PDA

View Full Version : سوال: ذخیره اطلاعات در بانک اطلاعاتی sql

J A V I D
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:00 صبح
سلام

من یه محیط طراحی کردم ( خسته نباشم ) ارتباطشم برقرار کردم با بانک اطلاعاتی SQL دیتا بیس و جداول هم تو بانک اطلاعاتی ساختم یه دو تا دیتا هم از طریق خود SQL وارد جدول کردم و یه Grid (املاش درسته ؟) هم گذاشتم تو برنامه که داده ها رو نشون می ده یعنی ارتباط با SQL کامل برقراره ، یه DBEdit دارم با یه دکمه ذخیره سازی ، (تا همین جاشم با جستجو سرچ اینا تونستم انجام بدم ! ) حالا من می خوام بدونم با استفاده از چه کدی می شه داده وارد DBEdit کرد و چه کدی باید روی دکمه بذاریم تا داده داخل بانکی که برنامه باهاش ارتباط داره ذخیره بشه ؟!؟

کلی هم سرچ کردم ، همه به صورت کلی گفتن که فلان کار رو باید کرد ولی من هر کاری کردم نشد اگه یه نفر لطف کنه به صورت کامل بگه چیکار باید کرد که بشه یه داده رو ذخیره کرد داخل بانک SQL ممنون می شم ... لطفا اگه قبلا به صورت کامل مطرح شده قبل از قفل کردن یا پاک کردن تاپیک لینک مربوطش و بدین چون من خودم جستجو کردم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم ...

Felony
سه شنبه 04 خرداد 1389, 09:25 صبح
نگفتید با چی به بانک وصل شدید ؟
اگر از DBEdit استفاده میکنید کافیه DBEdit رو به DataSource مورد نظر وصل کنید و جدول رو به حالت درج ببرید و دستور درج رو ارسال کنید :

Query1.Insert;
Query1.Post;

J A V I D
سه شنبه 04 خرداد 1389, 11:05 صبح
با تشکر از شما ، با استفاده از datamodule و adoconnection اینا به بانک متصل شدم ... الان این دستوراتی که فرمودید رو باید رو DBEdit وارد کنم یا رو دکمه ذخیره ؟!؟

Felony
سه شنبه 04 خرداد 1389, 11:19 صبح
دکمه ذخیره .

J A V I D
یک شنبه 16 خرداد 1389, 10:44 صبح
ببخشید من دیر اومدم ، دسترسیم به اینترنت خیلی محدود شده ، من این کارایی هم که می گید کردم ولی بازم نتیجه نداد !!! امکان داره یکی از دوستان یا به صورت تصویری مرحله به مرحله نشون بده چجوری می شه اینکارو کرد ؟!؟ یا اگه امکان داره یکی از دوستان یه نمونه برنامه بدون اتصال به بانک بده من فقط کد ها رو ببینم که رو DBEdit و دکمه ذخیره اینا چه کد هایی باید نوشته بشه ؟!؟

الان مثلا من دو تا DBedit داشته باشم وقتی رو دکمه ذخیره اون کدا رو بنویسم برنامه از کجا باید بفهمه که کدوم یکی از dbedit ها مال کدوم فیلد جدوله که بخواد ذخیره کنه ؟!؟

ببخشید سوال ها خیلی آماتورانس

ویرایش : عجب سوتی دادم ، تقریبا فهمیدم چی به چیه حالا اگه باز نشد می آم می گم

حسین شهریاری
یک شنبه 16 خرداد 1389, 12:10 عصر
دوست عزیز هر کنترل Db یه خاصیت datasource و یه خاصیت datafield داره پس DBedit هم از این قائده مجزا نیست.وقتی خواص فوق را برای هر dbedit تنظیم کردین.اون موقه با متد insert یه سطر جدید ایجاد کنین و پس از وارد کردن اطلاعات در dbedit ها با متد post اطلاعات را ذخیره کنین.متد insert میتونه توی یه باتن مثلا تحت عنوان "جدید" و متد post هم میتونه توی باتن دیگه مثلا با عنوان "ذخیره " باشه.
برای سایر متدها هم به همین شکل عمل میشه.

موفق باشید