PDA

View Full Version : حرفه ای: استفاده از XMLTransformProvider

fouladgar
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 14:32 عصر
با سلام
من از XMLTransformProvider برای ارتباط با ClientDataSet برای استفاده از xml به عنوان بانک اطلاعاتی استفاده کردم. دو سوال دارم
1: آیا یرای استفاده از XMLTransformProvider و ClientDataSet نیاز به نصب درایوری خاص روی سیستم کاربر هست؟
2: با وجود اینکه در فایلهای xtr و خود فایل xml یونیکد UTF-8 تعریف شده ولی موقع آپدیت کردن فایل xml توسط XMLTransformProvider برای متون فارسی مشکل داره و همه را به ???تبدیل میکند( حتی انهایی که در فایل xml قبلا فارسی بوده اند) چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

حسین شهریاری
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 17:41 عصر
سلام

مطمئن هستید که اشکال از فارسی ویندوز نیست؟
از چه نسخه ای از ویندوز استفاده میکنید؟

vcldeveloper
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 21:05 عصر
چه نسخه ایی از دلفی؟

fouladgar
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 09:00 صبح
با تشکر از دوستان
از دلفی 7 و کامپوننت های tnt استفاده می کنم. می خواهم برای فارسی نوشتن نیاز به نصب زبان فارسی روی سیستم کاربر نباشد. و بتوان از برنامه به صورت portable استفاده کرد

vcldeveloper
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 17:23 عصر
می خواهم برای فارسی نوشتن نیاز به نصب زبان فارسی روی سیستم کاربر نباشد. و بتوان از برنامه به صورت portable استفاده کرد
خب، چرا از دلفی 2010 استفاده نمی کنید که به طور پیش فرض از یونیکد پشتیبانی میکنه؟

وقتی از دلفی 7 استفاده می کنید، و میخواید داده هایی که باهاش کار می کنید یونیکد باشند، فقط کافیه یک جا در کد از string به جای WideString استفاده شده باشه (مثلا در داخل یکی از توابع، یا کد یکی از کامپوننت ها)، اون وقت هست که داده یونیکد شما از بین میره.

اگر اجباری به استفاده از دلفی 7 ندارید، برای کارهای یونیکد حتما از دلفی 2009 یا دلفی 2010 استفاده کنید.

fouladgar
شنبه 01 خرداد 1389, 13:22 عصر
وقتي در فابهاي xtr نوع داده را به جاي string به widestring تبديل مي کنم XMLTransformProviderديگه کار نمي کنه. در ضمن راحت تر هستم که از دلفي7استفاده کنم.