PDA

View Full Version : کلاس برنامه نویسی C/C++‎

Mahmood2010
دوشنبه 03 خرداد 1389, 17:44 عصر
سلام

می خواستم بدونم اینجا کسی هست که کلاس های C و C++‎ رو به صورت پیشرفته و فشرده از مبتدی تا پیشرفته آموزش بده؟!!!

نکته مهم اینه که من وقتم کمه و می خوام این کلاس ها فشرده باشه

با تشکر

saber187518
سه شنبه 04 خرداد 1389, 00:10 صبح
نمیدونم اینجا اجازه چنین مباحثی هست یا نه.
ولی در هر صورت شما باید اولا شهرستان نحل سکونت خودت و فردی که قراره آموزش بده رو در نظر بگیری.
ثانیا منظورت از حرفه ای یعنی چی؟
منظورم اینه که میخوای چکار کنی که بهش میگی حرفه ای.
دلیل این حرفم هم گستردگی بیش از حد کاربرد زبان درخواستی شما هست.
البته اینم سیاه مشق منه که اگه خواستی نگاهی بنداز.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=190615
موفق باشی

Mahmood2010
سه شنبه 04 خرداد 1389, 07:35 صبح
میشه ایمیل یا ایدی از خودتون بدین
من از مبتدی تا پیشرفته می خوام یعنی اصلا این زبان رو کار نکردم
قصدم ساخت برنامه به صورت شی گرا هست
مکانش هم مهم نیست هر جا باشه میام
ولی اگه شیراز باشه عالیه
یعنی دلم می خواد برنامه هایی مثل حسابداری و ... طراحی کنم و بنویسم

ممنون میشم راهنمایی کنید

Saeed.Masoumi
سه شنبه 04 خرداد 1389, 17:27 عصر
یعنی دلم می خواد برنامه هایی مثل حسابداری و ... طراحی کنم و بنویسم

ممنون میشم راهنمایی کنید
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:
مطمئنی منظورت سی پلاس پلاسه؟نمی خوای احتمالا Web app بسازی باهاش؟:قهقهه::قهقهه::قهقهه:
به جای اینا یکم توی اینترنت بچرخ و ببین مردم با سی چی می سازن بعد ببین همونی که می خوای هست یا نه؟؟؟شما هر چقدر هم حرفه ای بشی (ریچی) بازهم فکر نکن بتونی نرم افزار حسابداری بسازی.
یکم را جع به اینا تحقیق کن:
ویژوال - بانک اطلاعاتی - فرم

salehbagheri
سه شنبه 04 خرداد 1389, 23:14 عصر
دوستان! من چندی پیش تو یه مغازه، سی دی های آموزشی حرفه ای برنامه نویسی به زبان ++C رو دیدم و اونها رو با قیمت هنگفتی خریدم ...

از اینکه بعد از مدتها جستجو ویدیوهای آموزشی ++C گیرم اومده بود (اونهم حرفه ای) بسیار خوشحال بودم. اما بعد از مشاهده 5 سی دی واقعاً افسوس خوردم که چرا ... چرا در هنگام ساخت ویدیوهای آموزشی مخاطبان خودمون رو نمیشناسیم!
یادمه کوچیک که بودم میخواستم ++C یاد بگیرم و از یکی کمک خواستم. ایشون با یه جمله کوتاه همه چی رو بهم فهموند : (روی جلد ++C نوشته دور از دسترس اطفال (+18) ) !!!
منظور ایشون این بود که تا حسابی تو بقیه موارد کامپیوتر حرفه ای نشدی نرو طرفش !
حالا ویدیوی زیر رو ببینید: (2 مگابایت)
http://www.4shared.com/file/AKIu4n4z/ProfessionalCPP.html

فرد آموزش دهنده اینقدر برنامه نویس رو دست کم گرفته که یه همچین چیزهایی رو به خوردش بده ... :عصبانی: :عصبانی:

این درسش در واقع بحثهای اواسط کار هست، حالا حساب کنید قبلش چی درس میداده!

امیدوارم دیگه شاهد موارد اینچنینی نباشیم ...

r00tkit
سه شنبه 04 خرداد 1389, 23:40 عصر
C++ Is Not For Children

Mahmood2010
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 08:01 صبح
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:
مطمئنی منظورت سی پلاس پلاسه؟نمی خوای احتمالا Web app بسازی باهاش؟:قهقهه::قهقهه::قهقهه:
به جای اینا یکم توی اینترنت بچرخ و ببین مردم با سی چی می سازن بعد ببین همونی که می خوای هست یا نه؟؟؟شما هر چقدر هم حرفه ای بشی (ریچی) بازهم فکر نکن بتونی نرم افزار حسابداری بسازی.
یکم را جع به اینا تحقیق کن:
ویژوال - بانک اطلاعاتی - فرم

چیز خنده داری گفتم؟
من web app نمی خوام app می خوام !

Saeed.Masoumi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 13:39 عصر
چیز خنده داری گفتم؟

سلام
100%
ناراحت نشو برا همین گفتم یک سرچ بکن - تاحالا IDE سی رو دیدی؟تازه خوبشون Dev C++‎ 0 هست.یکدفعه TC رو باز کن خودت می فهمی کجای حرفت خنده داره.
ببین با سی یک آدم حرفه ای سیستم عامل می نویسه یا با هاش کامپایلر می سازه یا با هاش بازی می سازه یا باهاش اکسپلویت می نویسه واسه هک ولی
هرچقدر هم حرفه ای باشه باهاش WinApp نمیسازه.چون قرن 21 است.
ضرب المثل:
هر زبان را بهر کاری ساختند.

Mehdi Asgari
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 14:02 عصر
نمی خوای احتمالا Web app بسازی باهاش؟مشکلش چیه ؟

تاحالا IDE سی رو دیدی؟
IDE سی نمی دونم چیه ولی محیط Qt Creator رو دیدم. همینطور C++‎‎ Builder رو. جفتشونم اجازه میدن حداقل GUI طراحی کنی (حالا ویژگی های جانبی رو کاری ندارم)
هرچقدر هم حرفه ای باشه باهاش WinApp نمیسازه.چون قرن 21 است.
اتفاقا جایی که حرفه ای باشی و پروژه ات از یه حدی بزرگ تر میشه ، برای پرفورمنس بالاتر یا کنترل بیشتر نیاز خواهی داشت که از شر هر چی فریم ورک و سطوح انتزاعیه خلاص بشی و بری سراغ کد نیتیو.
برای سی پلاس پلاس (در محیط ویندوز) لااقل سه گزینۀ خوب هست:
Qt
VCL (C++‎‎ Builder)
MFC

پ ن: برای یک پروژۀ در سطح ملی برای یکی از ارگان ها (که معذورم از ذکر جزییات) در یکی از بخش ها نیاز به یک GUI برای دسترسی کاربر به سرویس های ارائه شده در سطح کرنل داشتیم. پروژه (با معیار های شخصی من) یک پروژۀ متوسط (از نظر اندازه و ...) بود ؛ اولین UI که ساختیم با دات نت بود که بهتره در موردش اصلا صحبت نکنم. (البته حجم فریم ورک دات نت بماند، پرفورمنسش ادمو شرمنده می کرد). بعد رفتیم سراغ MFC ولی به دلیل نبود نیروی کار فراوان مسلط به MFC ، پس از ایجاد پروتوتایپ ، این گزینه رو هم رها کردیم (و نیز قبول این واقعیت که MFC کمی سخته و در پروژه های بزرگ تر ، هزینۀ استفاده ازش قابل توجیه تره).
در نهایت از Qt استفاده کردیم و الان همه خوشحالن (پرفورمنس خوب، IDE قابل قبول، آپدیت سریع ، کامپوننت و کنترل های خودشم کارمون رو به تنهایی راه انداخت (البته به اندازۀ مثلا دلفی یا دات نت کامپوننت اماده نداره ولی برای شروع کار ما رو راه انداخت و در نهایت فقط یک کنترل چارت سفارشی رو خودمون از صفر نوشتیم))

FastCode
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 14:19 عصر
http://www.4shared.com/file/AKIu4n4z...sionalCPP.html

نمیدونم که باید بخندم یا گریه کنم:عصبانی::عصبانی::عصبانی:: صبانی:

Saeed.Masoumi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:09 عصر
مشکلش چیه ؟

به نظر شما مشکلی نداره؟
استاد عزیز تا اونجا که می دونم C++‎‎‎‎ Builder با سی پلاس پلاس خیلی فرق داره.
بعدش هم به سوالی که ایشون پرسیده یک نگاه بندازید.به نظرتون به جزء موارد خیلی خیلی خیلی نادر آیا نیاز هست با سی سرو کله بزنیم تا یک فرم بسازیم؟چکاریه خوب اگه سرعت دات نت کمه برن با VB بسازن یا با دلفی.اگر هم دیگه خیلی خیلی سرعت لازم داشتند اونوقت برن سی رو تا حد حرفه ای یاد بگیرند.
اما هنوزم هم من متوجه یک بخشی نشدم Web app توی سی
دوست عزیز اگر می خواین پای QT رو وسط بکشین خوب من می گم پایتون ولی اینا سی پلاس پلاس نیستند:لبخند:

Mehdi Asgari
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:22 عصر
اینجا بحث در مورد یادگیری سی پلاس پلاس و استفاده از اون در دنیای واقعی برای نوشتن برنامه های کاربردیه؛ گفتی سی پلاس پلاس IDE درست و حسابی نداره منم یه مورد مثل C++ Builder بهت معرفی کردم که شامل مجموعه ابزاری (کامپایلر ، دیباگر ، ادیتور ، دیزاینر فرم و کنترل ها ...) برای ایجاد برنامه های ویژوالی در ویندوزه.
بله ، جز در موارد محدود و خاصی، کم تر کسی حوصلۀ تحمل دردسر نوشتن یک GUI بدون دیزاینر رو داره؛ ولی در مورد سی پلاس پلاس قضیه فرق می کنه؛ فریم ورک و ابزار بهتری برای ایجاد GUI هست که سه نمونه معرفی کردم.

اما هنوزم هم من متوجه یک بخشی نشدم Web app توی سی
فقط یه نمونه: http://www.webtoolkit.eu/wt

Saeed.Masoumi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:37 عصر
اینجا بحث در مورد یادگیری سی پلاس پلاس و استفاده از اون در دنیای واقعی برای نوشتن برنامه های کاربردیه؛ گفتی سی پلاس پلاس IDE درست و حسابی نداره منم یه مورد مثل C++‎ Builder بهت معرفی کردم که شامل مجموعه ابزاری (کامپایلر ، دیباگر ، ادیتور ، دیزاینر فرم و کنترل ها ...) برای ایجاد برنامه های ویژوالی در ویندوزه.
بله ، جز در موارد محدود و خاصی، کم تر کسی حوصلۀ تحمل دردسر نوشتن یک GUI بدون دیزاینر رو داره؛ ولی در مورد سی پلاس پلاس قضیه فرق می کنه؛ فریم ورک و ابزار بهتری برای ایجاد GUI هست که سه نمونه معرفی کردم.

فقط یه نمونه: http://www.webtoolkit.eu/wt
اولا جالب بود.
ولی من منظورم از این که برو IDE رو ببین منظورم این بود که ببینه داره راجع به چه زبانی صحبت می کنه(چه DEv چه TC ش).C++ builder ویژواله.اونو که ببینه امید وار میشه می خواستم با سی واقعی آشنا بشه.

Saeed.Masoumi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 15:42 عصر
راستی اینهایی که گفتم صد رحمت بهشون باز اقلا IDE دارن.
GCC , GPP , Cygwin رو ببینی چی میگی.

Mehdi Asgari
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 16:07 عصر
راستی اینهایی که گفتم صد رحمت بهشون باز اقلا IDE دارن.
GCC , GPP , Cygwin رو ببینی چی میگی.
بهتره کمی با دنیای اطرافت بیشتر آشنا بشی.
++g و gcc دو کامپایلر هستن. هر کسی می تونه برای اینا ادیتور ایجاد کنه.
Cygwin پورتی از ابزار توسعۀ کامندلاین لینوکس برای ویندوزه که شامل دو کامپایلر فوق نیز هست
اما IDE یه ابزاره که از کامپایلر استفاده می کنه. مثلا Qt Creator می تونه هم از کامپایلر مایکروسافت استفاده کنه هم GCC (پس من می تونم ادعا کنم GCC یه IDE خفن مدرن داره!)
همینطور می تونی از Emacs یا Eclipse یا wxDevcpp (که دیزاینر هم داره) یا ... استفاده کنی

Hossein Bazyan
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 17:42 عصر
دوستان! من چندی پیش تو یه مغازه، سی دی های آموزشی حرفه ای برنامه نویسی به زبان ++C رو دیدم و اونها رو با قیمت هنگفتی خریدم ...

از اینکه بعد از مدتها جستجو ویدیوهای آموزشی ++C گیرم اومده بود (اونهم حرفه ای) بسیار خوشحال بودم. اما بعد از مشاهده 5 سی دی واقعاً افسوس خوردم که چرا ... چرا در هنگام ساخت ویدیوهای آموزشی مخاطبان خودمون رو نمیشناسیم!
یادمه کوچیک که بودم میخواستم ++C یاد بگیرم و از یکی کمک خواستم. ایشون با یه جمله کوتاه همه چی رو بهم فهموند : (روی جلد ++C نوشته دور از دسترس اطفال (+18) ) !!!
منظور ایشون این بود که تا حسابی تو بقیه موارد کامپیوتر حرفه ای نشدی نرو طرفش !
http://www.4shared.com/file/AKIu4n4z/ProfessionalCPP.html

فرد آموزش دهنده اینقدر برنامه نویس رو دست کم گرفته که یه همچین چیزهایی رو به خوردش بده ... :عصبانی: :عصبانی:

این درسش در واقع بحثهای اواسط کار هست، حالا حساب کنید قبلش چی درس میداده!

امیدوارم دیگه شاهد موارد اینچنینی نباشیم ...

سلام
من قبلا یه جایی گفتم که ما ایرانیها هیچی مون سرجاش نیست! دکترای اقتصاد آمئزش کامپیوتر میده و برعکس
حالا نمیخوام وارد بحث های زیاد بشم چون دو خطر تهدید میکنه سایت رو . یکی مدیران و دیگری مدیر ارشد ( منظورم ف ی ل ت ر ) میباشد
اما در مورد این ویدئو ( حال ابنا به گفته دوستمون وسطهاش بوده )
اولا نه تنها در مباحث پیشرفته ( آنهم بحثی مثل ++C ) بلکه در مباحث مقدماتی این درس هم این مطالب جایی نداره . این مطالب در بحث دروس مبانی کامپیوتره آموزش داده میشود و اصلا ربطی به سی نداره.
کسی که میخواد سی رو به شکل پیشرفته یاد بگیره یعنی مقدمات سی رو خوب بلده بلکه کمی هم بیشتر .
اما چی بگم که هیچی مون سر جاش نیست.