PDA

View Full Version : جلوگیری خودکار از افزایش حجم لاگ

کاربر کوشا
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 09:00 صبح
سلام

در بانکی که من دارم بدلیل برخی تراکنشهای برنامه لاگ فایل بانک افزایش حجم قابل توجهی داره که باعث میشه سرعت برنامه نیز افت قابل توجهی پیدا کنه. مجبورم هر از چند گاهی اونو دستی شرینک کنم که چندان userfreindly بنظر نمیرسه. Autoshrink هم کارساز نیست ، با وجود اینکه Recovery Model رو Simple گذاشتم.(البته گزینه های دیگه رو نیز امتحان کردم ولی تاثیری نداشت)

راه دیگه این بود که در قسمت properties دیتابیس حجم فایل رو محدود به مثلا 10 مگابایت کنم که اونم یک مشکل بزرگ داره. وقتی برنامه در حال اجراست و حجم لاگ به 10 مگابایت میرسه برنامه با خطای Log Databse is full.create backup ... b مواجه میشه و متوقف میشه.

اگه دوستان خوبم بتونن کمک کنند ممنون میشم.

meysam_pro
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 09:10 صبح
یک SP با محتوای T-SQLی که برای Shrink هستش درست کن(دستور DBCC SHRINK) و یک Maintenance Plan درست کن، میتونی بزاری در بازه های زمانی دلخواهت اجرا بشه.

کاربر کوشا
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 10:25 صبح
ممنون دوست من،

تاجایی که من می دونم Maintenance Plan برای اجرای کار خاصی در زمانهای خاصی از روز یا هفته هستش ولی چون من سرور جداگانه ای ندارم و در واقع نرم افزار من یک برنامه Single هست که با بانکی که بر روی SQL Server سیستم هست کار میکنه ، پس تنظیم Maintenace Plan برای اجرا در زمانهای خاص همیشه امکان پذیر نیست ، چون همیشه کامپیوتر روشن نیست. مگر اینکه بشه Maintenance رو جوری تنظیمش کنیم که مثلا با روشن شدن سیستم، SP اجرا بشه. امکان پذیره؟
اگه بتونید بازم راه حلی بگید ممنون میشم.

meysam_pro
سه شنبه 04 خرداد 1389, 15:48 عصر
تاجایی که من می دونم Maintenance Plan برای اجرای کار خاصی در زمانهای خاصی از روز یا هفته هستش
http://meysamjavadi.persiangig.com/image/plan.png

به توضیحات قسمت پایین نگاه کنید. البته اگه با ویزارد برید خودش Shrink هم داره.
شما میتونید بگید هر چند ثانیه یک بار اجرا بشه!

امکان پذیره؟
دیتابیسی که سرورش روشن/خاموش میشه!