PDA

View Full Version : آپدیت اطلاعات یه جدول

masoud903
سه شنبه 04 خرداد 1389, 22:48 عصر
با سلام
یه جدول اطلاعاتی دارم که هر ما از شرکت رکوردهای جدید بهش اضافه میشه و من مجبورم جدول جدید رو ایمپورت کنم
اما مشکل من:من توی همین جدول چندتا فیلد جدید ساختم که اطلاعات خودم رو در مورد مثلا رکورد 3 ذخبره میکنه
واضحتر بگم
جدول اصلی شامل: id-name-familبا مثلا 2000 رکورد
من یه فیلد به جدول اضاف کردم و جدول اینجوری میشه id -name-famil-tozihat باهمون 2000 رکورد
ماه بعد همون فرمت جدول اصلی از شرکت فرستاده میشه اینبار با 2500 رکورد یعنی 500 رکورد اضافه شده
اگه بخوام ایمپورت کنم که نمیشه چون فرمت تغییر کرده و ممکنه بعضی رکوردها جابجا شده باشه
روشی که من به کار بردم این بود که:
1-جدول جدید رو ایمپورت میکنم با نام tbl1
2-رکوردهای جدول قدیمی رو با یه کوءری پاک میکنم
3-رکوردهای جدید رو به جدول قدیمی app میکنم

کار انجام میشه اما اطلاعات فیل tozhihat که خودم اضافه کردم نیز پاک میشه و من میخوام لطف کنین روشی یا راه حلی بدین که اطلاعات قبلی بمونه و 500 رکورد به آخر جدولم اضافه شه
با تشکر اگه این نمونه رو اصلاح کنید ممنون میشم (واسم خیلی حیاطیه)

مهدی قربانی
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 00:05 صبح
سلام
شما مطمئن هستید که اطلاعات Tbl1 رو به جدول Sheet1 دارید Append می کنید من در نمونه شما عکس این حالت رو میبینم !!

masoud903
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 01:04 صبح
آقای قربانی ممنون از توجهتون و اینکه سریع بررسی کردید
من نمونمو دوباره چک کردم
با del تموم رکوردهای sheet پاک میشه
و app رکوردهای جدید از tbl به sheet اضافه میشه
اگه لطف کنید نمونمو تصحیح کنید ازتون ممنون میشم واقعا برام مهمه

مهدی قربانی
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 00:56 صبح
سلام
ببینید نیازی به حذف کردن رکوردهای موجود در جدول sheet1 نیست . شما اگر در جدول sheet1 فیلد ردیف پذیرندگی رو کلید قرار بدید در زمان انتقال رکوردها از جدول tbl به جدول sheet رکوردهای تکراری غیر قابل انتقال خواهد بود البته من برای عدم نمایش پیغامهای مربوطه خصوصیت SetWarnings رو False کردم . در مجموع تغییراتی در نمونه شما دادم که بهتره اونها رو بررسی کنید .