PDA

View Full Version : حذف موارد غیر ضروری FCKeditor

barbodsoft.com
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:33 عصر
سلام دوستان
می خوام برای کاهش هجم FCKeditor و لود سریعتر صفحه یک سری از امکانات FCKeditor رو که مورد نیاز نیست حذف کنم. چطور باید این کار رو انجام بدم.

همچنین فایلهای که مورد نیاز نیست رو بفرمایید تا از شاخه روت سایت حذف کنم.

Mostafa_Dindar
یک شنبه 02 خرداد 1389, 19:50 عصر
سلام دوستان
می خوام برای کاهش هجم FCKeditor و لود سریعتر صفحه یک سری از امکانات FCKeditor رو که مورد نیاز نیست حذف کنم. چطور باید این کار رو انجام بدم.

همچنین فایلهای که مورد نیاز نیست رو بفرمایید تا از شاخه روت سایت حذف کنم.

سلام ،

فايل Config.js رو در ريشه fckeditor پيدا كنيد و به قسمت زير پيمايش كنيد :

FCKConfig.ToolbarSets["Default"] = [
['Source','DocProps','-','Save','NewPage','Preview','-','Templates'],
['Cut','Copy','Paste','PasteText','PasteWord','-','Print','SpellCheck'],
['Undo','Redo','-','Find','Replace','-','SelectAll','RemoveFormat'],
['Form','Checkbox','Radio','TextField','Textarea',' Select','Button','ImageButton','HiddenField'],
'/',
['Bold','Italic','Underline','StrikeThrough','-','Subscript','Superscript'],
['OrderedList','UnorderedList','-','Outdent','Indent','Blockquote','CreateDiv'],
['JustifyLeft','JustifyCenter','JustifyRight','Just ifyFull'],
['Link','Unlink','Anchor'],
['Image','Flash','Table','Rule','Smiley','SpecialCh ar','PageBreak'],
'/',
['Style','FontFormat','FontName','FontSize'],
['TextColor','BGColor'],
['FitWindow','ShowBlocks','-','About'] // No comma for the last row.
] ;

FCKConfig.ToolbarSets["Basic"] = [
['Bold','Italic','-','OrderedList','UnorderedList','-','Link','Unlink','-','About']
] ;

در اينجا ميتونيد المانيهايي رو كه نميخواين حذف كنيد

موفق باشيد

Alireza_Salehi
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:21 عصر
پیشنهاد میکنم ابزار های پیشفرض رو تغییر ندهید،
آن را کپی کنید و به جای نام Default نام دیگری به ان اختصاص دهید، سپس می توانید ابزار پیشفرض ادیتور را با نام آن مشخص کنید و در هنگام اجرا نیز بین آنها سوئیچ کنید، مثل حالت پاسخ سریع و پیشرفته همین سایت.

barbodsoft.com
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:26 عصر
ممنون که وقت می زارید
این که شما توضیح دادید برای تنظیم کرن امکانات FCKeditor هست.
اگه بخواهیم بعضی از فایلهای FCKeditor رو برای آپلود کردن حذف کنیم. می شه بفرمایید چطور می تونم تشخیص بدم کدوم فایها ضروری و کدوم غیر ضروری هستن؟

Mostafa_Dindar
یک شنبه 02 خرداد 1389, 20:35 عصر
ممنون که وقت می زارید
این که شما توضیح دادید برای تنظیم کرن امکانات FCKeditor هست.
اگه بخواهیم بعضی از فایلهای FCKeditor رو برای آپلود کردن حذف کنیم. می شه بفرمایید چطور می تونم تشخیص بدم کدوم فایها ضروری و کدوم غیر ضروری هستن؟

حجم كل Fckeitor زياد نيست ، ولي ميتونيد قسمت Sample ها رو حذف كنيد و چند بخش ديگر كه مربوط به asp.net نيستند ( مربوط به آپلود فايل ) .

الان حضور ذهن ندارم ولي قبلا يكبار اينكار رو كردم و هميشه از اون استفاده ميكنم . نكته قابل توجه اين هست كه اينكار تنها حجم رو براي آپلود كم ميكند و تاثيري در سرعت بارگزاري ندارد .

براي افزايش سرعت بارگزاري ( براي كاربر ) بايد المانهايي رو كه غير ضروري تشخيص ميدهيد حذف كنيد .

---------------------------------------

همانطور كه دوستان ميدونند خندانك هاي پيش فرض fckeditor جالب نيستند ، كسي منبعي براي خندانك هاي جذاب تر سراغ داره ؟

samsoft123
جمعه 06 اسفند 1389, 10:20 صبح
سلام دوستان
من یه سری از ابزار های fck رو گلچین کردم و با اسم Mail در کنار Default ذخیرش کردم و خاصیت ToolbarSet رو هم مساوی Mail قرار دادم تا اینجای کار همه چیز خوبه و روی لوکال هم به خوبی کار می کنه اما همینکه روی هاست قرار می گیره با باز کردن صفحه مربوطه یه پیغام میده و میگه " مجموعه ابزار Mail وجود ندارد " این حالت برای Basic هم دقیقا همون اخطار رو میده !!!!

لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون