PDA

View Full Version : سوال: اتصال پايگاه sqlبه فرم VB

zzzmmm
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 01:47 صبح
سلام دوستان
دارم برنامه اي با vb مي نويسم چه كدي در لود فرمم بنويسم كه روي هر سيستم ديگه اي نصبش كردم بطور خودكار ديتابيسم رو پيدا كنه؟
ديتابيسم Sql Server 2008 است:عصبانی++:

AminSobati
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 18:56 عصر
سلام دوست عزیزم،
شما در Connection String باید نام دیتابیس رو مشخص کرده باشین. منظورتون از "پیدا کردن بصورت خودکار" دقیقا چیه؟!

zzzmmm
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 17:28 عصر
آقاب ثباتي با تشكر
اول بايد نام سرور يا همون نام كامپيوترم رو انتخاب كنم تا بتونم نام دیتابیسم رو مشخص کنم.
ميخوام بدونم روي سيستمهاي ديگه كه نام سرورشون فرق ميكنه چطوري نام سرور رو تشخيص بده اگه ممكنه يه كانكشن استرينگ براي استفاده تو ويژوال بيسيك تو سايت بذارين همه پروژه م گير همينه
ممنون ميشم

faraco
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 05:34 صبح
سلام خدمت دوستان گرامی
منم مشکل مشابه ای رو دارم من قبل از این از بانک اطلاعاتی اکسس در برنامه هام استفاده می کردم و برای نصب روی کامپیوترهای دیگه هم مشکلی نداشتم ولی حالا می خوام از اس کیو ال 2005 استفاده کنم ولی باید برای مشتری ها ابتدا اس کیو ال رو به طور کامل نصب کنم بعد نام سرور جدید رو بگیرم و در کانکشن استرینگ برنامه وارد کنم و سپس دوباره برنامه رو کامپایل کنم آیا راه حلی برای این مشکل هست مخصوصا نصب کامل اس کیو ال در سیستم مشتری
با تشکر :اشتباه:

zzzmmm
شنبه 29 خرداد 1389, 15:47 عصر
آقاب ثباتي كجايي عزيز! بابا كارم گيره :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:

pezhvakco
شنبه 29 خرداد 1389, 17:28 عصر
درود :

اول بايد نام سرور يا همون نام كامپيوترم رو انتخاب كنم تا بتونم نام دیتابیسم رو مشخص کنم.
از نقطه (.) به جای نام سرور استاده کنی به بین کار می کنه .

بقیه مراحل هم که هیچ فرقی نمی کنه .

فکر خوش .

zzzmmm
پنج شنبه 10 تیر 1389, 02:43 صبح
اين كارم كردم فايده نداشت

maysam7026
پنج شنبه 10 تیر 1389, 12:10 عصر
با سلام
برای این کار کافته تو کانکشن استرینگت قسمت server رو برابر (local) قرار بدی امتحان کن ببین جواب میده

maysam7026
پنج شنبه 10 تیر 1389, 12:16 عصر
فکر نکنم راهی برای نصب نکردن sql وجود داشته باشه اما شما می تونین از sql express که خیلی کم حجم تره استفاده کنید :چشمک:

AminSobati
پنج شنبه 10 تیر 1389, 20:19 عصر
درود :

از نقطه (.) به جای نام سرور استاده کنی به بین کار می کنه .

بقیه مراحل هم که هیچ فرقی نمی کنه .

فکر خوش .

سلام دوست عزیز،
شما برای هر کامپیوتر بصورت مجزا SQL Server نصب میکنید یا قرار بصورت مرکزی، یک سرور وجود داشته باشه و همه کامپیوترها به اون وصل بشن؟