PDA

View Full Version : عدم تغییر یا خطا پس از تغییر کد

kasra_khan2003
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:22 صبح
یه برنامه نوشتم برای فروشگاهی، امروز صبح میخواستم دیگه تحویل بدم، گفتم قبل تحویل یه نگاهی بهش بندازم مطمئن شم!

اما الان یکی دوتا فرم هست که هیچ تغییری توش ایجاد نمیشه، در واقع اصلا کار نمیکنه! مثلا یه فرم هست که وقتی Load میشه باید آمار اشخاصی که تو نظر خواهی فروشگاه شرکت کردن و مثلا تو سوال 1، گزینه ی الف رو انتخاب کردن نشون بده، اما هیچی نشون نمیده.

حتی وقتی میام کد رو بصورت عمدی دست کاری میکنم تا باگ بشه، اما هیچ error ای دریافت نمیکنم!

رفتم یه فرم جدید ساختم و توش یه Textbox گذاشتم توش، بعد تو قسمت Load کد زیر رو اضافه کردم، اما هیچی به هیچی!

Private Sub flc_Test_Load(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Load
Dim conn As New OleDbConnection
conn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Pazirik_DB.mdb;"

Dim cmd As New OleDbCommand
cmd.CommandText = "SELECT Name From Customer Where ID=20"

cmd.Connection = conn

Dim Bind As New BindingSource
Dim dtaSet As New DataSet
Dim myAdapter As New OleDbDataAdapter
myAdapter.SelectCommand = cmd

conn.Open()
myAdapter.Fill(dtaSet, "Pazirik_db")

Bind.DataMember = "Pazirik_db"
Bind.DataSource = dtaSet

txt_Test.DataBindings.Add("Text", Bind, "Name", True)

conn.Close()
txt_Test.DataBindings.Clear()
End Sub

دیگه نمیدونم چی کار باید بکنم! بقیه فرم ها کار میکنن، اما 2-3 تاش نمیکنن، باضافه هر فرم جدیدی که میسازم...

ACorvinus
یک شنبه 02 خرداد 1389, 10:50 صبح
سلام.

در مسیری که برنامتون رو Save کردین برین و خود پوشه obj و هرچی داخل پوشه های Debug و Release که در داخل پوشه bin هستن رو پاک کنین.

حالا در داخل برنامه از پنجره Solution Explorer روی Solution مربوطه، کلیک راست کرده و یه بار Clean Solution رو کلیک کنین و یه بار دیگه Build Solution رو کلیک کنین. به احتمال 99.9% درست میشه.

موفق باشین.

ashkan209
یک شنبه 02 خرداد 1389, 13:26 عصر
شما گزینه ای را در Tools\Optionعلامت زده اید ، به این مفهوم که :
چنانچه پس از تغییر در پروژه خطایی موجود بود ، آخرین باری که پروژه بدون خطا بوده را آجرا کن و کامپایل مجدد نکن
بنابراین شما از مسیر زیر

Tools\Options\Projects & Solouions\Build and run\on run,when build or deployment errors occure
do nut lunch را پیش فرض کن

ACorvinus
یک شنبه 02 خرداد 1389, 13:59 عصر
چنانچه پس از تغییر در پروژه خطایی موجود بود ، آخرین باری که پروژه بدون خطا بوده را آجرا کن و کامپایل مجدد نکن
بنابراین شما از مسیر زیر

Tools\Options\Projects & Solouions\Build and run\on run,when build or deployment errors occure

سلام.

رفیق ممنونم، اینم از شما یاد گرفتیم، دست گلت درد نکنه.

موفق باشی.

kasra_khan2003
یک شنبه 02 خرداد 1389, 14:14 عصر
بنابراین شما از مسیر زیر

بله این رو میدونستم، من رو do not launch نمیذارم، بلکه رو Prompt to launch میذارم، اینجوری بهت یه اخطار میده که پروژه مشکل داره، ادامه میدی بازم یا نه.

اما مشکل من این بود که VB روان بود! من چندین بار مجبور شدم به DataBase تعدادی Field اضافه کنم. مشتری هی سفارش رو بیشتر میکرد...

بعد این باعث میشه که اطلاعاتی که قبلا insert کرده بودم، مقداری واسه اون فیلدها نداشته باشه! برا همین کار نمیکرد.

اما نکته اینجاست که دیشب میکرد! و من بارها و بارها کار کردم و حتی 6 تا فرم آمار گیری جدید از همون Database ساختم. بدون مشکل اجرا میشد.

ولی امروز اینجوری شد! ضمن اینکه اگر همون کدی که بالا گذاشتم رو، تو فرایند Load فرم میذاشتم، error نمیداد، ولی اگه یه button میذاشتم و اینو به اون میدادم، error میداد!

خلاصه مجبور شدم که همه ی اطلاعات insert شده رو پاک کنم و همون کاری که دوستمون گفتن رو انجام بدم. الان مشکلی ندارم.:چشمک:

ashkan209
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:45 عصر
سلام.

رفیق ممنونم، اینم از شما یاد گرفتیم، دست گلت درد نکنه.

موفق باشی.
پیروز باشید