PDA

View Full Version : اجازه دسترسیِ یک کاربر به یک مقاله خاص

fa_karoon
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 11:11 صبح
جدولی داریم برای نگهداری آدرس و خصوصیات فایل هایمان، فایل ها به دو دسته اختصاصی و عمومی تقسیم می شوند. فایل های اختصاصی فقط در صورت صدور اجازه از سوی مدیر برای کاربران عضو قابل دسترسی هستند
سوال : چگونه وقتی کاربری تقاضای دسترسی به فایلی را می نماید تنها به آن کاربر اجازه دسترسی، فقط به آن فایل را بدهیم (مشخصات و نقش کاربران عضو نیز در جدول دیگر در پایگاه ذخیره می شوند)
خودم این فکر به ذهنم رسید که برای هر فایل یک فیلد خاص داشته باشم که یوزر آی دی اشخاصی رو که اجازه دسترسی به اون رو دارند در اون فیلد ذخیره بشوند اما نمی دونم برای تعداد کاربر زیاد این کار صحیح است یا خیر؟
مثل همیشه که بسیار عالی راهنمایی می کنید امیدوارم باز هم کمکم کنید ممنون

hamedsabzian
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 20:22 عصر
با این فرض که منظورت فقط در سطح Database هستش.
اگه اعضای یک Role بخوان دسترسی داشته باشن که باید یک جدول داشته باشی که توش ID فایل و RoleID رو ذخیره کنی.
اما اگه واسه تک تک کاربرا بخوای محدودیت خاص بذاری باید یه جدول با ID فایل و UserID.

fa_karoon
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 14:06 عصر
با این فرض که منظورت فقط در سطح Database هستش.
اگه اعضای یک Role بخوان دسترسی داشته باشن که باید یک جدول داشته باشی که توش ID فایل و RoleID رو ذخیره کنی.
اما اگه واسه تک تک کاربرا بخوای محدودیت خاص بذاری باید یه جدول با ID فایل و UserID.

ممنون از راهنمایی تون فقط یه سوال باید حتما یه جدول جدا درست کنم نمی شه تو همون جدولی که مشخصات فایل ها رو نگه می دارم یه فیلد برای نگهداری User_ID ها قرار بدم ؟

raziee
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 14:20 عصر
فقط یه سوال باید حتما یه جدول جدا درست کنم نمی شه تو همون جدولی که مشخصات فایل ها رو نگه می دارم یه فیلد برای نگهداری User_ID ها قرار بدم ؟
نه الزاما.
شما میتونید یه فیلد تو جدولی که میگید اضافه کنید و به روش سرالی نام کاربری رو درش بگذارید.
اما اگه یه جدول دیگه ای داشته باشید بهتره.
کارایی بالا تر میره.