PDA

View Full Version : بارگذاري اطلاعات از بانک به tv , lV

Hossis
شنبه 01 خرداد 1389, 22:18 عصر
به اين دستور دقت کنيد

"select family from table1 where family like %Ami% ..."
اين دستور باعث مي شود که هر رکوردي که مطابق شرائط موجود بود،‌فيلد فاميل در ديتا گريد بار شود
حال چند مثال ديگه مي خوام بزنم بگيد کد رو چجوري تغيير بدم (معذرت مي خوام که سؤال ابتدائي هست چون من تو اين زمينه وارد نيستم)
1- اگر بخواهيم بررسي رو در دو فيلد انجام بديم يعني يک رکورد به شرطي بار شود که فيلد نام و نام خانوادگي هر دو بررسي شود.
2-اگر بخواهيم با بررسي يک فيلد ، فقط دو فيلد از مجموع فيلدها لود کنيم
3- تمام رديف ها بدون هيچ شرطي بار شوند
4- آيا راهي هست که اطلاعات رو بدون اين که وارد ديتا گريد کنيم، وارد کنترلهاي ديگه مثل ليست بار کنيم؟؟

ashkan209
شنبه 01 خرداد 1389, 23:27 عصر
1- اگر بخواهيم بررسي رو در دو فيلد انجام بديم يعني يک رکورد به شرطي بار شود که فيلد نام و نام خانوادگي هر دو بررسي شود.

"select family from table1 where family like %Ami% and Name like Condition string"

2-اگر بخواهيم با بررسي يک فيلد ، فقط دو فيلد از مجموع فيلدها لود کنيم

Select Field1,Field2 from table1 where ...

3- تمام رديف ها بدون هيچ شرطي بار شوند

Select * from table1

4- آيا راهي هست که اطلاعات رو بدون اين که وارد ديتا گريد کنيم، وارد کنترلهاي ديگه مثل ليست بار کنيم؟؟
لیست یا لیست بار چی هست ؟

ACorvinus
شنبه 01 خرداد 1389, 23:35 عصر
سلام.

جواب سوال1

SELECT * FROM [Table1] WHERE Name='Fred' AND Family="Mcs"

جواب سوال2

SELECT [Field1], [Field2] FROM [Table1] WHERE Name='Fred'

جواب سوال3

SELECT * FROM [Table1]

جواب سوال4: بله، اطلاعات رو از بانک خوانده و در یه Datatable قرار بدین و (تنظیمات Display Member و Value Member مربوط به لیست باکس رو از قبل مشخص کنین) Datatable رو به DataSource لیست باکستون انتساب بدین اینجوری:

ListBox1.DataSource = MyDataTable

موفق باشین.

Hossis
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:09 صبح
لیست یا لیست بار چی هست ؟
منظورم کنترل هاي ليستي هست مثل ListView ,TreeView ,Listbox و مشابه آن
با تشکر

Hossis
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 13:58 عصر
حال يک سؤال ديگر
اگر بخواهيم با همين روش يعني با استفاده از ديتاست و ديتاگريد و ديتاآداپتر ،‌رکوردي را با ID خاص حذف يا ويرايش کنيم چطور کد رو تغيير مي دهيم؟؟
براي اضافه رکورد چطور؟؟

ashkan209
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 17:57 عصر
دوست من سلام
برای حذف :

Delete * From Table Where ID=id

برای اضافه :

INSERT INTO "table_name" ("column1", "column2", ...)
VALUES ("value1", "value2", ...)
اما یه چیزی منو متعجب کرده ،شما با این تعداد پست و تشکر ، بعیده که سوالات اینچنینی رو پرس وجو کنید . با یه جستجوی ساده توی گوگل ، میتونید جوابتون رو سریعتر بیابید.
یک Ebook دستوات اس کیو ال ضمیمه کردم ، شاید بدردتون بخوره

Hossis
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 22:01 عصر
دوست من سلام

اما یه چیزی منو متعجب کرده ،شما با این تعداد پست و تشکر ، بعیده که سوالات اینچنینی رو پرس وجو کنید . با یه جستجوی ساده توی گوگل ، میتونید جوابتون رو سریعتر بیابید.

حق هم داريد تعجب کنيد ولي مسئله اين هست که من از اول براي استفاده و ارتباط با پايگاه اطلاعاتي از کامپوننت ADODB و رکوردست استفاده مي کردم و تو دستورات اسکيوال وارد نيستم ولي حالا به اين نتيجه رسيدم که اون روش باعث طولاني شدن کد و کند شدن برنامه مي شود لذا به اين روش روي آوردم ولي بايد کم کم پيش برم
تو همين سايت جستجو هم کردم ولي به نتيجه مطلوب نرسيدم
از شما هم بابت اين جواب ممنونم

ashkan209
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 22:17 عصر
عزیز جان ، منظوری نداشتم ، فقط کمی کنجکاو شدم
به هر حال اگه سواد ناچیز بنده، جایی بتونه به شما و دوستان کمک کنه ،دریغ نمیکنم
با احترام:خجالت:

Hossis
جمعه 07 خرداد 1389, 08:42 صبح
با سلام
اگه ممکنه انواع داده هاي جدول رو در Sql بيان کنيد
رشته اي: Char
عددي
عدد خودکار
بولين
عدد کوتاه
متن طولاني (Memo)

اين ها رو براي ساخت جدول لازم دارم
با تشکر

ashkan209
جمعه 07 خرداد 1389, 09:39 صبح
Data type در SQL2005

Hossis
شنبه 08 خرداد 1389, 22:38 عصر
ممنون
فقط اگر ممکنه ، همه اين انواع داده رو بخواهيم بسازيم ميشه تو بانک اکسس اعمال کرد يا بانک مخصوص به خود رو دارد؟؟
اگر ميشه براي دستورات غير از Select هم يک نمونه ذکر کنيد چون تو اون مقاله براي دستوراتي مثل ساخت جدول، اضافه و حذف و ويرايش مثالي نزده بود فقط فرمان اسکيوال آن رو نوشته بود
حالا اگر بخواهيم توسط اين دستورات تو ويبي يک جدول در پايگاه داده بسازيم يا يک رکورد اضافه کنيم، از اول تا آخر يک فرمان رو اگه ممکنه بنويسيد
Sub Button1_click
...
end sub