PDA

View Full Version : مشکل تو نصب ویندوز 7 روی Notebook SONY VPCS117GG . خیلی عجیب !

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 11:10 صبح
مشکل تو نصب ویندوز 7 روی Notebook SONY VPCS117GG .
توی مرحله ی اول لود کردن برای نصب این پیغام میاد :

"Windows failed to start. a recent hardware or software change might be the cause. to fix the problem: 1. insert your windows installation disc and restart your computer. 2. choose your language settings and then click next. 3. click repair your computer. if you do not have this disc, contact your system administrator or contact the manufacturer for assistance.
File: NETIO.SYS
Status: 0xc0000098
info: Windows failed to load because a required file is missing, or corrupt.

وقتی که این پیغام میاد دوتا گزینه نمیده :
1- Enter = Continue
2- ESC = Exit
وقی انتر میکنم , یه صفه دیگه میاد که اونم وقتی انتر میکنم بازم همین پیغام میاد /

توضیح:
-----درایو ریکاوری این نوتبوک پاک شده !
-----قبل از این که این پیغام بیاد اجازه ی هیچ کاری بهم نمیده ! این آدرس اصلا جوابگو نیست :
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itproinstall/thread/163f96b2-4caa-4999-bf0f-49e18de9c635
-----توی بایوس جایی نداره که بشه چیزیو مثل کارت شبکه غیر فعال کرد . بایوس ساده ای داره .
-----با دوتا DVD که هر کدومشون جدا رایت شدن , امتحان کردم . بازم همینه !
-----ویندوز XP نصب نمیشه با انیکه سیدیه مخصوص ساتا براش ساختم . (درایور ساتارو از روی خود درایورای sata XP ساختم.)
-----به کمک نیاز دارم ! (خیلی)

salehbagheri
شنبه 01 خرداد 1389, 11:25 صبح
توی بایوس جایی نداره که بشه چیزیو مثل کارت شبکه غیر فعال کرد . بایوس ساده ای داره .

اين مشكلات، دلايل عديده اي داره كه به تناسب اون راههاي مختلفي براي حل اين مشكلات هست.

يكي از اين دلايل عدم شناسايي يا ساپورت Hard Disk هست. در قسمت بايوس به دنبال HDD Option ها بگرديد و اونها را محتاطانه تغيير بديد.

ویندوز XP نصب نمیشه با انیکه سیدیه مخصوص ساتا براش ساختم .
قبلاً ويندوزي روش نصب بوده؟

همچنين ميتونيد با CD هاي Boot مثل Hiren's Boot CD درايوهاتون رو چك يا فرمت كنيد.

در نهايت ميتونيد از طريق CD Recovery اون لپتاپ يا Recovery Conosle ويندوز XP دوباره به اون جان ببخشيد.

#target
شنبه 01 خرداد 1389, 11:28 صبح
ببخشید نمی تونید Repair رو بزنید

الان ویندوز چی نصبه ؟ و اگر ویندوز نصبه . ویندوز فعلی چه اشکالی داره ؟

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 11:40 صبح
يكي از اين دلايل عدم شناسايي يا ساپورت Hard Disk هست. در قسمت بايوس به دنبال HDD Option ها بگرديد و اونها را محتاطانه تغيير بديد
همیچین چیزی نداره ! اصلا هیچ بخشی برای تنظیمات روی سخت افزار نداره !

قبلاً ويندوزي روش نصب بوده؟
7 نصب بوده که با CD Xp خود لپ تاپ روش XP نصب شده . الان که من میخوام از همون سی دی استفاده کنم کارارو پیش میبره تا جایی که داره فایل ریکاوری img رو بر میگدونه . که خطا میده که نمیتونم ریکاوری رو بازیابی کنم بعد OK و خارج !

با CD Hiren آخرین ورژن هم امتحان میکنم . ولی نمیتونه برنامه هاش رو باز کنه . حتی DOS ! پارتیشن مجیک و ... رو هم همین طور . شروع میکنه لود کردن DLL هاش Yes , NO میده ولی در آخر هیچی !
با Linux Live بالا اومدن و پارتیشن هارو فرمت کردم !

الان ویندوز چی نصبه ؟ و اگر ویندوز نصبه . ویندوز فعلی چه اشکالی داره ؟
ویندوز XP نصب بوده که به مشکل بر میخوره . Blue Screen زمان لود شدن . Safe Mod هم بالا نمی اومد !
بعد هم که فرمت شدو تامام !

توضیح :
---- کمک !
:لبخند:

salehbagheri
شنبه 01 خرداد 1389, 11:46 صبح
از قرار معلوم مشكل از Hard Disk هست.

همیچین چیزی نداره ! اصلا هیچ بخشی برای تنظیمات روی سخت افزار نداره !

امكان نداره، لپتاپ ساخت سال 2010 هست و چنين چيزي نداره؟؟؟؟ :گیج:

من يادمه يك همچين مشكلي رو قبلا حل كردم. يكي از Option هاي HDD رو به RAID تغيير دادم حل شد.

FastCode
شنبه 01 خرداد 1389, 11:58 صبح
من نخوندم چی نوشتی ولی یه فکری هم به حال VPCS116FG ما بکن که حال منم خرابه.
EDIT:
من با ubuntu متوجه شدم که هاردم خرابه ولی مشکل از CRC و Error و Checksum و این چیز ها نبود مشکل از تخریب MBR بود.که درستش کردم.ولی هنوز نتونستم درایورهاش رو نصب کنم.

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 12:08 عصر
سعی میکنم . Document ی چیزی از بایوس پیدا کنم نشونتون بدم ...
یافتم :
http://www.sony.com.au/product/vpcs117gg
user Guide رو دانلود کنید بیزحمت .
تو اونم چیزی پیدا نکردم .

از قرار معلوم مشكل از Hard Disk هست.
من با این مشکلا دست و پنجه نرم کردم ولی با XP بوده . نمیدونستم win 7 هم همیچین مشکلی داشته باشه ! داره ؟
ولی تلاشم رو برای پیدا کردن همچین گزینه ای ادامه میدم . (نیست آخه !)

#target
شنبه 01 خرداد 1389, 12:46 عصر
اگر مشکل ساتا بودن رو می گی خیر . ۷ دیگه این مشکل رو نداره

با یک Disk Check بررسی می کردی
Blue Screen چی می نوشت ؟
نکنه می نوشت: Unmountable Boot Volume

Paragon Hard Disk Manager رو امتحان کردی ؟؟؟

3. click repair your computer

تا حالا Repair رو امتحان کردی

حدس می زنم هارد شما خراب شده باشه . (ایراد سخت افزار ی)

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 13:25 عصر
با یک Disk Check بررسی می کردی :
غیر از hiren چیزی پیشم نیست که اونم گفتم : برنامه هاش لود نمیشن .

Blue Screen چی می نوشت ؟
نکنه می نوشت: Unmountable Boot Volume

دقت حاصل نشد ! الانم دیگه نمیاد که حاصل شه !

تا حالا Repair رو امتحان کردی
فرمت شده ! الان چیزی نیست که بخوام repair کنم . این پیام همیشه میاد .
تا اونجایی که من فهمیدم کسایی بودن که این مشکل رو داشتن اونم زمانی که مثلا 7 رو سیستمشون نصب بوده بعد به مشکل بر میخوره که باید repair کرد ولی الان که نصب نمیشه و هیچ سیستم عاملی وجود خارجی رو لپتاپ نداره . چی رو باید ترمیم کنم ! نمیدونم !

همچنان توضیح :
---- کمک !

salehbagheri
شنبه 01 خرداد 1389, 13:28 عصر
Recovery Console ويندوز XP جواب نداد؟

Recovery خود لپتاپ چي؟

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 13:30 عصر
در نهايت ميتونيد از طريق CD Recovery اون لپتاپ يا Recovery Conosle ويندوز XP دوباره به اون جان ببخشيد. این فرمایش رو هم متوجه نشدم . چطوری میشه اینکارو کرد. زمانی که ویندوزی وجود نداره و سی دی ویندوز XP هم لود نمیشه . (CD ویندوز XP خودش فقد ریکاوریه)
گفتم CD ویندوز XP هم ساختم با SATA Driver های خود لپتاپ ولی ... نشد ! یعنی بالا نیومد برای نصب .
Recovery Partition که پاک شده .
CD Recovery XP هم که اشاره کردم زمانی که داره عملیات رو انجام میده . میگه نمیتونم و خارج !

salehbagheri
شنبه 01 خرداد 1389, 13:36 عصر
این فرمایش رو هم متوجه نشدم . چطوری میشه اینکارو کرد. زمانی که ویندوزی وجود نداره و سی دی ویندوز XP هم لود نمیشه . (CD ویندوز XP خودش فقد ریکاوریه)
گفتم CD ویندوز XP هم ساختم با SATA Driver های خود لپتاپ ولی ... نشد !

مگه از لپتاپ Recovery تهيه نكرديد؟ (اگه نه مجبوريد دانلودش كنيد.)

اگر هم نشد خب نگراني نداره ببريد تعميرات.
اگه ضربه اي به لپتاپ وارد نشده باشه يا بلايي سرش نيومده باشه، اين مشكلاتش قابل رفعه ...

persiankeo
شنبه 01 خرداد 1389, 14:16 عصر
مگه از لپتاپ Recovery تهيه نكرديد؟ (اگه نه مجبوريد دانلودش كنيد.)
خیر ندارم !
من آدرسی برای دانلود کردن پیدا نکردم. اگر فرصت کردیدو گشتی زدید . یه دورم برای من بزنید ممنون میشم !

کلا مرسی

FastCode
یک شنبه 02 خرداد 1389, 22:20 عصر
حالشو ببر:

http://www.sony-asia.com/support/download/product/vpcs117gg

لینک دوم.

persiankeo
دوشنبه 03 خرداد 1389, 12:28 عصر
حالشو ببر:

http://www.sony-asia.com/support/dow...duct/vpcs117gg (http://www.sony-asia.com/support/download/product/vpcs117gg)

لینک دوم.

ممنون از لینک درایورها ... درایورها <> ریکاوری (windows image) !

نوتبوک رو جمع کاردم برای ارسال به گارانتی !