PDA

View Full Version : پیشنهاد برنامه کوچک

hojjat01
چهارشنبه 11 خرداد 1384, 23:34 عصر
سلام دوستان
من تازه وارد این سایت شدم امیدوارم پذیرای من در جمع گرم و صمیمانه خودتون باشید
من میخوام یه پروژه برنامه نویسی با زبان C انجام بدم
آیا کسی از شما میتونه یه مسئله ساده به من پیشنهاد بده؟
بسیار سپاسگزارم
::نوشتن::

omid_Ahmadi
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 07:03 صبح
میشه منظورتون رو واضحتر بیان کنید.
یعنی یه طرح اولیه واسه یه برنامه میخواهید؟

rezaTavak
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 07:53 صبح
سلام

اولا ورودتون به این بخش را خوش آمد می گوییم.

این بسته به میزان اطلاعات شما داره. که شما چقدر سی و مسائل جانبی را بلد باشید.

hojjat01
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 11:37 صبح
من با C تا انتهای فایلها رو کار کردم و با گرافیکش هم آشنایی ندارم
منظورم این بود که یه الگوریتم یا یک مسئله نه چندان پیچیده پیشنهاد بدین که با c بتونم برنامه شو بنویسم
به زبان ساده تر فکر کنید که میخواین به شاگردتون که الان ترم 2 کامپیوتر رو گذرونده یه پروژه به زبان c پبشنهاد کنید تا انجام بده و البته خودتون سورسشو در اختیار داشته باشین تا در صورت نیاز بتونم از خودتون کمی کمک بگیرم
خیلی متشکرم

karim_medusa
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 17:52 عصر
عددی از ورودی بخونیم و کلیه رشته های متشکل از a و b رو که تعداد a ها با b ها برابرند و طول رشته حاصل مساوی و کوچکتر از عدد ورودی باشه رو برگردونیم.
اینکه عدد زوج باید باشه که خوب حرفی درش نیست .

مثلا عدد ورودی 4 باشه :

ab ,ba ,aabb ,abab ,bbaa ,baba ,baab ,abba

rezaTavak
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 21:12 عصر
سلام

1- اعداد اول اط یک تا 1000.

2- یک عدد بگیرد و نشان دهد اول است یا نه؟

3- یک عدد به را اعداد اول تجزیه کند.

omid_Ahmadi
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 22:11 عصر
اگه وقت به اندازه کافی داری و میخواهی فقط در برنامه نویسی با cتجربه پیدا کنی بهتره یه برنامه بزرگ و درست وحسابی (البته نه خیلی هم بزرگ) رو شروع کنی. در طول نوشتن اون چیزهای جدید زیادی یاد میگیری

hamed jalili
جمعه 13 خرداد 1384, 00:58 صبح
برنامه عدد جادویی چطوره ؟

hojjat01
جمعه 13 خرداد 1384, 03:24 صبح
از دوستانی که جوابمو دادن خیلی سپاسگزارم
برنامه هایی که پیشنهاد دادین کمی ساده هستن البته شاید من منظورمو خوب ننوشتم .... ببینید من یه چیزی در حد پروژه کوچک میخوام باشه ............
تشخیص اعداد اول که فکر کنم کمی آسونه برنامه عدد جادویی رو هم تا حالا نشنیدم و برنامه ای که آقای karim_medusa پیشنهاد دادن رو نمیدنم چقدر کار میبره؟ :گیج:
من تا به حال برنامه هایی مثل هشت وزیر یا برج هانوی و یا مسیریاب (تعداد مسیر ممکن بین خانه های ابتدا و انتهای جدول) رو کار کردم و لذا میخوام از اینها کمی مشکل تر باشه و ترجیحا داخل برنامه از structure هم استفاده بشه...مثلا برنامه ای برای دسترسی به کلیه مشخصات اجناس یک فروشگاه و حسابرسی اونها( این برنامه رو تنهایی بعیده بتون انجام بدم) یا ساختن یک editor ساده یا دفترچه تلفن (که اینها رو هم تنهایی نیمتونم)
یکی از برنامه هایی که استادمون پیشنهاد داد اینه که: برنامه، یک فایل تصویری سیاه و سفید رو بگیره و تشخیص بده که شکل هندسی داخل اون چیه؟ که متاسفانه من با گرافیک در c کار نکردم :گیج:
خلاصه یه چیزی پیشنهاد بدین که اگه توش گیر کردم کمکم باشین :wink:
صد دنیا ممنون .... ایشالله جبران میکنم! :D یا حق

omid_Ahmadi
جمعه 13 خرداد 1384, 08:30 صبح
به نظر من میتونی یه برنامه مدیریت کتابخونه رو بنویسی. من وقتی خودم داشتم ++C یاد میگرفتم این برنامه رو برای تمرین نوشتم و خیلی بهم در یادگیری کمک کرد.
تو هم اگه بخوای میتونی این برنامه رو شروع کنی. مطمینم چیزهای جدید زیادی در طول نوشتن اون یاد میگیری.
:موفق:

Pars Giga
جمعه 13 خرداد 1384, 08:40 صبح
یه برنامه که بتونه راندومی تاس رو شبیه سازی کنه

Pars Giga
جمعه 13 خرداد 1384, 08:43 صبح

rezaTavak
جمعه 13 خرداد 1384, 12:04 عصر
سلام

پروژه هایی وجود دارند که به درد آینده شما می خورند و البته همه هم OpenSource هستند.

شما با مطالعه و تغییر اینها بهتر به هدف خود می رسید و از طرف دیگر توابع مفیدی برای آینده خود باقی خواهید گذاشت.

مثالهایی که دوستان ذکر کردند فقط برای آموزش سی است.

من به شما پیشنهاد می کنم هدفتان را از برنامه نویسی مشخص کنید.

به عنوان مثال من هدفم فقط بانکهای اطلاعاتی است.

الان که فرصت دارید روی پروژهای OpenSource کار کنید.

مثلا Zip کردن را سورسش را بگیرد و مطالعه کنید و آنرابه صورت کتابخانه در آورید تا در آینده مورد استفاده شما هم واقع شود.

www.zlib.net

یا مثلا روی Mysql++ کار کنید. و توابع آن را کار کنید که هم Mysql را یاد گرفته اید هم ارتباط یک بانک اطلاعاتی را با سی.

www.mysql.org

پیشنهاد من به شما استفاده از OPenSource است در

www.Gnu.org

یا http://Sourceforge.net

و...

hamed jalili
پنج شنبه 19 خرداد 1384, 01:36 صبح
گفتین روی برنامه برجهای هانوی کار کردین
می تونم ازتون خواهش کنم سورسشو برام mail کنید ؟
my mail: hamed.matalgear@gmail.com

Amir Ali
جمعه 20 خرداد 1384, 13:03 عصر
جدول مجیک هم بدک نیست

tohave
جمعه 27 خرداد 1384, 23:59 عصر
سلام
راستش منهم سورس کد هایی برای پروژه پایانی میخوام تا بتونم با تغییر و یا تلفیق آنها یه برنامه توپ تحویل بدم. هربرنامه ای باشه فرقی نداره. در حد سال دوم
البته اگه بنونین کمکم هم بکنین تا از عهده اش بر بیام ممنون میشم.
راستی میتونین از سایت من فایل فارسی سازی تالار گفتگو پی اچ پی بی بی و مدیریت وبلاگ وردپرس رو هم داونلود کنید