PDA

View Full Version : سوال: مشکل با قرار دادن چند web user control در masterpage؟

Modifier
سه شنبه 04 خرداد 1389, 23:52 عصر
سلام

فرض کنید یک کنترل لاگین داریم و همین طور یه wuc برای search و فیلتر اطلاعات...
این دو را در یک MasterPage قرار میدیم..توی ContentPage هم یک فرم ثبت نام هست...

پس تا حالا شد 3 تا فرم جدا ..

و اما مشکلات ...

1 ) هر دفعه که صفحه محتوا (Content Page ) پپست بک میشه فرم های دیگری که در master هست نیز دوباره بروز میشه ... این را براحتی میشه با trace کردن دید...

1-1 ) بدتر اینکه اگر مثلا با یکی از کنترل های در master کار کنم .. دوبار بروز میشه...یکبار بخطر عملیات(طبیعی) و دیگری بخاط بروز شدم صفحه محتوا...

2) مشکل اساسی اینجاست ...

وقتی مثلا میخوای عملیاتی انجام بدم در صفحه محتوا ... دکمه enter رو دو یا سه که فشار بدم یکی از کنترل هایی که در master هست بکار می افتد...یعنی در اصل focus روی صفحه محتوا نبوده و روی چیز دیگریه که اصلا منطقی نیست...
چطور فقط در فرم محتوا کار کنم و کارهایی که میکنم ناخواسته به دیگر کنترل های صفحه نره ...

با تشکر.

یا علی

aminghaderi
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 00:39 صبح
اگر منظور شما اینه که بعد هر پست بک تمام کنترل های صفحه اعم از مستر و کانتنت به روز می شود که این طبیعی هست برای جلوگیری از آن باید بحث همیشگی Ajax رو شروع کنید؟!
آسانترین همان AjaxExtension خوده VS 2008 هست.
اگه اشتباه متوجه شدم توضیح بدید تا پاسخ صحیح داده بشه .
در دات نت مشکل غیر منطقی به وجود نمی آید ؟!

Modifier
چهارشنبه 05 خرداد 1389, 12:24 عصر
اگر منظور شما اینه که بعد هر پست بک تمام کنترل های صفحه اعم از مستر و کانتنت به روز می شود که این طبیعی هست برای جلوگیری از آن باید بحث همیشگی Ajax رو شروع کنید؟!
آسانترین همان AjaxExtension خوده VS 2008 هست.
اگه اشتباه متوجه شدم توضیح بدید تا پاسخ صحیح داده بشه .
در دات نت مشکل غیر منطقی به وجود نمی آید ؟!

مشکل اساسی من دومیه... اولی رو بعد هم میشه حلش کرد....

با تشکر

aminghaderi
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 23:24 عصر
چطور فقط در فرم محتوا کار کنم و کارهایی که میکنم ناخواسته به دیگر کنترل های صفحه نره ...
ببینید فکر کنم شما مفهوم مستر پج رو مشکل دارید؟!
مستر پیج جدا از صفحه نیست؟!
فقط صفحات رو می تونه داخل خودش الحاق کنه!!
صفحه ای که شما به مستر نسبت می دید در سرور به یه کد سمت کلاینت تبدیل می شه و بر می گرده!!
پس یه صفحه هست و طبیعی هست المنت های کانتنت رو جزء اصلی خودش بدونه وشما فکوسی که داری روی کل پیج هست یعنی اصل مستر پیج که کانتنت هم شاملش می شه.
اگه اشتباه توضیح دادم ، اساتید اصلاح کنند.
موفق باشد.

Modifier
شنبه 08 خرداد 1389, 08:15 صبح
ببینید فکر کنم شما مفهوم مستر پج رو مشکل دارید؟!
مستر پیج جدا از صفحه نیست؟!
فقط صفحات رو می تونه داخل خودش الحاق کنه!!
صفحه ای که شما به مستر نسبت می دید در سرور به یه کد سمت کلاینت تبدیل می شه و بر می گرده!!
پس یه صفحه هست و طبیعی هست المنت های کانتنت رو جزء اصلی خودش بدونه وشما فکوسی که داری روی کل پیج هست یعنی اصل مستر پیج که کانتنت هم شاملش می شه.
اگه اشتباه توضیح دادم ، اساتید اصلاح کنند.
موفق باشد.

بله ، این رو متوجه شدم...
ولی Focus توی صفحه ی وب خیلی هم مثل ویندوز نیست که بشه راحت مدیریتش کرد...

مشکل من با مدیریت اونه...

ببینید مثلا وقتی صفحه لود میشه روی هیچ کنترلی فکوس نداره ..با موس که روی قسمتی از صفحه کلیک میکنم فکوس میاد روی صفحه ...ولی کدوم کنترل معلوم نیست...وقتی چند بار enter میزنم یکی از btn های داخل صفحه اجرا میشه...

مشکلم با مدیرتشه...