PDA

View Full Version : چه طوري يه ديكشنري انلاين بسازم.

zahra6377
جمعه 07 خرداد 1389, 19:03 عصر
سلام
من مي خوام يه ديكشنري انلاين بسازم.فعلا ميخوام ترجمه انگليسي به فارسي و برعكس اونو انجام بده.مي خوام در كنار اون يه كم مهارت برنامه نويسيمو بالا ببرم.اول مي خوام بدونم ميشه اونو با C#.NET و ASP.NET بنويسم.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.چون نمي دونم بايد از كجا شروع كنم.

Peyman.Gh
جمعه 07 خرداد 1389, 19:06 عصر
نوشتن یک واژه نامه نیازمند یک پایگاه داده کامل میباشد.
بطور مثال شما در پایگاه داده 2 فیلد یکی برای لغت انگلیسی و دیگری برای معنای فارسی ایجاد میکنید .
و با استفاده از جستجو نتیجه را نمایش میدهید.

zahra6377
جمعه 07 خرداد 1389, 19:13 عصر
نوشتن یک واژه نامه نیازمند یک پایگاه داده کامل میباشد.
بطور مثال شما در پایگاه داده 2 فیلد یکی برای لغت انگلیسی و دیگری برای معنای فارسی ایجاد میکنید .
و با استفاده از جستجو نتیجه را نمایش میدهید.

من ميخوام از پايگاه داده SQL SERVER استفاده كنم.يعني بايد تك تك لغات رو توي ديتا بيس دستي وارد كنم؟
يه سوال ديگه اين كه ASP اين وسط چيكارس.يعني من بايد مثلا يه تكست باك توش بذارم و بعد كاربر كه لغت رو وارد كرد بايد بره تو ديتا بيس بگرده و معني اون رو با يه ليبل نمايش بده؟
سوال بعدي اينكه ظاهر اون رو بايد با HTML و CSS درست كنم؟

salehbagheri
جمعه 07 خرداد 1389, 19:19 عصر
من ميخوام از پايگاه داده SQL SERVER استفاده كنم.يعني بايد تك تك لغات رو توي ديتا بيس دستي وارد كنم؟
يه سوال ديگه اين كه ASP اين وسط چيكارس.يعني من بايد مثلا يه تكست باك توش بذارم و بعد كاربر كه لغت رو وارد كرد بايد بره تو ديتا بيس بگرده و معني اون رو با يه ليبل نمايش بده؟
سوال بعدي اينكه ظاهر اون رو بايد با HTML و CSS درست كنم؟

پس از كسب اطلاعات لازم در مورد كامپيوتر، برنامه نويسي و WebApp و ...، مبادرت به ساخت ديكشنري آنلاين كنيد.

در ضمن با وجود ديكشنري آنلاين گوگل، ساخت ديكشنري آنلاين ديگه توصيه نميشه !!

با تشكر