PDA

View Full Version : اضافه کردن مقادیر در لیست

Future
شنبه 01 خرداد 1389, 20:31 عصر
سلام دوستان, من یه کلاس ایجاد کردم که یه سری مشخصات مربوط به دانشجو را در خود ذخیره می کنه(student.cs
).
یه کلاس دیگه تعریف کردم که باید مشخصات دانشجو رو از طریق لیست توی فایل بریزه(CreateEntry.cs).
ولی وقتی برنامه رو می خوام اجرا کنم با یه خطا مواجه میشم که نمی دونم مشکلش چیست.
ممنون میشم اگه مشکل این برنامه رو بگید.

daniel_0247
شنبه 01 خرداد 1389, 22:53 عصر
سلام
خوب این دو تا اشکال میگیره :اول اینکه شما به کلاس Student پارامتر ندادی ،دوم کلاس لیست رو مستقیم نوشتی ! فکر می کنم باید از یک متد برای استفاده از لیست استفاده کنی ؟!

[Serializable]
class CreateEntry
{
ITECH3219Student student = new ITECH3219Student();

List<ITECH3219Student> list_InsertStudent = new List<ITECH3219Student>();

list_InsertStudent.Add(student);

}

Future
یک شنبه 02 خرداد 1389, 05:00 صبح
سلام. میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید. راستش من تازه شروع بکار کردم

daniel_0247
یک شنبه 02 خرداد 1389, 09:33 صبح
شما اگر می خوای شی ای جدید درست کنی ،باید بهش پارامتر بدی (پارمتر رو باید با مقادیر فرمت تنظیم کنی) - بعد اون لیست رو داخل یک متد بذار و بعد ازش استفاده کن . توی تاپیک ها یه دوری بزنی از این نمونه پیدا می کنی .
موفق باشی .

Future
دوشنبه 03 خرداد 1389, 03:12 صبح
سلام دوستان. خیلی ممنون از جوابتون.
مشکل تا ایجا حل شد. حالا یه مشکل دیگه رام پیش اومده. در کلاس student من هفت تا فیلد دارم و یه سری دیگه از متدها و ... . یه کلاس دیگه دارم manipulation_student که مشخصات دانشجو را باید دریافت کنه و در فایل ذخیره کنه و یه سری توابع دیگه.
متدی که اطلاعات را داخل فایل می ریزه insert_student هستش. ولی نمی دونم که آیا درست طراحی کردمش یا نه. من می خوام که وقتی کاربر کلید مربوطه را روی فرم زد متد فراخوانی بشه و اطلاعات داخل textbox ها به متد ارسال بشن و داخل فایل ریخته بشن.
ممنونم میشم اگه کمک کنید.

Future
دوشنبه 03 خرداد 1389, 11:35 صبح
میشه یکی به این برنامه یه نگاه بندازه لطفا و مشکلش رو بگه. من در لینک بالا برنامه رو آپ لود کردم

daniel_0247
دوشنبه 03 خرداد 1389, 13:28 عصر
دوست من ،والا من نمی دونم شما چه طرحی برا پروژت داری ؟! ولی این خطاها خیلی ابتدایی هستن !! به نظر من اول خوب مباحث پایه رو درک کن همچنین مبحث شی گرایی رو مطالعه کن . اما این خطا ،من به کلاسات کاری ندارم ،ولی Event کلید write ، رو که در اون اومدی کلاس ایجاد کردی ،شما بازم به شی خودت پارامتر ندادی . اول پارامتر بده بعد هم که از طریق برنامه مقادیر رو میگیری .

Future
سه شنبه 04 خرداد 1389, 05:26 صبح
خیلی ممنون دویت عزیز. من تازه کارم و بخاطر همون به مشکالات زیادی در ابتدای کار برخورد می کنم. متئجه مشکلم شدم. خیلی ممنون از راهنمایی تون