PDA

View Full Version : سوال: Maximize Form

dadsara
شنبه 08 خرداد 1389, 14:10 عصر
سلام
من در یک برنامه فرم Start را Maximize می کنم فقط در یکی از فرمها نیاز دارم که فرم در حالت Maximize باز نشود
لطفا درصورت امکان کد مورد نظر را بفرمائید

alirezabahrami
شنبه 08 خرداد 1389, 15:37 عصر
سلام
من در یک برنامه فرم Start را Maximize می کنم فقط در یکی از فرمها نیاز دارم که فرم در حالت Maximize باز نشود
لطفا درصورت امکان کد مورد نظر را بفرمائید
دادسراجان سلام!
اگر ممكن است قدري بيشتر توضيح بدهيد؛ مگر وقتي فرم Start را Maximize می کنيد بقيه فرم ها هم بطور اتوماتيك Maximize ميشوند؟
موفق باشيد

dadsara
شنبه 08 خرداد 1389, 15:57 عصر
سلام
دوست عزیز ، تصور کنید روی فرمی هستید که این فرم در حالت Maximize است روی این کلیدی طراحی شده است که بدون اینکه این فرم بسته شود فرم دیگری باز می شود .
باتوجه به اینکه فرم قبلی در حالت Maximize بود فرم دوم نیز Maximize باز می شود

kamkam1
شنبه 08 خرداد 1389, 17:02 عصر
سلام

اگر سوال را درست متوجه شده باشم فکر نمی کنم نیاز به کدخاصی باشد اگر گزینه Pop up فرم اول و دوم شما yes باشد فرم اول بصورت Maximize و فرم دوم بصورت معمول باز می شود . از Restore هم می شود جهت فرم دوم استفاده کرد بدون اینکه حالت Maximize فرم اول تغییرکند .

alirezabahrami
شنبه 08 خرداد 1389, 20:09 عصر
سلام
دوست عزیز ، تصور کنید روی فرمی هستید که این فرم در حالت Maximize است روی این کلیدی طراحی شده است که بدون اینکه این فرم بسته شود فرم دیگری باز می شود .
باتوجه به اینکه فرم قبلی در حالت Maximize بود فرم دوم نیز Maximize باز می شود
سلام
ببین نمونه ضمیمه بدردت میخوره!
موفق باشید

dadsara
دوشنبه 10 خرداد 1389, 18:53 عصر
سلام
ببین نمونه ضمیمه بدردت میخوره!
موفق باشید
سلام
دوست عزیز نمونه خودتان را ملاحظه کنید فرم استارت در حالت Maximize باز نمی شود

alirezabahrami
سه شنبه 11 خرداد 1389, 08:56 صبح
سلام
دوست عزیز نمونه خودتان را ملاحظه کنید فرم استارت در حالت Maximize باز نمی شود
سلام
آيا ميخواهيدخصوصيت pop up هر دو فرم ( فرم اوليه و فرمي كه بايد بصورت معمولي اجرا شود ) در حالت no باشد؟

dadsara
سه شنبه 11 خرداد 1389, 09:38 صبح
سلام
اصراری بر نحوه آن ندارم بلکه هدف رسیدن به راه حل می باشد

alirezabahrami
سه شنبه 11 خرداد 1389, 10:18 صبح
سلام
اصراری بر نحوه آن ندارم بلکه هدف رسیدن به راه حل می باشد
سلام
در اينصورت مشكلي وجود ندارد . شما اگر دستور DoCmd.Maximize
را در رويداد Form_Load فرم اوليه بكار ببريد و خصوصيت pop up هردو فرم يا فرمي كه ميخواهيد بصورت ماكسيمايز باز نشود را برابر yes قرار بدهيد خواسته شما برآورده ميشود .
موفق باشيد

dadsara
سه شنبه 11 خرداد 1389, 11:07 صبح
سلام
دوست عزیز اما شما می دانید مشکلی که پیش می آید این است که اگر برنامه منو داشته باشد آن زیر فرم قرار می گیرد و کاربر قادر نیست آنرا مشاهده کند

alirezabahrami
سه شنبه 11 خرداد 1389, 11:23 صبح
سلام
دوست عزیز اما شما می دانید مشکلی که پیش می آید این است که اگر برنامه منو داشته باشد آن زیر فرم قرار می گیرد و کاربر قادر نیست آنرا مشاهده کند
دادسراجان ! مطابق توضيحات پست قبلي لطفاً نمونه ضميمه را هم ببين.