PDA

View Full Version : گفتگو: SQL server + Microsoft Access

smderfan
جمعه 31 اردیبهشت 1389, 22:18 عصر
سلام خدمت اساتید محترم

برنامه نويسان با استفاده از بانك SQL server ، ضعف هاي احتمالي بانك اكسس را پوشش داده و مشكلات احتمالي برنامه را در شبكه به طور كامل حل كرده و با استفاده از ساخت فرم و گزارشات توسط اكسس سرعت ساخت برنامه را بسيار بالا برده و هزينه ساخت، پشتيباني و توسعه برنامه را به شدت كاهش مي دهند.

لذا در این زمینه (SQL server + Microsoft access) انجمن اکسس کمترین فعالیت را داشته و پیشنهاد می شود اساتیدی که در زمینه SQL server و شبکه اطلاعاتی دارند برای ما ارائه نمایند تا این مشکل نیز در بین کاربران اکسس برطرف شود.

مشکلاتی که در این زمینه بیشتر کاربران با آن مواجه هستند عبارت است از :

-نحوه نصب SQL Server و نحوه استفاده از آن

- نحوه لینک بانک SQL با اکسس

ـ نحوه بروز رسانی لینک ها در اکسس

-نحوه قرار دادن روی شبکه

-نحوه تنظیمات کاربری شبکه

- و ...

* دوستان لطف کنند اگر نمونه برنامه ساخته شده در این مد سراغ دارند برای بچه های انجمن لینک بدند تا به عنوان الگو ببینند.

جهت نمونه می توانید نمونه آزمایشی برنامه های کاکتوس رو در لینک زیر ببینید :

http://cactus.ir/tabid/103/Default.aspx

جهت آشنایی با :

- راهنمای نصب نرم افزار SQL Server

- راهنمای اتصال بانک اطلاعاتی کاکتوس به برنامه SQL Server

- راهنمای تهیه نسخه پشتیبان از برنامه های تحت SQL Server

- راهنمای بازیابی نسخه پشتیبان در برنامه های تحت SQL Server

از لینگ زیر استفاده کنید :

http://cactus.ir/tabid/126/Default.aspx

همچنین می تونید فلیم آموزشی نرم افزار SQL Server رو از لینکهای زیر دانلود کنید :

- نرم افزار آموزش SQLServer 2008 (حجم 86MB)

- نرم افزار آموزش SQLServer 2005 (حجم 98MB)

- دانلود نرم افزار آموزش SQLServer 2000 (حجم 62.9MB)

http://www.learninweb.com/offline.php

http://unicomp.ir/cat-21.aspx

فایل های پیوست، آموزش تصویری ارتباط اکسس با SQL است انشاء ا.. مفید واقع شده و زمینه کسب اطلاعات بیشتر را در این تاپیک داشته باشیم.

sajjad_kochekian
شنبه 01 خرداد 1389, 16:48 عصر
چند روز پیش داخل یک برنامه که فرم هاش با اکسس بود و دیتای اون روی SQL وقتی می خواستیم یک عدد خیلی بزرگ را وارد کنیم دیدیم که چه فاجعه ای اون عدد رو ساپورت نمی کنه.
پس جلسه قرار شد فرم ها رو کم کم با دات نت بنویسیم.
البته من هنوز از اکسس خوشم میاد چون به درد برنامه های کوچیک و سریع می خوره

مهدی قربانی
شنبه 01 خرداد 1389, 18:18 عصر
سلام
ضمن تشكر از دوست گرامي جناب آقاي دستگردي (smderfan (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=17960)) ، دوستان لطف كنند فقط حول محور موضوع تاپيك ( آموزش مباني بهره برداري از بانك SQL در MS Access ) اقدام به درج پست كنند (ارائه لينك يا فايل مطالب آموزشي ، معرفي منابع آموزشي ( كتب يا نشريات ) و مواردي از اين دست ) و از ايجاد پستها و مطالب غير مرتبط خودداري كنند ، كليه پستها و مطالب غير مرتبط و زائد توسط مديران بخش حذف خواهد شد . باتشكر

ali190
شنبه 01 خرداد 1389, 19:04 عصر
با توجه به این موضوع که اکثر کاربران این انجمن بیشتر با اکسس کار کردن واکثر دوستان با این دید به قضایا نگاه میکنند ، برای اینکه بتونیم درک درستی نسبت به نرم افزار sql پیدا کنیم (بعد از قرار دادن یک sample) این موضوع رو در زمینه طراحی نرم افزار بیان میکنم:
زمانیکه که یک برنامه نویس یک برنامه را می نویسد با بستن شیفت برنامه این هدف را دنبال میکند که دیگر کاربران به محیط طراحی نرم افزار دسترسی نداشته باشن و با کدنویسی سعی میکنه با قرار دادن option هایی در اینترفیس برنامه بسیاری از تنظیماتی رو که کاربر در حین کار با نرم افزار نیاز داره (نیاز به دسترسی به محیط طراحی نرم افزار) رو از داخل محیط نرم افزار مرتفع کنه.
زمانیکه اینترفیس نرم افزار با خود بانک ارتباط خارجی دارد (لینک) این سئوال برای ما پیش میاد که طبق فایل پیوستی که قرار دادم(تشخیص ارور های مربوط به عدم اتصال اینترفیس به بانک و گشودن Linktable manager ) آیا میتوان در مقوله اکسس+sql server یک همچین مکانیزمی رو پیاده سازی کرد ویا ما باید برای نصب برنامه مرتباً جهت برقراری ارتباط به محیط طراحی دسترسی داشته باشیم.
این سئوال رو در اینجا مطرح میکنم ، بعد از پاسخگویی اساتید محترم سئوالهای بیشتری رو در خصوص رفع ابهام از sql مطرح میکنم.
ممنون از همگی

smderfan
یک شنبه 02 خرداد 1389, 00:46 صبح
سلام
با نمونه پیوست، براحتی می توانیم از محیط اکسس به اس کیو ال Login شویم و جداول رو بروز نماییم.

ولی بهتر هست موضوع رو با این بحث شروع نکنیم. و اما سوالات مطرح شده برای هر کاربر در ابتدا :

1- SQL Server روی چه سیستمی نصب بشه؟

2- در صورتی که بخواهیم جداول MDB رو به SQL تبدیل کنیم چکاری انجام دهیم؟

3- طریقه استفاده از SQL SERVER SERVICE MANAGER به چه صورت هست؟

4- برای شروع ساختار فایل پروژه MDB باشد یا adp؟

ali190
یک شنبه 02 خرداد 1389, 01:20 صبح
دوستان عزیز من بنظرم برای اینکه به یک نتیجه درست حسابی برسیم و بتونیم یک دید خوب نسبت به این پیدا کنیم بهتر اینست که یکی از دوستان که در این زمینه اطلاعات کافی داره همت کنه و یک برنامه ترکیبی از اکسس+ sql server ر و بصورت قدم به قدم بهمراه SAMPLE (فایل نمونه) توضیح بده یعنی یک مثال ساده ساده از یک بانک اطلاعاتی شامل چند تا TABLE ، چندتا کوئری و چندتا فرم ساده و گزارش .
فقط قبلش در مورد تنظیمات sql هم یک توضیح مختصر هم بده.
دوستان عزیز بنظر یکی از دلایل مهمی که هیچ وقت این قضیه جمع و جور نشده همین مسئله باشه که آموزشها بصورت عملی نیوده و تا زمانیکه بخواهیم بصورت pdf ، فلش و ... آموزش بدیم (تئوری) این مسئله بخوبی برای دیگران جا نمیفته ، ولی اگر آموزش با مثال عملی همراه باشه فکر میکنم بسیار موثر باشه و ما روی همین مثال عملی میتونیم بسیاری از مشکلات و ابهامات رو در بیاریم و نسبت هبه رفعش اقدام کنیم.
بازهم ممنونم

davood-ahmadi
یک شنبه 02 خرداد 1389, 15:39 عصر
با سلام به دوستان بخش اکسس
خوشحالم که علاقه دوستان را به پیشرفت می بینم
در رابطه با این زمینه اگر کمکی ازم بر بیاد دریغ نخواهم کرد
در رابطه با سوال اول آقای smderfan :
اسکیوال یک سرویس است که به برنامه ها خدمات اطلاعاتی می دهد از قبیل انتخاب و یا درج اطلاعات در بانک. پس معمولاً ( البته بسته به نوع استفاده از اسکیوال ، تعداد و گستردگی کاربران ) سیستمی که برای آن تهیه می کنند یک سرور و یا کامپیوتر پنتیوم4 با رم و سی پی یو بالا است
روی سیستمهای معمولی هم جواب می ده ولی سرعت کار کمتر میشه
از اسکیوال 2000 از نسخه استاندارد آن می توانید بر روی ویندوز ایکس پی و از اسکیوال 2005 می توانید بر روی همه ویندوز ها می توانید استفاده کنید و بهتر است از نسخه حرفه ای آن و بر روی ویندوز سرور2003 و یا 2008 استفاده شود
جواب سوال دوم :
از طریق اسکیوال سرور می توانید اطلاعات را داخل اسکیوال ایمپورت کنید
از طریق اکسس هم می توانید اطلاعات را اکسپورت کنید به ODBC DataBase و سپس مشخصات و نام بانک اسکیوال سرور را بدهید
جواب سوال سوم :
مدیریت بانکهای اطلاعاتی و طراحی و غیره که خودش مبحث وسیعی داره

جواب سوال چهارم:
adp برای کار با اسکیوال سرور است ولی شما می توانید با MDB هم با اسکیوال سرور از طریق مدیریت لینک از آن استفاده کنید ولی adp سخت تره

من خودم در حال حاضر دارم با VB.Net و ASP.NET کار می کنم
که پروژه های متعددی هم برای شرکت خودمون و هم برای دانشگاه علمی کاربردی توسط اسکیوال انجام داده ام

moalla
یک شنبه 02 خرداد 1389, 17:28 عصر
دوستان عزیز من بنظرم برای اینکه به یک نتیجه درست حسابی برسیم و بتونیم یک دید خوب نسبت به این پیدا کنیم بهتر اینست که یکی از دوستان که در این زمینه اطلاعات کافی داره همت کنه و یک برنامه ترکیبی از اکسس+ sql server ر و بصورت قدم به قدم بهمراه SAMPLE (فایل نمونه) توضیح بده یعنی یک مثال ساده ساده از یک بانک اطلاعاتی شامل چند تا TABLE ، چندتا کوئری و چندتا فرم ساده و گزارش .
فقط قبلش در مورد تنظیمات sql هم یک توضیح مختصر هم بده.
دوستان عزیز بنظر یکی از دلایل مهمی که هیچ وقت این قضیه جمع و جور نشده همین مسئله باشه که آموزشها بصورت عملی نیوده و تا زمانیکه بخواهیم بصورت pdf ، فلش و ... آموزش بدیم (تئوری) این مسئله بخوبی برای دیگران جا نمیفته ، ولی اگر آموزش با مثال عملی همراه باشه فکر میکنم بسیار موثر باشه و ما روی همین مثال عملی میتونیم بسیاری از مشکلات و ابهامات رو در بیاریم و نسبت هبه رفعش اقدام کنیم.
بازهم ممنونم
آقای احمدی اگه طبق پیشنهاد این دوستمون توضیح بدید خیلی بهتره و الا پاسخ های جسته و گریخته نسبت به سوالات قبلا هم بوده و حداقل دوستان توی بخش جوابی نگرفتن. اگه بشه ابتدا یه نمونه به صورتی که گفتن جلو برین و بعد سوالات تکمیلی دوستان مطرح بشه و جواب بگیرن
پیشاپیش از همکاریتون ممنون

davood-ahmadi
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:46 عصر
خوب بگید که از کجا شروع کنیم؟
نصب اسکیوال یا شروع کردن طراحی یک دیتابیس در اسکیوال - با adp و یا mdb - صرفاً از طریق کد نویسی یا ...
من نمی دونم که دوستان در چه سطحی می خواهند؟

ali190
یک شنبه 02 خرداد 1389, 22:22 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید خدمت شم جناب davood-ahmadi که در این کار خیر پیش قدم شدید
1)طریقه نصب sql server 2000 که همین سیستمش ساده است و اکثراً به اون دسترسی دارن.(قدم به قدم و در صورت امکان درج عکس هر قسمت)
2)ایجاد یک بانک ساده شامل :
الف) دوجدول که با هم ارتباط یک به چند دارند (مثل مشتری و خریدهاش)
ب) فرمی جهت ورود اطلاعات
ج)فرمی جهت جستجو و حذف رکوردها بر حسب id منحصر هر رکورد
د) یک گزارش ساده
بیشتر مهم نحوه لینک کردن و برقراری ارتباط بین اکسس و sql مطرح استو اینکه برای نصب این برنامه (اکسس+sql ) بر روی سایر سیستمها باید چگونه این ارتباط رو برقرار کرد .؟
وچند سئوال دیگر که بهتره با ایجاد این نمونه ساده در حین کار پرسیده بشه
جناب davood_ahmadi عزیز متاسفانه بنده نمیدونم چرا نمیتونم به شما پیغام خصوصی بفرستم؟ گزینه ارسال پیغام خصوصی برای شخص شما برای من غیر فعال هست.فکر میکنم این مربوط به تنظیمات کاربری شما بشه
میشه لطف کنید در یک پیغام خصوصی به بنده id یاهو تون رو برای توضیح بیشتر در خصوص مشکلات لطف کنید (جهت جلوگیری از شلوغ شدن بیخود تایپیک)
باز هم ممنونم

davood-ahmadi
دوشنبه 03 خرداد 1389, 11:19 صبح
این کار کمی زمانبره و چون الان هم پرمشغله ترین ساعت کاریم هست اگر اشکالی نداشته باشه تا آخر ساعت کاری پنج شنبه اطلاعات رو کامل با عکس در اختیارتون قرار می دم.
اول باید اسکیوال سرور 2000 نصب کنم و ...

mahsa.admin
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:16 صبح
با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن برای این موضوع
من چند روزی میشه sql رو شروع کردم البته sql 2005 من هم پیشنهاد می کنم از این نسخه شروع کنیم چون 2008 بیشتر شبیه این نسخه هست از انجا که اگر 2000 بخایم یاد بگیریم خیلی از 2008 فاصله میگیریم اگه امکانش هست این نسخه رو برسی کنیم
من یک پروژه بیمارستانی رو شروع کردم البته این پروژه در چند بیمارستان نصب واستفاده میشود کل برنامه با اکسس نوشته شده بانک ان هم اکسس هست هما نطور که دوستان در جریان هست اکسس در شبکه ضعف های بسیاری دارد یکی از بارزترین ضعفها بحث کاهش سرعت در زمان استفاده چند کاربر البته من کاری که کردم یک شبکه دومین با رعایت تمام استاندارد ها نصب کردم این با عث شده تا حدود 30 درضد کاهش سرعت جبران شود ولی واقعیت این است که مشکل سرعت همچنان هست بعضی وقتا کاربران باید کار خودشونو متوفق کنند تا دیگری کاری کند
سرتونو درد اوردم لپ کلام با چیزایی که از sql شنیدم تصمیم گرفتم این بانکو یاد بگیرم
برای همین یکسری منابع مثل کتاب و س دی اموزش روی اوردم البته درابتدا خیلی گنگ بودن ولی حالا یکم بهتر شده اما تو هیچ کدو از این منابع به این چند تا سوالم به شک واضح جواب نداده شده حالا این چند تا سوال من دقدقه همه دوستان هست حالا اگه کسی واقعا تست کرده و نتیجه گرفته به اینم چند تا سوال جواب بده تا مشکل خیلی از دوستان برطرف بشه .
1 - ایا ایجاد یک بانک اطلاعاتی با sql واتصال ان با اکسس تمام مشکلات کاهش سرعت در هنگام استفاده چندین کار بر به شکل همز مان از برنامه حل مشود
2 - در یک پروژسنگین ایا خود فایل exe که با اکسس نوشته شده وحتی اگر به شکل لوکال روی هر سیستم نصب شود سرعتش پایین نمی اید
3 جان کلام اصلا به ریسک ان میارزد یک پروژه که 3 ماه زمان صرف میشو دساخته شود با بانک sql و exe اکسس این زمان صرف شودایا جواب میدهد و خواسته ما براورده میشود
با تشکر از دوستان
اگه دوستان صلاح بدانند از تمام مراحل نصب sql 2005 عکس بگیرم و مرحله به مرحله برسی کنیم اگر موافقید لطفا بگید تا این کارو شروع کنم

sajjad_kochekian
سه شنبه 04 خرداد 1389, 11:11 صبح
با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن برای این موضوع
من چند روزی میشه sql رو شروع کردم البته sql 2005 من هم پیشنهاد می کنم از این نسخه شروع کنیم چون 2008 بیشتر شبیه این نسخه هست از انجا که اگر 2000 بخایم یاد بگیریم خیلی از 2008 فاصله میگیریم اگه امکانش هست این نسخه رو برسی کنیم

دوست عزیز سلام
من پیشنهاد می کنم از همین الان با 2008 شروع کنید که بعدا مشکلات جهت انتقال از 2005 به 2008 را نداشته باشید
اینطوری فکر کنم یکم بهتر باشه

davood-ahmadi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 15:08 عصر
قدرت اسکیو ال در خدمات دهی داده ها در شبکه است حالا می تواند شبکه گسترده مانند وب باشد و یا شرکت کوچک و بسته به میزان داده های ذخیره شده و تعداد کاربران و محیط کار (شبکه بودن) شما می توانید بانک اطلاعاتی خود را انتخاب کنید
با اسکیوال می توانید بهترین سرعت را داشته باشید ولی میزان سرعت برنامه ها بستگی به نوع طراحی جدولها و ابزارهای استفاده شده در محیط فرمها و گزارشها و نحوه درخواست و ذخیره کردن اطلاعات نیز دارد
من خودم بسته به میزان حجم پروژه و هزینه ها و زمان کار ، نوع برنامه و بانک اطلاعاتی رو انتخاب می کنم ولی بستگی به خودتون داره
من موافقم اگر میشه لطف کنید عکسها را طبق نسخه 2005 بگذارید چون سرویسهای بیشتری به مدیران بانک می ده

Fatollah_ghazi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 23:31 عصر
با سلام خدمت شما دوستان و اساتيد محترم .براي يادگيري sql از كجا شروع كنيم و براي استفاده هرچه بهتر لازمه كه برنامه را با Sql بنويسيم بعد به اكسس لينكش كنيم و يا برعكس.؟

davood-ahmadi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 16:10 عصر
خواستم SQL Server 2005 را نصب کنم تا عکسهای نحوه نصب را براتون آماده کنم که ابتدا یک سرچ تو گوگل زدم و نتیجه زیر رو و دیدم خیلی کامله بازم اگر سوالی داشتید بگید درخدمتم
http://www.developercenter.ir/forum/showthread.php?t=3378

فعلا این مراحل رو انجام بدید تا مرحله بعدی را شروع کنیم

mahsa.admin
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 08:38 صبح
جناب احمدی بسیار عالی بود به موقع بود چون منم داشتم تازه گرفت عکسو شروع میکردم
من با اجازه شما قسمت اول که نصب نرم افزار هست رو میزارم تا بعد مطالعه دوستان مرحله بعد شروع کنیم

jack007
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 11:12 صبح
سلام.
من یه راهنمای کامل sql روی پاور پونت 2007 دارم امیدوارم بکار بیاد 23فصله
به دلیل حجم زیاد 6 قسمته ..:خجالت:

(به یاد علیرضا---- سبز باشید).

Fatollah_ghazi
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 23:40 عصر
با سلام اگه لطف كنيد اين آموزشها رو با پاورپوينت 2003 تبديل كنيد ممنون ميشم.

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 08 خرداد 1389, 00:36 صبح
دوست عزیز سلام
من پیشنهاد می کنم از همین الان با 2008 شروع کنید که بعدا مشکلات جهت انتقال از 2005 به 2008 را نداشته باشید
اینطوری فکر کنم یکم بهتر باشه

با سلام خدمت شما دوستان و علاقه مندان به اين مبحث

اول از همه بايد اسكيول متناسب با ورژن اكسس شما باشه كه به مشكل بر نخوريد
مثلان براي كار با 2000 خوب ورژن اكسس مهم نيست ولي 2005 بهتر از اكسس 2007
براي 2008 اكسس 2010 ولي من بيشنهاد ميكنم فعلان از اكسس 2007 و اسكيول 2005 استفاده كنيد چون خوب و راحت مي باشد براي تبديل 2005 به 2008 كار زيادي نيست و راحت ميشه اين كار كرد
من در حدود 10 بروژه تجاري مهم به اين روش نوشته ام البته بدليل اينكه برنامه ها انحصاري بود از قرادادن سورس معزورم ولي كمكي ازم بر بياد در خدمت هستم

دوم سعي كنيد از اكسس پروجكت استفاده كنيد تا خود اكسس چون خيلي بهتر مي باشد

moalla
شنبه 08 خرداد 1389, 06:52 صبح
برنامه هایی که از ابتدا با اکسس پروژکت نوشته نشده‌اند نیاز به بازنویسی دارند یا با ایمپورت تبدیل میشن؟
در سایت www.developercenter.ir (http://www.developercenter.ir) و همون صفحه ای که لینک دادین نوشته شده:
ابتدا یک نکته ایی رو باید حتما ذکر کنم که sqlserver 2005 چند تا ورژن داره که ورژن enterprise این محصول بر روی win xp اجرا نمی شود و ورژن developer این محصول بر روی winxp اجرا میشود .
در ویندوز سون کدوم نسخه نصب میشه؟

توی این صفحه چندتا لینک دانلود بود. منظورتون دانلود کدوم بود؟ امکانش هست همون فایل رو اینجا هم آپلود کنید؟

jack007
شنبه 08 خرداد 1389, 09:48 صبح
با سلام اگه لطف كنيد اين آموزشها رو با پاورپوينت 2003 تبديل كنيد ممنون ميشم.
سلام.دوست عزیز
ppt 2003 یه مقدار حجمه بیشتری داره برای دانلود . اپلود مشکله .
اگه فایلها بکار دوستان اومد سعی کی کنم به صورت pdf ارسال کنم

mahsa.admin
شنبه 08 خرداد 1389, 10:19 صبح
من در حدود 10 بروژه تجاري مهم به اين روش نوشته ام البته بدليل اينكه برنامه ها انحصاري بود از قرادادن سورس معزورم ولي كمكي ازم بر بياد در خدمت هستم

شما که تجربه کار با اکسس وبانک sql رو دارید ایا واقعا دیگه مشکل سرعت د ر شبکه رو نداریم ؟
یک چیزی که واقعا ذهن منو مشغول کرده واز دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن این است ایا نصب sql به شکل اصولی وایجاد جدول در داخل sql واتصال این جداول به اکسس همین کفایت میکند (صرف اتصال با نک به اکسس ) که دیگه چند کاربر بخواهند به شکل همزمان استفاده کنن وسرعت کم نشود یعنی اینکه هیچ تنظیم برای شبکه نمیخواد (همین که نصب شود sql و جدول ایجاد گردد وجدول به اکسس اتصال کند کافیست )
چیزی که ذهن من ومشغول کرده اینه مطابق عکس ضمیمه همش فکر میکنم این مسیر نصب بحث مهمی است که با انتخاب دومین sql وارد شبکه میشود اینطوری است ؟ یا اصلا ربطی به شبکه ندارد sql به شکل هوشمند خودش عمل میکند ودر شبکه جواب میدهد

jack007
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:42 صبح
با سلام ودرود.
قبلا 5 قسمت از آموزش sql روی پاور پوینت 2007 در همین تاپیک تقدیم کردم (صحفه 2 تاپیک )
این قسمت آخر یعنی ششم ./ ببخشید اگه دیر شد/
:لبخندساده::لبخندساده:

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 09 خرداد 1389, 12:39 عصر

شما که تجربه کار با اکسس وبانک sql رو دارید ایا واقعا دیگه مشکل سرعت د ر شبکه رو نداریم ؟
یک چیزی که واقعا ذهن منو مشغول کرده واز دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن این است ایا نصب sql به شکل اصولی وایجاد جدول در داخل sql واتصال این جداول به اکسس همین کفایت میکند (صرف اتصال با نک به اکسس ) که دیگه چند کاربر بخواهند به شکل همزمان استفاده کنن وسرعت کم نشود یعنی اینکه هیچ تنظیم برای شبکه نمیخواد (همین که نصب شود sql و جدول ایجاد گردد وجدول به اکسس اتصال کند کافیست )
چیزی که ذهن من ومشغول کرده اینه مطابق عکس ضمیمه همش فکر میکنم این مسیر نصب بحث مهمی است که با انتخاب دومین sql وارد شبکه میشود اینطوری است ؟ یا اصلا ربطی به شبکه ندارد sql به شکل هوشمند خودش عمل میکند ودر شبکه جواب میدهد

بحث شبكه بودن كمي پي چيده ميباشد
دسترسي كابران شبكه كه داخل چه گروهي هستند
مجوز استفاده چگونه است
مجوز اتصال و موارد ديگر
ولي براي لكال اين موارد مهم نيست

mahsa.admin
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:11 عصر
با تشکر از شما
من فکر نمی کنم استفاده از SQL در موارد غیر شبکه زیاد ضرور ی باشد چون همون با نک اکسس هم جواب گو تا حدی می باشد
حالا سوال این است در یک شبکه دومین که مثلا 40 کاربر دارد اگر ما از بانک SQL استفاده کنیم ایا فقط نصب SQL اینتر پرایس وایجاد جدول واتصال این جداول به اکسس و اشتراک این فایل اکسس در بین همه کلاینت ها ودادن پرمیژن ادمین به فایل اشتراکی کفایت میکند(یعنی SQL خودش اتوماتیک تنظیم شده برای شبکه هست ) یا نه در تنظیمات SQL جای خاصی هست که باید برای شبکه تنظیم شود تا کارایی استفاده در شبکه را داشته باشد یا اینکه در مسیر نصب باید نکته خاصی را رعایت کنیم ؟ مثل تصاویر قبلی که گذاشتم سوال من اینه؟

حسین شهریاری
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 10:55 صبح
سلام

به عنوان اولین مطلب:
توی SQL این امکان وجود داره که شما میتونی توسط تابعی به نام OPENROWSET جدولی از پایگاه داده اکسس را اطلاعاتشا به نمایش در بیارین یا حتی داده های جدولی از اکسس را با جدولی موجود در SQL جوین(Join) کرده و نتیجه را نمایش دهید.
برای اطمینان و دیدن جزئیات همون OPENROWSET را در راهنمای SQL جستجو کنید و مثالهای اونا ببینید.

تا مطلب بعدی...

ali190
شنبه 15 خرداد 1389, 12:04 عصر
باسلام
فکر کنم سرنوشت این تایپیک هم کم کم داره به سرنوشت تایپیکهای قبلی گره میخوره
باز هم داریم از بحث اصلی بدون هیچ دستاورد جدیدی منحرف میشیم.
مراحل کار با sql:
1)مراحل نصب sql(که به کرات بهش پرداخته شد)
2)طراحی جداول و دیتابیس
3)ایجاد یک اینترفیس ساده با اکسس و ارتباط دادن این اینترفیس با sql server
دوستان خواهشاً مطالب فقط و فقط در جهت آموزش باشه و جهت بیان نظرات و مطالب غیر کلیدی اینم کار رو از طریق پیغام خصوصی انجام بدین.
ممنون و متشکر از همه شما عزیزان

sajjad_kochekian
شنبه 15 خرداد 1389, 21:51 عصر
چندی از مزیت های اس کیوال
-1 یکی از مزیت های جالب آن کنترل حادثه ها است یا همان تریگر. که شما می تونی دستور بنویس در صورت ایجاد, ویرایش و یا حذف داخل یک جدول حادثه ای خاص رخ بدهد.

2- از دیگر مزیت های آن پروسیجر است که می توان با آن ترافیک شبکه را کم کرد شما می توانید با خاصیت دستورات خود را داخل سرور انجام دهید و سپس نتیجه آن را به کاربر بفرستید و نیازی نیست که کل جدول در شبکه جاری شود.

3- مزیت ایندکس . ایندکسی که داخل اکسس هست نشست فیزیکی رو هارد ندارد و هر بار جدید روی رم ساخته می شود ولی ایندکس های اس کیوال نشست فیزیکی رو هارد دارد و این کار رو خیلی راحت میکنه چون نیازی به هر بار ساخته شدن نیست و سرعت سرور را کم نمی کنه

4- شما با خاصیت فایل گروپ اس کیو ال می توانید بانک خود را به چند قسمت تقسیم کنید.
این باعث می شود حجم فایل ها کمتر شود و کمتر فایل های تخریب می شود.

mahsa.admin
سه شنبه 18 خرداد 1389, 08:22 صبح
این بحث ارتباط اکسس وsql به نظر پیچیده تر از این حرفاست من داخل خود پایگاه sql تاپیکی ایجاد کردم به نظر میرسد دوستان یا زیاد تمایلی به جواب دادن چنین مسئلهخ ساده رو ندارن یا تجربه چندانی در این زمینه نیست ولی امیدوارم به قول دوستان این تاپیک هم به سرنوشت تاپیک های بی سرانجام دچار نشود

moalla
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 17:12 عصر
من هم به شدت نظر ali190‌ رو تایید میکنم.
من قبلا اون رو نصب کرده بودم و تا حد ایجاد کاربری رو هم انجام داده بودم. اونموقع بقیه رو با سی شارپ و تحت وب جلو رفتم.
برای اون دو مرحله اولی که ali190‌گفتن یه اموزش خوب هست که توصیه میکنم حتما دانلود کنید و از روش کار کنید:
http://www.learninweb.com/product_detail.php?uid=27

همون بالای صفحه روی لینک بخش اول تا سوم راست کلیک کنید و save as رو بزنید تا دانلود بشه. خیلی جالب بصورت تصویری توضیح داده. البته تا همینجاش رو بصورت فایل تعاملی هم ساخته که حدود 100 مگه و به اندازه همین پی دی اف هاش رایگانه و برای بقیش باید حدود 3 تومنی بدید. حالا همینهایی که رایگان گذاشته هم کار ما رو راه میندازه.
اگه طبق این راهنما پیش برید فقط میمونه مرحله اخری که ali190‌ نوشته. یعنی import کردن جدولهای اکسس به sql و لینک کردن اینترفیس به sql که باید یکی زحمتش رو بکشه و بصورت تصویری آموزشش رو ایجاد کنه.
این کتاب هم هست که من خودم دانلود نکردم. چون واقعا همون آموزشهای انیاک کارم رو راه انداخت:
http://www.developercenter.ir/forum/showpost.php?p=41586&postcount=93

mahsa.admin
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 08:57 صبح
در ابتدای همین تاپیک جناب smderfan علاوه بر لینکی که شما گذاشتید لینک دیگه گذاشته بود که ضمیمه میکنم که در ان نحوه اتصال واینپورت کردن فایل sql در اکسس را به شکل تصویری توضیح داده البته اساتید باید نظر دهند که این روش استانداردی هست یا نه یا اینکه در شبکه جواب میدهد یا نه البته تاپیکی که من در همین سایت زده بودم یکی از اساتید در جواب چنین چیزی به من گفت که از دوستان خواهش میکنم یکم بیشتر توضیح دهند
""در زبانهای برنامه نویسی برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از یک Provider استفاده می شود مثل ODBC و OLEDB و Natice Client و BDE و ...
برای ارتباط باSQLServer درVS6و اکسس میتوان از ADO استفاده کرد که هم با ODBC و هم با OLE-DB می توان اینکار را انجام داد پس برای ارتباط باید از ActiveX مربوط به ADO روی سطح فرم استفاده کرد.
استفاده از OpenRowSet زمانی است که شما از طریق SQLServer و Provider اکسس می خواهید با اکسس روی شبکه ارتباط برقرار کنید
در SQLServer فقط ساخت جدول و ایندکس های لازم و در صورت تمایل نوشتن SP ولی در اکسس باید از طریق ADO به SQLServer وصل شوید ""

moalla
شنبه 22 خرداد 1389, 11:44 صبح
لینکی که جناب دستگردی (smderfan ) گذاشتن فیلمه که حدود 100 مگابایته. اما لینک من پی دی اف همون فیلمه که حجم کمی داره و کاملا هم تصویریه. بهرحال پیشنهاد میکنم لینکی که من گذاشتم هم به صفحه اول اضافه بشه.
در مورد عبارتی که گذاشته بودین:
توی vb6 یه همچین کاری لازم بود. یعنی باید از قسمت اکتیویکس ADO رو اضافه میکردیم و بعد provider رو انتخاب و بعد مرتبطش میکردیم. فکر نمیکردم توی فایل اکسس برای ارتباط با sql باید همون کار رو انتخاب داد و لینک کرد. این طوری باشه دیگه نمیشه یکسری از کدهای اکسس مثل docmd‌ رو استفاده کرد.
یعنی غیر از این دیگه راهی برای لینک کردن فرم اکسس به sql نیست؟

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 22 خرداد 1389, 14:53 عصر
دوستان براي كار با SQL و اكسس بهتر به جاي اكسس از اكسس پروجكت استفاده كنيد

دوستان سعي كنيم كه با اكسس پروچكت برنامه تحت شبك بنوسيم تا اكسس كه تيبل ها لينك بهشه به اسكيول

اگه بتونيم با اكسس پرو چكت كار كنيد در اينده متونيد با خود ديتا بيس اسكيول براهتي كار كنيد چون اشناي كاملي باهش پيدا كرديد - مثلا با فانكش ساخت و استورپروچر بهتر متونيد كار كنيد و برنامه بهتري نيز توليد كنيد

ali190
شنبه 22 خرداد 1389, 18:02 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
جناب عزیز ممنون از مطالبی که اشاره فرمودید
همانطور که مطلع هستید هدف ایجاد یک برنامه تحت شبکه هستش که کاربرا بتونن با سرعت و امنیت بهتری باهاش کار کنن.
این مبحث الان چندین و چندباره که در این سایت مطرح میشه ولی هربار بدون گرفتن یک نتیجه عملی و درست پروندش مختومه میشه.
با توجه به تجربیات ارزنده شما در این زمینه میشه به نمایندگی از سایر دوستان از شما خواهش کنم تا پروژه خیلی ساده که برای همه ملموس باشه رو در چند پست (پله پله) تشریح نمائید تا ماهم بر روی سیستم خودمون این کار رو انجامش بدیم تا مطلب دستمون بیاد.
ممنون
اجر شما با خدا

moalla
شنبه 22 خرداد 1389, 18:52 عصر
1. برای لینک کردن فرمهای اکسس به sql (بدون استفاده از اکسس پراجکت)تنها راه استفاده از اکتیوکس ado است؟
2. برای استفاده از اکسس پراجکت میشه اول بصورت عادی یه فایل اکسس رو ایجاد کرد و بعدا برای شبکه کردنش اون رو توی اکسس پراجکت improt کرد؟

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 22 خرداد 1389, 21:48 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
جناب عزیز ممنون از مطالبی که اشاره فرمودید
همانطور که مطلع هستید هدف ایجاد یک برنامه تحت شبکه هستش که کاربرا بتونن با سرعت و امنیت بهتری باهاش کار کنن.
این مبحث الان چندین و چندباره که در این سایت مطرح میشه ولی هربار بدون گرفتن یک نتیجه عملی و درست پروندش مختومه میشه.
با توجه به تجربیات ارزنده شما در این زمینه میشه به نمایندگی از سایر دوستان از شما خواهش کنم تا پروژه خیلی ساده که برای همه ملموس باشه رو در چند پست (پله پله) تشریح نمائید تا ماهم بر روی سیستم خودمون این کار رو انجامش بدیم تا مطلب دستمون بیاد.
ممنون
اجر شما با خدا

چشم من بخدا حرفي ندارم كه اين كار انجام بدم (فقط كمي سرم شلوغ) از امروز سعي مكنم شرو كنم به ساخت فايل وديوي يا PDF براتون اماده كنم

1. برای لینک کردن فرمهای اکسس به sql (بدون استفاده از اکسس پراجکت)تنها راه استفاده از اکتیوکس ado است؟
2. برای استفاده از اکسس پراجکت میشه اول بصورت عادی یه فایل اکسس رو ایجاد کرد و بعدا برای شبکه کردنش اون رو توی اکسس پراجکت improt کرد؟

دوست خوب به همين راحتي كه گفتي با اينپورت ميشه نيست
براي لينك هم چيز خاصي نمخواد

morynf
یک شنبه 23 خرداد 1389, 10:39 صبح
سلام دوستان خسته نباشيد
من تا حالا با اكسس پروجكت كار نكردم ميشه بگيد چطوري ميشه اون رو اجرا كرد و برنامه اصلي اش در افيس هست يا بايد دانلود كرد .

mahsa.admin
یک شنبه 23 خرداد 1389, 10:54 صبح
منم هیمن طور تا حالا با اکسس پروجکت کار نکردم وبه قول دوستمان ا کجا میشه تهیه کرد وایا کار با اون با محیط اکسس خیلی فرق داره ؟
من از جناب دلشکسته خواهش میکنم واگر سایر دوستان موافق باشند روال اتصال به sql و تنظیمات اون برا شبکه وکلاینت هارو در اکسس 2003 ,و sql 2005 توضیح دهند با تشکر

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 23 خرداد 1389, 12:23 عصر
اكسس پروچكت داخل همون اكسس خودمون هست

اين دو عكس براي ساخت فايل اكسس پرو چكت مي باشد

بعد ايجاد فايل پنچره اتصال به ديتابيس اسكيول ظاهر ميشه

فقط اگه اسكيول 2005 استفاده مكنيد اكسس 2007 و و براي اسكيول 2000 برنامه اكسس فرقي نداره

amin_rj
دوشنبه 24 خرداد 1389, 01:01 صبح
سلام دوستان
کسی هست توضیح بدهد که با داشتن ip valid چطور می توان به دیتا بیس sql داخل یک سیستم server از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد
لطفاً اگر مقدور هست تنظیمات دوسیستم server وclient را توضیح مختصر بدهید

mahsa.admin
دوشنبه 24 خرداد 1389, 09:22 صبح
با سلا م خدمت دوست عزیز البته این سوال زیاد ربطی به موضوع بحث ندارد وما همچنان منتظریم که جناب دلشکسته وقتشون ازاد بشه و موارد تشریحی رو برامون بگن
ولی برای این دست خالی برنگردی کلا با داشتن ای پی ولید در زمان اتصال به اینترنت هر دو طرف هم مثلا شما که خونه هستید وهم محل کار شما که ای پی ولید دارد (شما کلاینت و محل کار شما سرور )یکی از راه ها زدن ریموت هست که شما در کامپیوتر خودتان با با زکردن ریموت دکستاپ ووارد کردن ای پی ولید سیستم سرور به ان اتصال پیدا میکنید وانگار پشت سیستم مقصد نشتید وهر کاری دوست داشته باشید می توانی انجام دهید

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 24 خرداد 1389, 11:55 صبح
سلام دوستان
کسی هست توضیح بدهد که با داشتن ip valid چطور می توان به دیتا بیس sql داخل یک سیستم server از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد
لطفاً اگر مقدور هست تنظیمات دوسیستم server وclient را توضیح مختصر بدهید

بله براحتي ميشه اين كارو انجام داد فقط كمي تخصصي ميباشد و كمي هزينه بر

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 24 خرداد 1389, 11:57 صبح
با سلا م خدمت دوست عزیز البته این سوال زیاد ربطی به موضوع بحث ندارد وما همچنان منتظریم که جناب دلشکسته وقتشون ازاد بشه و موارد تشریحی رو برامون بگن
ولی برای این دست خالی برنگردی کلا با داشتن ای پی ولید در زمان اتصال به اینترنت هر دو طرف هم مثلا شما که خونه هستید وهم محل کار شما که ای پی ولید دارد (شما کلاینت و محل کار شما سرور )یکی از راه ها زدن ریموت هست که شما در کامپیوتر خودتان با با زکردن ریموت دکستاپ ووارد کردن ای پی ولید سیستم سرور به ان اتصال پیدا میکنید وانگار پشت سیستم مقصد نشتید وهر کاری دوست داشته باشید می توانی انجام دهید

من قسمت اول كه ساخت فايل بود را در قالب دو تصوير گذاشتم كه بعد از انجام اون مراحل قسمت كانك به ديتا بيس مي باشد كه كاملا واضح مي باشد اگر در ون قسمت هم ابهامي هست بفرمايد تا راهنماي كنم

moalla
دوشنبه 24 خرداد 1389, 13:38 عصر
1. وقتي که به همون صورتي که شما گفتي يک پروژکت ساخته ميشه نياز به اين داره که ديتابيست sql‌وصل شه و همونجا پسورد ميخواد. فکر ميکنم قبلش بايد توي خود sql يوزر و پسورد و اجازه دسترسي اون يوزر به جدولها تعريف بشه که بعد اون يوزر و پسورد رو توي sql‌بديم. درسته؟ توي همون پي دي افي که تي چند پست قبل گذاشتم مراحل ساخت يوزر و پسورد توي sql‌اومده
2. خوب فرض که ما به جدولها وصل شديم. ديگه مرحله خاص ديگه اي نداره؟ يعني بقيه مراحل مثل کارهاي عادي با اکسسه. درسته؟
3. وقتي همين پروژه بخواد توي سرور و کلاينت باشه به چه طريق ميشه؟ منظورم اينه که فايل اکسس کلاينت رو بايد يکي يکي(توي هر کلاينت جداگانه) به sql سرور وصل کرد يا خود اکسس چون قبلا اطلاعات رو داره خودش جدولهاي sql سرور رو پيدا ميکنه؟
4. اگه فايل اکسسي رو قبلا ساختين و حالا ميخوايم جدولهاش رو ببريم توي sql سرور چطوريه؟ يک گزينه توي خود اکسس هست که نوشته sql server.‌از همون بايد استفاده کرد؟ يا اينکه از جدولها خروجي بگيريم و توي sql سرور ايمپورت کنيم؟

ببخشيد يکدفعه چندتا سوال پرسيدم. اگه با توجه به جوابهايي که به سوالها ميدين خودم موفق شدم مراحل رو برم، يک فايل پي دي اف آموزشي و تصويري براي بقيه دوستان درست ميکنم.

ali190
دوشنبه 24 خرداد 1389, 18:20 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید
میشه لطف منید در آموزش هاتون موارد زیر رو هم توضیح بدید:
1)کلیه تنظیمات مربوط به sql قبل از ایجاد ارتباط با اینتر فیس
2)طراحی جداول و دیتابیس در sql
3)ایمپورت جداول اکسس
4)ایجاد یک اینترفیس ساده با اکسس و ارتباط دادن این اینترفیس با sql server
اگر کلیه مراحل بالا در قالب یک مثال (فایل ضمیمه باشه) عالی میشه
باز هم مممنون

amin_rj
سه شنبه 25 خرداد 1389, 00:58 صبح
سلام دوستان
من می خواستم بدونم چطور می شود از طریق اینترنت و ipvalid هز راه دور با sqlserver روی سیستم سرور ارتباط بر قرار کرد و از تیبل های آن استفاده کرد لطفاً این مورد را هم آموزش دهید
بالاخره به sql ربط دارد

jack007
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:48 عصر
درود به دوستان.
یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.:لبخندساده::لبخندساده::لب خندساده:
http://www.brothersoft.com/ms-access-to-mysql-database-converter-65825.html

microprolog-p96s
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 21:28 عصر
دستت همه دوستان درد نکنه
با این روش که دوستان گذاشتن من تونستم که بانکم رو داخل SQL بگذارم و اون رو به برنامه ام وصلش کنم اما چند تا مشکل برام به وجود اومده
1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
2_ اگه خواستم این بانک SQL رو با چند تا کامپیوتر دیگه شبکه اش کنم باید چیکار کنم . البته این کامپیوترها ویندوزهاشون شبکه هستن . فقط نمی دونم که چطوری بانک SQL رو توی اون سیستم ها به برنامه ام وصل کنم.
3_ اگه خواستم بانک SQL ای رو که ساختم رو ببرم روی یک کامپیوتر دیگه بگذارم و برنامه رو بهش وصل کنم چطوری باید این کار رو کرد ؟

بگید باید چیکار کنم . مرسی از لطف دوستان

mahsa.admin
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:00 صبح
جانا سخن از زبان ما میگویی:چشمک:

moalla
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:09 صبح
مثل اینکه همه تو یکسری چیزهای خاص مشکل داریم. جناب دلشکسته هم که یه قولکی دادن و بعد رفتن
پیشنهاد میکنم کارها و سوالات رو بین خودمون تقسیم کنیم و سعی کنیم جوابش رو از اینترنت پیدا کنیم.
جناب microprolog-p96s (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=68036) تخصصی ندارم اما احتمال میدم به کاربری که به بانک وصل کردید اجازه ویرایش ندادید.
تا همینجا رو که پیش رفتید رو میتونید بصورت تصویری آموزش بسازید و بذارید؟

payman_xxp
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 12:00 عصر
سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.

sajjad_kochekian
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 19:38 عصر
1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
دوستان

فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 22:13 عصر
درود به دوستان.
یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.:لبخندساده::لبخندساده::لب خندساده:
http://www.brothersoft.com/ms-access-to-mysql-database-converter-65825.html

دوست خوب لین برنامه به mysqlتبدیل مکنه که مال زبان phpمی باشد

microprolog-p96s
شنبه 29 خرداد 1389, 09:47 صبح
فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

ممنون از لطف شما
اما در بانک ما لازمه که از یک اتونامبر دستی استفاده کنه پس بنابراین نمیشه از این روش استفاده کرد . چون اولین رکورد بانک ما باید از عددی به غیر 1 شروع بشه .

microprolog-p96s
یک شنبه 30 خرداد 1389, 09:59 صبح
سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

payman_xxp
یک شنبه 30 خرداد 1389, 10:50 صبح
آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

سلام دوست من
خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.

microprolog-p96s
چهارشنبه 02 تیر 1389, 09:58 صبح
سلام دوست من
خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.

من یه ذره خنگ هستم تو زمینه شبکه . باید تو کامپیوتر دوم از IP استفاده کرد یا فقط اسم سرور کافی هست . البته من اسم سرور رو زدم اما جواب نداد ، حتی با IP امتحان کردم باز هم جواب نداد .
اگه میشه یه نمونه بگذارید ممنون میشم .

payman_xxp
پنج شنبه 03 تیر 1389, 09:10 صبح
سلام دوست من
SQL را باید روی سرور نصب کنید یعنی همون سیستمی که میخواهید دیتابیس اونجا باشه و بقیه از اون لینک بگیرن

روی سرور تنظیمات مربوط به دیتا سورس(ODBC) را از مسیر زیر طبق PDF ارائه شده انجام بدید:

Control Panel\Administrative Tools\Data Sources -ODBC

جهت یادآوری عرض میکنم اینجا باید یه دیتاسورس اضافه کنید( ADD) تا توی شبکه این دیتاسورس قابل دسترس باشه.

خوب حالا روی هر کدوم از سیستمهای شبکه از داخل اکسس بروشی که در PDF ذکر کردم به دیتاسورس ایجاد شده لینک بدید تا تیبلهای SQL ازسیستم شبکه در اکسس قابل دسترس بشه.

نمونه که نمیشه دوست من، چون اینا مربوط به تنظیمات سیستم هستش.
دوباره سعی کنید مطمئنم موفق میشید.

موفق باشید.

ali190
پنج شنبه 03 تیر 1389, 14:01 عصر
باسلام خدمت همه دوستان بالاخص دوست خوبمون جناب payman_xxp عزیز
جناب payman_xxp به جهت اینکه جهت درک بهتر مطالب و آموزشها یک پیشنهاد داشتم (بعنوان برادر کوچکتر شما):
با فرض این نکته که sql server 2000 و اکسس 2003 برو روی سیستمهای ما نصب هست ،
یک دیتابیس شامل چند تا جدول که یک relation ship ساده هم بینشون در sql برقرار باشه طراحی بشه ، یک اینترفیس ساده هم شامل چند فرم جهت ورود داده ، دریافت داده و یک سری بیرون کشیده اطلاعات توسط کوئری ها و .. و نمایش اطلاعات در گزارشات که در اکسس پروجکت طراحی شده رو قدم به قدم و مرحله به مرحله به ما توضیح بدید و بتونیم اون رو اجرا کنیم.
فکر میکنم با این روش این قضیه که برای اکثر بچه ها ناشناخته داره باقی میمونه کاملاً جابیفته.
بازهم از لطف شما کمال تشکر رو دارم.
ممنون

fakhreddin
سه شنبه 08 تیر 1389, 15:16 عصر
سلام . میخواستم بدونم اساسا و برحسب استاندارد و امنیت در برنامه نویسی با vb.net ارتباط با کدام یک از پایگاهها بهتر و- ایمن تر و از نظر ساختار موفق تر است تا همیشه ارتباط vb.net رو با اون انجام داد .. ممنون

fedoracore1
شنبه 26 تیر 1389, 17:42 عصر
با سلام
من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده :افسرده:

dadsara
شنبه 26 تیر 1389, 19:08 عصر
با سلام
من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده :افسرده:
هرچند قبلا در این مورد بارها صحبت شده ولی
اگر برای جدول خود یک فیلد کلید تعریف کنید این مشکل حل می شود

saeed9251
یک شنبه 03 مرداد 1389, 00:05 صبح
ایندکس یونیک برای هر جدول نیاز است تا بتوان رکورد اضافه، اصلاح یا حذف کرد

ali190
سه شنبه 05 مرداد 1389, 11:44 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید
بنظر بنده اکسس در حوزه امنیت فوق العاده پیش پا افتاده هست
چه در حالت تک کاربره و چه در حالت back end/front end اطلاعات رو براحتی میتوان دستخوش تغییرات نمود
که این امر در حالت شبکه یک فاجعه هست.
بنده یک برنامه با اکسس نوشتم که از طریق متد back end/front end اون رو تحت شبکه قرار دادم و در این برنامه اومدم به کاربرام permission دادم
مثلاً فرض کنید کاربری که فقط میتونه اطلاعات رو مشاهده کنه کلیه فرمها براش در حالت readonly بازمیشه و نمیتونه در اطلاعات دخل و تصرف داشته باشه و permission های دیگر
حالا فرض کنید همین کاربر اگر دلش بخواد میتونه در کمتر از 1 دقیقه شیفت رو باز کنه و در اطلاعات جداول front end میتونه هر کاری بکنه حتی میتونه تمام permission های خودش رو فول در نظر بگیره و الی آخر (فوق فوقش ما بتونیم جداول رو با کدهایی supper hidden کنیم که اونم راه داره ، کد کردن اطلاعات هم فایده ای نداره چون طرف همه اطلاعات رو یک ضرب میتونه delete کنه چه زمانیکه که کد شده باشه یا نشده باشه)
حالا همین اکسس روی دیگری دارد تحت عنوان اکسس پروجکت که وقتی با sql server لینک میشه واقعاً بسیاری از ضعفهای امنیتی اکسس رو تحت پوشش قرار میده و خیلی از مشکلات رو مرتفع میکنه
من نمیگم 100 درصد مشکلات رو حل میکنه چون 100 درصد به نقاط ضعف و قدرتش اشراف ندارم
در یک برنامه خوب یک سری از شاخص ها هست که باید رعایت بشه که یکی از اونها امنیت هستش
به نظر بنده زمانیکه یک برنامه نویس داره در حوزه امنیت برنامش کار میکنه از نظرش تمام کاربرا باید یک انسان فوق العاده کنجکاو و خرابکار تصور بشه که هیچ گونه تعهد اخلاقی هم نسبت حفاظت از داده ها نداره (البته جسارت به کسی نشه) و با این دید باید خشت های امنیت برنامه اش رو بچینه
شما خودتون ببینید وجدا ناً در زمینه اکسس پروجکت چقدر فعالیت شده؟
من در بازار ایران حتی یک کتاب فارسی هم در این زمینه ندیدم(اکسس پروجکت + sql server)
حتی یک سایت که بیاد در این زمینه بصورت اختصاصی بحث کنه
اصلاً خیلی ها حتی اسمش رو هم نشنیدن
واقعاً چرا این فرمت از اکسس اینقدر غریب واقع شده و در هیچ تالار اکسسی در موردش بحث نمیشه و بهش توجه نمیشه با توجه به اینکه از خیلی از جهات شبیه همین اکسس خودمونه؟
واقعاً چرا؟!

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 05 مرداد 1389, 12:26 عصر
چون كسي بلد نيست يا اگه بلد باشه با تجربه ياد گرفته و حاضر نيست بصورت رايگان در اختيار كسي بگذار البته افرادي هم هستن كه اين رايگان در اختار ديگران بگذارن ولي محدود هستند

microprolog-p96s
جمعه 08 مرداد 1389, 22:12 عصر
سلام
من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

microprolog-p96s
شنبه 09 مرداد 1389, 13:27 عصر
سلام
من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .

sajjad_kochekian
شنبه 09 مرداد 1389, 22:18 عصر
سلام
من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

شما باید یک فیلد بگذارید Auto Number داشته باشه یعنی Identity آن برابر Yes باشه .
با این روش مشکلتون حل میشه

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 10 مرداد 1389, 08:53 صبح
سلام
من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .

دوستان خوب برنامه نويسي در اكسس به روش فوق كه دوستمون عكس اون گذاشتن كاملا اشتباه و از نظر امييت در حد:عصبانی++::عصبانی++: 0--:عصبانی++::عصبانی++: مي باشد پس بهتر كار بهتر و از طريق اكسس روجكت اقدام نمايد

اگه تبليغ نباشه اينجا نوشت (http://a.hamrahsoft.ir/plugins/shop/product_details.php?product=1&cat=1) اموزش اكسس پرو چكت

yones.em
شنبه 16 مرداد 1389, 11:13 صبح
من خودم در حال حاضر دارم با VB.Net و ASP.NET کار می کنم
که پروژه های متعددی هم برای شرکت خودمون و هم برای دانشگاه علمی کاربردی توسط اسکیوال انجام داده ام[/quote]
سلام . من يه مشكل بزرگ تو vb.net دارم. اونم اينه كه با دستورات update كار ميكنم و هنگامي كه تو برنامه هستم ، داده هام update ميشه و تغيير ميكنه ,و هيچ اروري هم نميده ولي وقتي برنامه رو ميبندم و دوباره باز ميكنم . داده هام همون داده هاي اولي هستند و هيچگونه تغييري روشون انجام نشده
please help meeeee

sajjad_kochekian
دوشنبه 18 مرداد 1389, 20:45 عصر
توی MDB یک جدول هست که اسم اشیاء برنامه داخل آن ذخیره می شود
دوستان همچین جدولی داخل ADP وجود داره.
چون که به SQL وصل میشه به همان نام من جستجو کردم پیدا نکردم.
دوستان اگر می تونند کمک کنند.

m-razavi
دوشنبه 15 شهریور 1389, 13:12 عصر
باسلام خدمت دوستان
من حدود 5 ماهی که وارد سایت نشده بودم . حالاکه اومدم و این تاپیک را دیدم خوشحالم . اما از پراکندگی مطالب آن ناراحت.
خودم تا حالا چند بانک اطلاعاتی برای برخی ادارات نوشتم و همش بصورت اکسس پروجکت هست . واقعاً بنظرم اکسس پروجکت بی نظیره و کارایی آنهم بالا و در عین حال ساده . هرگز هم با مشکل سرعت و امنیت و مسایلی از این دست مواجه نشدم.
انشاء اله در اولین فرصت یک نمونه برنامه دبیرخانه که حدوداً 4 سالی است امتحان خودش را پس داده برای علاقمندان می ذارم .

sajjad_kochekian
سه شنبه 16 شهریور 1389, 01:15 صبح
دوستان کسی هست که از اکسس یا اکسس پروجکت فایل داخل SQL ذخیره کرده باشه؟
من به راهنمای اون شخص خیلی نیاز دارم

sajjad_kochekian
سه شنبه 30 شهریور 1389, 23:27 عصر
اين يك برنامه تلفن خيلي كوچيك و ساده
لطفا ببينيد و نياز هاتون رو بگيد تا اضافه كنم.

اگر هم پروژه ديگري مد نظرتون هست بگيد كه طبق اون پيش برويم.

sajjad_kochekian
سه شنبه 30 شهریور 1389, 23:07 عصر
اين هم يك پروسيجر كه بك آپ مي گيره

اگر خواستيد كه روزانه به طور اتوماتيك سر ساعت خاصي اين كار صورت بگيره
بايد يك Job بسازيد
كه نحوه ساختنش را بعدا خواهم گفت.
اگر هم دوستان مي دونند ياري كنند

ali190
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 19:52 عصر
باسلام
تشکر میکنم از دوست خوبمون جناب sajjad_kochekian عزیز که بعد از مدتها از ایجاد این تایپیک لطف کردند و یک برنامه در رابطه با موضوع تایپیک رو اینجا برامون قرار دادند
سجاد عزیز میشه ازت خواهش کنم که یه برنامه برامون قرار بدی که درش از کوئریها بیشتر استفاده شده باشه
برنامه ای که درش اطلاعات بصورت پارامتریک (توسط آبجکتهای فرم مثل textbox و combo box ) اطلاعات رو فیلتر کنند و ...
همینطور از اکشن کوئری ها استفاده شده باشه
برنامه دفترچه تلفن رو در سیستمم با sql2000 اجرا کردم
بهم ارور داد
ممنون از کمک هات
یاعلی

sajjad_kochekian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 20:23 عصر
توي اس كيو ال به جاي نام كوئري از نام پروسيجر استفاده مي كنند.

انواع پارامتر هايي كه ممكنه به پروسيجر ارسال بشوند به شرح زير است.
1- عدد
2- رشته
3- تاريخ
كه در مثال جستجوي عدد و جستجوي رشته را بكار برده ام.
پارامتر بيشتر پروسيجر ها از تركيب همين دو نوع تشكيل شده اند.

در مواقعي كه مي خواهيد عدد را مورد جستجو قرار بدهيد بهتر است از between استفاده كنيد.
كه من خودم معمولا از روش استفاده مي كنم

Nz(Me.Txt_code1, 0) & "," & Nz(Me.Txt_code2, 9999999)
كه اگر هر دو تكست مقدار داشته باشند بين آن دو را بر مي گرداند
و اگر مقدار نداشته باشند تمامي مقادير را بر مي گرداند.
براي مقادير رشته اي هم از = يا از دستور Like مي توان استفاده كرد و به جاي علامت * كه در اكسس استفاده مي كرديم در اين جا % استفاده مي كنيم.
براي ارسال پارامتر رشته اي بايد داخل كوتيش قرار داد.

"'%" & Nz(Me.txt_Fname, "%") & "%'"

براي ارسال پارامتر تاريخ هم بايد از كوتيشن استفاده كرد

"'" & Nz(Me.txt_BrithDate, "'") & "%'"

براي آشنايي بيشتر دستورات اس كيو ال مي توان در بخش اس كيو ال مراجعه كرد.
چون مربوط به اس كيو ال مي باشد.

ali190
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 20:39 عصر
سلام
مگه ما نباید در اکسس پروجکت ابتدا پارامترها مون رو در قسمت inputparameters فرم تعیین کنیم
مگه نباید در پارامتریک کردن کوئریها (در قسمت criteria) از علامت @ استفاده کنیم؟

کدهایی رو که در پست قبل نوشتی رو باید در کجا استفاده کنیم ؟
در فرم یا در قسمت criteria ی پروسيجر ؟
سجاد جان در رابطه با پارامتریک کردن پروسیجرها در اکسس پروجکت پروژه نمونه نداری ؟
مثلاً من چطور میتونم از جدولم یک delete query بگیرم که در criteia ی اون با تکست باکس فرمم پارامتریک بشه(مثلاً رکورد هایی که فیلد نامشون مساویست با محتویات تکست باکس فرمم)
در اکسس میشد از یک کوئری یک select کوئری دیگه درست کرد
آیا در اکسس پروجکت این امکان هست که من اکشن کوئریهام رو از پروسیجرها بسازم؟
خوشحالم از اینکه این تایپیک داره ختم به خیر میشه
ممنون

sajjad_kochekian
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 22:46 عصر
در كار با ADP كار ما دو مرحله ميشه كد نويسي در اكسس و كد نويسي در SQL
اين كد هايي كه من نوشتم را بايد در اكسس بنويسي وقتي كه مي خواهي به Inputparametr پارامتر بفرستيم.
علامت @ را براي تعريف متغير در SQL استفاده مي كنيم.
وقتي مي خواهيم پروسيجر بنويسيم مي توانيم چند پارامتر به عنوان ورودي تعريف كنيم كه به صورت زير مي شه

create PROCEDURE Frm_Phonlist (@code int=0)
AS
select * from listphone where code = @code
در كد بالا @code يك پارامتر ورودي است كه در شرط عبارت Select استفاده شده است

به نظر من بهتر يك كتاب SQL مطالعه كنيد تا با مفاهيم آن بيشتر آشنا بشويد.

كتاب آموزشي آقاي جعفر نژاد قمي خيلي خوبه در ضمن اگر با 2008 شروع كني خوبه.
كتاب آموزش SQL در 21 روز هم بد نيست.
يك كتاب آموزشي SQL 2008 هست كه اسم آن را نمي دانم ولي يك جلد آبي رنگ دارد و تا آنجايي كه مي دانم تنها كتاب آموزشي SQL 2008 است.

ali190
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 23:22 عصر
سلام سجاد عزیز
ممنون از توضیحاتت
ولی نمیشه یک پروژه برامون آپ کنی که در واقع کار با پروسیجرها و اکشن کوئریها درش اومده باشه
آخه من هر کتابی راجع به sql بخونم ارتباطش رو با یک اینترفیس مثل access project یا visaul basic رو توضیح نمیده
اگر هم توضیح بده خیلی گنگه
من کتاب آموزش sql در 21 روز رو دارم
مطالعش کردم ولی وقتی در مرود اینترفیس بحث نمیکنه که به کار نمیاد
بنظرم هیچ چیز بهتر از یک پروژه نمونه و کالبدشکافی و مطالعه پله پله ایش نمیتونه کمک کنه
ممنون از آموزش هات

sajjad_kochekian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:02 عصر
بعد از اينكه نوشتن پروسيجر ها را در SQL فرا گرفتيم به سراغ اينترفيس مي رويم.
يك روش ارسال پارامتر مربوط به مواقعي ميشه كه پروسيجر پشت فرم است و روش ارسال را گفتيم.
روش ديگر اين است كه يك مقدار خاص را از ديتابيس گرفته يا اينكه پارامتر هاي لازم يك پروسيجر را ارسال كرده تا عملياتي را براي ما در اس كيو ال انجام دهد.

براي اين كار ابتدا بايد ساخت كانكش را فرا گرفت.
كانكشن

Public cn As New ADODB.Connection
Public rst As New ADODB.Recordset

cn.ConnectionString = CurrentProject.Connection
cmd.ActiveConnection = CurrentProject.Connection

اجراي پروسيجر بدون پارامتر

cn.Execute ("Backup")

اجراي پروسيجر كه پارامتر ورودي مي خواهد

cn.Execute("MyProcedure " & Parametr1 & "," & Parametr2 & ",'" & StringParametr & "'")

ali190
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:28 عصر
سلام سجاد عزیز
ممنون از آموزشهات
ولی من فکر میکنم تا زمانیکه از روی یک فایل مثال جلو نریم نمیتونیم به جایی برسیم
کدها همیشه خشک هستند و برای خیلی ها (مثل من ) نا مفهوم
اما زمانیکه در قالب یک sample مطرح بشن مثل زبون مادری قابل فهم میشن
در مورد اکسس پروجکت فکر کنم بشه در خود اکسس پروجکت پروسیجر ها ساخت
امکانش هست که یه برنامه نسبتاً ساده رو آپ کنیم و حول حوش اون بحث کنیم تا مطالب برای همه ملموس بشه؟
مثلاً :
یه برنامه ساده که مشخصات افراد رو بگیره و بشه درش اطلاعات رو فیلتر کرد و گزارش گیری نمود
فیلدها شامل:
1-نام 2-نام خانوادگی 3-محل تولد 4-سال تولد 5-تحصیلات 6 -نام پدر 7-شماره شناسنامه 8 رشته تحصیلی 9 -محل سکونت
فایل مربوط به فایل آموزش رو در sql2000 درست کردم
اینجا قرار میدم
دوستان دریافت کنند تا انشاء الله حول حوش همین فایل بریم جلو
از دوست عزیزمون جناب sajjad_kochekian هم کمال تشکر رو دارم که روح تازه ای به این تایپیک دمیدند
خییلی خیلی ممنون

sajjad_kochekian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 20:50 عصر
بك آپ گرفتن از ديتابيس SQL داخل اكسس
پروسيجر داخل فايل زيپ را داخل ديتابيس قبلي كه آپلود كردم اجرا كنيد.

روي فرم هم نحوه اجرا كردن يك پروسيجر بدون پارامتر كه يك بك اپ از ديتابيس ميگيره رو گذاشتم.

sajjad_kochekian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:02 عصر
قطع كردن كانكش كه ساخته ايم.
فراموش كردم داخل پست قبلي بگذارم.

Public Sub disconnect()
On Error GoTo ex
cn.Close
Set cn = Nothing
ex:

End Sub
فايلي را هم كه ارسال كرديد دارم روش كار مي كنم.

ali190
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:26 عصر
سلام
سجاد جان فرمهای برنامه دفترچه تلفنت باز نمیشه
انگار پروسیجر یا کوئری که این فرمها از اون نشئت میگیرن در برنامه وجود نداره
یه امتحان کن
ممنون

sajjad_kochekian
پنج شنبه 01 مهر 1389, 21:37 عصر
ديتابيس رو دوباره گذاشتم.
اگر باز مشكلي بود كانكش فايل تون رو چك كنيد.
اگر هم خطا ميده پيغامش رو بديد.

يك نكته را در طراحي جدول ها بايد رعايت كرد.
فيلد كه كليد اصلي جدول است بايد Identity آن فعال باشه كه كار همان AutoNumber اكسس را انجام ميده.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=56974&d=1285263360

ali190
جمعه 02 مهر 1389, 03:17 صبح
سلام
متاسفانه فایلهای بانک به داخل sql server ، به هیچ وجه attach نمیشود
این هم متن خطا

http://up.iranblog.com/Files/8e06b2b88a3a4ad28423.JPG

sajjad_kochekian
جمعه 02 مهر 1389, 18:50 عصر
ديتابيس ها با 2008 طراحي شده شما هم بايد از 2008 استفاده كني

sajjad_kochekian
جمعه 02 مهر 1389, 19:01 عصر
جهت اطلاع دوستان براي اينكه بدونند چقدر كار كردن توي شبكه با ADP راحته.
فقط كافيه هنگام تنظيم كانكشن نام سرور را IP سرور را بهش بديد و از ليست ديتابيس ها، ديتابيس مورد نظر خود را انتخاب كنيد. ديگر نياز به هيچ تنظيم ديگري نيست.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=57019&stc=1&d=1285340451

ali190
جمعه 02 مهر 1389, 19:06 عصر
سلام سجاد عزیز
اکثر بچه ها به sql2008 دسترسی ندارن
برات مقدوره که دیتابیس رو به فرمت sql2000 تبدیل کنی؟
سجاد جان یک سئوال هم داشتم راجع به فرستادن رکورد جدید به table
یک مثال در اکسس معمولی گذاشتم
میخواستم بدونم کدهای معادلش در اکسس پروجکت جهت فرستادن رکورد جدید به table چیه؟
(اگر برات مقدوره فایلهای sql رو با فرمت 2000 آپ کن تا استفاده برای همگان مقدور باشه)
خیلی خیلی ممنون
یاعلی

sajjad_kochekian
جمعه 02 مهر 1389, 22:40 عصر
من تا به حال از 2008 به 2000 تبديل نكرده ام ولي فكر كنم اين جواب بده.
پيشنهاد مي كنم 2000 را كنار بگذاريد و به سمت 2005 يا 2008 بريد.

خيلي كدنويسي در محيط 2008 حال ميده. امكاناتي كه داره قابل مقايسه نيست.
يك ضرب المثل هست كه ميگه مرگ يك با شيون هم يك بار
يك بار سختي بكشيد و به سمت جديدترين ها برويد.

ali190
جمعه 02 مهر 1389, 22:55 عصر
یک مثال در اکسس معمولی گذاشتم
میخواستم بدونم کدهای معادلش در اکسس پروجکت جهت فرستادن رکورد جدید به table چیه؟
(اگر برات مقدوره فایلهای sql رو با فرمت 2000 آپ کن تا استفاده برای همگان مقدور باشه)
خیلی خیلی ممنون
یاعلی

فایل نمونه (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=57020&d=1285340709)

یه سئوال:
فرض کن برنامه من در یک کامپیوتر سرور نصب هست و قراره اینترفیس برنامه ام روی سیستم کلاینتها نصب بشه
آیا نیازه که روی تمام کلایتنها sql server نصب باشه؟
میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدی ؟
ممنون

sajjad_kochekian
جمعه 02 مهر 1389, 22:55 عصر
درخواست شما را انجام دادم.

ولي بهتره از امكانات اكسس استفاده كرد و براي ذخيره ركورد از پروسيجري كه پشت فرم قرار ميدهيد استفاده كنيد و نيازي به اين كار ها نيست. البته بعضي مواقع نياز مي شود.

sajjad_kochekian
جمعه 02 مهر 1389, 22:59 عصر
براي كار كردن با اكسس پروجكت در شبكه فقط نياز به آفيس داريد و كامپيوتر به شبكه وصل باشه.
هيچ نياز ديگه اي نداريد.
نحوه تنظيم كردن كانكشن را هم گفتم.
فقط كافيه به جاي نام سرور كه شما (local) مي نويسيد نام سرور كه اس كيو ال نصبه رو بنويسيد.
فقط همين
يك بار امتحان كنيد.
اين كار را به صورت لوكال هم مي تونيد روي كامپيوتر خودتون انجام دهيد.

ali190
شنبه 03 مهر 1389, 20:38 عصر
سلام
سجاد جان خسته نباشی
امکانش هست از طریق کدهای زیر (یا به طریقی مشابه ) اطلاعات رو از اکسس پروجکت به table ها فرستاد؟

Dim db As DAO.Database
Dim rst As DAO.recordset
Set db = CurrentDb
Set rst = db.OpenRecordset("table1")
rst.AddNew
rst!b = Me.Text0
rst!c = Me.Text2
rst!d = Me.Text4
rst.Update
ممنون
یاعلی

sajjad_kochekian
شنبه 03 مهر 1389, 20:53 عصر
تا به حال از اين روش استفاده نكرده ام.
بايد تست كنم.

ali190
شنبه 03 مهر 1389, 20:56 عصر
خیلی از جاها ما نمیتونیم از فرمهای باند شده به جدول برای ورود اطلاعات استفاده کنیم
مثلاً ارسال اطلاعات از یک فرم به چند جدول با یک کلیک رو دکمه ثبت اطلاعات
یه عرض دیگه:
یه نکته خیلی مهم رو هم میخوام متذکر بشم که میتونه در پیشبرد این تایپیک به سمت جلو و کمک به کاربرا خیلی کمکنه
اکثر کاربران اکسس (من الجمله خودم) اینقدر که با اکسس کار کردند براشون سخته یک نرم افزار بانک اطلاعاتی رو بدون اینترفیس تصور کنن و بتونن باهاش ارتباط برقرار کنن(مثل sql server)
من خودم بارهای بار به تالار sql server رفتم ولی همین که میام سئوالم رو مطرح کنم میبینم یه شئی مهم در برنامه نویسی بانکهای اطلاعاتی که اکثر عملیاتی پردازشی ما و دستورات و... از اونجا شکل میگیره جاش خالیه ، به اسم فرم
بله فرم
به این نقطه که میرسم که چطور میتونم بین فرمم و sql server ارتباط برقرار کنم ، دیگه سئوالم رو در تالار مربوطه مطرح نمیکنم(مثل مشکل پست قبل که مطرح کردم)
اگر یک مقدار راجع به استفاده هایی که میشه از تالار sql server در مورد اکسس پروجکت بشه فکر میکنم خیلی میتونه کمک کنه
ذکر این مطلب چه استفاده هایی میشه از تار sql servr نمود که به اکسس پروجکت هم ربط داشته باشه
100% اونجا مطالب بسیار زیادی وجود داره
منتها چون ما نمیدونیم که دنبال چی هستیم ، نمیتونیم ازش استفاده کنیم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
یاعلی

ali190
یک شنبه 04 مهر 1389, 19:44 عصر
سلام
جهت تبدیل دیتابیس sql server2008 به sql server2000
نقل قول از تالار SQL Server :

دوست عزیز شما از Import and Export Wizard استفاده کن. این ویزارد امکان Export به نسخه های قبلی رو ممکن می کنه. برای این کار روی Database راست کلیک کن و بعد از انتخاب All Tasks گزینه Export Data رو انتخاب کن و مراحل رو دنبال کن.

ممنون
یاعلی

sajjad_kochekian
یک شنبه 04 مهر 1389, 22:54 عصر
در مورد فرم هايي كه پشت آن جدول نيست بايد بگم بهترين روش همين insert است ولي روش هاي ديگه هم دونستنش بد نيست.

اگر كم كم شروع كنيد با اس كيو ال كار كنيد با محيط و اشياء آن عادت مي كنيد. مخصوصا اگر با 2008 كار كنيد.
اون موقع ميشه كه وقتي يك كد خفن مي نويسي ديگه توي پوست خود نمي گنجي.

مشكل بعضي از برنامه هاي بزرگ همين است كه دوست دارند مشكلات خود را در اينترفيس حل كنند و سراغ اس كيو ال نمي روند و به همين خاطر مشكلات بزرگي در برنامه هاي بزرگ پيش مياد.
مثلا يك جدول مهم كه بيش مثلا 20 فيلد دارد و روي دست كم 10 از آنها جستجو انجام ميشه فقط يك ايندكس وجود دارد. و اين يك مشكل بزرگ است.

(از اينكه دير به دير سر ميزنم شرمنده يكم سرم شلوغه فكر نمي كردم اين تاپيك خيلي وقت بگيره و فكر مي كردم دوستان همراهي مي كنند.)

ali190
دوشنبه 05 مهر 1389, 00:11 صبح
سلام به همه دوستان

(از اينكه دير به دير سر ميزنم شرمنده يكم سرم شلوغه فكر نمي كردم اين تاپيك خيلي وقت بگيره و فكر مي كردم دوستان همراهي مي كنند.)
سجاد جان میدونم سرت شلوغه و وقت نمیکنی ، همین که مت میذاری و لطف میکنی بحث رو پیگیری میکنی جای تشکر و تقدیر داره
برای ادامه کار یک نمونه رو آماده کردم ، که میخوام ازت خواهش کنم روی این نمونه کار با اکشن کوئریها (append ،delete،update query) رو که با تکست باکس فرممون پارامتریک شدن رو آموزش بدی و نحوه اجرای اونارو
در فرم برنامه که قابلیت سرچ داره (براساس سن و بر اساس مدرک تحصیلی) بعد از فیلتر کردن رکوردها ، رکوردهای باقیمانده در لیست باکس نمایان میشه
در این مثال زمانیکه شما بر روی هر رکورد در این لیست باکس کلیک میکنی شماره id رکورد در یک تکست باکس در فرم نمایان میشه (text9)بیشتر هدفم در این قسمت ایجاد پارامتریک کوئریها و اجرای اوناست (ببخشید از واژه کوئری به جای procedure استفاده میکنم ، از بس تو اکسس عادت کردم)
منظورم از پارامتریک این هست که کوئری مورد نظرمون با یک آبجکت فرم (مثل تکست باکس فیلتر و الک بشه)

مثل این تصویر:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=57150&stc=1&d=1285530998
سئوالات:
1- بعد از کلیک کردن بر روی رکورد مورد نظرم ونمایش id اون در تکست 9 ، یک delete query بسازم که criteria اون با text9 پاراکتریک شده و بتونم اجراش کنم ، که در نهایت با اجرای اون رکورد انتخاب شده از لیست باکس حذف بشه و در نهایت با دستور Me.List1.Requery لیست باکسم رو بروز کنم.
2-بعد از عملیات فیلتر سازی بتونم کلیه رکوردهای باقیمانده در لیست باکسم رو یک جا حذف کنم (بعد از انجام جستجوی دلخواهم)
3- بعد از کلیک کردن بر روی رکورد مورد نظرم ونمایش id اون در تکست 9 ، یک update query بسازم که criteria اون با text9 پاراکتریک شده و بتونم اجراش کنم ، که در نهایت با اجرای اون سن فردی که رکوردش انتخاب شده به میزان 2 واحد افزایش پیدا کنه (یا حتی بتونم اون میزان افزایش سن رو هم یه جورایی با افزودن یک تکست باکس جدید پارامتریکش کنیم) و در نهایت با دستور Me.List1.Requery لیست باکسم رو بروز کنم.
4-مورد چهارم هم ایجاد یک رکورد جدید از یک فرم unbound (فرمی که هیچ گونه اتصالی به table ندارد) با استفاده از append کوئری است
یعنی در یک فرم جدید 3 تا تکست باکس بذاری ، و در اون تکست باکسها یک سری کاراکتر وارد کنی و اون 3 کاراکتر رو با یک append کوئری که با اون 3 تکست باکس پارامتریک شده به یک جدول اضافه کنی (البته یه زحمتی برات هست اونم اجاد این فرم جدید با 3 تکست باکسو ایجاد یک جدول جدید با 3 فیلد دلخواه جهت append کردن 3 تکست باکس فرم جدید به جدول جدید )
سجاد عزیز فکر میکنم با پاسخ دادن به این سئوالات به تعداد زیادی از سئوالات من و دوستان در مبحث کار با کوئریها پاسخ دادی
فقط اگر لطف کنی فایل های sql رو با نسخه 2000 بدی بیرون تا همه بتونن با هر ورژنی ازش استفاده کنن دیگه نوره علی نوره

جهت تبدیل دیتابیس sql server2008 به sql server2000
نقل قول از تالار SQL Server :

نقل قول:
دوست عزیز شما از Import and Export Wizard استفاده کن. این ویزارد امکان Export به نسخه های قبلی رو ممکن می کنه. برای این کار روی Database راست کلیک کن و بعد از انتخاب All Tasks گزینه Export Data رو انتخاب کن و مراحل رو دنبال کن.
خیلی خیلی ازت ممنونم
انشاء الله که همیشه در زندگی موفق باشی
یاعلی

sajjad_kochekian
دوشنبه 05 مهر 1389, 22:43 عصر
يكي از درخواست هاي شما رو انجام دادم.
روش هاي زيادي هست براي جستجو.
يكم تغييرات در جدول هاي شما ايجاد كردم
براي اينكه به جاي كد مدرك تحصيلي نام مدرك داخل ليست باكس قرار بگيره لازمه كه يك Select تو در تو استفاده كني.
اگه مشكل داشتي بگو كه براتون بزارم

راستي اگر ميشه داخل هر پست يك درخواست باشه كه زياد هم من گيج نشم

RESMAILY
سه شنبه 27 مهر 1389, 11:27 صبح
به نام خدا
با سلام. دوستان نگاهی به فایل ضمیمه بندازند. که احتمالا قبلا آن را دیده اند. یک موضع هست که ظاهرا فقط من از آن اطلاعی ندارم. چون کسی درباره آن سوال نکرده است. لذا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
موضوع این است که به روش پیشنهادی در فایل پیوست (برای محیط های 4 - 5 کاربره) وقتی به روش پیشنهادی عمل می کنیم در نهایت یک «_dbo» به ابتدای جداول و کویری ها اضافه می شود و کل برنامه نوشته شده را باصطلاح به چالش می کشد! درحالیکه در تصاویر فایل پیشنهادی، جداول با همان نام اصلی لینک شده اند.
مشکل چیست؟ تصویر ساختگی است یا نکته ای در این میان وجود دارد؟

RESMAILY
سه شنبه 27 مهر 1389, 11:30 صبح
به نام خدا
با سلام و پوزش یادم رفت فایل را آپ کنم. این هم فایل

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 27 مهر 1389, 12:01 عصر
دوست خوب اين آموزش اكسس و اسكيول بصورت لينك مي باشد كه در ان با جدول اسكيول لينك شده شما اگر مخواهيد برنامه تحت شبكه بنوسيد كه با nكابر كار كند و هيچ مشكلي نداشته باشي بايد از اكسس پروجكت استفاده نماي كه سرعت و اميت بهتر دارد

sajjad_kochekian
سه شنبه 27 مهر 1389, 22:08 عصر
در نهایت یک «_dbo» به ابتدای جداول و کویری ها اضافه می شود و کل برنامه نوشته شده را باصطلاح به چالش می کشد! درحالیکه در تصاویر فایل پیشنهادی، جداول با همان نام اصلی لینک شده اند.
مشکل چیست؟ تصویر ساختگی است یا نکته ای در این میان وجود دارد؟

دوست عزيز اين چيزي كه شما مي بينيد اسكيما هاي SQL است كه براي كنترل امنيت پايگاه داده ايجاد شده كه شما مي توانيد خودتان اسكيما هاي جديد تعريف كنيد.
و فقط در محيط SQL ديده مي شوند.

پيشنهاد مي كنم دوستان براي اتصال به اس كيو ال به هيچ عنوان از MDB استفاده نكنند.
چون كه اصلا به درد سر آن نمي ارزد كه بخواهي ODBC بسازي و مشكلات آن.

بهترين روش همان اكسس پروجكت است. كه تقريبا هيچ تفاوتي با اكسس معمولي ندارد.

فقط يكم بايد SQL بلد باشيد.
موفق باشيد

e_merb
شنبه 22 آبان 1389, 10:10 صبح
سلام دوستان
من برای یک پروژه باید از اکسس پراجکت استفاده میکردم و از پستهای اینجا هم خیلی استفاده بردم ولی فکر میکنم دوستانی که مایل به استفاده از اکسس پراجکت هستند احتیاج به یک منبع پایه دارن . این کتاب که لینکشو میزارم از انتشارات ms press بوده و منبع خوبی برای شروع به حساب میاد.
امیدوارم که بدرد دوستان بخوره

http://rapidshare.com/files/429648980/Ms_Access_Projects.zip

RESMAILY
سه شنبه 25 آبان 1389, 08:54 صبح
به نام خدا
با سلام و تشكر. جهت اطلاع عرض مي شود كه بنده نتوانستم هنوز لينك فوق را باز نمايم. دوستان اگر كمكي مي توانند، بكنند.

sajjad_kochekian
دوشنبه 01 آذر 1389, 22:23 عصر
به نام خدا
با سلام و تشكر. جهت اطلاع عرض مي شود كه بنده نتوانستم هنوز لينك فوق را باز نمايم. دوستان اگر كمكي مي توانند، بكنند.

لینک مشکلی نداره و من دانلود کردم

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 06 دی 1389, 08:07 صبح
سلام دوستان
من برای یک پروژه باید از اکسس پراجکت استفاده میکردم و از پستهای اینجا هم خیلی استفاده بردم ولی فکر میکنم دوستانی که مایل به استفاده از اکسس پراجکت هستند احتیاج به یک منبع پایه دارن . این کتاب که لینکشو میزارم از انتشارات ms press بوده و منبع خوبی برای شروع به حساب میاد.
امیدوارم که بدرد دوستان بخوره
[/URL]
http://rapidshare.com/files/429648980/Ms_Access_Projects.zip
با اجازه دوستان [URL="http://ebanking.hamrahsoft.ir/01/Ms_Access_Projects.zip"]لينك مستقيم (http://rapidshare.com/files/429648980/Ms_Access_Projects.zip)

مهدی موسوی دیوا
سه شنبه 07 دی 1389, 16:08 عصر
باسلام به دوستان عزیز و تشکر از اطلاعات مفیدشان . برنامه ای که من نوشتم تو اکسس بوده و الان لازمه که اون رو ت شبکه بذارم و تمام فرم ها و گزارش هاش هم آمادست. اگه ممکنه یک روش آموزشی ، شیوه گذاشتن جداول در sql رو آموزش بده برام بفرستین ممنون می شم. ضمناً من تو شرکت امکان دسترسی به سایت های دیگه رو ندارم. ه وقت لینک سایت دیگه رو برام نفرستین !!!! شرمنده و ممنون

RESMAILY
دوشنبه 13 دی 1389, 09:18 صبح
به نام خدا
با سلام. كتاب مزبور براي آكسس 97 هم درآمده بود. كمياب است البته. كتاب زير بصورت chm وجود دارد.
Expert One-on-One—Microsoft Access Application Development
Helen Feddema

كتاب خوبي است ولي حجم آن زياد است و نمي شود برايت «آپ»! كنم. ولي بسادگي روي اينترنت قابل «داون»! كردن است. يك برنامه نمونه هم برايت مي گذارم كه خيلي قابل استفاده است و بيش از اين چه مي توانم كرد؟

stabesh
پنج شنبه 25 فروردین 1390, 10:52 صبح
با سلام
يك سايت مفيد و جالب به زبان انگليسي
http://www.upsizing.co.uk/

hassan_2011
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 17:23 عصر
دیتابیس اکسس با sql2000 روی شبکه شر شده میخام روی جداول این دیتابیس تغییراتی ایجاد کنم ولی نمشه چیکار باید انجام بدم

e.shahidifar
سه شنبه 07 تیر 1390, 13:47 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی

من جداول خودم رو با استفاده از ویزارد خود اکسس به SQL 2000 منتقل کردم . از ACCESS 2007 استفاده می کنم. بعد از انتقال، روی جداول SQL نوع فیلدها رو بهینه کردم.
اما مشکل من این است که زمانیکه یک کاربر برنامه را باز کرده و در حال کار است سرعت تقریباً خوب است. اما به محض اینکه یک کاربر دیگه برنامه رو باز می کنه سرعت به شدت افت می کنه و دیگه نمیشه با برنامه کار کرد.
این مشکل در فرمهایی که کاربر می تونه دیتا اضافه کنه وجود داره . در فرمهای ReadOnly این مشکل خیلی کمتره.
از دوستان و اساتید بزرگوار می خوام بپرسم که مشکل می تونه از چی باشه و چه جوری حلش کنم.

RESMAILY
سه شنبه 07 تیر 1390, 18:26 عصر
به نام خدا
با سلام. دوستان با تجربه اعتقاد دارند كه اين مشكل ذاتي Access است و در Accessproject تا حد زيادي حل شده است.

e.shahidifar
چهارشنبه 08 تیر 1390, 17:52 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
می خواستم بدونم چطوری می تونیم فانکشن هایی که در اکسس تعریف کرده ایم رو در کوئری های اکسس پروجکت استفاده کنیم.
آیا ابزاری هست که این فانکشن ها رو به فانکشن های قابل استفاده در اکسس پروجکت تبدیل کنه ؟
با تشکر از لطف دوستان

RESMAILY
چهارشنبه 08 تیر 1390, 20:16 عصر
به نام خدا
با سلام اغلب شان بدون دردسر كار مي كنند. عمده آن است كه در اينجا از adodb با يد استفاده كرد. تعدادي از keyword ها هم متفاوتند. قبلا چيزهايي در اين زمينه آپ شده است. اين فاي را هم ملاحظه نما.

sajjad_kochekian
پنج شنبه 09 تیر 1390, 23:31 عصر
دوستان كه با اكسس پروجك كا مي كنند براي محافظت از سورس چكار مي مي كنند؟

من فايلم را ADE مي كنم .كه فكر مي كنم مطمئن ترين روش هست.
ولي يك مشكل دارم. من توي قسمت نام سرور هميشه IP سرور را ميدم كه مشكلي نباشه و روي هر كامپيوتري اجرا بشه.
حالا اگر من برنامه رو بخواهم بفروشم ممكنه IP هميشه تغيير كنه و اون فايل ديگه به درد نمي خوره. به نظر شما راهي هست كه بشه كانكشن فايل ADE را عوض كرد؟

amirzazadeh
شنبه 11 تیر 1390, 10:10 صبح
سلام
من پیشنهاد میکنم از یک نام برای این منظور استفاده کنید در این حالت تنها زحمت مشتری شما تغییر نام کامپیوتر سرور خواهد بود.
........................
موفق باشید

mohammadgij
شنبه 01 مرداد 1390, 05:14 صبح
دوستان كه با اكسس پروجك كا مي كنند براي محافظت از سورس چكار مي مي كنند؟

من فايلم را ADE مي كنم .كه فكر مي كنم مطمئن ترين روش هست.
ولي يك مشكل دارم. من توي قسمت نام سرور هميشه IP سرور را ميدم كه مشكلي نباشه و روي هر كامپيوتري اجرا بشه.
حالا اگر من برنامه رو بخواهم بفروشم ممكنه IP هميشه تغيير كنه و اون فايل ديگه به درد نمي خوره. به نظر شما راهي هست كه بشه كانكشن فايل ADE را عوض كرد؟
شما می تونید یک Autorun Installer بسازید و زمانی که برنامه رو نصب میکنید Ip رو به صورت دستی از کاربر بگیرید و ذخیره کنید و برای ایجاد کانکشن هم از یک ماژول استفاده کنید که به صورت داینامیک از محل ذخیره IP سرور رو برداشته و ست کنه.همون پیشنهاد آقای amirzazadeh

amirali111
سه شنبه 03 آبان 1390, 15:36 عصر
با سلام به همه
از اكسس 2007 به عنوان اينترفيس و در SQL2005 جداول رو قرارداده ام. و ارتباط برقرار شده است. ولي فرمها در حالت READONLY باز مي شود و قابليت آپديت آنها رو ندارم خواهشمندم رهنمائي بفرمائيد. قبلا يك تاپيك در همين مورد ديده بودم ولي هر چه گشتم نيافتم.
لطفا بفرمائيد مشكل كجاست كه من نمي توانم اطلاعات را ويرايش يا اطلاعات جديد را وارد نمايم.

RESMAILY
سه شنبه 03 آبان 1390, 19:26 عصر
به نام خدا
با سلام.معمولا اشكال ازآنجاست كه در sql بايد جداول حتما داراي يك ايندكس اصلي باشند primerykey لذا بايد برويد و در sql جداولتان را كنترل و اصلاح بفرماييد.

mehr84
یک شنبه 15 آبان 1390, 16:26 عصر
سلام به دوستان عزیز:
من یه بانک اطلاعاتی دارم که تابحال با back-end و front_end یوزرها از سرور استفاده میکردند.حالا به SQL تبدیل کردم ولی توی محدود کردن تاریخ در کوئری ها مشکل دارم. تاریخ ثبت شده در جداول میلادی هست ولی من تابحال با استفاده از Edsoft Jalali تاریخ را شمسی نمایش میدادم و هیچ مشکلی هم نبود.
بعد از تبدیل به SQL در فرمها مشکلی نیست (یعنی تاریخ را شمسی مینویسید ولی در دیتابیس میلادی ثبت میشه) ولی در کوئری ها کار نمیکنه. نه با تاریخ میلادی و نه با شمسی.

aromega65
جمعه 25 آذر 1390, 00:58 صبح
سلام با تشکر از آقای Abbas Amiri
من میخوام بحث رو بصورتی دیگه و برای کسایی که میخوان از پایه شروع به کار با sql کنن بصورت ساده ادامه بدم
برای شروع > شما به یک سرور نیاز دارید...از کلمه سرور نترسید....یک کیس معمولی امروزی جوابگو خواهد بود
2-در صورتی که در محل اجرای پروژه شما شبکه محلی (Intranet) یا اینترانت وجود داره و توسط سرور (DHCP) همه سیستمها آی پی دارند می توانید کار را آغاز کنید
اول SQL SERVER 2005-2008-2008R2 (فرق چندانی نمیکنه) را بر روی سرور خود(همان کیس معمولی که ویندوز سرور را نصب کرده اید) نصب کنید
توجه داشته باشید که SQL2005 با ویندوز سرور 2003 و SQL2008 با ویندوز سرور 2008و SQL2008R2 با ویندوز سرور 2008R2 باید نصب شود.
اگه تا اینجا مشکل نداشتید بحث رو ادامه می دم----اینکار اصلا مشکل نیست....فقط حوصله و علاقه می خواد
من تو یه شرکت بزرگ به کمک اینترفیس اکسس و بانک اطلاعات Sql برنامه خیلی خوبی نوشتم که الان بیش از 1000 کاربر داره
اگر دوستان خواستن نحوه ارتباط اکسس با بانک sql رو بدونن و در این زمینه رفع اشکال هم بشه در همینجا مطرح کنن
من در هر زمینه ای که سایر برنامه نویسا اکسس رو ضعیف تلقی کردن تحقیق کردم و در کل بجز امنیت بالا (برای موارد خیلی حساس) ایراد دیگه ای ندیدم.(که اون هم با صرف کمی وقت به احتمال زیاد قابل رفع هستش)

sajjad_kochekian
شنبه 26 آذر 1390, 13:29 عصر
از اين كد براي تغيير كانكش مي توانيد استفاده كنيد.
هنگامي كه برنامه اجرا ميشه IsConnected رو چك اگر به سرور نتوانست ارتباط برقرار كند فرم تغيير كانكش باز شود. كه من فرم تغيير كانكش را خود ساختم.

Function ChangeConnection(sServerName As String, _
sLoginName As String, _
sPassword As String, _
bTrustedYn As Boolean, _
sDatabase As String) As Boolean
'--------------------------------------------------------
'Compliments JFisher of tek-tips.
'Makes a connection to a Server and database.
'--------------------------------------------------------
Dim sBaseConnect As String
Dim bSuccessYn As Boolean

On Error GoTo ChangeConnection_Err
bSuccessYn = True
If sServerName & "" = "" Then
'Use the Connection dialog
DoCmd.RunCommand acCmdConnection
GoTo ChangeConnection_Exit
End If
'Build the BaseConnectionString
sBaseConnect = "PROVIDER=SQLOLEDB.1;"
If bTrustedYn Then
sBaseConnect = sBaseConnect _
& "INTEGRATED SECURITY=SSPI;" _
& "PERSIST SECURITY INFO=FALSE;"
End If
If sDatabase & "" <> "" Then
& "INITIAL CATALOG=" & sDatabase & ";"
Else
sBaseConnect = sBaseConnect & "INITIAL CATALOG=master;"
End If
& "DATA SOURCE=" & sServerName
'Make the connection
If bTrustedYn Then
CurrentProject.OpenConnection sBaseConnect
Else
CurrentProject.OpenConnection sBaseConnect, sLoginName & "", sPassword & ""
' CurrentProject.Connection.Properties("Prompt").value = 4
'CurrentProject.Connection.Properties("Locale Identifier").value = 1065
' :

End If

ChangeConnection_Exit:
On Error Resume Next
ChangeConnection = bSuccessYn
Exit Function

ChangeConnection_Err:
bSuccessYn = False
MsgBox "Error #" & err.number & vbCrLf & vbCrLf & err.Description, _
vbOKOnly, err.Source & " - ChangeConnection"
Resume ChangeConnection_Exit
End Function

Fatollah_ghazi
دوشنبه 28 آذر 1390, 10:03 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتيد عزيز
ميخواستم در مورد نحوه اتصال SQL و Access توضيحي بديد به اين صورت كه چطور ميشه جداولمون در SQL رو به Access لينك كرد بعد فرمهامون رو در اكسس درست كرد بطوري كه وقتي اطلاعاتي در فرم اكسس وارد ميكنيم اطلاعاتش در جداول اس كيو ال ذخيره بشه.(با توجه به اينكه در اس كيو ال نميشه فرم طراحي كرد)
با تشكر

samuel*
دوشنبه 05 دی 1390, 22:49 عصر
میشه به این پست یه نگاهی بندازید احتیاج به کمک دارم ممنون
http://barnamenevis.org/showthread.php?320028-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4

samuel*
شنبه 10 دی 1390, 18:20 عصر
میشه به این پست یه نگاهی بندازید احتیاج به کمک دارم ممنون
http://barnamenevis.org/showthread.php?320028-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4
ممنون دوستان شرمنده کردید!!

بني حسيني
سه شنبه 13 دی 1390, 23:35 عصر
اساتيدي عزيزي كه به sql مسلط هستند يه سئوال داشتم:
آموزش و پرورش يه برنامه تحت ويندوز جديد به مدارس داده كه فايلهاي بانك اطلاعاتي دانش آموزان از نوع sql هست. چطور ميتونم اين فايل رو به يه dbf براي استفاده از فاكس پرو تبديل كنم؟ شايد سئوال من مربوط به پست شما نشه ولي شديدا احتياج دارم اون فايل رو تبديل كنم. ممنون ميشم جواب بدين. ضمنا نمونه فايل رو گذاشتم.

RESMAILY
چهارشنبه 14 دی 1390, 08:10 صبح
به نام خدا
با سلام از امکانات خود اس کیو ال استفاده کنید. مانند ایمپورت & اکسپورت دیتا

hrajabi
سه شنبه 18 بهمن 1390, 13:05 عصر
با سلام و خسته نباشد به تمام دوستان بنده رشته حسابداری تحصیلات دارم و می خواهم و به برنامه نویسی علاقه زیاد دارم و می خواهم در یکی از فنون برنامه نوسیسی تجربه پیدا کنم از شما دوستان و علاقه مندان خواهش می کنم بنده را راهنمایی نمائید و دوم اینکه بنده علاقه فراوان به اگسس دارم و لیکن در شهر ما کلاس آموزش پیشرفته ندارد بنظر شما از چه کتابی استفاده نمایم که بتوانم مهارت پیدا کنم
بنده استدعا دارم راهنمایی فرمائید

bahram_ariana
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 10:44 صبح
ضمن تشکر از دوستان و اساتید محترم
من جداول اکسس را به محیط اسکیوال سرور انتقال داده ام ولی مشکل اینجاست که هربار یکی از کاربران می خاد برنامه اکسس رو بازکنه نام کاربری و رمز عبور و نام سرور می خاد که وارد کردن این اطلاعات در هربار کار را سخت کرده است. آیا راهی وجود دارد که بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور و نام سرور وارد برنامه اکسس بشه؟

amirali111
دوشنبه 01 خرداد 1391, 09:55 صبح
من جداول اکسس را به محیط اسکیوال سرور انتقال داده ام ولی مشکل اینجاست که هربار یکی از کاربران می خاد برنامه اکسس رو بازکنه نام کاربری و رمز عبور و نام سرور می خاد که وارد کردن این اطلاعات در هربار کار را سخت کرده است. آیا راهی وجود دارد که بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور و نام سرور وارد برنامه اکسس بشه؟
من هم با اين مشكل مواجه هستم لطفا راهنمائي.

sajjad_kochekian
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 00:08 صبح

توی اون قسمت که پسورد را میزنی گزینه ذخیره داره البته اگر اکسس پروجکت استفاده می کنی
اگر هم MDB استفاده می کنی باید کانکشن خود را یکجا ذخیره کنی

e.shahidifar
یک شنبه 07 خرداد 1391, 15:42 عصر
با سلام ، باید در قسمتی که Table های Sql رو انتخاب می کنید Save Password رو تیک بزنید.
87539

mhamedm2008
سه شنبه 30 خرداد 1391, 23:11 عصر
سلام ببخشید این اررور واسه چیه؟؟
You must use the dbSeeChanges option with OpenRecordSet when accessing a SQL Server table that has an IDENTITY column.
از این دستورم ایراد میگره

Set rst = db.OpenRecordset(" select * from user WHERE ((userid)= " & txt_user.Value & ")")

sajjad_kochekian
سه شنبه 06 تیر 1391, 18:42 عصر
سلام ببخشید این اررور واسه چیه؟؟
You must use the dbSeeChanges option with OpenRecordSet when accessing a SQL Server table that has an IDENTITY column.
از این دستورم ایراد میگره

Set rst = db.OpenRecordset(" select * from user WHERE ((userid)= " & txt_user.Value & ")")

این جدول که داری ازش سلکت میگیری Identity داره؟

mhamedm2008
سه شنبه 06 تیر 1391, 20:59 عصر
آره داره..

AHMD222
جمعه 05 آبان 1391, 22:37 عصر
سلام دوستان ببخشید ، من یه برنامه کتابخانه اکسس رو از همین فروم دانلود کردم اما متاسفانه هیچکدوم از کامند ها کار نمی کنن ، افیس 2007 نصب کردم و تو اکسس خیلی ضعیف هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

shafagh68
شنبه 18 آذر 1391, 17:04 عصر
با سلام
میخواستم فرق دقیق بین access وsql و mysql و oracle رو بدونم اینکه برای ی برنامه تحت وب کدوم بهتره؟ یه توضیح کامل میخوام...
کدوم پر فایده تره ؟ و بهتره اول یاد گرفته بشه؟ مرسی

sara666666
یک شنبه 16 تیر 1392, 12:45 عصر
سلام

من یه مشکل دارم:

مشکل من اجباری کردن و محدود کردن کاربران در sql هست

من برنامه ای رو که نوشتم انتقال دادم به sql فقط نمی تونم کاربر رو محدود کنم که مثلا به این جدول خاص و فیلد های خاص دسترسی داشته باشه و به بقیه کاری نداشته باشه

مثلا یه جدول واسه ثبت شماره تماس داریم شامل : نام و نام خانوادگی / شماره تلفن منزل / شماره تلفن همراه

میخوام مثلا یه کاربر به همه این فیلدها دسترسی داشته باشه ولی نتونه شماره تلفن همراه رو وارد کنه(محدود کردن دسترسی به فیلدهای خاص)

و میخوام مثلا یه کاربر بتونه جدول رو ببینه و بتونه شماره ها و نام ها رو به طور کامل وارد کنه (دسترسی کامل)

لطفا راهنمایی کنید
مرسی

mhkavian
شنبه 05 مرداد 1392, 02:42 صبح
سلام
یکی از معضلات موجود به هنگام استفاده مشترک از اکسس و SQL Server تغییر نام کامپیوتر ، نام سرور و نام پایگاه داده در SQL Server می باشد . که به ازای تغییر هر کدام از موارد مذکور اتصال به پایگاه داده فراهم نمی شود .
نام پایگاه داده زمانی تغییر می یابد که راهبر برنامه عملیات پشتیبان گیری و سپس بازیابی پایگاه داده را به درستی انجام ندهد .
نام سرور زمانی تغییر می یابد که قصد انتقال پایگاه داده را بر روی یک سرور جدید داشته باشیم .
نام کامپیوتر نیز به ازای هر کدام از کلاینت ها یا در صورتی که کاربر نام کامپیوتر خود را از طریق ویندوز ( Computer Name ) تغییر دهد ، بایستی تنظیم شود .
لذا مراحل بروز آوری ( Refresh ) جداول لینک شده بایستی به ازای هر کدام از تغییرات فوق مجددا انجام شود که فرآیند دستی آن ، بسیار وقت گیر می باشد .
این عملیات که در یک فرم به صورت اتوماتیک درآمده نحوه استفاده از آن به شرح زیر می باشد :
1- فرم « Frm_Server » را به درون برنامه خود منتقل نمایید .
2- آن را در یکی از منو های برنامه خود تحت عنوان تنظیم سرور قرار دهید .
3- با اجرای آن و تنظیم نام سرور ، نام کامپیوتر جاری و نام پایگاه داده دکمه « ثبت » را فشار دهید .
درصورتیکه اطلاعات وارد شده صحیح باشد عملیات بروز اوری لینک ها انجام خواهد شد و برنامه شما بعد از نقل و انتقالات احتمالی پایگاه داده و تغییر نام های احتمالی سرور و کامپیوتر ، از این پس به درستی کار خواهد نمود .
لازم به ذکر است که کلیه جداول بایستی قبلا به صورت لینک شده وجود داشته باشند و در این روش لینک جدیدی ایجاد نمی گردد و تنها لینکها موجود بروز آوری می گردند .

به روز آوری جداول لینک شده به SQL (http://www.mantis.ir/access-knowledge/access-articles/item/47)

majid_tiger
یک شنبه 10 آذر 1392, 19:01 عصر
سلام ، من تاحالا با sql کار نکردم حالا هم وقتی نصب می کنم برای اینکه new data source بسازم این خطا ظاهر میشه ؛ ویندوزم 7/64bit ورژن sql 2005 Developer
113391

mostafa_zamani
دوشنبه 07 بهمن 1392, 03:08 صبح
با سلام و احترام
ADP در اکسس 2013 وجود ندارد و برای ارتباط با sql serevr باید از روش لینک استفاده کنیم .
سوال بنده اینست که روش لینک خوب جواب می دهد ؟
مزایا و معایب آن چیه ؟

mohammadsaleh
دوشنبه 12 اسفند 1392, 23:22 عصر
سلام دوستان
شايد دارم بحث رو منحرف مي كنم. ولي مشكلي دارم كه در اينجا طرح مي كنم. من يك نرم افزار قرض الحسنه ساختم كه حدود 8 ساله داره كار ميكنه. متاسفانه بعد از اضافه كردن يك كامپيوتر ديگه و شبكه كردن اون در كامپيوتر دوم سرعت نامناسبه به طوري كه نفر دوم براي اجراي يك عمليات گاهي بايد چند ثانيه صبر كنه اين درحاليه كه سيستم به روز و خوب هستند. با مطالبي كه خوندم به نظر اومد بايد از sql server استفاده كنم. بنابرين دست به كار شده و ورژن 2008 آنرو نصب كردم.( ويندوز 7+ اكسس 2010). جداول رو هم از طريق برنامه sql تبديل كردم اما وقتي ميخواهم آنها را وارد برنامه كنم(لينك دادن) ديگه اسم جداول رو نمايش نميده و من نميدونم بايد چكار كنم. تصوير ضميمه.

همچنين در روش ديگري با استفاده از خود اكسس در بخش move data اطلاعات رو به sql تبديل كردم و لينكها نيز ديده شد اما جداول فقط خواندني و غير قابل ويرايش بودند.

در هر صورت علت مشكل اول و دوم را ميخواهم بدانم و منتظر راهنمايي شما عزيزان هستم.

byazdaani
شنبه 18 مرداد 1393, 10:32 صبح
با سلام
احتمالا این دوستمون مشکلش تا الان حل شده ولی جهت کمک به دوستان دیگه در این مواقع مطلب رو آوردم:
معمولا در این مواقع برنامه به 2 قسمت تقسیم نشده است. در اولین قدم بعد از افزایش تعداد کاربران از یک نفر به بالا میبایست برنامه Split شود. BE (بک اند) روی سرور (با رعایت نکات امنیتی که خودش یک مقاله 30 صفحه ای) و FE (فرانت اند) رو روی هرکدام از کلاینتها مجزا قرار دهید. مطمئن شوید ارتباط جداول و ادرس دهی صحیح میباشد. با رعایت نکات بالا این اتفاقی که دوستمون بهش اشاره کردن هرگز اتفاق نمی افتد. درست است که اکسس قابلیتهای SQL رو روی شبکه و با کاربرای زیاد نداره ولی نه دیگه با 2 تا کاربر.

farshid_mi
چهارشنبه 26 آذر 1393, 18:57 عصر
در خصوص انتخاب بین ADP , ACCDB من امروز یه یک مطلبی برخوردم که به نظر برای کاربران اکسس می توانید جالب باشد.
در این گفتگو پاسخ دهنده نوشته است که تیم MS ACCESS به او توصیه کرده اند که بجز در مواقع خیلی ضروری از ADP و ADO استفاده نکن.

Members of the Access team and MVPs have adivised me to avoid ADP (and ADO) unless required

one of the top product managers on the MSACCESS team told me that they weren't 'recommending' ADO and ADP anymore

لینک مطلب:
http://www.sqlservercentral.com/Forums/Topic440468-131-1.aspx

و همینطور یک بحث جدی دیگر در خصوص ODBC , APD را می توانید در لینک زیر ببیند:
www.office-forums.com/threads/adp-vs-odbc.473060/ (http://www.office-forums.com/threads/adp-vs-odbc.473060/)

byazdaani
پنج شنبه 04 دی 1393, 11:47 صبح
adpبه چند دلیل توصیه نمی شود
1- توسط اکسس دیگر ساپورت نمیشود(از 2010 به بعد)
2- امکان استفاده از جداول لوکال رو از دست میدهید.
در کل از همون موتور پیش فرض اکسس استفاده بشه نبتره مگر اینکه استفاده خاصی مد نظر باشه ولی اگر مثل northwind رکوردست رو warp کنیم هر زمان که بخواهیم با تغییر چند خط میشه ado رو با dao جایگزین کرد.

Alviin
سه شنبه 19 اسفند 1393, 19:46 عصر
سلام من یه جایی کارآموزی میرم بهم فایل های محاسبه با یوزهای متفاوت دادن گفتن اینو تو اکسل بنویس ولی چون شرط های زیادی داره و فرمول هاش زیاده تو اکسل نمیشه به نظرتون تو چی میشه نوشت اس کیو ال میشه توروخدا زود ج بدین

mahmoodi117
یک شنبه 16 فروردین 1394, 21:22 عصر
سلام دوستان گرامی من یک فایل اکسس رو با یک فایل اسکیوال لینک کردم در ابتدا همه چیز خوب بود حتی بیش از کاربر با ان کار می کردند ولی به مرور سرعت خیلی کم شده خواهشمندم نظر بدید چه کار کنم

mhamedm2008
جمعه 21 فروردین 1394, 00:56 صبح
اکسس رو چه جوری لینک کردید؟ آیا تیبل رو لینک کردید؟فرم ها unboud هست?
باید از پروسیجر استفاده کنین

rYan021
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 11:16 صبح
سلام دوستان من یک پروژه هتل دارم به زبان سی شارپ که دیتابیس اون رو با SQL نوشتم حالا میخوام این دیتابیس رو به اکسس تغیر بدم و تاحالا با اکسس کار نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید .
مرسی

niloufar_1990
چهارشنبه 27 خرداد 1394, 02:42 صبح
سلام دوستان
من یک وبسایت در زمینه آموزش های تخصصی اکسس پیدا کردم که مطالب جالبی داره و فکر کنم که براتون مفید باشه
http://www.fardanesh.ir

azimtabib
جمعه 29 خرداد 1394, 16:32 عصر
سلام دوستان
معذرت میخوام که سوالم رو اینجا مطرح میکنم یه مشکلی دارم که فوری باید حلش بشه و نیاز به راهنمایی دارم

من میخوام فرمت Time جوری باشه که ساعت های بالای 24 رو هم به ساعت نشون بده مثلا 123:30 ، نه اینکه 05/01/1900 03:30:00 ق.ظ

توی اکسل با انتخاب فرمت در custom، در این حالت : [hh] درست میشه، کسی میدونه توی اکسس چطور میشه اینکار رو کرد؟!

h.gheidrlou
جمعه 17 مهر 1394, 17:08 عصر
دوست عزیز شما سوالت را در سایت اکسل ایران مطرح کنید حتما پاسخ داده میشه

mabbub
یک شنبه 26 مهر 1394, 10:58 صبح
سلام در اکسس میخوام گواهی نامه برای تعداد انبوهی از اشخاص درست کنم.اطلاعات هم در اکسل هست چطور باید این کار رو انجام بدم ممنون:افسرده:

mehdi1357
سه شنبه 12 آبان 1394, 10:56 صبح
سلام تو اکسس 2010 کدهای که تو event ها می نویسم اجرا نمی شه کسی می دونه مشکل چیه ممنون؟

vahidfzm
یک شنبه 22 آذر 1394, 13:46 عصر
سلام
یک نمونه جالب از ارتباط بین اکسس و SQL رو میتونین توی لینک زیر ببینین
http://www.fardanesh.ir/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-sql-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%DB%8C%D8%A7-query/

در ضمن پیشنهاد میکنم که برای ارتباط از ODBS استفاده نکنین چون هم مشکل سرعت داره و هم داستانهای امنیت

mohsen1393
شنبه 17 بهمن 1394, 22:09 عصر
سلام .غیر از odbs چه راه های دیگری برای برقراری ارتباط امن اکسس با SQL وجود داره به نحوی که کوئری ها و ریپورت ها همانند جداول لوکال داخل فایل لایه جلو(front) قرار داشته باشه؟؟؟

jackback
دوشنبه 10 مهر 1396, 11:27 صبح
بزرگوار محترم این تنها فهرست کتاب بود لیکن خود کتاب در کجا پیدا خواهد شد.
jackback
دوشنبه 10 مهر 1396, 11:30 صبح
جناب احمدی بسیار عالی بود به موقع بود چون منم داشتم تازه گرفت عکسو شروع میکردم
من با اجازه شما قسمت اول که نصب نرم افزار هست رو میزارم تا بعد مطالعه دوستان مرحله بعد شروع کنیم

این فقط فهرست است، اما اصل کتاب اش را در کدام لینک پیدا میشود.

miladmehr
جمعه 13 بهمن 1396, 00:39 صبح
سلام دوستان عزیز
من یه کد با dao نوشتم که به جدول ها و کوئری ها دسترسی پیدا کنه و محاسبات رو انجام بده ولی پیغام زیر میاد.
خواهشا کمک کنید ....
147559

markazeahan
دوشنبه 25 تیر 1397, 17:02 عصر
بهترین منبع برای یادگیری totorial خود نرم افزار هست
به شرطی که کرک شده نباشه

اتصالات جوشی گاز (https://www.markazeahan.com/product-category/%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D9%88%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D8%B2/)

ahmadzadeh.shahram
دوشنبه 22 مرداد 1403, 21:36 عصر
با سلام
بنده همه نظرات رو مطالعه کردم ، هیچ کدوم از اونها اون چیزی که قرار بود باشه نیست و کمک چندانی به جستجو گران موضوع نمیکنه ، به همه عزیزان پیشنهاد میکنم که وقت عزیزشون رو اینجا هدر ندهند.با تشکر

mazoolagh
چهارشنبه 24 مرداد 1403, 12:40 عصر
با سلام
بنده همه نظرات رو مطالعه کردم ، هیچ کدوم از اونها اون چیزی که قرار بود باشه نیست و کمک چندانی به جستجو گران موضوع نمیکنه ، به همه عزیزان پیشنهاد میکنم که وقت عزیزشون رو اینجا هدر ندهند.با تشکر

سلام و روز خوش
پست شما باعث شد این تاپیک رو یک مرور اجمالی بکنم.

باید بگم با شما کاملا موافقم،
مطالب بسیار پراکنده و بی نظم است،
و با وجود تلاش خوب چند کاربر قدیمی بعید میدونم حتی در زمان خودش هم چندان مفید بوده.

الان که دیگه کاملا از رده خارج و غیرکاربردی هست.

بدی کار اینجاست که نفر بعدی هم تا به این پست ها برسه قبلا وقتش رو تلف کرده.