PDA

View Full Version : ادامه تحصیل

Ilove you mahsa
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 23:40 عصر
سلام دوستان
من یک دانشجوی در مقطع کاردانی کامپیوتر هستم و یه 3 سالی هست دارم برنامه نویسی کار می کنم به نظر شما اول درسمو تموم کنم بعد بپردازم به برنامه نویسی یا ضمن درس خوندن برنامه نویسی هم کار کنم؟
سوال 2:چطوری می شه یک برنامه نویس حرفه ای شد چون قصد دارم تا آخر توی همین کار باشم :لبخند:باتشکر

eshpilen
پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 23:52 عصر
اگر دانشجوی کامپیوتر هستی برنامه نویسی که خودبخود بخشی از کارت باید باشه!
این روزا بنظرم مثل زمان ما نیست که برنامه نویسی های دانشگاه همش سی و پاسکال و الگوریتم های خیلی پایه باشه.

سوال 2:چطوری می شه یک برنامه نویس حرفه ای شد چون قصد دارم تا آخر توی همین کار باشم
مثل هرکاری دیگری با زحمت :لبخند:

armiin
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 00:04 صبح
دوست عزیز شما اول گفتید 3 سال هست برنامه نویسی میکنید بعد تو جمله ی بعدی گفتید "به نظر شما اول درسمو تموم کنم بعد بپردازم به برنامه نویسی" !!!
فکر کنم منظورتون این بود در زمان دانشجویی هم به برنامه نویسیهاتون ادامه بدید یا نه ؟!
من خودم کارشناسی میخونم ،1 سال هم بیشتر نمونده ولی به احتمال زیاد ول میکنم ، نمیخوام دلسردتون کنم ولی دانشگاه هیچی یادتون نمیده !
این هم در نظر داشته باشید که تو جامعه ی مدرک گرایی زندگی می کنیم ، پس اگه میخواید تو ایران ادامه بدید به کارتون جفتشو با هم داشته باشید بهتره ، گرچه خیلی سخته ! یه جورایی باید از همه ی خوشی های دوره ی دانشجوییتون بزنید :چشمک:
یادتون نره Impossible is impossible :لبخندساده:
موفق باشید !

eshpilen
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 08:34 صبح
من بعکس عشق دانشگاه شدم.
کاشکی درای دانشگاه رو باز میکردن و هزینش پایین بود .
الان دانشگاه آزاد خیلی گرونه.
آدم اولش که چیزی نمیدونه و نمیتونه کارای هیجان انگیز بکنه بنظرش دانشگاه خیلی بیخوده، ولی بعدا که پیشرفته تر شد میبینه دانشگاه نرفتن یا ضعیف بودن در چیزای تئوری و پایه مانع دخولش به سطح فوق پیشرفته میشه.
من چند وقت پیش یک کتاب ناب و مرجع در زمینهء مبحث Cryptography رو میخوندم. لامصب نصفش ریاضیات پیشرفته بود که نتونستم تحلیلش کنم. واسه همین خیلی حالم گرفته شد بفکر افتادم برم رشتهء ریاضی یا مطلب دیگری از جایی پیدا کنم و خودم دنبال کنم تا بتونم به این مبحث احاطه پیدا کنم.
البته هیچ بعید نیست اینطور چیزها در دانشگاههای ما و حتی رشتهء ریاضی اونطوری که برای درک اینطور چیزها لازمه اصلا وجود نداشته باشه!! ولی بهرحال آدم یه پایه و انگیزه ای داشته باشه خیلی راحتتره.

خودم اون زمانی که دانشگاه میرفتم (کاردانی دانشگاه آزاد) اصلا درس دانشگاه رو نخوندم (فقط سی رو فول شدم و تقریبا 20 گرفتم).
همش دنبال HTML و JavaScript و غیره بودم. ویندوز و داس خیلی چیزا رو اون موقع یاد گرفتم.
برای کارشناسی هم پیام نور قبول شدم ولی دیدم خیلی چرته ظاهرا و بیخودی سختش هم کردن وقت و انرژی آدم زیاد تلف میشه، واسه همین نرفتم. دانشگاه حال میده حضوری باشه با استاد و شاگردا و محیط جذابش.
دانشگاه آزاد هم که تهران هم قبول بشم نمیرم چون پول زور به کسی نمیدم.
فقط دولتی میمونه که اونم ورود بهش سخته.

از طرف دیگه الان برم دانشگاه خیلی موفق تر هستم چون پایه و اعتماد بنفس قوی دارم و ضمنا در طول این سالها اینقدر روی مفاهیم علمی کامپیوتر کار کردم که قدرت ذهن و حافظه کلی بالا رفته و میتونم درسهای دانشگاه رو خیلی راحتتر و سریعتر بفهمم و جذب کنم.