PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی بدون نیاز به نصب

fouladgar
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 15:36 عصر
با سلام
چه نوع بانک اطلاعاتی را پیشنهاد می کنید که نیاز به نصب درایور نداشته باشد و بتوان به صورت portable استفاده کرد؟ و با فارسی مشکل نداشته باشد

daffy_duck376
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 16:18 عصر
acsess و DBASM

حسین شهریاری
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 17:44 عصر
acsess

بله کاملا درسته چون اصطلاحا موتور پایگاه داده بطور پیشفرض روی سیستم عامل ویندوز وجود داره!
البته از آفیس 2007 به بالا تعدادی فایل هست که باید روی سیستم مقصد نصب بشه.البته اگه برنامه نویس صلاح ندونه که آفیس نصب بشه!!

daffy_duck376
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 05:47 صبح
بله کاملا درسته چون اصطلاحا موتور پایگاه داده بطور پیشفرض روی سیستم عامل ویندوز وجود داره!
البته از آفیس 2007 به بالا تعدادی فایل هست که باید روی سیستم مقصد نصب بشه.البته اگه برنامه نویس صلاح ندونه که آفیس نصب بشه!!
برای تکمیل صحبت دوستمون باید بگم که این امکان از ویندوز98 به بعد به ویندوز اضافه شده و در ویندوز 98 چنین امکانی وجود نداره و باید موتور بانک اطلاعاتی جداگانه نصب بشود.

fouladgar
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 09:04 صبح
از همگی ممنون
یعنی اگر از کامپوننت های ADO برای acsess استفاده کنم نیاز به نصب آنها در سیستم کاربر نیست (از win2000 به بعد)؟
آیا می توانم از کامپوننت های TNT استفاده کنم تافارسی را بر اساس utf-8 در بانک acsess ذخیره کنم؟ طوری که نیاز به نصب زبان فارسی روی سیستم کاربر نباشد

حسین شهریاری
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 20:52 عصر
یعنی اگر از کامپوننت های ADO برای acsess استفاده کنم نیاز به نصب آنها در سیستم کاربر نیست (از win2000 به بعد)؟

خیر براحتی کار میکنه و مشکلی هم نیست!

pezhvakco
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 21:14 عصر
درود :

استفاده کردن یا نکردن شما از ADO و Access به هم مربوط نمیشن .
چون یکی ابزار دلفی است و دیگری پایگاه داده مایکروسافت .

دلفی بیش تر ابزار های مورد استفاده در برنامه رو در برنامه ضمیمه میکنه برای Ado .
مایکروسافت هم هنگام نصب مجموعه نرم افزاری آفیس، این کار رو انجام میده برای Access .

فکر خوش .