PDA

View Full Version : مقاله: حل مشکلات Visual Studio 2010

sinaone1
شنبه 01 خرداد 1389, 17:38 عصر
خوب همونطور که میدونید که این ورژن هنوز توی تسته و بهتره که فعلا با احتیاط بیشتری ازش استفاده کرد اما من به یسری از مشکلات و حل اونها رسیدم که گفتم بهتره با شما هم در میون بگذارم تا دیگه وقتتون برای اونها تلف نشه :

1 : به دست آوردن دات نت فریم ورک 4 و Windows Installer که باید نصب بشه و بعد از اون نت فریم ورک رو نصب کرد ، برای این دوتا میتونید به آدرس زیر برید :

C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v7.0A\Bootstrapper\Packages

البته این مربوط به یه ورژن از VS 2010 میشه پس تا فولدر Windows برای همه مشترکه و بعد از اون مربوط میشه به ورژه VS

2 : مشکلاتی که با اشیاء جدید مثل Shape بر میخورید ، چون زمانی که اون رو در یه ویندوز دیگه مثل XP نصب کنید ب وجود net fr 4 باز هم به شما نمایش داده نمیشه فرم پس باید چی کار کرد ؟
خوب دو راه داره :

A : به آدرسی که در گزینه اول گفتم برید و VBPowerPacks هم در ویندوز دیگه ای که میخواهید نصب نمایید تا این همکانات رو هم بتونید ازش بهره ببرید همچنین در این آدرس میتونید SQLExpress و ... رو هم فایل های نصبیش رو پیدا کنید

B : خیلی ساده برای مثال بالا Shape کافیه در refrence ، dll مربوط به اون رو ( Microsoft.VisualBasic.PowerPacks.Vs ) پاک نمایید و سپس از طریق آدرس اون که میتونید جلوی نامش ببینید اونو در فولدر bin برنامه خودتون کپی کرده و حال به refrence اضافه نمایید در نتیجه به مشکل ناسازگاری وینوز های دیگه بر نمیخورید .

اگه به نکته دیگه ای برخوردم در اینجا در میون می گذارم با شما دوستانم اگه به چنین نکته هایی رسیدند لطفا اونو بگذارند :لبخندساده:

KIMIA1981
شنبه 18 تیر 1390, 14:35 عصر
سلام

من موقع debug كردن فرمم در حال اجرا فرمم تكون نمي خوره ، مينيمايز هم نمي شه ؟ تمام فرمام توي 2010 اين شكلي هستن شما به اين مشكل بر نخوردين؟

sh2007
یک شنبه 19 تیر 1390, 06:56 صبح
يكي از مشكلاتي ديگه توي 2010 هست اينه كه با وجود نصب دات نت فريم ورك 3 به پايين توي وي اس 2010 شناسائي نمي شه