PDA

View Full Version : گفتگو: نرم افزار تلفن بانك

majid_vb_2008
شنبه 01 خرداد 1389, 09:43 صبح
سلام دوستان
من يك پروژه دارم كه مي خوام از طريق مودم شماره بگيرم و با تلفن بانك ارتباط برقرار كنم و فرمانهايي مثل زدن دكمه # يا * رو بفرستم و فرماني رو كه از طريق اپراتور اعلام مي شه رو بتونه تشخيص بدم

از همه دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارند خواهش مي كنم كمك كنيد

ممنون ................

majid_vb_2008
شنبه 01 خرداد 1389, 19:46 عصر
هيچ كدوم از دوستان تا حالا در اين زمينه فعاليت نداشتن

naserrezaee
شنبه 01 خرداد 1389, 21:44 عصر
برای ارتباط با مودم که میتونید از دستورات Tapi و یا کامپوننت kdtele استفاده کنید

MahmoudiNik
شنبه 01 خرداد 1389, 21:45 عصر
سلام
من و یکی دیگه از بچه های همین سایت پروژه مشابهی داشتیم
چند راه داری اینکه بری سراغ کامپوننت یا این که خودتAT Command بفرستی
من راه اول رو چون ساده تر هست پیشنهاد می کنم و برای کامپوننت هم می تونی
KD Tele و یا kylix استفاده کنی
من از KD TELe استفاده کردم کار باهش راهته
و اما زنگ زدن!
شماره گیری باهش راهته اما اینکه طرف مقابل کی گوشی رو برداشت رو نتونستم بفهمم و براش از یه ترفند استفاده کردیم
تلفن های گویا معمولا ظرف 2 تا 3 زنگ گوشی رو برمی دارن که شما میتونی از اول شروع به ضبط صدا کنی و مرتب دکمه های مورد نظرت رو Dial کنی و.... :چشمک:
موفق باشید

majid_vb_2008
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 09:19 صبح
سلام
من و یکی دیگه از بچه های همین سایت پروژه مشابهی داشتیم
چند راه داری اینکه بری سراغ کامپوننت یا این که خودتAT Command بفرستی
من راه اول رو چون ساده تر هست پیشنهاد می کنم و برای کامپوننت هم می تونی
KD Tele و یا kylix استفاده کنی
من از KD TELe استفاده کردم کار باهش راهته
و اما زنگ زدن!
شماره گیری باهش راهته اما اینکه طرف مقابل کی گوشی رو برداشت رو نتونستم بفهمم و براش از یه ترفند استفاده کردیم
تلفن های گویا معمولا ظرف 2 تا 3 زنگ گوشی رو برمی دارن که شما میتونی از اول شروع به ضبط صدا کنی و مرتب دکمه های مورد نظرت رو Dial کنی و.... :چشمک:
موفق باشید

در سيستمي كه من مي خوام باهش كار كنم بعد از 4 بار زنگ خوردن يك بوق مبني بر فعال شدن سيستم پخش مي كنه كه بايد دكمه * را زده و بعد رمز را مي زنيم و بعد دوباره دكمه * را بزنيم تا سيستم آماده به كار بشه

majid_vb_2008
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 15:22 عصر
دوستان من منتظرم ....................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

MahmoudiNik
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 22:25 عصر
سلام
خب دیگه کاری نداره که اما چند تا مشکل:
تو برنامه ای که نوشتم چند تا مشکل بود
1- زمانی که سیستم در حال پخش صدا بود اگه کاربر دکمه وارد میکرد بعضی دکمه ها خوب کار نمیکرد
البته تو خط های ایران فکر کنم اینجوری باشه چون وقتی به عنوان کاربر با ایرانسل زنگ میزدم کمتر از همراه اول این اتفاق می افتاد ( تبلیغ برای ایرانسل نشه:لبخند:)

راه حل : شما باید پس از چند لحظه مثلا از زمانی که به اندازه ی 4 زنگ طول میکشه بعد شروع به شماره گیری کنی و البته باید بین زدن هر کلید یه وقفه بندازی من با kd tele اینطوری تماس میگرفتم:

kd_phone.DialNumber(txt_number.Text, 0)

اصلا یه نمونه برنامه برات میزام البته باید کامپوننت kd tele را نصب داشته باشی!

یکم باگ داره ولی شاید بدرد بخوره

peikesms123
جمعه 07 خرداد 1389, 14:06 عصر
سلام دوستان
من يك پروژه دارم كه مي خوام از طريق مودم شماره بگيرم و با تلفن بانك ارتباط برقرار كنم و فرمانهايي مثل زدن دكمه # يا * رو بفرستم و فرماني رو كه از طريق اپراتور اعلام مي شه رو بتونه تشخيص بدم

از همه دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارند خواهش مي كنم كمك كنيد

ممنون ................
سلام دوست عزیز.
برای ارسال دکمه یا همون اعداد 0 تا 9 و کلید های # و * میتونی از AT-Command استفاده کنی.
روش استفاده:

*#ATDT0123

majid_vb_2008
شنبه 08 خرداد 1389, 12:25 عصر
سلام دوست عزیز.
برای ارسال دکمه یا همون اعداد 0 تا 9 و کلید های # و * میتونی از AT-Command استفاده کنی.
روش استفاده:
*#ATDT0123

دوست من اگر ممكنه اين دستور يكم بيشتر توضيح بديد

majid_vb_2008
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:27 صبح
راه حل : شما باید پس از چند لحظه مثلا از زمانی که به اندازه ی 4 زنگ طول میکشه بعد شروع به شماره گیری کنی و البته باید بین زدن هر کلید یه وقفه بندازی من با kd tele اینطوری تماس میگرفتم:دوست من اين توي خط هاي مختلف تفاوت نداره يا به گوشي ربطي نداره

:اشتباه:

majid_vb_2008
سه شنبه 11 خرداد 1389, 11:56 صبح
دوست من اين توي خط هاي مختلف تفاوت نداره يا به گوشي ربطي نداره

من هنوز منتظرم ........................:اشتباه:

majid_vb_2008
دوشنبه 17 خرداد 1389, 12:51 عصر
یعنی هیچ کس بلد نیست......

MahmoudiNik
دوشنبه 17 خرداد 1389, 21:57 عصر
سلام
ببخشید این روزها سرم خیلی شلوغه
نمی دونم شاید اما باید از روش آزمون خطا استفاده کنی خب راههای مختلف رو امتحان کن

majid_vb_2008
سه شنبه 18 خرداد 1389, 08:29 صبح
سلام
ببخشید این روزها سرم خیلی شلوغه
نمی دونم شاید اما باید از روش آزمون خطا استفاده کنی خب راههای مختلف رو امتحان کن

ببخشید اگر ممکنه چند تا از این راه ها رو بگید تا من امتحان کنم
آخه من هیچی در این زمینه بلد نیستم

connector
دوشنبه 14 تیر 1389, 00:46 صبح

سلام من هم همین مشکل رو دارم میشه بفرمایید از چه ترفندی استفاده کردید؟

MahmoudiNik
دوشنبه 14 تیر 1389, 10:51 صبح
سلام
ما یه اهنگ رو پخش می کردیمآهنگ در حد 5 تا زنگ پخش میشد
یعنی اگه کاربر گوشی رو بر میداشت یا بر نمیداشت آهنگ داشت می خوند!
انگار یه نفر داره به جایی زنگ می زنه و هنوز کاربر گوشی رو برنداشته داره همینطور حرف میزنه
بعد از پخش آهنگ شروع به حرف زدن اپراتور می شد

connector
دوشنبه 14 تیر 1389, 22:43 عصر
ممنون از پاسختان
حالا یک ایده هم من در زمینه حل این مشکل میدم نمیدونم عملی هست یا نه از دوستان تقاضا دارم نظرشون رو در خصوص این ایده اعلام کنند
ما برای اینکه بفهمیم طرف گوشی رو برداشته بیایم اینجوری حساب کنیم که زمانیکه طرف گوشی رو برمیداره پس حتما تو گوشی میگه الو! خوب حالا اگر ما بتونیم با یه کد یا کامپوننت خواصی این فرکانس صدا رو دریافت کنیم پس میتونیم متوجه بشیم که اون بابا گوشی رو الان برداشته حالا میخوام ببینم آیا خود کامپوننت "کا د تل" چنین امکانی داره که بتونه صدایی که از اون ور خط میاد رو تشخیص بده یا اگر نمیتونه کدی چیزی وجود داره که با اون بشه این کار رو کرد؟

MahmoudiNik
سه شنبه 15 تیر 1389, 18:45 عصر
سلام
این ایده هم خیلی خوبه آره امکانش هست خود کاد تله میتونه صدا رو ضبط کنه ما میتونیم از همون اول که زنگ زدیم شروع به ضبط کنیم اگه بشه مثل استریم از یه طرف ضبط و از طرف دیگه طول موج صدا رو بررسی کنیم خیلی خوب میشه
برعکس یه کنترل هم برای اندازه گیری طول موج داشت (اگه اشتباه نکنم)
اگه بشه از روش ما خیلی بهتره

majid_vb_2008
چهارشنبه 16 تیر 1389, 12:01 عصر
توی کار من چون تعداد زنگی که گوشی باید بخوره که تلفن وصل بشه مشخصه من مدت زمانی که طول می کشه رو حساب کردم و با کمک یک تایمر کارم رو انجام دادم

connector
چهارشنبه 16 تیر 1389, 20:35 عصر
سلام
این ایده هم خیلی خوبه آره امکانش هست خود کاد تله میتونه صدا رو ضبط کنه ما میتونیم از همون اول که زنگ زدیم شروع به ضبط کنیم اگه بشه مثل استریم از یه طرف ضبط و از طرف دیگه طول موج صدا رو بررسی کنیم خیلی خوب میشه
برعکس یه کنترل هم برای اندازه گیری طول موج داشت (اگه اشتباه نکنم)
اگه بشه از روش ما خیلی بهتره
با تشكر از شما
خوب حالا به نظرتون از چه كدي براي استفاده از اين ايده بهره ببرم؟