بهترین راه برای کسب درآمد از راه برنامه نویسی هست و بازم تاکید می کنم تسلط داشتن نه برنامه نوشتن با اون زبان
موفق باشی

مرتضی پیروزی
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 22:44 عصر
دوست عزيز مثال که نمي خواد شما برو همين جاوا و اوراکل رو خوب مسلط شو انوقت در آمد خوبي هم داري البته اگه منظورت از ايجاد تاپيک پول در آوردن باشه
سلام دوست عزيز
احساس نميکنيد حرفتون يکم غير منطقي هست؟؟
فرضاً شما به جاوا مسلط شديد، حالا ميخواي چيکار کنيد؟؟ فکر ميکنيد اگر همينجوري بشنيد يک مشت کد بنويسي براتون درآمد ميشه؟؟ شما فرض رو بر اين بذار که به جاوا مسلط باشي، الان ميخواي چيکار کني؟؟ هزاران هزار ايده و حوزه فعاليت وجود داره، حالا يک شرکتي مياد آگهي ميده مبني بر اينکه برنامه نويس موبايل با شرايط X ميخوايم، حالا شما ميري ميگي که من به جاوا مسلطم؟!!! تو چه حوزه اي؟؟
با چه سطح مهارتي؟؟ با چه تفکري؟؟
----------------------

يه چيزه ديگه هم اينکه مثال رو بيخيال شو چون مثال هاي هر کس معمولا با شرايط خودش بيشتر جور درمياد ولي اگه کلي نگاه کني اين مورد تسلط داشتن در يک دو زبان برنامه نويسي مثل C#‎و++C يا دلفي و VB و نه همشون بهترين راه براي کسب درآمد از راه برنامه نويسي هست و بازم تاکيد مي کنم تسلط داشتن نه برنامه نوشتن با اون زبان
اينم به نظر من غير اصولي هستش! تسلط به يک زبان خاص نون و آب ميشه؟؟خير!
نکته اي بسيار مهمي هست که شما داريد ناديده ميگيريد.......... کسي که مثلاً به قول شما به ++C مسلط هست و فرضاً ميخواد برنامه نويسي گرافيکي بکنه، بايد در سطح بالايي در زمينه گرافيک داشته باشه........... زبان فقط و فقط يک ابزار هستش......... به نظر شما کسي که خوب بلده ارّه کنه ميتونه يک
بناي چوبي بسازه؟؟؟ خير!! ارّه فقط يک ابزار به حساب مياد، و بايد به وسيله اون ابزار از دانش و مهارت ساخت بناهاي چوبي استفاده کنه.................
پس خواهشا نگيد که مثال رو بي خيال.......!! اين دوست ما اومده اين تاپيک رو زده که بپرسه چه راههايي وجود داره که به وسيله اون بشه با برنامه نويسي درآمد خوبي داشت، شما ميگي برو برنامه نويسي رو ياد بگير؟!! من ميام ميگم به وسيله رانندگي چه کارهايي ميشه کرد، شما ميگي برو به رانندگي مسلط شو؟؟
خوب خود اين ميتونه صدها راه مختلف داشته باشه، راننده شخصي، مسافر کشي، ترانزيت، و........
آيا نبايد مثال زد؟؟
---------
موفق باشی

FastCode
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 22:51 عصر
(اصلا بپرسین درس پایگاه داده رو با چند پاس کردن یا اصلا پاس کردن)
اصلا" با این جمله حال نکردم.

مرتضی پیروزی
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 23:40 عصر
اصلا" با این جمله حال نکردم
به نظر منم نمیشه به همه حالات بسط داد، خیلی ها هستند که اصلاً رشته تحصیلی اونا کامپیوتر نیست
ولی مغز پایگاه داده هستند؛ حالا دلیل حال نکردن شما رو نمیدونم چیه؟؟:لبخند:

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 23:41 عصر
دوست عزیز آقا مرتضی ناراحت نشو منظور من از تسلط اینه که تو بازار کار امروز هر کسی با خوندن مثلا یه کتاب #C می تونه یه برنامه Winform ایجاد کنه و با انداختن چند تا کنترل رو فرم و کد نویسی رویداد های اون بیاد بگه من یه برنامه نوشتم ولی وقتی میای از دید یه برنامه نویس مسلط به #C که طبعا به دات نت هم تسلط داره به مسئله نگاه کنی می بینی که طرف برنامه رو نوشته که هیچ اومده بازار برنامه نویسی رو هم خراب کرده چون اگه یه روزی دات نت فریم ورک یه خطایی تو نصبش داد اصلا طرف سر در نمیاره که این چیه خریدار برنامه هم به اون قیمت مفت برنامه عادت کرده و هیچ وقت برنامه من و شما رو که روش زحمت کشیدی رو با قیمت منطقی نمیخره این حالا ضرر برنامه نویس که نه کد نویس تازه کار و بی سواد.
بعدش هم منظور من از تسلط اینه که یه شاخه رو بگیره و ادامه بده نه اینکه امروز با دلفی فردا با دات نت با همشون آشنا باشه ولی تسلط رو یکیشون داشته باشه شما حتما خودتون بهتر میدونید که واسه یاد گیری متوسط به بالای کار با کتابخانه های هر کدوم از زبان های برنامه نویسی مثل دلفی یا ++C یا #C چقدر وقت میبره و کمتر کسی می تونه بطور کامل هر سه زبان رو کامل یاد بگیره:متعجب: شما می دونید دات نت فریم ورک چقدر کلاس و فضای نام داره و کار هرکدوم چیه؟ یا هرکدوم از زبان های دیگه، درسته زبان وسیله هست و اره کار هم نمیتونه نجار بشه ولی وقتی شما یه زبان رو به صورت کامل تسلط پیدا کردی مسئله اصلی که یه برنامه نویس و طراح نرم افزار رو از هرکسی که کامپیوتر بلده جدا میکنه اینکه که قدرت خلاقیت و حل مسئله داره و میتونه برای هر مسئله ای راه حل مناسبی با نرم افزار ارائه بده (حالا اینجا مثال به چه دردی می خوره من نمی دونم که به یکی بگیم برو یه برنامه امنیتی یا برنامه فلان چیز رو ... کار کن) تسلط بر زبان توانایی حل مسئله رو در شخص ایجاد میکنه
مسئله بعدی هم اینکه دیگه زمان ابوعلی سینا گذشته که علم محدود بود و همه دانشمندان می تونستن تقریبا اکثر علوم زمان خوشون رو بلد باشن امروزه اگه کسی تو یکی از شاخه های رشته خودش مهارت کافی بدست بیاره خیلی هنر کرده چون هر شاخه خودش زیر شاخه های زیاد دیگه ای هم داره مثلا همین هوش مصنوعی رو در نظر بگیرد چند تا زیر شاخه داره
پس بحث تسلط به کاری رو که می خوای انجام بدی رو به تمسخر نگیرید

دوست عزیز FastCode بنده قصد جسارت نداشتم حالا شما خودت مطالعه داشتی جای تقدیر داره ولی اکثر اونایی که تحصیلات دانشگاهی دارن درس رو فقط واسه پاس کردن می خونن
یه روز شاگرد اول کلاس ما تو دوره کاردانی (یادش بخیر) از من پرسید دیسکتم ویروسی شده چیکار کنم نکنه ویروس تا خونه اطلاعاتمو خراب کنه حالا شما حساب کن تو این بازار کار و سواد با چه کسایی همکاریم طرف فرق ویروس کامپیوتری و بیولوژیک رو نمیدونست:متعجب: حالا شاگرد اول کلاس هم بود، بله نمره معیار خوبی نیست ولی بعضا یه جیزایی رو هم مشخص می کنه

1485159
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 23:55 عصر
بحث جالبیه ولی اونی که من میخوام نیست!!!!
بنده خودم میدونم که زبان های برنامه نویسی هر کدوم به چه دردی میخورن و......
من میخوام بدونم که بغیر از بانکهای اطلاعاتی با کار دیگه نمیشه از برنامه نویسی درآمد کسب کرد؟ مثال بزنید! راهنمایی کنید! نه اینکه بگید.....

مرتضی پیروزی
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:00 صبح
دوست عزیز آقا مرتضی ناراحت نشو
:لبخند:
نه دوست عزیز، من آخرین باری که از دست کسی ناراحت شدم یادم نمیاد، این جور مکان ها جای بحث و تبادل نظره، ناراحت شدن در بحث چیز بی معنی ای هست، شاید در ظاهر گفته های من " تند" به نظر برسه، اونم دلیلش اینه که کلمات در ابراز احساسات و حالات روحی ناتوان هستند.............

خریدار برنامه هم به اون قیمت مفت برنامه عادت کرده و هیچ وقت برنامه من و شما رو که روش زحمت کشیدی رو با قیمت منطقی نمیخره این حالا ضرر برنامه نویس که نه کد نویس تازه کار و بی سواد.

بله، واسه همین هم توی پست اولم عرض کردم که آدم باید تلاش کنه تا به جایی برسه که با افرادی سروکار داشته باشه که سرشون به تنشون بیارزه، و همچنین یکی از دلایلی که عرض کردم دیتابیس تو ایران بچه بازی شده همینه؛ در اکثر موارد باید با کسانی داد و ستد کنی که اصلا نمیدونن نرم افزار چیه؟؟
باور بفرمایید من کسانی رو سراغ دارم که فکر میکنن خود کامپیوتر میتونه فیلم بسازه!! کسانی رو میشناسم که فکر میکنن توانایی دیدن فیلم در کامپیوتر مترادف مغز کامپیوتر بودنه!! کاملاً جدی عرض میکنم

ادامه بده نه اینکه امروز با دلفی فردا با دات نت با همشون آشنا باشه ولی تسلط رو یکیشون داشته باشه شما حتما خودتون بهتر میدونید که واسه یاد گیری متوسط به بالای کار با کتابخانه های هر کدوم از زبان های برنامه نویسی مثل دلفی یا ++C یا C#‎ چقدر وقت میبره و کمتر کسی می تونه بطور کامل هر سه زبان رو کامل یاد بگیره:متعجب:
کاملاً با این موضوع موافقم..........

پس بحث تسلط به کاری رو که می خوای انجام بدی رو به تمسخر نگیرید
من بحث تسلط به حیطه کاری رو کاملاً تایید میکنم، ولی اینکه فکر کنیم با تسلط به یک زبان همه کاری میتونیم با اون زبان بکنیم، از اساس ایراد داره......

(حالا اینجا مثال به چه دردی می خوره من نمی دونم که به یکی بگیم برو یه برنامه امنیتی یا برنامه فلان چیز رو ... کار کن) تسلط بر زبان توانایی حل مسئله رو در شخص ایجاد میکنه
این گفته من به این دلیل بود که من با طرز فکر این دوستمون تا حدی آشنا هستم،دلیل سوال ایشون در مورد مثال اینه که میخوان بدونن چه زمینه های کاری جالب دیگه ای در حوزه نرم افزار هست تا بدین وسیله با اونا آشنا بشن، و اگر براشون جالب بود و علاقه نشون دادند برن دنبال اون حیطه و روی اون تمرکز و سرمایه گذاری کنند............

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:04 صبح
در حالت کلی نه خیر نمیشه یعنی فضا اجازه کاری اجازه نمیده
ولی اگه تو یکی از شرکت های بزرگ بتونی کار کنی چرا نمیشه مثلا شرکتهایی که بیشتر پروژه های بزرگ می گرین مثل پرداخت تلفنی قبوض مخابرات یه سیستم جالبی هست بجر دیتابیس کار زیادی روش انجام شده

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:15 صبح
نرم افزار های دیگه ای هم هستن که تقریبا تو کشور ما ناشناخته هستن (برای اغلب افراد) مثل برنامه هایی مانند TeamViewer کار روی همچین نرم افزار هایی هم جالبه و می تونه یه شاخه جدیدی رو براتون ایجاد کنه

اینم برای حالت کلی در نظر داشته باشین که اگه بخواین بحز بانک اطلاعاتی کار کنین جاهای دیگه رو نمی دونم ولی تو کشور ما تنهایی یا حتی با یه شرکت کوچیک سخته و یه جوارایی باید به یه موسسه یا دولت وابسته باشی

1485159
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:18 صبح
این گفته من به این دلیل بود که من با طرز فکر این دوستمون تا حدی آشنا هستم،دلیل سوال ایشون در مورد مثال اینه که میخوان بدونن چه زمینه های کاری جالب دیگه ای در حوزه نرم افزار هست تا بدین وسیله با اونا آشنا بشن، و اگر براشون جالب بود و علاقه نشون دادند برن دنبال اون حیطه و روی اون تمرکز و سرمایه گذاری کنند............
:کف: عجب....... ذهن آدم رو میخونی.......:لبخند:
حقیقتا هدفم از ایجاد تاپیک این بود.

mahdi68
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:32 صبح
بحث جالبیه ولی اونی که من میخوام نیست!!!!
بنده خودم میدونم که زبان های برنامه نویسی هر کدوم به چه دردی میخورن و......
من میخوام بدونم که بغیر از بانکهای اطلاعاتی با کار دیگه نمیشه از برنامه نویسی درآمد کسب کرد؟ مثال بزنید! راهنمایی کنید! نه اینکه بگید.....
دوست عزیز من کارم برنامه نویسی موبایل هست و باهاش کسب درآمد میکنم و اکثر برنامه ها هم به دیتابیس ربطی ندارن یعنی اون دیتابیسی که در موردش بحث میکنین , کسب درآمد تنها برنامه تولیدی شما بستگی نداره و بازار یابی و ... هم دخیل هستند

من بحث تسلط به حیطه کاری رو کاملاً تایید میکنم، ولی اینکه فکر کنیم با تسلط به یک زبان همه کاری میتونیم با اون زبان بکنیم، از اساس ایراد داره......
به نظر من میشه انجام داد . در 90 درصد جواب میده اگه شما به کارتون وارد باشین و بدونین چیکار میکنین و ایده شما درست باشه فرقی نمیکنه از چه زبانی استفاده کنی فقط محدودیت ها زبان کیفیت کار پایین میاره

مرتضی پیروزی
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:38 صبح
به نظر من میشه انجام داد . در 90 درصد جواب میده اگه شما به کارتون وارد باشین و بدونین چیکار میکنین و ایده شما درست باشه فرقی نمیکنه از چه زبانی استفاده کنی فقط محدودیت ها زبان کیفیت کار پایین میاره
ای خدا.................. من دردم رو به کی بگم؟؟:لبخند:
بببن آقا مهدی گلم، دوست من
منظور من اینه که اگر مثلا شما سی پلاس پلاس رو بلد باشید ولی از گرافیک چیزی ندونی، نمیتونی برنامه نویسی گرافیکی بکنی..........
به خدا شونصد هزار کلمه نوشتم که بگم:

به کارتون وارد باشین و بدونین چیکار میکنین

mahdi68
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 00:41 صبح
ای خدا.................. من دردم رو به کی بگم؟؟:لبخند:
بببن آقا مهدی گلم، دوست من
منظور من اینه که اگر مثلا شما سی پلاس پلاس رو بلد باشید ولی از گرافیک چیزی ندونی، نمیتونی برنامه نویسی گرافیکی بکنی..........
به خدا شونصد هزار کلمه نوشتم که بگم:
آهان , برادر چرا میزنی ؟؟؟ من اینطورر برداشت کردم که میگی با یک زبان نمیشه !!! آخه من فقط همون خوندم , بله شما راست میگین

1485159
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 12:16 عصر
دوست عزیز من کارم برنامه نویسی موبایل هست و باهاش کسب درآمد میکنم و اکثر برنامه ها هم به دیتابیس ربطی ندارن یعنی اون دیتابیسی که در موردش بحث میکنین , کسب درآمد تنها برنامه تولیدی شما بستگی نداره و بازار یابی و ... هم دخیل هستند
یکم بیشتر توضیح میدین؟ چه برنامه هایی مینویسید؟ با جاوا؟ برای کی؟ شرکت خاصی؟ چطوری وارد این صنعت شدید؟ چند سال دارید؟
ممنون.

mahdi68
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 20:59 عصر
کم بیشتر توضیح میدین؟ چه برنامه هایی مینویسید؟ با جاوا؟ برای کی؟ شرکت خاصی؟ چطوری وارد این صنعت شدید؟ چند سال دارید؟
چی توضیح بدم ؟؟؟ شما سوال کنین من جوابتون بدم , برنامه موبایل کاربردی , آموزشی , سفارشی و ... , زبانش بستگی به پلتفرمی داره که مشتری میخواد , سنم کمه , علاقه داشتم و وارد این حرفه شدم

1485159
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 22:46 عصر
چطوری بازار یابی میکنید؟

mahdi68
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 23:12 عصر
چطوری بازار یابی میکنید؟
والا معمولا مشتری خودش پیدام میکنه و در مواردی هم که ایده داشته باشم پیشنهاد میدم

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 09:52 صبح
مشتری شما رو چطوری پیدا میکنه؟
شما ایدتون رو چطور پیشنهاد میکنید؟

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 13:25 عصر
مشتری شما رو چطوری پیدا میکنه؟
شما ایدتون رو چطور پیشنهاد میکنید؟
از طریق دوست , آشنا , همکار و ...
میرم میگم که من همچین طرحی دارم و اگه اونا هم قبول کنن پیاده سازی میکنیم

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 14:16 عصر
میرم میگم که من همچین طرحی دارم و اگه اونا هم قبول کنن پیاده سازی میکنیم
به کی میگید؟ همینجوری تو خیابون جار میزنید؟
شرایطش چیه؟ همه میتونن ایده بدن؟ یا فقط کسایه خاصی هستن؟

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 15:24 عصر
یه سوال دیگه:
من اگه بخوام شروع به کار کنم چیکار باید بکنم؟(البته فکر نکنم با ان سطح معلومات بتونم کاری کنم)
سطح معلومات بنده:

آشنایی به زبان های دلفی و سی ++ و سی(در حد متوسط به بالا(متمایل به نیمچه پیشرفته)):لبخند:
خیلی کم با شی گرایی آشنا هستم
این توانایی رو دارم که برای یکی زبان برنامه نویسی سی و سی ++ و دلفی رو آموزش بدم
الگوریتمم خوبه(در حد معمولی)
خیلی کم با opengl آشنا هستم(در حد ابتدایی)
شاید چیز خواصی بلد نباشم اما در پیاده سازی الگوریتم خیلی قوی هستم
بعضی چیز های دیگه هم بلد هستم که الان یادم نمیاد

علاوه بر اینها چیزهای زیادی میدونم و مطالعاتی رو ویروس ها و کامپایلر ها و ... داشته ام....
البته میدونم که الان بنده با این معلومات نمیتونم درامدی داشته باشم ولی میخوام در آینده داشته باشم.
لطفا راهنمایی کنید.

علیرضا حسن زاده
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:37 عصر
برای پول در آوردن برو دنبال زبانهایی که بتونی RAD کار کنی مثل #C و به طور کلی Visual Studioهای مایکروسافت برنامه سازی تو محیطش خیلی سریع انجام میشه اگه از بزارهای کمکی هم استفاده کنی چه بهتر ولی فوق العاده سواد برنامه نویسی تو اگه مثل همه کار کنی پایین میاره چون معمولا با ویزارد کار می کنی و خیلی کم کد های اصلی برنامه (کدهای که خودت نوشتی منظورم نیست) رو می بینی مثلا بیشتر اوقات از جایی که برنامه شروع به اجرا میشه خبر نداری

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:37 عصر
به کی میگید؟ همینجوری تو خیابون جار میزنید؟
شرایطش چیه؟ همه میتونن ایده بدن؟ یا فقط کسایه خاصی هستن؟
تو خیابون جار میزنید چیه !!! خب ببین مثلا من یه طرحی دارم که به درد فلان نهاد یا سازمان میخوره از طریق شرکت با اونا مکاتبه میکنیم و پیشنهاد میدیم و ....

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:42 عصر
برای پول در آوردن برو دنبال زبانهایی که بتونی RAD کار کنی مثل C#‎ و به طور کلی Visual Studioهای مایکروسافت برنامه سازی تو محیطش خیلی سریع انجام میشه اگه از بزارهای کمکی هم استفاده کنی چه بهتر ولی فوق العاده سواد برنامه نویسی تو اگه مثل همه کار کنی پایین میاره چون معمولا با ویزارد کار می کنی و خیلی کم کد های اصلی برنامه (کدهای که خودت نوشتی منظورم نیست) رو می بینی مثلا بیشتر اوقات از جایی که برنامه شروع به اجرا میشه خبر نداری
این که برم دنبال سی شارپ یک مبحث خیلی کلی هست! برم سی شارپ یاد بگیم و بعد چی بسازم؟ برنامه های مرتبت با پایگاه داده؟

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:44 عصر
الان کلا کار واسه #C و ASP و SQL Server و در حالت کلی محصولات مایکروسافت زیاده و راحت تر میشه کار پیدا کرد ولی پول کم میدن . ببین هیچ کس کاری نداره که تو چی بلدی یا کم بلدی یا زیاد فقط میگن این کاری که ما میخوایم میتونی به نحو احسنت انجام بدی یا نه ؟!؟!؟!؟ تو هم ببین میتونی یا نه , واسه آموزش هم اگه بخوای تو آموزشگاه ها تدریس کنی یا باید مدرک و سربازی داشته باشی و یا پارتی , منم هیچ کدوم نداشتم نتونستم تو این زمینه فعالیت کنم

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:46 عصر
این که برم دنبال سی شارپ یک مبحث خیلی کلی هست! برم سی شارپ یاد بگیم و بعد چی بسازم؟ برنامه های مرتبت با پایگاه داده؟
شما با اون هرچی که دلت میخواد میتونی بسازی , آیا با پایگاه داده مشکل داری ؟؟؟ گیم بساز , برنامه موبایل بساز ...

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 17:50 عصر
ببین هیچ کس کاری نداره که تو چی بلدی یا کم بلدی یا زیاد فقط میگن این کاری که ما میخوایم میتونی به نحو احسنت انجام بدی یا نه ؟!؟!؟!؟ تو هم ببین میتونی یا نه
خوب کی قراره به من سفارش بده؟
شما فرض کن سفارش دهنده هستی! برای من یه پروژه بده و قیمتش رو هم خودت بگو! میخوام بدونم از پسش برمیام یانه!(تورو خدا بانک اطلاعاتی نباشه که هیچی نمیدونم)
البته این فقط یه تسته و هیچ ارزشی نداره.....

واسه آموزش هم اگه بخوای تو آموزشگاه ها تدریس کنی یا باید مدرک و سربازی داشته باشی و یا پارتی , منم هیچ کدوم نداشتم نتونستم تو این زمینه فعالیت کنم
تدریس خصوصی چطور؟

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:10 عصر
خب فرض کن من صاحب پدیده شاندیز هستم میخوام واسم یه برنامه بنویسی که به صورت رندوم واسه شماره های تهرانی اس ام اس بفرسته که شعبه جدید ما افتتاح شده
یادت باشه قیمت هم باید تو تعیین کنی نه مشتری

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:31 عصر
خب فرض کن من صاحب پدیده شاندیز هستم میخوام واسم یه برنامه بنویسی که به صورت رندوم واسه شماره های تهرانی اس ام اس بفرسته که شعبه جدید ما افتتاح شده
شماره ها تصادفی هستند یا از یه جایی .....

یادت باشه قیمت هم باید تو تعیین کنی نه مشتری
20 تومن خوبه؟:لبخند:(البته من اولین باره که قیمت میدم)

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:36 عصر
اوه.....
طبق تحقیقاتی که کردم باید 120 تومن بدم واسه یه مودم که که هنوز کار کردن باهاش رو بلد نیستم.....:عصبانی++: حالا من کجا بیارم این پولو؟ نمیشه یه پروژه دیگه بدی؟

1485159
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:58 عصر
البته با موبایل هم میشه ولی چون اوله کارم اگه ممکنه یه پروژه که فقط مربوط به کامپیوتر باشه و هزینه ای نیاز نداشته باشه معرفی کنید....

mahdi68
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 23:54 عصر
شماره ها تصادفی باید باشند و تکراری نباشند
منظورت هزار تومن هست یا تومن خالی ؟؟؟
من مشتری کارم مدیریت مجموعم هست و از هیچی از کامپیوتر و اینا سر در نمیارم !!!! تو باید واسه کاری که خواستم واسم سولوشن بدی
-------------------------------------------------------
اول ارزیابی کن بعد قیمت بده !!! با موبایل خودت هم میتونی این کار بکنی و به جی اس ام مودم احتیاجی نیست . هزینه ای نداره فقط باید موبایلتو واسه تست وصل کنی به کامپیوتر

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 00:02 صبح
شماره ها تصادفی باید باشند و تکراری نباشند
منظورت هزار تومن هست یا تومن خالی ؟؟؟
من مشتری کارم مدیریت مجموعم هست و از هیچی از کامپیوتر و اینا سر در نمیارم !!!! تو باید واسه کاری که خواستم واسم سولوشن بدی
-------------------------------------------------------
اول ارزیابی کن بعد قیمت بده !!! با موبایل خودت هم میتونی این کار بکنی و به جی اس ام مودم احتیاجی نیست . هزینه ای نداره فقط باید موبایلتو واسه تست وصل کنی به کامپیوتر
اره با موبایلم میتونم...
خواهش میکنم یه پروژه دیگه بده...:گریه:

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 00:19 صبح
دوست عزیز ببین خودت چی به ذهنت میرسه بشین بنویس دیگه

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 00:20 صبح
اگه چیزی به ذهن خودم میرسید که این تاپیکو نمیزم.....:گریه:

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 00:22 صبح
هدفت چیه ؟؟؟ میخوای تمرین کنی ؟؟؟

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 08:30 صبح
هدفت چیه ؟؟؟ میخوای تمرین کنی ؟؟؟
آره میخوام تمرین کنم

FastCode
شنبه 01 خرداد 1389, 10:29 صبح
آره میخوام تمرین کنم
این چطوره:
infrastructure:
یه برنامه بنویس که محاسبات ریاضی رو کامپایل کنه به IL
hardware:
یه برنامه اتصال بلوتوث بنویس.
GDI+:
یه برنامه بنویس که نوشته ها رو به شکل لیزر و با پارتیکل روی یه پیکچر باکس رسم کنه.
GUI:
یه باتن گرد طراحی کن که با ورود ماوس رنگش تغییر کنه.
دیتابیس:
یه برنامه کامپایلر query بنویس.

همونطور که میبینی ایده زیاده.خیلی هاش هم سخته.خیلی هاش هم جالبه.اسم خیلی ها رو هم نشنیدی.ولی باید ببینی که کدوم رو دوست داری و بری دنبالش.
من روزهای اول از اون مورد GDI خوشم میومد.بعد رفتم سراغ infra.بعد رفتم سراغ کنترلها.
الان هم دارم یه query compiler مینوسم و تکمیل میکنم.
علایق شما ممکنه در طول زمان تغییر کنه.
باید ببینی در هر شرایطی چه چیزی رو دوست داری و بری دنبالش تا تمومش کنی.
فقط کار هایی رو رها کن که دوستشون نداری.
کارهایی رو که دوست داری ولی بلد نیستی رو هرگز رها نکن و سعی کن با تلاش بیشتر توشوت موفق بشه.
همیشه چرخ رو از اول اختراع کن.ولی سعی کن چرخی اختراع کنی که بتونی از چرخ قبلی سریعتر حرکتش بدی.

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 10:57 صبح
بشین واسه خودت یک ماشین حساب مهندسی بنویس

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 11:04 صبح
ماشین حساب مهندسی چه امکاناتی باید داشته باشه؟

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 11:18 صبح
ماشین حساب مهندسی چه امکاناتی باید داشته باشه؟
تا حالا ماشین حساب مهندسی ندیدی ؟؟؟ ماشین حسابی که رو سیستم عاملت هست باز کن ببین چه چوری هست چه امکاناتی داره
باید بتونه عبارات ریاضی محاسبه کنه دقت کن میگم عبارات !!! یعنی وقتی من وارد میکنم

a + (c * b) - (5sin(45)+3)
جوابشو واسم بده
اگه میخوای زیاد مهندسی باشه امکان رسم نمودار هم بزار واسش

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 11:22 صبح
باید بتونه عبارات ریاضی محاسبه کنه دقت کن میگم عبارات !!! یعنی وقتی من وارد میکنم این که چیزی نیست! قبلا اینو پیاده سازی کردم و الان هم سورسشو دارم. تمامی اولویت ها رو در نظر میگیره.(آخه قبلا داشتم یه مفسر میساختم.......)
اگه میخوای زیاد مهندسی باشه امکان رسم نمودار هم بزار واسش چه نوع نموداری؟ برای چه نوع اطلاعاتی؟

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 11:28 صبح
چه نوع نموداری؟ برای چه نوع اطلاعاتی؟
مثلا نمودار سینوس 45 رسم کنه

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 11:36 صبح
مثلا نمودار سینوس 45 رسم کنه
نمودار y = sin 45 ؟؟
این که یه خط مستقیم میشه!(البته تا جایی که من میدونم)
قبلا یه برنامه نوشتم بودم که عبارت :

y = a.sin(b.x)
رو بهش میدادی و برات رسم میکرد...
من دنبال یه چیزی هستم که یکم سخت باشه!(البته نه زیاد):گیج:

Felony
شنبه 01 خرداد 1389, 11:39 صبح
من دنبال یه چیزی هستم که یکم سخت باشه!(البته نه زیاد)
برنامه مدیریت عکس بنویس ( عکس های روی کامپیوتر )
برنامه مدیریت موزیک بنویس ( موزیک های روی کامپیوتر )

آسون هست ولی وقتی وارد جزئیات کار بشی چیزهای زیادی یاد میگیری .

mahdi68
شنبه 01 خرداد 1389, 11:59 صبح
مدیا پلیر بنویس
یک ویرایشگر متن بنویس
یک برنامه بنویس که سوابق فعالیت های کاربر تو کامپیوتر ثبت کنه
...

Felony
شنبه 01 خرداد 1389, 18:54 عصر
نمونش یک اقایی که یک نرم افزار برای ایران خودرو نوشته بود و دیتابیسش از بین رفته بود و من اطلاعاتشو بازیابی کردم میدونید دیتابیس رو چطوری طراحی کرده بود؟
50 تا جدول داشت با نامهای table1..table50
بعد وقتی میخواست لیست تمام افراد رو برگردونه در یک sp به تعداد personel یک select نوشته بود.
یعنی پروسیجر این اقا چیزی حدود 30 هزار تا select داخلش بود.
:قهقهه:یا علی ... ، جدی میگید ؟
:متفکر:باید به گفته های داریوش (اول) این گزینه هم اضافه کرد :
خداوندا اين کشور را از دشمن ،خشک سالي ، دروغ و مهندسین! محفوظ بدار !

ببینید اون کارشناس ایران خودرو کی بوده که این برنامه رو برای خرید تائید کرده !

Alireza_Salehi
شنبه 01 خرداد 1389, 19:06 عصر
بشین یک کامپایلر معادلات ریاضی بنویس، که معادله رو تفسیر کنه، بعد حل کنه، بعد نمودارش رو ترسیم کنه.
درواقع میشه یک ثسمتی از یک ماشین حساب مهندسی.

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 21:12 عصر
بشین یک کامپایلر معادلات ریاضی بنویس، که معادله رو تفسیر کنه، بعد حل کنه، بعد نمودارش رو ترسیم کنه.
درواقع میشه یک ثسمتی از یک ماشین حساب مهندسی.
اگه دقت میکردی میدیدی که نوشتم:قبلا یه همچین چیزی نوشته بودم!!!
ممنون.:لبخند:

FastCode
شنبه 01 خرداد 1389, 21:47 عصر
اگه دقت میکردی میدیدی که نوشتم:قبلا یه همچین چیزی نوشته بودم!!!
ممنون.:لبخند:
یعنی یه کامپایلر رو تنهایی نوشتی اون هم تو این سن؟ :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج: :گیج:
اگر راست میگی چند بیت بود؟

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 22:37 عصر
یعنی یه کامپایلر رو تنهایی نوشتی اون هم تو این سن؟
کامپایلر که نه!!
در واقع یک مفسر!!!
برای مثال وقتی مینوشتی:

x = 5 + 6 / 9 + ( 9 - ( 3 - 9 * 3) ) .....
چک میکرد و اگه متغیر x وجود نداشت مقدار عبارت رو محاسبه میکرد و در x میریخت!
و بعد میتونستی هر کاری بکنی. برای مثال:

y = x
یا
y = 2 * x + 9 + x
یا
.
.
.
و چون هدف ساخت یه مفسر قدرمتمند بود از ابتدا همه چیز رو دقیق طراحی کرده بودم و میتونستم حتی قدرت تعریف توایع رو هم اضافه کنم. مثلا کاربر بتونه تابعی تعریف کنه و ازش استفاده کنه....
ولی بعدش دلسرد شدم...... الان هم پروژه رو هواست....
البته چنتا هم تابع براش تعریف کرده بودم. برای مثال

print("test", x, y)

اگر راست میگی چند بیت بود؟
خیلی بیت...:لبخند:

salehbagheri
شنبه 01 خرداد 1389, 23:04 عصر
دوست عزيز با توجه به اينكه در رده سني بسيار خوبي براي يادگيري هستيد (16 سال) بهتون پيشنهاد ميكنم بجاي وقت تلف كردن و فكر كردن به اينكه چي بنويسم، سعي كنيد بر دانش تئوريك خود بيافزاييد.
چون وارد دانشگاه بشي و بعدش عشق و همسر و بچه ... ديگه نه وقتي واسه يادگيري ميمونه نه تواني واسه اون ...

به نظرم اصل برنامه نويسي به ++C و زبانهاي پايه خلاصه ميشه ... شما بجاي اتلاف وقت سعي كنيد بر اين زبانها تسلط يابيد.
MFC و Win32 رو كامل ياد بگيريد تا بتونيد در اصل برنامه هاتون تحول ايجاد كنيد.

اگه اينها رو بلد باشيد ديگه هرگز نگران اين نخواهيد بود كه «چي بنويسم، چطوري بنويسم» بلكه نگران اين خواهيد بود كه چه جوري اين همه پروژه رو جمع و جورش كنم.

متاسفانه اكثر افراد با فراگيري چندتا از فرامين VB و #C تصور ميكنند كه ديگه چيزي واسه يادگيري نمونده و الانه كه ميتونن تو يك شركت بزرگ استخدام بشن. تمام فكر و ذهنشون اينه كه چطوري از دانش اندك خودشون كسب درآمد كنند و ...

اما اينطور كه پيداست شما قابليت پيشرفت در حد والا رو خواهيد داشت پس بچسبيد به Extending Your Knowledge !

1485159
شنبه 01 خرداد 1389, 23:11 عصر
به نظرم اصل برنامه نويسي به ++C و زبانهاي پايه خلاصه ميشه ... شما بجاي اتلاف وقت سعي كنيد بر اين زبانها تسلط يابيد.
MFC و Win32 رو كامل ياد بگيريد تا بتونيد در اصل برنامه هاتون تحول ايجاد كنيد.

چطوری به اونا مسلط بشم؟

متاسفانه اكثر افراد با فراگيري چندتا از فرامين VB و C#‎ تصور ميكنند كه ديگه چيزي واسه يادگيري نمونده و الانه كه ميتونن تو يك شركت بزرگ استخدام بشن. تمام فكر و ذهنشون اينه كه چطوري از دانش اندك خودشون كسب درآمد كنند و ...
کاملا موافقم.

مرتضی پیروزی
یک شنبه 02 خرداد 1389, 00:36 صبح
1485159 عزیز ( شماره موبایلته؟؟:لبخند:)
خدایی وضع ذهنی خرابی داری ها! :)
من پست های گذشته تو رو دیدم، معلومه خیلی سر در گمی............ خودتم نمیدونی کجا بری......
دوست من آینده نگر بودن خوبه، ولی بیش از حد به آینده فکر کردن سبب میشه که ذهنت فلج بشه......
ترس بیافته به ذهنت..............
--------------------
یک مدت میری سمت بازی سازی،یک مدت وب،یک مدت شبکه، یک مدت امنیت، آخرش هیچ...........
ببین این همه حوزه توی نرم افزار وجود داره، حتی اگر فرضاً یکی آشغال باشه، اگر روش خوب زحمت بکشی
میتونی به جاهای خوبی برسی، ولی اگر فرضاً یکی بهترین باشه ولی روش زحمت نکشی به هیچ جا نمیرسی............. قبلاً که توی بازی فعالیت میکردی، خوب چه اشکالی داره تا حالا که کار کردی بقیه اش
رو هم ادامه بده،فکر میکنی بازی سازی حوزه بدیه؟؟ اگه بدونی چه پولی از میشه در آورد..........
من اگر هم سن تو بودم.......... (4-5 سال ازت بزرگ ترم، امیدی نیست، نه؟؟:لبخند:)
برو به مایا مسلط شو، فکر کنم دنبال OpenGL هم بودی، خوب اون رو هم ادامه بده، یکم سعی کن با اصول سه بعدی آشنا بشی، یکم ریاضیاتت رو قوی کن( خیلی نمیخواد راضی دان بشی، تو بازی شما با ماتریس
و مثلثات سروکار داری)..............
مثلاً بازی سازی تو ایران ضعیفه، شما اگر خوب زحمت بکشی، تا هفت هشت سال دیگه که بازی سازی رونق بگیره شما تازه شدی 25 -24 ساله، میتونی پادشاهی کنی...........
ببین خودت به چی علاقه داری، بچسب به همون، فقط و فقط علاقه مهمه، بهتر و بدتر بی معناست.............. اگر خودت بخوای، محال بی معنا میشه.......
--------------------
زیاد فکرهای مخرب نکن، یک حوزه رو بگیر و بچسب بهش و تا آخرش برو..............
------------
موفق باشی

amir-yeketaz
یک شنبه 02 خرداد 1389, 01:33 صبح
1485159 عزیز ( شماره موبایلته؟؟:لبخند:)
من پست های گذشته تو رو دیدم، معلومه خیلی سر در گمی............ خودتم نمیدونی کجا بری......
دوست من آینده نگر بودن خوبه، ولی بیش از حد به آینده فکر کردن سبب میشه که ذهنت فلج بشه......
ترس بیافته به ذهنت..............
--------------------
یک مدت میری سمت بازی سازی،یک مدت وب،یک مدت شبکه، یک مدت امنیت، آخرش هیچ...........
ببین این همه حوزه توی نرم افزار وجود داره، حتی اگر فرضاً یکی آشغال باشه، اگر روش خوب زحمت بکشی
میتونی به جاهای خوبی برسی، ولی اگر فرضاً یکی بهترین باشه ولی روش زحمت نکشی به هیچ جا نمیرسی............. قبلاً که توی بازی فعالیت میکردی، خوب چه اشکالی داره تا حالا که کار کردی بقیه اش
رو هم ادامه بده،فکر میکنی بازی سازی حوزه بدیه؟؟ اگه بدونی چه پولی از میشه در آورد..........
من اگر هم سن تو بودم.......... (4-5 سال ازت بزرگ ترم، امیدی نیست، نه؟؟:لبخند:)
برو به مایا مسلط شو، فکر کنم دنبال OpenGL هم بودی، خوب اون رو هم ادامه بده، یکم سعی کن با اصول سه بعدی آشنا بشی، یکم ریاضیاتت رو قوی کن( خیلی نمیخواد راضی دان بشی، تو بازی شما با ماتریس
و مثلثات سروکار داری)..............
مثلاً بازی سازی تو ایران ضعیفه، شما اگر خوب زحمت بکشی، تا هفت هشت سال دیگه که بازی سازی رونق بگیره شما تازه شدی 25 -24 ساله، میتونی پادشاهی کنی...........
ببین خودت به چی علاقه داری، بچسب به همون، فقط و فقط علاقه مهمه، بهتر و بدتر بی معناست.............. اگر خودت بخوای، محال بی معنا میشه.......
--------------------
زیاد فکرهای مخرب نکن، یک حوزه رو بگیر و بچسب بهش و تا آخرش برو..............
------------
موفق باشی

یه چیزی رو جدا عرض میکنم ... اگه شما (داش مرتضی!) میزدی تو کار مشاوره آینده ی خوبی داشتینا ... خیلی خفن مشاور میدین .. آدم میشه ته روحیه ... منم کاملا با شما موافقم ولی هر چی فکر میکنم میبینم من کلا به کامپیوتر علاقه دارم ... چه WinApp چه WebApp چه بازی سازی چه ... البته خودم یه راهو مشخص میکنم ولی بازم؟؟؟؟

1485159
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:32 صبح
عزیز ( شماره موبایلته؟؟:لبخند:)
:لبخند:نه بابا..... وقتی ثبت نام میکردم حوصله نداشتم دستم رو گذاشتم رو کیبورد(قسمت اعداد) و .......

:بوس:نیاز به کشف شما نبود!:قهقهه: خودم میدونم:لبخند:

قبلاً که توی بازی فعالیت میکردی، خوب چه اشکالی داره تا حالا که کار کردی بقیه اش
وقتی نشستم و خوب فکر کردم دیدم که به دردم نمیخوره! آخه نه ذوق هنری دارم(واسه نقاشی کردم) و دیگه اینکه opengl حوصله ام رو سر برد. برای باز کردن یه فایل png باید کلی دردسر بکشی!! که در آخر هم بعد از یک ماه تلاش روی باز کردن فایل های png نتونستم!!(هیچ کدوم از کتابخانه هایی که دانلود
کردم کار نکرد) از انجین های آماده هم خوشم نمیاد!
ممون.:لبخند:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 02 خرداد 1389, 18:50 عصر
سلام دوست عزیز

وقتی نشستم و خوب فکر کردم دیدم که به دردم نمیخوره! آخه نه ذوق هنری دارم(واسه نقاشی کردم)
واسه یادگیری میتونی از نقاشی های آماده استفاده کنی! همچنین در تیم های بازی سازی شما نقاشی نمیکشی، گرافیست ها این کار رو میکنند.........
نکته مهمتر اینکه ذوق هنری به مرور به وجود میاد

دیگه اینکه opengl حوصله ام رو سر برد
خوب برو دایرکت کار کن:شیطان: ببین این مشکل از خودته! شما اگر اینطوری باشی مطمئن باش هر طرفی که بری سریعاً دلسرد میشی........ کما اینکه تا حالا به گفته خودت شونصد بار دلسرد شدی! :لبخند:همه چی به طرز فکر خودت بستگی داره..........

برای باز کردن یه فایل png باید کلی دردسر بکشی!!
این هم ریشه در تنبلی داره! بذارش کنار........

که در آخر هم بعد از یک ماه تلاش روی باز کردن فایل های png نتونستم!!(
واقعاً چون نتونستی یک فایل رو باز کنی دلسرد شدی؟ بابا تو دیگه کی هستی؟:لبخند:
خوب از بقیه کمک میگرفتی، یکم سخت کوش باش پسر،زندگی سختی داره:چشمک:

از انجین های آماده هم خوشم نمیاد!
این از اون حرفای فیلسوفانه بود! حوصله انجین نوشتن نداری، از انجین آماده هم خوشت نمیاد........... تازه دیتابیس هم دوست نداری، از سی شارپ هم متنفری، حوصله هم نداری،
پس دیگه چی موند؟:قهقهه:
خود دانی، نمیگم برو بازی ساز شو، ولی اگر بخوای اینطور بی حوصله باشی، هیچ فایده ای نداره

eshpilen
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:09 عصر
ببخشید منظورتون از فقط بانک اطلاعاتی چیه؟
بانک اطلاعاتی فقط یک جزء از ابزارهای ضروری برنامه نویسی هست.

salehbagheri
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:12 عصر
ببخشید منظورتون از فقط بانک اطلاعاتی چیه؟

منظورشون اينه كه اكثر برنامه هاي ساخته شده بر پايه بانك اطلاعاتي هستند!

بانک اطلاعاتی فقط یک جزء از ابزارهای ضروری برنامه نویسی هست

يك ابزار ضروري نيست بلكه يك ابزار پركاربرد هست.

eshpilen
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:27 عصر
ضروریه دیگه.
الان کسی بلد نباشه با بانک اطلاعاتی (منظورم DBMS هایی مثل MySQL هست) کار کنه که نمیشه برنامه نویس درست و حسابی! یعنی باید حداقل SQL رو بلد باشه.

منظورشون اينه كه اكثر برنامه هاي ساخته شده بر پايه بانك اطلاعاتي هستند!
بانک اطلاعاتی که خودش سیستم و منطق و الگوریتم برنامه نیست.
فکر میکنم منظورتون اینه که برنامه بیشتر بصورت ذخیره و بازیابی و دستکاری اطلاعات در دیتابیس هست و چندان امکانات دیگه ای نداره. درسته؟
چون یه برنامه میتونه از دیتابیس خیلی استفاده کنه ولی در عین حال بخشهای اصلی و حجیم و پیچیدهء کارش چیزهای دیگری باشه.

1485159
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:08 عصر
واقعاً چون نتونستی یک فایل رو باز کنی دلسرد شدی؟ بابا تو دیگه کی هستی؟:لبخند:
وقتی نتونی مهمترین قسمت رو پیاده کنی بقیه ارزشی ندارن!

الان کسی بلد نباشه با بانک اطلاعاتی (منظورم DBMS هایی مثل MySQL هست) کار کنه که نمیشه برنامه نویس درست و حسابی! یعنی باید حداقل SQL رو بلد باشه.
عجب!!! یعنی کسی که پایگاه داده بلد نیست، برنامه نویس هم نیست؟:تشویق:

eshpilen
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:51 عصر
عجب!!! یعنی کسی که پایگاه داده بلد نیست، برنامه نویس هم نیست؟:تشویق:
از نظر تعریف محض برنامه نویس هست. چون برنامه نوشتن برنامه نوشتنه. چه بانک اطلاعاتی توش باشه و چه نباشه.
اما منظورم اینه که اینطور بدون قابلیت استفاده از دیتابیس، حیطهء کار برنامه نویس بنحو قابل توجهی محدود میشه و همچنین ممکنه خیلی جاها برنامه های بهینه ای از نظر پارامترهای مختلف مهندسی نرم افزار ننویسه (چون اصول صحیح طراحیش در اون کاربردها با دیتابیس های آماده و احتمالا اکسترنال بوده).
از طرف دیگه مگه این بانک اطلاعاتی چیه کار و خیلی شاق و زمانبری هست که اینقدر گندش میکنید؟ برنامه نویس عادی درحد استاندارد برای کارهای معمول بلد باشه کافیه. نمیخواد که جایزهء بهترین بهینه ساز دیتابیس رو ببره!!
بانک اطلاعاتی که درمقابل اینهمه مهارت و نیازها و دانش برنامه نویسی چیزی نیست. فقط یک بخشه.
یعنی بنظر شما یادگرفتن SQL و ساختن چنتا کوئری و طرز کار با MySQL و غیره اینقدر کارهای بزرگی هستن؟!

1485159
یک شنبه 02 خرداد 1389, 22:10 عصر
با ویروس نویسی هم میشه پول در آورد؟ چطوری؟:لبخند:(آخه بنده تو ویروس نویسی واسه خودم یلی هستم....:لبخند:)

1485159
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 21:27 عصر
به نظرم اگه هرکی بیاد و کارش رو توضیح بده خوب باشه:چشمک:

HjSoft
جمعه 21 خرداد 1389, 08:06 صبح
سلام
خوب اولا واسه ویروس نویسی باید به vb6 یا ++C بیای . چون اون ها Native هستند و سرعت بیشتری دارند و نیازی به .net نیست .
اما در کل میشه با ویروس نویسی پول در آورد . حتی راحت تر از اون یعنی یک keylogger بنویسی و بزاری توی یک کافی نت حداقلش هفته ای 1 دونه حساب بانکی میزنی ( این رو امتحان کردم ) ....
اما نکته اصلی اینجاست : ... که از نظر خودت این پول از نظر شرعی درسته ؟
اگر آره ... خوب چه کاریه که بیای برنامه نویسی کنی ، خیلی راه های دیگه هستند که میتونی پول در بیاری .
اما اگر واقعا بخوای در زمینه ویروس فعالیت کنی ، می تونی روی آنتی ویروس سرمایه گذاری کنی .
و به احتمال زیاد اگر بتونی آنتی ویروسی بنویسی که کارآمد باشه میتونی ازش یک درامد هم کسب کنی .

1485159
جمعه 21 خرداد 1389, 10:02 صبح
سلام
خوب اولا واسه ویروس نویسی باید به vb6 یا ++C بیای . چون اون ها Native هستند و سرعت بیشتری دارند و نیازی به .net نیست .
اما در کل میشه با ویروس نویسی پول در آورد . حتی راحت تر از اون یعنی یک keylogger بنویسی و بزاری توی یک کافی نت حداقلش هفته ای 1 دونه حساب بانکی میزنی ( این رو امتحان کردم ) ....
اما نکته اصلی اینجاست : ... که از نظر خودت این پول از نظر شرعی درسته ؟
اگر آره ... خوب چه کاریه که بیای برنامه نویسی کنی ، خیلی راه های دیگه هستند که میتونی پول در بیاری .
اما اگر واقعا بخوای در زمینه ویروس فعالیت کنی ، می تونی روی آنتی ویروس سرمایه گذاری کنی .
و به احتمال زیاد اگر بتونی آنتی ویروسی بنویسی که کارآمد باشه میتونی ازش یک درامد هم کسب کنی .
منظورم این نبود که! بحث ویروس نویسی رو قبلا کردیم!
میگم که هرکی بیاد شغلش رو معرفی کنه. مثلاچه برنامه هایی مینویسه.

ricky22
جمعه 21 خرداد 1389, 10:49 صبح
منظورم این نبود که! بحث ویروس نویسی رو قبلا کردیم!
میگم که هرکی بیاد شغلش رو معرفی کنه. مثلاچه برنامه هایی مینویسه.
لطفا جستجو کنید:لبخند:

http://barnamenevis.org/showthread.php?t=226528
http://barnamenevis.org/showthread.php?t=226009