PDA

View Full Version : جمع چند جستجو در یک دیتا گرید ویو

sa_2008
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 20:45 عصر
برنامه من با یک sp جستجو انجام میده .میخوام با استفاده از دیتا ویو حاصل چندین جستجوی متوالی رو در یک دیتا گرید ویو نشون بدم .

s.khoshfekran
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 20:49 عصر
میتونی از table valued parameters در SP استفاده کنی!!

s.khoshfekran
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 21:02 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb675163.aspx

sa_2008
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 21:29 عصر
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb675163.aspx
دوست عزیز من با اس کیو ال 2000 کار میکنم . چیزی رو که گفتید نداره

sa_2008
جمعه 07 خرداد 1389, 23:48 عصر
کسی تا حالا اینکارو نکرده. استور پروسیجر جستجو رو میشه تو برنامه چند بار صدا زد ولی نمیدونم چطوری توی دیتا گرید ی که بایند نشده نتایج حاصل از این جستجو ها روبریزم داخلش

sky_in_iran
شنبه 08 خرداد 1389, 10:12 صبح
سلام دوست عزيز
چندتا جستجويي كه انجام ميدي روي يك جدول است ؟
خروجيهاش (منظورم فيلدايي كه نمايش ميدي) درتمام جستجو ها يكيه ؟
اگر جواب سوالاي بالا اين باشه كه جدولت يكيه و فيلداتم يكيه خوب دليل اينكه پشت سرهم ميخواي جستجو كني چيه ؟
لطفا شما كاري كه ميخواي انجام بدي توضيح بده تا بتونيم بهتر كمكت كنيم ؟ صورت مسئله چيه كه اين راه و انتخاب كردي ؟
موفق باشي

sa_2008
شنبه 08 خرداد 1389, 11:12 صبح
سلام دوست عزيز
چندتا جستجويي كه انجام ميدي روي يك جدول است ؟
خروجيهاش (منظورم فيلدايي كه نمايش ميدي) درتمام جستجو ها يكيه ؟
اگر جواب سوالاي بالا اين باشه كه جدولت يكيه و فيلداتم يكيه خوب دليل اينكه پشت سرهم ميخواي جستجو كني چيه ؟
لطفا شما كاري كه ميخواي انجام بدي توضيح بده تا بتونيم بهتر كمكت كنيم ؟ صورت مسئله چيه كه اين راه و انتخاب كردي ؟
موفق باشي
ببینید در یک قسمت برنامه ای که دارم یک کمبو باکس هست که آیتم هاش 10 تا پارامتر از یکی از فیلدهای جدول است (10 تا آیتم : نام خانوادگی 1 ، نام خانوادگی 2 و.....) و یک تکست باکس که مقدار این پارامترها رو در اون باید اپراتور وارد کنه و دکمه ای وجود داره که این آیتمها و مقادیر هریک رو در یک گرید اضافه می کنه . حالا می خوام وقتی دکمه جستجو رو اپراتور میزنه ، بسته به اینکه مثلاً هر دفعه اپراتور چند تا از این آیتمهای کمبو باکس رو با مقدارشون وارد کرده، حاصل جستجوی این چند آیتم در یک گرید دوم نشون داده بشه . ضمناً من جستجوم رو با یه استور پروسیجر ساده نوشتم که یک پارامتر داره (همون نام خانوادگی) و با سلکتی که انجام میده و شرطش نتیجه جستجو رو بر اساس پارامترم بر میگردونه . حالا با 10 بار صدا زدن این پروسیجر برای هرکدوم از آیتمهای کمبو باکس و مقدارش ، می خوام نتایج این جستجوها در گرید دوم پشت سر هم بیاد. یا راه دیگری غیر از این وجود داره که در استور پروسیجر اینکارو کرد نمیدونم

sky_in_iran
شنبه 08 خرداد 1389, 14:14 عصر
دوست عزيز ببين شما اگه منظورت اين باشه كه داده هارو وارد كردي و حالا مي خواهي بر اساس تعدادي فيلد جستجو انجام بدي خوب تو selected چندتا فيلد و چك كن و بينشون and بزار يا or يا توجه به اينكه بايد همه يكي باشه يا اينكه يكي از شروط باشه .
اما اگه منظورت اينه كه شما مثلا 4 جستجو متفاوت ميخواي بكني و همرو داخل يك گريد نمايش بدي به نظر من كار منطقي نيست !!!! چه منطقي پشت اين كارت داري ؟ (البته بازم ميگم به نظر من)

موفق باشي

sa_2008
شنبه 08 خرداد 1389, 16:41 عصر
دوست عزيز ببين شما اگه منظورت اين باشه كه داده هارو وارد كردي و حالا مي خواهي بر اساس تعدادي فيلد جستجو انجام بدي خوب تو selected چندتا فيلد و چك كن و بينشون and بزار يا or يا توجه به اينكه بايد همه يكي باشه يا اينكه يكي از شروط باشه .
اما اگه منظورت اينه كه شما مثلا 4 جستجو متفاوت ميخواي بكني و همرو داخل يك گريد نمايش بدي به نظر من كار منطقي نيست !!!! چه منطقي پشت اين كارت داري ؟ (البته بازم ميگم به نظر من)

موفق باشي
بله . جستجو ها متفاوته ولی بر اساس یک فیلد (نام خانوادگی) .یعنی چند پارامتر که همه از فیلد نام خانوادگی هستن و اپراتور می خواد نتایج این جستوجوها رو تو یک گرید ببینه تا یکجا پرینت بگیره . البته همونطور که قبلاً گفتم استور پرو سیجری که نوشتم یک پارامتر داره .

sky_in_iran
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:04 صبح
دوست عزيز اگر درست فهميده باشم شما بر اساس نام خانوادگي ميخواهي روي چندتا جدول جستجو كني كه فيلد نام خانوادگي بين همشون مشترك و خروجي و داخل يك گريد ميخواي نمايش بدي درسته ؟ اگر منظورت اين باشه خوب از inner join استفاده كن تو دستور selected كه چندتا جدول به هم متصل ميكنه البته بايد اشتراكي بين جداولت باشه ها

sa_2008
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:08 صبح
دوستان تا حالا کسی اینکارو نکرده . ببینید خلاصه کنم : 1- جستجو از یک جدول انجام میشه.2- بر اساس یک فیلد انجام میشه 3- 10 تا پارامتر ورودی همه از جنس یک فیلد ولی مقادیر مختلف داره 4- حاصل جستجوی این چند پارامتر که مثلاً 10 تا رکورد مختلفه در یک گرید نمایش داده بشه.

sky_in_iran
دوشنبه 10 خرداد 1389, 11:11 صبح
دوست عزيز 10 داده رو ارسال كن به sp بعد داخل sp بنويس

select * from tablename where lastname=data1 or lastname=data2 or ...

خروجي اينم يكيه كه ميتوني تو يك گريد نمايش بدي اگر بازم مشكلي داشتي بگو و حتما برنامه و بانكت و بزار
موفق باشي