PDA

View Full Version : در يك دفتر كار ميخوام سيستم تلفني داشته باشم

csharpprogramer88
پنج شنبه 06 خرداد 1389, 21:44 عصر
من يك كم جستجو كردم به اين نتيجه رسيدم كه اگر بخواهيم در يك دفتر كاري كه مثلا 4 خط تلفن داريم و در كارت ويزيت خودمون شماره تلفن 1 را داديم اگر مشتري هاي اون دفتر كار بخوان از بيرون زنگ بزنن شماره تلفن 1 را ميگرن بعد سيستم تشخيص ميده كدوم يك از اون 4 خط آزاد هستن به اون خط وصل ميشه و كارمند صحبت ميكنه
يا نه وقتي كسي به شماره 1 زنگ ميزنه يك فايل صوتي پخش ميشه كه ميگه جهت ارتباط با واحد فروش عدد1 ،مديريت عدد 2 و ... .
دوستان اگر بخواهم يك چنين كاري را براي يك دفتر كار انجام بدم سوال هاي زير را دارم لطفا جواب بديد :
1- براي 4 يا 5 خط ، چقدر هزينه در بر دارد (البته منظورم قيمت خود خط تلفن نيست راه اندازي با مشخصات بالاست ).
2)در جستجوها بعضي از دوستان از شماره هاي داخلي صحبت ميكردند شماره داخلي يعني چه .
3) آيا حتما بايد اين 4 خط را از مخابرات بخريم يا نه با شماره داخلي كه داريم يك خط كفايت ميكند .
4) اگر بخواهيم چنين سيستمي پياده كنيم حتما بايد 4 خط را در اول خريداري كنيم يا نه . يا ميشه براي شروع كار روشي باشه كه تعداد خطوط را نخريم و با يك خط كار را راه بندازيم .
5) براي كامپوننت هاي kdtelو غيره تاپيك هاي سي شارپ كم هستند اگر كسي آدرس داره بده
6) تجهيزات سخت افزاري كه بايد بخرم با هزينه اون چقدره .
6) سيستمي با امكانات گفته شده ، حتما بايد به كامپيوتر وصل بشه واز طريق كامپيوتر اين كارها را انجام بده ا نه سخت افزاري هم وجود داره كه از اون طريق بخواهيم كارخودمون را انجام بديم .

در پايان عزيزان ، جستجو كردم ولي همه يه چيزهاي پراكنده گفتند خواهشا يكي بگه از كجا بايد شروع كنم

mohammad_2039
شنبه 08 خرداد 1389, 07:18 صبح
سلام دوست من
من فکر میکنم بهتر بری سراغ لینوکس و از سیستم آماده الاستیکس استفاده کنی. یه سری به سایت voip-iran.ir بزن. موفق باشی

razavi_university
شنبه 08 خرداد 1389, 08:50 صبح
در یک محیط کوچک اداری پیاده سازی IP Phone و الاستیکس مقرون به صرفه نیست (مگر اینکه فقط ارتباط داخلی باشد و از soft phone استفاده کنید)، این روش مزایای زیادی دارد و برای محیط بزرگ به خصوص اگر شعبه ها از هم دور باشند و ارتباط شبکه بین آنها باشد هزینه را بسیار کاهش میدهد
ولی برای محیط کوچک یه سیستم تلفن سانترال پاناسونیک بخرید تمام کارهایی هم که میخواهید رو انجام میده فکر کنم حدود 400 باشه

mohammad_2039
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:02 عصر
البته فرمایش آقای موسوی متینه اما اگه از الاستیکس و softPhone استفاده کنید در یک محیط کوچک هم مقرون به صرفه است در ضمن توجه کنید که در این روش شما میتوانید از یک مدیریت تلفن بسیار قوی، ضبط مکالمات و فکس سرور بسیار قدرتمند، IVR ، داخلی نامحدود و... که قطعا با یک سانترال 400 تومانی به دست نیمیاد.

csharpprogramer88
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 22:26 عصر
البته فرمایش آقای موسوی متینه اما اگه از الاستیکس و softPhone استفاده کنید در یک محیط کوچک هم مقرون به صرفه است در ضمن توجه کنید که در این روش شما میتوانید از یک مدیریت تلفن بسیار قوی، ضبط مکالمات و فکس سرور بسیار قدرتمند، IVR ، داخلی نامحدود و... که قطعا با یک سانترال 400 تومانی به دست نیمیاد.

ايني كه گفتيد چقدر قيمت داره پيش نيازهاي يادگيري اون چيه