PDA

View Full Version : ATMEGA16 + Time

bluray
شنبه 01 خرداد 1389, 20:44 عصر
سلام به همه
دوستان من می خوام ساعت رایج سیستم رو بخون(در سی شارپ) . بعد اون رو با استفاده از atmega16 روی یک lcd که دو در شانزده هست نمایش بدم . اگه تاریخ هم شد که چه بهتر . از طریق پورت سریال
اما من کارم و رشته ام نرم افزار هست و حتی نمی دونم مقاومت و اینها به چه دردی می خوره . یعنی دو بخش سخت افزاری اصلا هیچی نمی دونم . یک کمکی بکنید ممنون می شم .
لطف کنید دیاگرامش رو برام بکشید ممنون می شم . ضمنا اگه کدی هم برای میکرو لازمه در codevision باشه ممنون می شم .اصلا هیچی نمی دونم ها . اولین بارمه که میکرو گرفتم دستم
راستی اگه می شه آی دی تون رو هم بگید که در مسنجر مزاحمتون بشم .

Sajjad.Aghapour
شنبه 01 خرداد 1389, 21:46 عصر
دوستان من می خوام ساعت رایج سیستم رو بخون(در سی شارپ) . بعد اون رو با استفاده از atmega16 روی یک lcd که دو در شانزده هست نمایش بدم . اگه تاریخ هم شد که چه بهتر . از طریق پورت سریال

خوندن ساعت سیستم توسط DateTime و دسترسی به پورت سریال رو هم میتونید با استفاده از کلاس SerialPort داشته باشید..
برای اینکه اون رو روی LCD نمایش بدید فقط کافیه روی پورت بنویسید و در CodeVision در Confige کردن بوردتون در تب USART تیک مربوط به Receiver رو بزنید و تنظیمات مناسب رو انجام بدید.البته تنظیمات باید با تنظیماتی که در اینجا انجام میدید برابر و البته طبق استاندارد بورد و چیپ مربوط به میروکنترلر باشه....

System.IO.Ports.SerialPort port = new System.IO.Ports.SerialPort();
port.PortName = "COM1";
port.BaudRate = 2400;
port.Parity = Parity.None;
port.StopBits = StopBits.One;
port.DataBits = 8;

port.Write(DateTime.Now.ToShortDateString());

لطف کنید دیاگرامش رو برام بکشید ممنون می شم . ضمنا اگه کدی هم برای میکرو لازمه در codevision باشه ممنون می شم .اصلا هیچی نمی دونم ها . اولین بارمه که میکرو گرفتم دستم

دوست عزیز اینجا فروم پرسش و پاسخ هست.قرار نیست کسی کاری رو آماده کنه و در اختیار شما قرار بده.
لطفا کدها رو تست کنید و اگر مشکلی داشتید اینجا مطرح کنید...

پ.ن:درخواست پروژه منجر به حذف تاپیک خواهد شد

bluray
یک شنبه 02 خرداد 1389, 15:32 عصر
خوندن ساعت سیستم توسط DateTime و دسترسی به پورت سریال رو هم میتونید با استفاده از کلاس SerialPort داشته باشید..
برای اینکه اون رو روی LCD نمایش بدید فقط کافیه روی پورت بنویسید و در CodeVision در Confige کردن بوردتون در تب USART تیک مربوط به Receiver رو بزنید و تنظیمات مناسب رو انجام بدید.البته تنظیمات باید با تنظیماتی که در اینجا انجام میدید برابر و البته طبق استاندارد بورد و چیپ مربوط به میروکنترلر باشه....

System.IO.Ports.SerialPort port = new System.IO.Ports.SerialPort();
port.PortName = "COM1";
port.BaudRate = 2400;
port.Parity = Parity.None;
port.StopBits = StopBits.One;
port.DataBits = 8;

port.Write(DateTime.Now.ToShortDateString());

دوست عزیز اینجا فروم پرسش و پاسخ هست.قرار نیست کسی کاری رو آماده کنه و در اختیار شما قرار بده.
لطفا کدها رو تست کنید و اگر مشکلی داشتید اینجا مطرح کنید...

پ.ن:درخواست پروژه منجر به حذف تاپیک خواهد شد
سلام
رفیق من ، مگه من گفتم پروژه انجام بدید ؟
گفتم من کار با مقاومت و خازن و .. بلد نیستم و شنیدم که برای وصل کردن پورت سریال به atmega16 باید در بین راه یه max232 باشه . خوب این max232 یه تعدادی خازن و مقاومت و .. می خواد . گفتم اگه کسی بلد هست دیاگرامش رو بده تا یه وقت موقع وصل کردن 20هزار تومن پولی که خرج وسایل کردم دود نشه:لبخند:می خوام توی ویندوز اپلیکیشن بنویسم که یه مقداری شیک تر بشه . این تنظیمات رو اونجا انجام می دم .

خوب این تاریخ بیشتر از یک بایت هست(8بیت) . در حالی که پورت سریال 8بیت هشت بیت می فرسته . چهطوری می شه که همه اش یکجا می ره روی ال سی دی؟ضمنا مشگل اصلی من داخل محیط کد ویژن هست و پروگرام کردن میکرو برای فرستادن این دیتا به ال سی دی . داخل سی شارپ رو مشگلی نداشتم و چون ماهیت سخت افزاری کار اصلا دستم نیست گفتم دیاگرام

سجاد ش
سه شنبه 23 شهریور 1389, 09:05 صبح
چهار تا خازن وصل کردن که دیگه بلد بودن نبودن نداره
اگر بلد نیستی اونم وصل کنی از233max استفاده کن
دیتا شیتش تو اینترنت هست

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 23 شهریور 1389, 09:19 صبح
اگه تو بخش سخت افزار و Embeded مطرح کنی مدیر بخش کمک زیادی می تونه بهتون بکنه

fjm11100
سه شنبه 23 شهریور 1389, 09:27 صبح
خب اینی که شما میخوای میشه آموزش الکترونیک. شما بهتره بیشتر مطالعه کنین جستجو کنی و بخش سخت افزار را در فرومهای الکترونیک یا سخت افزار بگردی. صرف اینکه تکه کوچکی از نرم افزارش توی C# است که نمیشه سوالی به این کلیت را اینجا بپرسی. اما چند راهنمایی:
1- مدارات میکرو معمولا خیلی با خازن و مقاومت کاری ندارن جز مدار نوسانساز که یکی دو تا مقاومت و خازن با مقدار تابلو و ثابت داره و فوقش بعضی وقتها یک کریستال با مقادیر تابلو که توی صدها نقشه است.
2- max232 برای تبدیل سطوح ولتاژ منطقی به هم است که در اتصال به پورت Com بکار میره چون یک و صفر Com دیگه 5 ولت و صفر ولت نیست.
3- اتصال به lcd های مختلف بر اساس دیتا شیت lcd ها کمی فرق داره باید نوعش را دقیقا مشخص کنی.
4- نرم افزار فریم ور یا همونی که توی میکرو میریزی وابستگی زیادی به نقشه مدارت داره که از چه پورتهایی استفاده کردی.
5- نرم افزار pc هم بر اساس command ها و پروتکل ارتباطی که در فریم ور تعریف کردی تغییر میکنه اما برای کاری که شما گفتی راهنمایی دوستمون را گوش بده.