PDA

View Full Version : سوال: چند اشکال در اجرای سورس جدید

battak
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 08:50 صبح
سلام، من یک پروژه دارم که دارم از سورس اون استفاده میکنم و ازش یاد میگیرم، ولی در ابتدای کار با چندین مشکل برخورد کردم:

1) طبق فایل ضمیمه1 نمیتونم پایگاه داده رو اتچ کنم.

2)وقتی صفحه مورد نظرم رو باز میکنم، بالای صفحه یک سری نوشته ها میاد که احتمال میدم بخاطر ارور یک باشه، ولی باز نمیدونم چه جوری میشه حذفش کرد. ضمیمه دوم هم مال این قسمت هست.

لطفا به اینا جواب بدین تا من اونارو حل کنم و مطمئنا سوالات بعدی هم در پیش خواهد بود!!
ممنون

z_bluestar
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 09:06 صبح
مشکل مربوط به DataBase هست و برای حل مشکل attach کردن Database اون رو باید توی تالار مربوطه مطرح کنید

battak
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 09:21 صبح
خودم میدونم از پایگاه داده است!!
و اینکه چون مابقی سوالاتم در رابطه با خود برنامه نویسی هست اینجا گذاشتم...
من سرچ کلی کردم و از تالار SQL نتونستم چیزی پیدا کنم ، بخاطر همین دوباره مطرح کردم. در ضمن اکثر دوستا از طریق دستی و با کد اتچ میکنن، راهی نیست که بشه بصورت خودکار و از طریق خود ویژوال استودیو این کار رو کرد؟
اگه این روش رو میدونین لطفا بگین.

battak
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 14:04 عصر
متاسفانه اكثر كاربران هنر خوب سوال پرسيدن رو ندارند . بايد چندين پست بي مورد رد و بدل بشه تا مشكل دقيقا شناسايي بشه .

ببخشین، من فکر کردم عکسی که انداختم گویای این باشه که مشکلم چی هست!!

پایگاه داده این سورس SQL هست، ولی تنها چیز به غیر خود برنامه و وابسته هاش، در یک پوشه تنها فایلی است که عکس این فرمت رو براتون میذارم، گویا یک کوئری هست که من سر در نمیارم!!! دیگه هیچی نیست.

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:20 عصر
خب، اشکال بالایی مو رفع کردم، اشکال از SQL 2000 بود که روی سیستم من اجرا نمیشد، با هزار مکافات دوباره ارش انداختم.

حالا یه مشکل دیگه دارم!!! :لبخند:

من الان هر صفحه ای رو ران میکنم این ارور رو میگیرم!! ولی دیگه واقعا از این سر در نمیارم!!

shirin_sh1024
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:50 عصر
IIS رو سیستمت نصب کردی؟

z_bluestar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:29 عصر
فایل web config سایت رو چک کن ببین authentication mode چی هست
<authentication mode="Windows" />

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:39 عصر
نمیدونم، میشه بیشتر توضیح بدین؟؟

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:44 عصر
فایل web config سایت رو چک کن ببین authentication mode چی هست

اینیکه شما میگین، در وب کانفیگ من اصلا بصورت کامنت هست و انگاری فعال نشده، در حالیکه من رُل هامو هم تعیین کردم!! و الان کلا سبز رنگ هست...

z_bluestar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:45 عصر
هر سایت یک فایل web.config تو root داره این فایل رو باز کنید و دنبال تگ <authentication بگردید ببینید چه مقداری داره

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:50 عصر
میدونم خانومی، ببین من اینو دارم اونجا::

<!--
The <authentication> section enables configuration
of the security authentication mode used by
ASP.NET to identify an incoming user.
-->

z_bluestar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 14:55 عصر
این تگ رو بجای این توضیحات قرار بدین , ببینید مشکل حل میشه ؟؟

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 15:35 عصر
نه، اصلا درست نشد، باز همونه.
دیگه اصلا هیچی نمایش داده نمیشه!!!:گریه:

اومدم دوباره با asp.net Configuration از سر یوزر ها و رُل ها رو تعیین کردم و برنامه رو رفرش نمودم، حالا این ارور رو دارم، برای تمامی صفحات حاضر...

battak
یک شنبه 09 خرداد 1389, 16:01 عصر
یه سوال!!!
من آمدم صفحه لاگینی در پوشه اصلیم درست کردم و مشکلم حل شد!!!! در حالیکه من هیچ رفرنسی به این صفحه نداشتم!! و این ارور رو میگرفتم. چرا؟؟ در ران تمام صفحاتم یه ارور مشترک بود، که اینم این جوری حل شد!!
ولی نفهمیدم از کجا بود!

z_bluestar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 17:15 عصر
کدتون رو بذارید تا بگم مشکل از کجـا بوده و چرا حل شد :)

h.alizadeh
یک شنبه 09 خرداد 1389, 19:07 عصر
یه سوال!!!
من آمدم صفحه لاگینی در پوشه اصلیم درست کردم و مشکلم حل شد!!!! در حالیکه من هیچ رفرنسی به این صفحه نداشتم!! و این ارور رو میگرفتم. چرا؟؟ در ران تمام صفحاتم یه ارور مشترک بود، که اینم این جوری حل شد!!
ولی نفهمیدم از کجا بود!
فکر میکنم چون شما صفحه ی لاگین نداشتید و در صفحه ایی که مورددرخواست شما بوده باید حتما لاگین می کردید لذا چون از authenticationخودasp.netاستفاده کردید خود asp.netشما را به صفحه لاگین رهنمود می کندکه این صفحه را شما قبلا ایجاد نکردید پس اررور404 داده که این صفحه وجود نداره...
و با ساخت صفحه لاگین مشکل شما حل شد...

h.alizadeh
یک شنبه 09 خرداد 1389, 19:09 عصر
error404 یعنی صفحه ایی فرخوانی شده که در ادرس فراخوانی شده وجود ندارد...

battak
دوشنبه 10 خرداد 1389, 08:46 صبح
فکر میکنم چون شما صفحه ی لاگین نداشتید و در صفحه ایی که مورددرخواست شما بوده باید حتما لاگین می کردید لذا چون از authenticationخودASP.NETاستفاده کردید خود ASP.NETشما را به صفحه لاگین رهنمود می کند

درسته، بخاطر پیکره بندی خودش بود، دیگه کلا حذفش کردم خودم دستی دسترسی دادم چون من به لاگین خارج رووت نیاز داشتم نه داخل روت. و نباید به خارجی ها محدودیت میداد!

ممنون

battak
دوشنبه 10 خرداد 1389, 08:46 صبح
فکر میکنم چون شما صفحه ی لاگین نداشتید و در صفحه ایی که مورددرخواست شما بوده باید حتما لاگین می کردید لذا چون از authenticationخودASP.NETاستفاده کردید خود ASP.NETشما را به صفحه لاگین رهنمود می کند

درسته، بخاطر پیکره بندی خودش بود، دیگه کلا حذفش کردم خودم دستی دسترسی دادم چون من به لاگین خارج رووت نیاز داشتم نه داخل روت. و نباید به خارجی ها محدودیت میداد!

ممنون

h.alizadeh
دوشنبه 10 خرداد 1389, 14:39 عصر

من منظور شما روخوب از این پستتون متوجه نشدم!
ولی توضیحی میدم فکر میکنم ممکنه مفید باشه:

کل پروژه ما در روت قرار داره به خارج از روت کاری نداریم...! سطوح رو از داخل روت شروع می کنیم
مثلا پوشه image،css،app_dataو... همه در روت قرار دارند یا مثلا فایلایی که میخوایم سطح دسترسی خاص مدیر باشه باز در یه پوشه قرار میدیم و در داخل این پوشه یه فایل وب کانفیگ ایجاد می کنیم و سطح دسترسی رو درش تعیین میکنیم مثالی از این فایل وب کانفیگ:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<configuration>
<system.web>
<authorization>
<deny users="?" />
<deny roles="customer" />
</authorization>
</system.web>
</configuration>

و در ریشه روت هم یه فایل وب کانفیگ قرار میدیم که مثلا تگ authenticationآنرا برابر form قرار میدیم...

<authentication mode="Forms"/>

فکر میکنم بهتر ِِ یه سرچ در سایت بکنید، اموزش authentication asp.netدر سایت هست. :)

موفق باشی.

battak
دوشنبه 10 خرداد 1389, 17:38 عصر
خیلی ممنون. منم همین کارو کردم.
منظورم از خرج از روت بودن کلا برعکس بود ببخشین، من بد گفتم.
منظورم پوشه هایی بود که خودمون توی روت ایجاد میکنیم و یک سری صفحات خاص رو میذاریم اونجا. و بهشون دسترسی هایی میدیم.
از توجه تون خیلی ممنونم.

باز یک سری اشکال دارم که حتما تا فردا اگه خودم نتونستم حلشون کنم باز ازتون کمک میگیرم.
پیروز باشین...

z_bluestar
سه شنبه 11 خرداد 1389, 09:24 صبح
و در ریشه روت هم یه فایل وب کانفیگ قرار میدیم که مثلا تگ authenticationآنرا برابر form قرار میدیم...

<authenticationmode="Forms"/>
فکر میکنم بهتره یه سرچ در سایت بکنید، اموزش authentication ASP.NETدر سایت هست. :)

در ریشه Authentication رو باید تنظیم کرد
<authentication mode="forms"/>
جواب نمیده

همون طور که دستون گفتند در این مورد بارها بحث شده
این هم چند تا لینک که در مورد این موضوع مفصلا در اونجا بحث شده

عضویت و مدیریت نقش ها (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218943)
اجازه ندادن به باز شدن صفحه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=184445&page=4)