PDA

View Full Version : JAVA بلی یا خیر

@AM!R!
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 14:39 عصر
من یک برنامه نویس VB هستم که می خواهم برنامه نویسی با این زبان را ترک کنم. و با یک زبان برنامه نویسی دیگر برنامه نویسی کنم.
زبانی که مورد نظر من است باید در محیط Linux کاریی داشته باشد.
مستقل از سخت افزار و کارایی آن بالا باشد.
بسیاری از دوستان J2ee را به من پیشنهاد کردند. و من در این رابطه با مشکل مواجه هستم. لزا از دوستانی که در این فروم هستند تقاضامندم به من کمک کنند و در این رابطه برای انتخاب یک زبان برنامه نویسی مناسب مرا یاری کنند. ممنون.

mahdieh_khatibi
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 14:58 عصر
سلام
مطفا بفرمایید مشکلتون چیه؟
:گیج:

GentleGuy
پنج شنبه 12 خرداد 1384, 23:42 عصر
اگه میخوای تو لینوکس جواب بده جاوا بهترینه ولی اگه من جای شما بودم عمرا VB.NET رو ول نمی کردم :embr:

rezaTavak
جمعه 13 خرداد 1384, 11:33 صبح
سلام

Java کلی مزیتهای داره که VB هیچ وقت به اون نخواهد رسید.

اگر کسی خوب جاوا بلد باشه هیچ وقت طرف هیچ چیز دیگه نمیره.

استاد ما می گفت در انگلیس فقط برنامه نویس جاوا زیاد می خواهند.

mahdieh_khatibi
جمعه 13 خرداد 1384, 12:17 عصر
توی ایران چطور؟

GentleGuy
جمعه 13 خرداد 1384, 18:47 عصر
Java کلی مزیتهای داره که VB هیچ وقت به اون نخواهد رسید
مثلا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو ایران اصلا برنامه نویس نمی خوان :mrgreen:

persianshadow
شنبه 14 خرداد 1384, 19:03 عصر
ببینید جاوا یک زبان سطح بالا است. و به ما اجازه انجام اکثر کارها را خواهد داد. شما باید توجه داشته باشید که

وقتی قصد تولید یک نرم افزار بزرگ مقیاس را دارید. که عده زیادی از آن استفاده خواهند کرد. و در ضمن تیم توسعه

شما شامل افراد زیادی باشند. مسلما زبانی مانند java یا .net برای شما موثر و مفید خواهند بود. زبان های

نظیر دلفی با ویژوال بیسیک با تمام قدرت های که دارند. برای تولید نرم افزارهای کوچک مقیاس مورد استفاده

قرار میگیرند. ( البته اینا رو فکر کنم تو ایران کمتر کسی قبول کنه ...) به هر حال زبان های نظیر c++ ، جاوا و .net

زبان های قدرتمندی هستند.

persianshadow
شنبه 14 خرداد 1384, 19:05 عصر
راستی تویه ایران برنامه نویس نمی خوان رو هم تا حدودی قبول دارم. چون برنامه های که فقط دیتا بیس نیاز دارن

که برنامه نیست که حالا نیاز به برنامه نویس هم داشته باشه .

البته برنامه های که شامل دیتابیس هستند. در دنیا جز برنامه های پیچیده و سنگین محسوب میشوند

@AM!R!
یک شنبه 15 خرداد 1384, 00:48 صبح
دوستان از راهنمایی شما ممنون
میشه یه کمی هم راجع به J2EE برام بنویسید.

persianshadow
یک شنبه 15 خرداد 1384, 11:15 صبح
j2ee تکنولوژی هست که توسط شرکت سان ارائه شده و از 13 تکنولوژی تشکیل شده. در اصل محصولات سان به

سه دسته تقسیم میشوند:

j2se
j2ee
j2me

که j2ee برای کارهای تحت وب مورد استفاده قرار میگیرد. j2ee شامل تکنولوژی های نظیر :

JSP
java mail

servlet

RMI

XML

و ....... میباشد. شرکت مایکروسافت برای مقابله با j2ee فناوری .NET را ارائه داد.

mkalone
یک شنبه 15 خرداد 1384, 11:20 صبح
Java 2 Enterprise Edition
مخصوص برنامه نویسی سمت سرور
اما برای شروع شما نیاز به j2ee , این چیزها ندارین.

این ترتیب یاد گیری جاوا است .

1- شناخت کامل Java
2- کار با بانک اطلاعاتی و شناخت آن
3- اپلت نویسی
4- JSP ------ اگر وب می خواهی
5- J2ee

بای

حسن صفوی
یک شنبه 15 خرداد 1384, 13:21 عصر
ببینید دوست عزیز جاوا ویژگی های بسیار زیادی دارد که من به چند مورد از آنها اشاره می کنم :
1-مستقل از پلت فرم(ماشین مجازی جاوا قابلیت اجرای بایت کدهای این زبان را بر روی هر ماشینی با هر سیستم عاملی را فراهم می سازد)
2-شی گرایی محض (می دانیم که زبان های برنامه نویسی به سه دسته Objective _ Object oriented_ Oriented تقسیم می شوند که هر یک ویژگی خاص خود را دارند مثلا زبان های objective مانند C,++C دارای دقت بالایی هستند و زبان های object oriented مانند Visual C++ ,Visual Basic دارای قابلیت استفاده بهینه از حافظه هستند و زبان های Oriented که یکی از مهمترین آنها جاوا است دارای سرعت بالایی در مقایسه با دو نوع دیگر هست )
3-و به نظر من لینوکس بهترین محیط برای برنامه نویسی جاوا است (زیرا لینوکس در مقایسه با ویندوز دارای ویژگی های فراوانی از جمله Multi process , multi user ,open source , user friendly,high securety , soft dimision ,joint cluster ,network abilities است و در ضمن قسمت های زیادی در سیستم عامل لینوکس وجود دارد که سورس آنها به زبان جاوا است .

مطمئنا جاوا و Visual C++ .net همیشگی خوا هند بود و هر روز به قابلیت های آنها اضافه می شوند اما در مورد زبانهای دیگر نمی توان مطمئن بود اگر در این ضمینه شک یا سوالی دارید بگویید تا من توجیهتان کنم.

persianshadow
یک شنبه 15 خرداد 1384, 19:41 عصر
سلام

دوستمون mkalone گفته بودن
این ترتیب یاد گیری جاوا است .

1- شناخت کامل Java
2- کار با بانک اطلاعاتی و شناخت آن
3- اپلت نویسی
4- JSP ------ اگر وب می خواهی
5- J2ee

در مورد jsp باید بگم . jsp یکی از تکنولوژی های j2ee هست.یعنی با یادگیری jsp یکی از تکنولوژی های j2ee را

فرا گرفته اید.

EhsanKhafan
پنج شنبه 02 تیر 1384, 13:01 عصر
زبانی مانند java یا .net برای شما موثر و مفید خواهند بود.

سلام به اساتید
java یک زبان برنامه سازیه ولی .NET زبان نیست یک پلات فرمه .شاید منظورتون زبان های برنامه سازی تحت .NET بوده .
اسمش چی بود. . .طراحی پیاده سازی زبان های برنامه سازی . . .3 واحد!! :wise2:

جاوا است دارای سرعت بالایی در مقایسه با دو نوع دیگر هست

در ضمن فکر نمیکنم برنامه های نوشته شده توسط زبان های مفسری مثل VC++.NET یا VB.NET یا Java سریعتر از برنامه های نوشته شده توسط زبان های کامپایلری(مثل C++ یا VC++) اجرا بشن. . .

:موفق:

PersianAmir
جمعه 03 تیر 1384, 06:19 صبح
سلام
من برای برنامه نویسی در سیستم عامل ویندوز #C را پیشنهاد می کنم.
برای دیگر سیستم عاملها C و Java.

vcldeveloper
شنبه 04 تیر 1384, 02:45 صبح
-شی گرایی محض (می دانیم که زبان های برنامه نویسی به سه دسته Objective _ Object oriented_ Oriented تقسیم می شوند که هر یک ویژگی خاص خود را دارند مثلا زبان های objective مانند C,++C دارای دقت بالایی هستند و زبان های object oriented مانند Visual C++ ,Visual Basic دارای قابلیت استفاده بهینه از حافظه هستند و زبان های Oriented که یکی از مهمترین آنها جاوا است دارای سرعت بالایی در مقایسه با دو نوع دیگر هست )
از کی تا حالا Visual Basic هم جزء زبانهای Object Oriented قرار گرفته (البته بجز VB.Net) ؟!!
++C یک زبان Hybrid محسوب میشه (یعنی هم از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی میکنه و هم از برنامه نویسی غیر شی گرا - برای پشتیبانی از کدهای C).
C زبان برنامه نویسی شی گرایی نیست.
Java و #C جزء زبانهای کاملا شی گرا محسوب میشند. در این زبانها چیزی خارج از class وجود نداره.
همونطور که آقای EhsanKhafan اشاره کردند، برنامه های جاوا و .net در مقایسه با برنامه هایی که به native code کامپایل شدند، کندتر هستند.

(زیرا لینوکس در مقایسه با ویندوز دارای ویژگی های فراوانی از جمله Multi process , multi user ,open source , user friendly,high securety , soft dimision ,joint cluster ,network abilities است و در ضمن قسمت های زیادی در سیستم عامل لینوکس وجود دارد که سورس آنها به زبان جاوا است .
بعضی از مواردی که بهشون اشاره کردی، مختص لینوکس نیستند و در ویندوز هم وجود دارند، حتی گاها بهتر: یکی از عوامل استفاده بیشتر از ویندوز در برابر لینوکس، همین User Friendly بودن Windows هست!

In_Chan_Nafar
چهارشنبه 22 تیر 1384, 17:21 عصر
ببین!
دوست عزیز اولا تو اشتباه کردی که ویژوال بسیک می خواهی رها کنی!دوما جاوا و اوراکل برای پروژه های خیلی بزرگ و سازمانی خوبه نه برای پروژه های سازمانی متوسط و بزرگ ! سوم اینکه برنامه نویسان جاوا از سرعت مایوس شده اند

persianshadow
چهارشنبه 22 تیر 1384, 23:40 عصر
سلام

شما همواره و برای هر کاری میتونید از جاوا استفاده کنید. در ضمن شما سرعت رو چطور تفسیر میکنید؟

برنامه های جاوا نظیر برنامه های .Net با سرعت عالی و خوبی کار میکنند...........

hps
جمعه 24 تیر 1384, 10:59 صبح
> @AM!R
اگر شما با VB کار کردی بهتره به کارت با همون ادامه بدی، چون با مفاهیمی و روش‌هایی در Java روبرو خواهی شد که برات تازگی دارن و استفاده از اونا برات مشکله. نمونه‌اش برنامه‌های GUI که اگه بخوای یه همچین چیزی رو با VB بنویسی با سه تا سوت تو Form Designer کار تمومه، اما با Java اول باید کلی Technical Document بخونی بعد دو یا سه برابر زمانی که برای همون Form توی VB صرف کرد وقت بگذاری تا Form مورد نظرت رو با Swing پیاده‌سازی کنی.

توضیح: البته این هیچ چیزی از ارزش Swing کم نمی‌کنه. اون‌هایی که با Swing کار کردن می‌دونن چه چارچوب قوی و انعطاف‌پذیریه. با همین Swing می‌شه Interfaceهایی رو تهیه کرد که عمرا با چیز دیگه نشه. (به عنوان یک نمونه ساده ن.ک SwingSet2)

یه نگاهی هم به Mono بنداز.

> GentleGuy
بهتره اصلا سعی نکنی که VB رو با Java مقایسه کنی. این کاری بس عبث و بیهوده است. (اگه دنبال چرایی این جمله می‌گردی فعلا حال ندارم توضیح بدم، بعدا شاید)

> persianshadow
J2EE اسمش روشه برای نرم‌افزارهایی با ابعاد Enterprise طراحی شده.
معنی Enterprise:
enterprise: A business, generally a large one
نقل از The Free On-line Dictionary of Computing

در ضمن:
الف) قبل از J2EE برای نوشتن Web Application‌ها با Java از Servlet API استفاده می‌شد. Web Application‌ها می‌تونن بخشی از یک Enterprise Application باشن.
ب) RMI هم قبل از J2EE برای توزیع‌شدگی برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. در J2EE فنآوری EJB روی RMI/IIOP طراحی شده که به شیوه‌ای ساده‌تر به همون مقصود می‌شه رسید.
ج) چند تا چیز رو باید به فهرست فنآوری‌های J2EE اضافه کرد، از جمله اونها میشه به این موارد اشاره کرد:
- JSP/Servlet API 2.0
- Enterprise Java Beans
- Java Naming and Directory Interface
- Java Transactions API
- Java Message Service
- Java Management Extensions

> حسن صفوی
اول از همه از توضیحاتان روشنگرانه‌تان سپاسگزارم، ولی متأسفانه باید بگویم که هیچ بخشی از متن سیستم‌عامل توانمند Linux به زبان Java تهیه نشده است. در ضمن بهترین محیط برای نوشتن برنامه‌های Java همان Windows خودمان است ولی یکی از بهترین محیط‌ها برای اجرای برنامه‌تان قطعا Linux است. ذیلا شما را به بعضی از توضیحات "علی کشاورز" در باب زبان‌های برنامه‌نویسی و برتری‌های Linux بر Windows ارجاع می‌دهم.

> EhsanKhafan
Java یک زبان برنامه‌نویسی و NET یک چارچوب برنامه‌نویسیه. این حرف درستیه. اما این همش نیست. J2EE یه چارچوب برنامه‌نویسیه که البته از NET قوی‌تر و کامل‌تره. و البته Java تنها زبانی نیست که می‌شه باهاش Byte Code خود Java رو تولید کرد. میشه به این فهرست زبون‌های دیگه‌ای مثل نسخه‌هایی از Eifel، Cobol و ADA به اضافه زبان باحال Jython رو هم اضافه کرد. راستی NetRexx رو یادم رفته بود. در نوع خودش زبون جالبیه، به قول خودش Human Oriented، البته این یکی رو خیلی جدی نگیرید بیشتر برای تفریح و سرگرمیه.

اما در باب سرعت، البته زبان Assembley از همه اینها سریع‌تره ولی چرا Web Applicationهامون رو با Assembley نمی‌نویسیم؟ یا حتی با C (البته بعضیا با C می‌نویسن). مقایسه سرعت زبون‌ها مال زمان PDP و 8086 و 286 با نهایتا 2M یا 4M رَم. وقتی الآن می‌شه با یه قیمت معقول یه دستگاه بر پردازشگر پرسرعت و 4G رَم و هارد SCSI خرید، که دیگه به خاطر سرعت نمیریم سراغ Visual C که باهاش Enterprise Application بنویسم. از J2EE یا NET استفاده می‌کنیم. از بحث بر روی هزینه‌های توسعه و نگهداری که اصلا بگذریم.

در شرایط فعلی کیفیت خدمات نرم‌افزار به اضافه هزینه توسعه و نگهداری تعیین کننده‌ فنآوری‌ها و ابزارهای مورد استفاده است.

> In_Chan_Nafar
الف) Oracle هیچ ربطی به Java نداره؛
ب) در مورد این که چی مناسبه چیه و کجا از کدوم یکی استفاده کنیم، البته بحث‌های مفصلی بین بزرگان در جریانه ولی توضیح شما چندان ربطی نداره.
ج) در مورد سرعت به توضیحاتی که قبلا دادم مراجعه کنید.
د) نمی‌تونم تصور کنم از قابلیت‌های Java با آدمی (یا در این مورد خاص آدم‌هایی از قبیل "فرید-احمد- مسعود-محرم-خدیجه") صحبت کنم که فکر می‌کنه (یا می‌کنن) همه چی تو Only Crystal خلاصه می‌شه.

-----------------------------------------------------------------------------------------
البته Java حرف نداره، این قدر خوبه که اگه یه مدت نسبتا طولانی ازش استفاده کنی، دیگه نمی‌تونی ازش استفاده نکنی.

hosseinzadeh
جمعه 24 تیر 1384, 23:41 عصر
در ضمن قسمت های زیادی در سیستم عامل لینوکس وجود دارد که سورس آنها به زبان جاوا است
غیر از بخشهایی از OpenOffice،هیچ بخش عمده ای از لینوکس و نرم افزارهای جانبی با جاوا نوشته نشده.[تازه همونش هم کلی سر و صدا به پا کرده]

saeed_programer
پنج شنبه 30 تیر 1384, 15:10 عصر
میشه در مورد j2me هم توضیح بدین

aras00000
سه شنبه 04 مرداد 1384, 06:06 صبح
سلام
من خودم تازه کار هستم ولی سعی میکنم مطالبی رو که به نظرم مفید میرسه بنویسم جاوا تنها زبان مستقل از پلتفرم در دنیا است یعنی مهم نیست که اون رو در چه محیطی و برای چه محیطی مینویسید و کاملا مستقل از سخت افزار و نرم افزاره و این مهم ترین مزیت جاوا نسبت به زبانهای دیگه هست یعنی در واقع وقتی شما کد نوشته شده رو توسط کامپایلر اون به فایل بایت کد تبدیل میکنید دیگه با هم هیچ فرقی نمیکنه و برای اجرای اون هم روی هر پلتفرمی که باشه به ماشین مجازی جاوا Java Virtual Machine که در واقع اون رو اجرا میکنه نیاز داری تا واسطه ای بشه بین سخت افزار و نرم افزار خاص اون پلتفرم و برنامه تو در مورد کیفیت هم میشه گفت که هم ساخت یافته هست و هم شیئ گرا و تنها زبانی که هنوز میتونه توی دنیا در مقابل جاوا مطرح باشه C هست و بقیه زبانها کم کم از دور خارج خواهند شد که البته C هم این قابلیت بزرگ جاوا رو نداره تکنولوژی .NET هم فقط یک تقلید احمقانه از جاوا است که اون هم فقط امکان توسعه یک برنامه که مثلا با C نوشته شده رو با بقیه زبانهای داخل بسته میده و در نهایت شما باید بدونید که نرم افزار تولیدی شما در چه سیستمی اجرا خواهد شد تا اون رو برای اون سیستم کامپایل کنید من اصلا توصیه نمیکنم که شما زبان بیسیک رو کنار بگذارید ولی با توجه به سرنوشت حتمی ویندوز که مرگه ( بدلیل انحصار طلبی مایکروسافت ) مگر رویه خود رو عوض کنه و توسعه روزافزون لینوکس بدلیل امنیت و اوپن سورس بودن اون و اینکه شرکتها و دولتها میدونن که پشت پرده در لینوکس چه خبره ولی هیچ کس نمیدونه که پشت پرده در ویندوز چه اتفاقاتی میافته و آیا اطلاعات شخصی افراد توسط مایکروسافت سرقت میشه یا نه ( که البته من مطمئنم که سرقت میشه مانند افتضاح در مورد مدیا پلیر) و در مورد چیزهایی که نیاز دارید شما مثل هر زبان دیگه ای به یک کامپایلر JDK و یک محیط گرافیکی IDE برای بنامه نویسی نیاز دارید که اولی توسط سان مایکرو سیستمز و دومی توسط توسعه دهنده های مختلفی ارائه میشه مانند بورلند ولی برای شروع من توصیه میکنم که از محیط NetBeans که توسط سان هم پشتیبانی میشه استفاده کنید که هم مجانی هست هم برای همه محیطها اعم از ویندوز و لینوکس وجود داره در مورد بسته های جاوا هم باید گفت که اون دارای چهار بسته هست اولی J2SE که بسته استاندارد اون برای ایجاد برنامه ها هست دومی بسته J2ME هست که بسته مخصوص طراحی برای سیستمهای مبایل هست و سومی J2EE که شامل بسته استاندارد بعلاوه تعدادی امکانات و خصوصیتهای توسعه یافته هست و آخری هم JRE هست که در واقع همون ماشین مجازی جاوا هست که من برای شروع کامپایلر J2SE و IDE مورد تایید سان یا همون NetBeans رو توصیه میکنم البته اگر خواستی از این دوتا استفاده کنی بسته کامل اون توسط خود سان ارائه میشه که زمانی که من این رو دارم مینویسم ورژن JDK 5.0 Update 4 with NetBeans 4.1 Bundle موجود هست که شامل هر دو میشه در ضمن در انتخاب کتاب هم خیلی دقت کن زیرا من با اینکه کمی جلو رفته ام ولی چون کسی نبوده که کمکم کند کلی مصیبت داشته ام تا اینکه یک کتاب نصفه و نیمه پیدا کرده ام و مثلا کتاب کافمن ترجمه قلزم بدلیل قدیمی بودن و در ضمن نثر بسیار ثقیل آن و نوع نگارش آن اصلا مناسب نیست و خود من بعد از کلی کلنجار رفتن با این کتاب آن را کنار گذاشتم امیدوارم که موفق باشی .

@AM!R!
پنج شنبه 20 مرداد 1384, 13:54 عصر
سلام دوستان
مثل اینکه این قسمت خیلی خبرا بوده.
یه مدتی بود سراغ این قسمت رو نمی گرفتم. به هر حال ممنون از توضیحات همتون.
اگه بازم نظری دارین بنویسین.
من هم یواش یواش جاوا رو شروع کردم و می خونم.
البته چون قبلا C++ رو تو دانشگاه خوندم فهم جاوا واسم راحته.

kimiya_aaa
سه شنبه 01 شهریور 1384, 15:02 عصر
جاوا در مفهوم عام یک پلاتفرم محسوب میشه نه فقط یک زبان و کامپایلرهای (غیر جاوایی) هم در اون وجود دارند... نقص بزرگ جاوا در کمی سرعته که تا حدی با هات اسپات (کامپایلرهای نیتیو برای جاوا و البته لینکر نیتیو ) مشکل مفسری بودن سربار اون حل شده. در هر وضع: برخلاف گفته دوستان در حال حاضر کارهای روی دات نت درصد بیشتری رو دارند و این مهم نیست که از چی استفاده می کنی مهم سازگاری تیم است مثلا می شود وی سی ال را برای کارهای بی نهایت بزرگ به کار برد و برای همان کار جاوا یا دات و این بسته به دانش تیم هستش که چه چیزی رو استفاده کنند.
متاسفانه اکثر کسانی که از بیسیک استفاده می کنند از دانش برنامه نویسی بی بهره هستند و به همین خاطر عمدتا برنامه نویسان سی شارپ سی ++ و یا دلفی کارهای بهتر و موفق تری رو ارائه می دهند.

arashmidos2020
سه شنبه 20 مرداد 1388, 00:10 صبح
کسی در مورد hadoop framework apache چیزی می دونه؟

javaphantom
سه شنبه 20 مرداد 1388, 23:28 عصر
از کی تا حالا Visual Basic هم جزء زبانهای Object Oriented قرار گرفته (البته بجز VB.Net) ؟!!
++C یک زبان Hybrid محسوب میشه (یعنی هم از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی میکنه و هم از برنامه نویسی غیر شی گرا - برای پشتیبانی از کدهای C).
C زبان برنامه نویسی شی گرایی نیست.
Java و #C جزء زبانهای کاملا شی گرا محسوب میشند. در این زبانها چیزی خارج از class وجود نداره.
همونطور که آقای EhsanKhafan اشاره کردند، برنامه های جاوا و .net در مقایسه با برنامه هایی که به native code کامپایل شدند، کندتر هستند.

بعضی از مواردی که بهشون اشاره کردی، مختص لینوکس نیستند و در ویندوز هم وجود دارند، حتی گاها بهتر: یکی از عوامل استفاده بیشتر از ویندوز در برابر لینوکس، همین User Friendly بودن Windows هست!

lما در بخش کامپایلر بحثی به عنوان Optimizer داریم که از قدیم الایام بوده و هست. اما چیزی وجود داره به نام تکنولوژی که در این بخش یعنی در بخش optimizer بسیار کمک کرده.

در چند پست قبل اشاره شد که جاوا یک زبان هست و .Net یک platform :قهقهه:
خب دیگه باید مطالعه رو زیاد کرد چیزی که ایرونی وحشتناک ازش می ترسه و یک توهین براش به حساب می آید. من برای اینکه این کمک رو به شما بکنم اینه که از شما می خوام که اصلا معنی platform رو مستند نه اون چیزی که بصورت زبان به زبان و حدیث براتون نقل شده رو بگید تا اون موقع تازه در مورد این مسئله صحبت کنیم.

من اینجا نمی خوام درس OS بدم ولی یک راست می رم سراغ Virtual Machine و یک توضیح خیلی سریع.
برای اینکه بتونیم یک application ی داشته باشیم که بصورت portable باشه نه به این معنی که از توی کامپیوتر خونت ببری توی کامپیوتر پسر خالت نصب و اجرا کنیش بحث سخت افزاری و سیستم عامل پشتش هست چه راه حلی می شه براش پیشنهاد کرد؟
این خیلی بد که توی یک سیستم سخت افزاری compiler یک حافظه int رو 2 بایت مثلا بگیره و در سیستم دیگه 8 بایت برای مثال. منظور از گرفتن حافظه یعنی ارتباط مستقیم با OS.
راه حل چیه؟ برنامه نویس چی کار باید بکنه.؟ انحصاری بنویسه؟ ماشین حساب بزاره ضرب و تقسیم کنه؟ امنیت چی اون چی کار کنیم؟ کسانی که برای اولین بار با pointer ها در زبان c کار می کنند حتما شاهد هنگ کردن سیستم یا crash شدن application هاشون بودن. تازه الان دنیا به سمت web و service oriented رفته و از او بالاتر داره به سمت سیستم های پیچیده تر می ره. بحث امنیت سرعت استاندارد بودن و خیلی از جوانب کار دیگه رو باید فکری براش کرد.

همه این داستانها رو گفتم که بریم سراغ virtual machine که هم .net دارتش هم java
توضیحش هم نمی دم فقط این رو اشاره می کنم که از طریق تکنولوژی بصورت هوشمند و ساختاری در این virtual machine ها از جمله جاوا 6 سرعت هم مشکلش حل شد و performance ش هم از c بیشتره. وجود metadata ها در ساختار زبانی java این کمک رو به compiler می کنه سرعت کار رو بالاتر ببره و همچنن تغییر معماری jvm هم بحث تخصیص حافظه ها heap و garbage collection و خیلی موارد دیگه این قابلیت رو به این vm داده که از نظر performance + security از c++ هم بهتر باشه. برای حرفم هم دلیل و مدرک دارم دوست داشته باشین search می کنم براتون و link می دم. حتی با این وجود که خود jvm با c هست و یکسری مخلفات دیگه. در ثاینه بقدری سیستم های سخت افزاری قوی شدن که دیگه بحث سرعت و مقایسه خنده داره. بحث real time بودنم که می java real time یاد می گیری این از سرعت.

یکی از عوامل استفاده کردن windows به جای هر سیستم عامل دیگه بخاطر user friendly بودن نیست آقای محترم بخاطر بی سوادی کاربرها هست. من هیچ مقایسه ویندوز رو با سیستم عامل دیگری نمی کنم چون از windows کدی وجود نداره که بخوام اصلا مقایسه ای صورت بگیر و به کسانی که مخالف حرف من هستن پیشنهاد می کنم که نگران upadate کردن anti virus سیستمشون باشن تا کل کل با من :قهقهه:
گفتین user friendly . آیا می دونید چند نسخه UI برای linux وجود داره که حتی apple هم به پای اون نمی رسه؟ کسانی که با linux کار می کنند حتما با محیطهای گرافیکی gnum , KDE آشنایی دارند. راستی KDE جدیده واقعا شاهکاره کسانی که استفاده می کنند متوجه حرف من میشن:چشمک:

javaphantom
سه شنبه 20 مرداد 1388, 23:42 عصر
ببین!
دوست عزیز اولا تو اشتباه کردی که ویژوال بسیک می خواهی رها کنی!دوما جاوا و اوراکل برای پروژه های خیلی بزرگ و سازمانی خوبه نه برای پروژه های سازمانی متوسط و بزرگ ! سوم اینکه برنامه نویسان جاوا از سرعت مایوس شده اند

اگر ما بخوایم اشتباه کنیم چی؟ چه اشتباهات خوبی! منتها این اشتباه یکم با بقیه فرق میکنه. و فرقشم اینه که هم زحمت داره هم عذاب.

سازمانی یا همون enterprise رو من تو خیلی از مقالات و کتابها خوندم و دیدم. هم بصورت فارسی و هم انگلیسی ولی اینجا با مقایسم آشنا شدم سازمانی بزرگ و سازمانی کوچک :قهقهه:

ببینم می شه جاوا با db2 کار کرد؟ اون جزو کدوم دسته می شه ؟ حتما سازمانی متوسط:قهقهه:

دینای سرعت در windows همراه با vb.

جالبه این یاس و سرخوردگی حتما دواش اینه که بریم سراغ vb دیگه؟
مهندس این اطلاعات رو شما از کی و کیا شنیدید؟
مطما هستم که این اطلاعات که بیشتر شبیه جک هست رو توی هیج سایت یا کتاب معتبری پیدا نمی کنی. ولی اگر هست آدرس بده چون واقعا من توی این چند سال سابقه کاریم با جاوا تکنولوژی های مربوط به اون رو نفهمیدم. بگو کجاست که ما بقیه رو هم از این فلاکت و نا امیدی نجات بدیم. سواب داره بخدا

Syamah
یک شنبه 01 شهریور 1388, 09:46 صبح
به نظر من هر چه زودتر VB رو ترک کن و اگه می خوای زبان بهتری که بتونی در زمان کم و با سرعت زیاد استفاده کنی من #C رو پیشنهاد می کنم اما اگه می خوای بهترین زبان برنامه نویسی رو که البته بعد چندین سال در آن حرفه ای خواهی شد و سرعت پیشرفت لاک پشتی خواهی داشت من Java رو خیلی عالیه پیشنهاد می کنم.