PDA

View Full Version : تنظیم نمودن IIS برای ASP.NET 3.5

majid_darab
جمعه 07 خرداد 1389, 12:48 عصر
در نام تاپیک منظورم دات نت 3.5 بود (اشتباه لپی)

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی برنامه نویسان محترم:
پس از سوار نمودن وب سایت در سرور مربوطه به ارور زیر در Web.Config بر خوردیم....

Server Error in '/' Application.

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: Unrecognized attribute 'type'.

Source Error:

Line 8: --><configuration>
Line 9: <configSections>
Line 10: <sectionGroup name="system.web.extensions" type="System.Web.Configuration.SystemWebExtensionsSectio nGroup, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
Line 11: <sectionGroup name="scripting" type="System.Web.Configuration.ScriptingSectionGroup, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35">
Line 12: <section name="scriptResourceHandler" type="System.Web.Configuration.ScriptingScriptResourceHa ndlerSection, System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35" requirePermission="false" allowDefinition="MachineToApplication"/>
Source File: h:\inetpub\wwwroot\web.config Line: 10

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:1.1.4322.2379; ASP.NET Version:1.1.4322.2379 آیا این ارور مربوط به تنظیمات IIS می باشد و یا تنظیم دیگری باید برای حل آن اعمال گردد ؟

لازم به ذکر است که پروژه ی مربوطه با ASP.NET 3.5 و C#‎‎‎ نوشته شده است ....
در ضمن اجازه ی دسترسی Remote به سرور وجود دارد و وِیندوز سرور 2003 و ورژن iis شش می باشد.

با تشکر
مجید

Mostafa_Dindar
جمعه 07 خرداد 1389, 13:48 عصر
سلام ،

به نظر ميرسه سرور شما دات نت 3.5 رو Support نميكنه ! آيا منظور شما از Server همان Host هست يا Local Server خودتون .

در صورتي كه جواب گزينه دوم است ، لازمه كه دات نت فريم ورك 3.5 رو هم نصب كنيد ( چند مگابايت )

سربلند باشيد

majid_darab
جمعه 07 خرداد 1389, 17:07 عصر
با سلام و درود ...
جواب گزینه ی دوم است.
سوال اینجاست که من آیا باید فقط دات نت فریم ورک 3.5 رو نصب کنم و با انجام این کار IIS خود به خود DLL دات نت 3.5 را در اندرون خودش قرار می ده و یا اینکه پس از نصب باید فایلی را به آن معرفی نمایم.
نصب دات نت 4.0 در این باره موثر نیافتاد (فقط محض تست انجام شد)و پس از آن یک فایل DLL که در ظاهر در ارتباط با .NET 3.5 بود را از داخل پوشه های ویندوز به IIS خوراندیم .
اما باز هم تاثیری نداشت.
اگر در این باره راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم.
با تشکر
مجید داراب

Alireza_Salehi
جمعه 07 خرداد 1389, 17:11 عصر
بعد از نصب باید رجیستر کنید

ار فولدری که نسخه مورد نظر دات نت نصب شده است aspnet_regiis را با سوئیچ -i اجرا کنید

aspnet_regiis -i

موارد مشخص شده در عکس زیر را هم پس از رجیستر کردن رعایت کنید

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=49881&stc=1&d=1275052543

majid_darab
جمعه 07 خرداد 1389, 17:31 عصر
دستتان درد نکنه ...
تست می کنم و خبر می دم ...

سپاس سرداران

فقط یه موضوعی و آن اینکه در نام این تاپیک اشتباهی تایپ کردم 3.4 ....
اگر مقدور بود بی زحمت درستش کنید.

majid_darab
دوشنبه 10 خرداد 1389, 06:51 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید :
پس از سر و کله زدن های فراوان هنوز موفق به بالاآوردن وب سایت خود بر روی سرور نشدم.
1-یک وب سایت با vs 2008 - ASP.NET web app -- .net FarmeWork3.5 ساختم با عنوان Test و متن Hello World را در اون قرار دادم.
2-Publish ش کردم و فایل های تولیدی رو در مسیر H:\Inetpub\wwwroot در سرور کپی کردم.
3-پس پروژه از نظر ساختار بدون مشکل است.
4- .net FrameWork 3.5 و 4.0 رو که قبلاً نصب کرده بودم پاک و دوباره نصب کردم.
5- هر چی aspnet_regiis ی رو که از مسیر H:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework گیر آوردم با سوییچ -i رجیستر کردم.
6- iis من دقیقاً مشابه عکس بالا شد.
7-Allow های موجود در iis رو دقیقاً مشابه عکس بالا تنظیم کردم.
8-وقتی در سرور تایپ می کنم :
http://localhost/
با ارور زیر روبرو می شوم :

http://pic0.picsorlinks.com/ph_or_20887_c5a88a7.gif (http://picsorlinks.com/)

وقتی ALLOW مربوط به ASP.NET 4 رو در iis به Prohibit تغییر می دهم ارور به صورت زیر می شود :

http://pic0.picsorlinks.com/ph_or_20886_47fe157.gif (http://picsorlinks.com/)

من واقعاً موندم که چرا در حالتی که ASP.NET 4 رو از کار انداختم اروری که نشون بده .net3.5 با پروژه درگیر است رو دریافت نکردم و یا لا اقل در این حالت وب سایت می بایست کار می کرد (من در پوشه ی 3.5 فایلی با عنوان aspnet_regiis پیدا نکردم که دلیل آن این است که ASP.NET 3.5 همان ورژن 2 اما ارتقا یافته است...)

سوالی که در اینجا غیر از راه حل مشکلات بوجود آمده دارم این است که آیا روی ویندوز سرور 2003 می توانستم net FramWork 3.5 و 4.0 را ساید بای ساید بریزم؟
و آیا پروژه ای که با .net FramWork 3.5 تولید شده می تواند با .net FrameWork 4.0 نصب شده بر روی iis کار کند؟

با تشکر
مجید داراب

Alireza_Salehi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 08:36 صبح
نصب دات نت فریمورک
رجیستر کردن آن
مجوز دادن به آن

تنها جهت راه اندازی سرور است.
پس از ایجاد وب سایت در IIS بایستی بر روی وب سایت مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه Properies را انتخاب نمائید، سپس از پنجره ای که باز میشود در برگه ASP.NET ورژن ASP.NET را متناسب با وب سایتی که نوشته اید انتخاب کنبد.
برای ASP.NET 3.5 ,2 ورژن 2
و برای ASP.NET 4 نسخه 4
را انتخاب کنید.

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=50061&stc=1&d=1275280552

هر وب سایتی فقط با همان ورژنی که ساخته شده کار می کند.
ولی در IIS می توانند وب سایتهایی با ورژن های مختلف در کنار هم فعالیت داشته باشند.

majid_darab
دوشنبه 10 خرداد 1389, 20:18 عصر
با سلام و عرض تشکر از زحمتی که بابت Upload کردن عکس ها کشیدید...
راهنمایی که فرمودید بسیار کارآمد بود و هم اکنون وب سایت در آسمان است.
=================================================
فقط مورد کوچکی مانده که فقط از روی کنجکاوی دنبال آن هستم والا هم اکنون در مشاهده و بروز کردن وب سایت مشکلی وجود ندارد ...
(در ضمن شاید این سوال مربوط به شما دوست عزیز Devepoler نباشد و رسیدگی به آن باید توسط ادمین شبکه صورت بگیرد - اما با توجه به اینکه ادمین مزبور هم اکنون در دسترس نیست در اینجا پست می زنم)

و اما مورد مربوطه :
سرور به گونه ای تنظیم شده که دسترسی ریموت به آن فراهم است ...(برای دو ادمین)
وقتی ادمین شماره یک پروزه را پابلیش می کنه و می زاره بالا همه چی Ok است ، وقتی ادمین شماره 2 پروژه را پابلیش می کنه می فرسته بالا به به ارور زیر بر می خوریم و این در حالی است که قایدتاً می بایست جنس پروژه ها در ردوبدل کردن بین برنامه نویسان یکسان باشد...
واما ارور :
http://pic0.picsorlinks.com/ph_or_20887_c5a88a7.gif

جفت ادمین ها دارن از vs 2008 و asp.net 3.5 استفاده می کنند و با یک یوزر نیم و پسورد کانکت میشن...
اما نکته ای در اینجا حایز اهمیت است ...
ادمین شماره یک نزدیک سرور زندگی می کنه و ادمین شماره 2 در شهر دیگری است...

به هر تقدیر مشکل اصلی حل گردیده است ...
با تشکر
مجید داراب

Alireza_Salehi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 22:04 عصر
سطح دسترسی کاربری به نام Network Service را در مورد پوشه یا فایل مربوطه چک کنید.

majid_darab
سه شنبه 11 خرداد 1389, 04:38 صبح
عجب موجودیت جالبی بود ...
یه مدّت سر کارمون گذاشته بود ...
باگ ادمین در این مقطع برطرف گردید...
با تشکر
مجید داراب

morycom
شنبه 13 شهریور 1389, 09:51 صبح
سلام آقای صالحی
منم یه مشکل با سایتی که درست کردم دارم و اون اینه که وقتی از microsoft word 11.0 object library استفاده می کنم و سایت رو publish می کنم به خطای زیر برمی خورم لطفا کمکم کنید

Server Error in '/' Application.
--------------------------------------------------------------------------------

Retrieving the COM class factory for component with CLSID {000209FF-0000-0000-C000-000000000046} failed due to the following error: 80070005.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.UnauthorizedAccessException: Retrieving the COM class factory for component with CLSID {000209FF-0000-0000-C000-000000000046} failed due to the following error: 80070005.

ASP.NET is not authorized to access the requested resource. Consider granting access rights to the resource to the ASP.NET request identity. ASP.NET has a base process identity (typically {MACHINE}\ASPNET on IIS 5 or Network Service on IIS 6) that is used if the application is not impersonating. If the application is impersonating via <identity impersonate="true"/>, the identity will be the anonymous user (typically IUSR_MACHINENAME) or the authenticated request user.

To grant ASP.NET access to a file, right-click the file in Explorer, choose "Properties" and select the Security tab. Click "Add" to add the appropriate user or group. Highlight the ASP.NET account, and check the boxes for the desired access.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[UnauthorizedAccessException: Retrieving the COM class factory for component with CLSID {000209FF-0000-0000-C000-000000000046} failed due to the following error: 80070005.]
sadere_pishnevic.darje_emza() +42
sadere_pishnevic.btn_sabt_emza_Click(Object sender, EventArgs e) +819
System.Web.UI.WebControls.Button.OnClick(EventArgs e) +105
System.Web.UI.WebControls.Button.RaisePostBackEven t(String eventArgument) +107
System.Web.UI.WebControls.Button.System.Web.UI.IPo stBackEventHandler.RaisePostBackEvent(String eventArgument) +7
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(IPostBackEve ntHandler sourceControl, String eventArgument) +11
System.Web.UI.Page.RaisePostBackEvent(NameValueCol lection postData) +33
System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +1746

--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.1433; ASP.NET Version:2.0.50727.1433

m_abolghasemi110
شنبه 13 شهریور 1389, 12:00 عصر
به نام خدا با سلام و احترام
بنده وب رو كه در ويژوال استوديو 2008 اجرا مي كنم خطاي local host not found رو ميده در حاليكه و نمي تونم برنامه هامو در وب سايت اجرا كنم چه كنم ممنون ميشم راهنماييم كنيد.