PDA

View Full Version : مشکل چاپ یک qrepotr در دلفی(کمک فوری)

داوود
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 11:52 صبح
بعد از چاپ یک Qreport چند خطی , چاپگر کاغذ را به اندازه طول یک کاغذ A4 رد کرده و سپس می ایستد. چگونه می توان چاپگر را وادار کرد تا بلافاصله بعد از چاپ تعداد خطوط گزارش یا حداقل بعد از چند سطر خالی کاغذ را متوقف کند.

javidtaheri
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 16:20 عصر
پیشنهاد میشود:
1- دستور پرینت را مستقیما و نه از طریق منوی preview گزارش ساز QReport بفرستید
وانرا از طریق دستورات API ویا.... کنترل کنید
2- شاید پرینتر را بتوان در حالتی تنظیم کرد که اینکار را بکند
البته پیشنهادات بالا در حد فرضیه است انشاءا... برنامه نویسان حرفای بتوانند آنرا اجرا کنند. :embr:

DelphiMan
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 18:44 عصر
با سلام
دوست عزیز شما اگر از QReport استفاده کنید امکان این وجود ندارد که پرینتر را در محلی که می خواهید نگه دارید. چون QReport از امکان خود ویندوز برای چاپ استفاده می کند و ویندوز هم بر مبنای سایز کاغذی که وارد کردید عمل میکنه.

فقط میتونید با تنظیم سایز کاغذ اونو کنترل کنید.

موفق باشید

داوود
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 10:51 صبح
فقط میتونید با تنظیم سایز کاغذ اونو کنترل کنید.
حتی این کار را هم کردم ولی باز هم نشد.

داوود
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 10:52 صبح
وانرا از طریق دستورات API ویا.... کنترل کنید
میشه بیشتر توضیح بدهید. متشکرم.

SSHISK
یک شنبه 14 اسفند 1384, 08:38 صبح
مشکل حل شد .هیچ کس واقعا نتوانست کمک کندولی بالاخره مشکل حل شد
با توجه به اینکه دیدم این مشکل خیلی ها است و خودم 3 سال دنبال حل آن بودم به سایر دوستان هم در مورد نحوه حل مشکل خبر دهید
در ویندوز XPو QuickReport ودلفی .ابتدا در Xpکاغذ دلخواه را به صورت زیر انتخاب کنید
درPrinters and faxesدر ویندوز ÷رینتر مورد نظر را انتخاب و از منوها در منوی فایا گزینه ServerPropertiesرا انتخاب و کاغذ را در آن ایجاد کنید.
سپس آن را کاغذ Defaultخود در چاپگر قراردهید(در همه جاهایی که چا÷گر کاغذ را می شناسد)
بعد در دلفی نوع کاغذ گرزارش راDefault انتخاب منید همین و بس
اگر بازهم سوال داشتید بهSSHIS2005@yahoo.comتماس بگیرید.
---------------------------------------------------------------------------------
به دیگران کمک کنید تا به شما کمک شود.