PDA

View Full Version : چك كردن عضويت در مجموعه

Pari_Programmer
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 11:50 صبح
سلام به همه

من يه مجموعه دارم (مثلا از كلمات) كه محتويات اين مجموعه ثابت نيست. حالا ميخوام يه برنامه بنويسم كه هر دفعه بهش يه كلمه جديد ميدم بره و چك كنه ببينه اون كلمه به مجموعه مورد نظر متعلق هست يا خير.
البته اين رو هم بگم كه مجموعه مورد نظر در طول اجراي برنامه ثابته. ولي ممكنه در طول زمان تغيير بكنه. بنابراين بهتره كه اعضاي مجموعه توي يه فايل جداگانه نگهداري بشن و هر بار كه ميخوايم برنامه رو اجرا كنيم، اول بريم اعضاي مجموعه رو از توي فايل بخونيم.
اولين راهي كه براي پياده سازي به ذهنم رسيد اين بود كه اعضاي مجموعه رو از فايل بخونم و بريزم توي آرايه بعد هر سري كه يه ورودي جديد ميگيرم برم چك كنم ببينم توي آرايه هست يا نه. اما اين روش خيلي كنده. چون ممكنه مجموعه من 500 عضو داشته باشه. وروديم هم ممكنه يه كلمه نباشه و مثلا يه جمله باشه. بنابراين بايد دنبال يه روش سريع باشم. :ناراحت:
شماها چيزي به ذهنتون نميرسه؟

ztx4
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:04 عصر
می تونی از یک بانک اطلاعاتی استفاده کنی و دیگه نگران حجم اطلاعاتت نباشی.
جستجو هم به سادگی اتفاق می افته.

tdkhakpur
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 19:39 عصر
اولين راهي كه براي پياده سازي به ذهنم رسيد اين بود كه اعضاي مجموعه رو از فايل بخونم و بريزم توي آرايه بعد هر سري كه يه ورودي جديد ميگيرم برم چك كنم ببينم توي آرايه هست يا نه
مگر از ram جایی بهتر وجود دارد که سریعتر باشد.با این توضیحات شما سوای مجموعه ها- اسم اصل نرم افزار شما چی هست؟