PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن نام کاربری و کد کاربری از جدول امنیت asp

hashemi85sep
دوشنبه 03 خرداد 1389, 16:20 عصر
سلام دوستان
من از طریق خود asp امنیت رو درست کردم و میخوام وقتی کاربر وارد شد موقع انتخاب درس نام اون کاربر همراه بقیه اطلاعات درس انتخاب شده وارد یه جدول بشه...

حالا ، این نام کاربری رو باید با چه دستوری بدست بیارم؟ ( اینو پیدا کردم )
بعد چطور میشه عکس کاربری رو بعد از ثبت نام توی یه جدول به این کاربر انتساب داد که بعد از ورود عکس اون هم نمایش داده بشه؟

ممنون میشم توضیح بدین:لبخند:

PhoenixNet
دوشنبه 03 خرداد 1389, 21:41 عصر
اگر از asp net استفاده کردی
نام کاربر

HttpContext.Current.User.Identity.Name

برای عکس باید یه جدول دیگه درست کنی.
ولی میتونی آدرس عکس کاربرو تو Profile کاربر ذخیره کنی.

hashemi85sep
سه شنبه 04 خرداد 1389, 19:48 عصر
سلام
دو کار بالا رو انجام دادم.
باید از کجا تعیین کنیم که وقتی کاربر میخواد login کنه وارد کدوم صفحه بشه ( یعنی به کدوم نقش ارسال بشه ؟)

PhoenixNet
سه شنبه 04 خرداد 1389, 20:16 عصر
سوالت واضح نیست.

کاربر برای ورود به کدو صفحه وارد بشه؟
در فایل Web.Config

<authentication mode="Forms">
<forms defaultUrl="/default.aspx" loginUrl="/login.aspx" ></forms>

</authentication>

وقتی کاربر به جایی که نیاز به ورود داره بیاد اتوماتیک به صفحه Login.aspx میره
یا بعد از ورود به کدوم صفحه منتقل بشه؟

if (System.Web.Security.Roles.IsUserInRole("Admin"))
{

}
else if (System.Web.Security.Roles.IsUserInRole("RegisterUser"))
{

}
else
{

}

hashemi85sep
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 12:08 عصر
سلام
توی صفحه مدیر وقتی میخواد یه کاربر یا یه استاد جدید تعریف بشه چطور باید هرکدوم رو به جدول مربوط به خود asp مربوط به اون نقش ربط داد .

با تشکر

hamedsabzian
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 13:58 عصر
سلام
توی صفحه مدیر وقتی میخواد یه کاربر یا یه استاد جدید تعریف بشه چطور باید هرکدوم رو به جدول مربوط به خود asp مربوط به اون نقش ربط داد .

با تشکر

Roles.AddUserToRole(uName,rName);

البته چندتا متد دیگه هم توی Roles هست هر کدوم به دردت خورد استفاده کن!

hashemi85sep
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:20 عصر
سلام دوست عزیز hamedsabzian (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=51881)
منظورم اینه که وقتی مدیر میخواد برا یه نفر یه یوزر بسازه باید یکی از گزینه های (مدیر ، معلم ، دانش آموز ) رو انتخاب کنه ..
اون موقع چطور باید نقشش نسبت به یکی از سه گزینه بالا تعیین کنیم ؟

hamedsabzian
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:32 عصر
جواب تغییری نمی کنه!
با فرض اینکه از ASPNET استفاده می کنی و قبلا Role هات رو ساختی، کافیه که UserName کاربری رو که ساختی به جای uName و اسم Role (مدیر ، معلم ، دانش آموز)رو به جای rName قراربدی و اون رو توی اون Role خاص عضو کنی.

Peyman.Gh
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 19:47 عصر
Roles.AddUserToRole(string username,string roleName);

battak
سه شنبه 18 خرداد 1389, 11:36 صبح
سلام، با عرض خسته نباشین.

من یه صفحه لاگین دارم و از ابزار های آماده ASPبرای لاگین استفاده کردم ولی چون نمیخوام پایگاه داده خودش رو استفاده کنم، یه DB دیگری ساخته ام و در وب.کانفیگ گذاشته ام، که به این صورت مقداری دهی کردم:

<!--'MY Changes for Login-->
<connectionStrings>
<remove name="LocalSqlServer" />
<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=(Local);Initial Catalog=test;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

<system.web>
<membership>
<providers>
<clear/>
<add name="AspNetSqlMembershipProvider" type="System.Web.Security.SqlMembershipProvider" connectionStringName="LocalSqlServer" enablePasswordRetrieval="false" enablePasswordReset="true" requiresQuestionAndAnswer="false" applicationName="/" requiresUniqueEmail="true" passwordFormat="Hashed" maxInvalidPasswordAttempts="10" minRequiredPasswordLength="5" minRequiredNonalphanumericCharacters="0" passwordAttemptWindow="20" passwordStrengthRegularExpression=""/>
</providers>
</membership>

<roleManager enabled="true"/>
<authentication mode="Forms">
<forms defaultUrl="/default.aspx" loginUrl="/login.aspx" ></forms>
</authentication>
<!--'MY Changes for Login^^-->

دیگه چه تغییراتی باید بدم؟؟
اصلا کد بالایی درست هست یا نه؟

battak
سه شنبه 18 خرداد 1389, 11:40 صبح
فکر میکنم در کد بالایی جایی که باید دیتاسورسم رو مشخص کنم، اشتباه کردم، ولی نمیدونم چی باید به جاش بنویسم!! و اینکه وقتی میخوام از خود asp configuration رُل هامو درست کنم این ارور رو میگیرم!!!

Tool Has Timed Out

As a security measure, the Web Site Administration Tool times out after a period of inactivity. Changes to machine.config or web.config may also result in the tool needing to be restarted. To continue configuring your web site, restart the tool.

به این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=38622&page=1)هم نیگا کردم.

Peyman.Gh
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:02 عصر
WEB.CONFIG را تغییر داده اید ؟

battak
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:04 عصر
تغییر ندادم، همونطور که در صفحه قبل نوشتم، اونم نوشتم.

ممنون که جواب دادین

Peyman.Gh
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:09 عصر
چرا از پایگاه داده خود ASP.NET استفاده نمیکنید ؟

battak
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:18 عصر
من از اون استفاده میکردم و هیچ مشکلی هم نداشتم، ولی ازدوستانی که من رو در این زمینه راهنمایی میکنن، وقتی کد من رو دیدن، فرمودن که این کونه دیتابیس ها در زمان آپلود مشکل پیدا میکنن و نمیتونن بطور صحیح کار کنن. بنابراین مجبور شدم من این روش رو یاد بگیرم که توش موندم. :ناراحت: ولی خب، چیزی که هست باید یاد بگیرم.
ممنون میشم کمکم کنین، توی اون تاپیکی که براتون ارسال کردم، یکی از دوستان گفته بود که میشه خود اون پایگاه داده رو به چیزی که میخواییم تبدیل کنیم!! ولی ننوشته بودن چه جوری، اگه شما میدونین، توضیح بدین.

و مشکل عمده تر من این هست که دیگه نمیتونم از طریق asp configuration تنظیمات رو انجام بدم!!!
کجای دستکاری من در وب کانفیگ باعث بروز این مشکل شده!!!

battak
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 00:30 صبح
مطمئنم از دوستان کسی هست که بدونه چه جوری میشه این صفحه asp رو درست کرد....!