PDA

View Full Version : سوال: چک کردن و محدود کردن اطلاعات ورودی در گرید

ostovarit
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 20:37 عصر
سلام و خسته نباشید
من میخوام یکی از ستون های گرید بیشتر از 20 عدد نگیرد این که فقط عدد وارد بشه رو خودم نوشتم.... چه جوری تعداد رو مشخص کنم نمونه کدی در این رابطه دارید ممنون میشم بزارید؟

من اینو تو ایونت کی پرس گرید نوشتم نشد:

if (dataGridViewSpesific1.CurrentCell.ColumnIndex == 5)
{
if (dataGridViewSpesific1.CurrentCell.Value.ToString( ).Length > 20)
e.Handled=false;
}

shahab_ss
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 22:49 عصر
DatagridView / Properties /Columns / MaxInputLenght =20

behzadk
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389, 23:48 عصر
می تونی در رویداد showeditingcontrol از کنترل یه textbox بسازی و مثل یه textbox باهاش رفتار کنی

ostovarit
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 11:02 صبح
مرسی از راهنمایی ...

سوال دیگه ای داشتم

-برای جلوگیری از ورود اطلاعات تکراری به یکی از ستون های گرید تو کدوم ایونت باید کد بنویسم ؟

-و آیا باید مقادیر را از دیتابیس بخونم بعد با مقدار وارد شده در گرید عدم تکراری بودن را مقایسه کنم یا راه حل دیگری هم وجود دارد؟

behzadk
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 11:25 صبح
شما کی insert می کنین اگه در انتهای هر سطر اضافه می کنین باید قبل از insert چک کنی یا نه اول دیتا گرید رو پر می کنین بعد insert می کنین اونوقت 2 کار می تونین انجام بدین 1 در آخر این تست رو انجام بدی که این از O(n2) می شه یا می تونی در rowleave یا rowsadd اضافه کنی که این هم بهینه تر است و هم اینکه سرعت اون زیاد است

ostovarit
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 11:33 صبح
شما کی insert می کنین اگه در انتهای هر سطر اضافه می کنین باید قبل از insert چک کنی یا نه اول دیتا گرید رو پر می کنین بعد insert می کنین اونوقت 2 کار می تونین انجام بدین 1 در آخر این تست رو انجام بدی که این از O(n2) می شه یا می تونی در rowleave یا rowsadd اضافه کنی که این هم بهینه تر است و هم اینکه سرعت اون زیاد است

جوابم رو گرفتم ممنون