PDA

View Full Version : شما با SQL Server چقدر سر و کار دارید؟

vadood
دوشنبه 24 شهریور 1382, 11:06 صبح
در بخش SQL Server فعالیت چندانی دیده نمی شه. نمی دونم چی باعث میشه که این بخش همین طور بی رونق بمونه. شاید یه دلیل کم بودن تعداد افرادی باشه که باهاش کار می کنند. یا ممکنه هر دلیل دیگه ای داشته باشه.

تصمیم گرفتم یه آماری از تعداد افرادی که با SQL Server مایکروسافت کار می کنند و نوع فعالیت اشون داشته باشم.

از همه کاربرهای سایت خواهش میشه در نظر خواهی شرکت کنند.

vadood
سه شنبه 25 شهریور 1382, 20:38 عصر
یعنی بر و بچ یا حرفه ای هستند یا بلد نیستند اصلا؟

Hidarneh
شنبه 29 شهریور 1382, 10:44 صبح
والا من یه سری باهاش به یه مشگل برخوردم که کسی جواب نداد . من هم تقریبا گذاشتمش کنار . چون واسه یه post معمولی برنامه ام 3 دقیقه وقت تلف می کرد !!!

(امید)
شنبه 29 شهریور 1382, 11:52 صبح
با سلام

احتمال زیاد مشکل از ارتباط برنامه با SQLServer یا نحوه post کردن بوده

کم حوصله
پنج شنبه 03 مهر 1382, 11:09 صبح
سلام
راستش اینجا هیچ کس حال نمی ده و آدم اگر یک مشکل پیدا کنه و بگذارد اینجا باید اینقدر صبر کند تا زیر پاش علف سبز شه در اون صورت اگر کمی شانس بیاره و اقبالش بلند باشه یکی بیاد بگه : :shock:
والا من دقیق نمی دونم ولی شاید بشه

:cry: :cry:
در بهترین حالت :wink:

vadood
پنج شنبه 03 مهر 1382, 20:37 عصر
اگر یک مشکل پیدا کنه و بگذارد اینجا باید اینقدر صبر کند تا زیر پاش علف سبز شه

داستان دندان اسب پیشکشی را شنیدی؟ :wink:

SReza1
جمعه 09 آبان 1382, 05:07 صبح
من بیشتر برای ایجاد بانک و برنامه نویسی ازش استفاده میکنم ولی یه کمی هم کارهای admin رو هم انجام میدم

h_rezaei
جمعه 09 آبان 1382, 14:25 عصر
اگر یک مشکل پیدا کنه و بگذارد اینجا باید اینقدر صبر کند تا زیر پاش علف سبز شه

داستان دندان اسب پیشکشی را شنیدی؟ :wink:
نشد بالاخره اگه کم رونق بودن اینجا، مساله است پس دیگه اینو نمی شه گفت چون قسمت های دیگه هم اسب پیشکشند.

vorojakt
شنبه 10 آبان 1382, 09:48 صبح
سلام
من به تازگی مجبورم با هاش کار کنم ولی چیزی ازش نمی دونم
اصلا نمی دونم چطور بایستی نصب بشه
و نحوه ارتباط دادن با asp , asp.net

taghavi
شنبه 17 آبان 1382, 08:44 صبح
من هم SQL و SQL_Server بلد هستم . چند تا ÷روپه هم انجام دادم . امیدوارم بتونم تو سایت شما فعالیت خوبی داشته باشم.

vadood
شنبه 17 آبان 1382, 10:42 صبح
به سایت و بخش SQL خوش اومدین. من هم امیدوارم بتونیم از هم چیزی یاد بگیریم.

الهام تفریشی
شنبه 17 آبان 1382, 11:37 صبح
منم هی یه چیزایی بلدم
ولی با وجود استاد وددود دیگه ما نمیتونیم یعنی به خودمون اجازه نمیدیم ابراز وجودیت کنیم

vadood
شنبه 17 آبان 1382, 15:09 عصر
ما همیشه در محضر همه شاگردیت می کنیم.

کم حوصله
یک شنبه 18 آبان 1382, 00:04 صبح
:shock: :shock:

امان از این تعارفات :mrgreen:

راست می گین عمل کنید :x ( شوخی کردم مخلص آقا ودود :evil2: )

soheyl_f
چهارشنبه 28 آبان 1382, 18:43 عصر

سلام...
من تازه میخوام sql server یاد بگیرم...آیا میتونم از طریق خوندن help sql server این کارروبکنم؟
ممنون :oops:

soheyl_f
چهارشنبه 28 آبان 1382, 18:46 عصر

سلام...
من تازه میخوام sql server یاد بگیرم...آیا میتونم از طریق خوندن help sql server این کارروبکنم؟
ممنون :oops:

vadood
شنبه 01 آذر 1382, 12:07 عصر
آیا میتونم از طریق خوندن help sql server این کارروبکنم؟
بهترین راه یاد گرفتنش همین هست.

نغمه
دوشنبه 10 آذر 1382, 16:33 عصر
برای sql-serverقبلش باید sql را بلد بود؟؟؟؟؟

vadood
دوشنبه 10 آذر 1382, 17:22 عصر
بهتره با هم یاد بگیرید. این جوری راحت تره. البته اگخ از قبل بلدید که چه بهتر ...

baabi
پنج شنبه 20 آذر 1382, 17:53 عصر
من اصلا نمیدونم چیه و نمی دونم سخته یا راحت و با sql فعلی چقد ارتباط داره؟
اما میدونم که باید یاد بگیرم ( مجبور میشم )

vadood
سه شنبه 25 آذر 1382, 14:21 عصر
sql فعلی

فعلی؟ کدوم؟

sql_qassem
سه شنبه 25 آذر 1382, 18:12 عصر
بنده 5 سال دارم با sql server کار می کنم و از ایجاد یک پایگاه و بانک و ویو و استور پروسیجر گرفته تا اتصال به اون و در backup گیری و restorکردن و انتقال اون رو بلدم و اگر کسی از بنده کمکی بخواد دریغ نمی کنم
البته این هیچ ربطی به ID من یعنی SQL_QASSEM ندارد چون SQL در شناسه بندی یعنی سید قاسم لاجوردی نیا Sayyed Qassem Lajevardi
و هر کسی که با SQL server آشنایی داشته و این مطلب را شنیده خنده اش گرفته
:wink:

baabi
سه شنبه 25 آذر 1382, 19:17 عصر
منظورم همین TQuery.SQL هست.
من نمیدونم برای انتقال یک پروژه از معمولی (TQuery.SQL ) به SQL Server باید چیکار کرد .
اصلا سوالام مفهومی داره یا نه؟

vadood
چهارشنبه 26 آذر 1382, 12:24 عصر
اصلا سوالام مفهومی داره یا نه؟
برای من نه. TQuery.SQL چیه؟ :?:

baabi
چهارشنبه 26 آذر 1382, 15:56 عصر
هیچی بابا. اصلا من هیچ سوالی ندارم. بچه دلش شیکست! :oops:

saeed_d
شنبه 18 بهمن 1382, 12:15 عصر
من هم در حد استفاده بعنوان بانک اطلاعاتی برای برنامه نویسی با دلفی از آن استفاده کرده ام

vadood
سه شنبه 25 فروردین 1383, 22:37 عصر
دوستان جدیدی که به جمع ما اضافه میشن لطفا یادشون نره توی این نظرخواهی شرکت کنند

rezaTavak
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 22:11 عصر
سلام

به نظر من این بخش به این دلیل فعال نیست که SQL واقعا زبان برنامه نویسی نیست و یک نرم افزار است. خیلیها راحت طلبند. یعنی اینکه دوست دارند یه چیز راحت داشته باشند. من الان چند وقته دنبال ارتباط بین فاکس و SQL هستم و خوب هم نتیجه گرفته ام. دوست دارم از قدرت SQL استفاده کنم. راستش من برنامه نویس کشوری هستم میزان اطلاعاتی که به من ارسال میشه از حد فاکس پرو خارجه و SQL می تونه این کار را بکنه. برای همینه که از این نرم افزار استفاده میکنم. سوالاتی هم در این بخش کرده ام اما شاید این بخش زیاد منطقی جواب نمیدهند. مثلا مقایسه می کنند و یه چیز غیر علمی می گویند. من برای فعال کردن این بخش پیشنهاد میکنم یه کمی با ادب تر جواب دهند.

vadood
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 23:48 عصر
:oops: چشم

rezaTavak
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 15:02 عصر
سلام

آقای Vadood چشمتان بی بلا.

ببخشید من که به عبارتی گوشم از همه حرفها پره اما ممکنه کسی بدش بیاد. منظورم اینه که ممکنه کسی از جواب بی ارتباط سرخورده بشه. از بذل توجه شما ممنونم.
من به شخصه در جهت فعال کردن این بخش هر کاری بتونم میکنم. راستش دارم SQLServer را یاد میگیرم.

vadood
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 15:13 عصر
موفق باشید. حتما با کمک شما بخش فعال تری خواهیم داشت

mohammadgij
چهارشنبه 31 تیر 1383, 13:29 عصر
سلام.
من از Sql استفاده می کنم اما نه از تمام خوصیاتش. از استورد پروسیجر ها و تریگرها و جداولش و فانکشن هاش استفاده می کنم اما همه اینا مربوط به یه برنامه هست که از طریق یه پروژه با اکسس با این پایگاه داده ارتباط برقرار می کنیم.اما از خیلی از اصطلاحات و کارایی های Sql بی خبرم چون فقط تا جایی که نیاز داشتم ازش یاد گرفتم و در ضمن رشته ام هم کامپیوتر نیست
ممنون میشم اگه چیزی به من هم یاد بدید
بعدش هم کجا باید رفت و نظر داد؟ :?: :?: :?: :?:

نیلوفر وفایی
شنبه 21 شهریور 1383, 14:06 عصر
من با query analyzer کار کردم.

TEIMOOR
پنج شنبه 26 شهریور 1383, 02:35 صبح
سلام
می خواهم از طریق داس وارد اس کیو ال شوم OSQL
با وارد کردن بسوورد و یوسیر نیم باز هم نمی توانم چرا و کار من از کجا می لنگد
INCORECT PASSWORD
AND USERNAME

TEIMOOR_GHENAAT@HOTMAIL.COM
با تشکر از همه شما

hoom
پنج شنبه 26 شهریور 1383, 16:39 عصر
سلام

من MCDBA دارم و ادمین یه سایت خیلی بزرگ با 4 گیگا حجم فایلهای دیتابیس اون هستم. هرجایی کمکی از دستم بربیاد در خدمتم.

ارادتمند

TEIMOOR
جمعه 27 شهریور 1383, 02:01 صبح
سلام

من MCDBA دارم و ادمین یه سایت خیلی بزرگ با 4 گیگا حجم فایلهای دیتابیس اون هستم. هرجایی کمکی از دستم بربیاد در خدمتم.

ارادتمند
سلام میشه بیشتر توضیح بدی یا یه ایمایل بدی
متشکرم

hoom
جمعه 27 شهریور 1383, 12:20 عصر
سلام

ارادتمند
سلام میشه بیشتر توضیح بدی یا یه ایمایل بدی
متشکرم

سلام

برای MCDBA توضیح بدم؟ خب مخففه Microsoft Certified Database Administrator هستش. یعنی تمام دوره های مایکروسافت رو در مورد SQL Server گذروندم و امتحان دادم و مدرک‌ رسمی SQL Server از مایکروسافت دارم. ببخشید ولی حمل بر خودستایی نشه. فقط توی نامه قبلی میخواستم بگم که من اینقدر با SQL Server کار کرده‌ام و اگر کمکی از دستم بربیاد درخدمتم. شرمنده.

ارادتمند

sharpboy
شنبه 28 شهریور 1383, 01:50 صبح
سلام
من با sql server خیلی دوستم تقریبا هر امکانی که خواستم بهم داده
تو این سایت هم جدیدا عضو شدم
خیلی خوشحالم که اساتید هم اینجا عضو هستند
امیدوارم که از تجربیات اساتید استفاده کنم و تجربیات من برای دوستان مفید باشه

abnoos
پنج شنبه 02 مهر 1383, 13:01 عصر
من هم جدیدا یک برنامه با #c برای یک شر کت می نویسم که پایگاه داده آن sql است . تا حالا که ازش خیلی راضیم . همچنین خیلی خوشحالم که عضو این انجمن هستم .

SeyyedMasihEmami
شنبه 25 مهر 1383, 10:39 صبح
من برای نوشتن یک بانک اطلاعاتی نسبتا حجیم در دلفی از آن بهره می برم. البته بنابر توصیه اهل فن! :)

reham
دوشنبه 11 آبان 1383, 18:35 عصر
سلام منم در حد ارتباط با برنامه هام تو زبانهای vb.net,vb6.0 .
یعنی به عنوان بانک برای برنامه هام.
ولی پدرمو در اورده.
میخوام دیتابیسمو رو سرور قرار بدم ولی نمیتونم بهش کانکت شم .وقتی هم کانکت میشم فقط میتونم select رو انجام بدم.

M.GhanaatPisheh
سه شنبه 19 آبان 1383, 05:59 صبح
raham,
Permission ها رو باید set کنی

والا منم با SQL Server2000 کار میکنم
:D

MiRHaDi
سه شنبه 19 آبان 1383, 19:07 عصر
سلام
آقا این تاپیت دقیقا هدفش چیه ؟
بای

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 20 آبان 1383, 01:39 صبح
شما با SQL Server چقدر سر و کار دارید؟

mona_b
سه شنبه 03 آذر 1383, 23:04 عصر
من sql server رو تا حد خوبی میشناسم.با این سایت هم تازه آشنا شدم.ولی در همین ابتدا از مطالب بخش Sql server و Vb خیلی استفاده کردم. مخصوصا بخشsql server که جواب خیلی از سوالهامو اونجا گرفتم.

ghazal20
سه شنبه 15 دی 1383, 01:54 صبح
دستوراتشو میدونم و برای ایجاد بانک اطلاعاتی ازش استفاده می کنم و از دلفی برای اینترفیس استفاده میکنم

سنبله کار
سه شنبه 06 بهمن 1383, 14:57 عصر
من نزدیک به 5 سال است که شبکه ای را در یک نهاد راه اندازی کرده ام و در حال حاضر نزدیک به 20 دیتابیس نسبتا سنگین در زمینه های مالی و تدارکاتی طراحی کرده و روی آن قرار داده ام که Admin آنها نیز هستم .
جالب اینکه کاربرها از access project که آنرا را نیز خودم ساختم به صورت runtime استفاده میکنند و رضایت نسبی از آن دارم .

به نظر من این سایت چیز جالبی است و فکر میکنم بتوانم ازخوب از آن استفاده کنم و هم اگه چیزی بلد بودم برای بقیه بگم . :)

محمد حسین صمدیان
جمعه 23 بهمن 1383, 00:08 صبح
اتفاقا به نظر من بهترین محصول مایکروسافته!!!!؟؟؟؟؟؟
چون کمتر از بقیه محصولاتش باگ داره؟؟؟!!
همه محصولات مایکروسافت مخصوصا اون VB پر باگه.
من همه بانک هام یا SQL Server یا MYSQL و بیشتر از MS SQL استفاده میکنم. هم Admini و هم کار برنامه نویسی.

vjp
جمعه 23 بهمن 1383, 15:02 عصر
سلام
به نظر من یکی از دلایلی که هنوز این نرم افزار ناشناخته مانده اینه که برایش حرف درآورده اند که مایکروسافت از لحاظ امنیتی مشکل داره خوب این از بحث های نسبتاٌ قدیمی دنیای نرم افزاره ولی میتونه در این مورد تاثیر گذاشته باشه ولی نباید فراموش کنیم که SQL Server کم قدرتی نیست :oops:

Morteza Manafpour
سه شنبه 27 بهمن 1383, 04:10 صبح
من هم همه بانکهای اطلاعاتیمو با sql طراحی می‌کنم و با vb برنامشو می‌نویسم
و هر کمکی که از دستم بربیاد دریغ نمی‌کنم :sunglass:

سه شنبه 11 اسفند 1383, 12:45 عصر
من هم در برنامه هام اونم در برنامه های فقط تحت شبکه ازش استفاده میکنم . و فقط در همون حد که کارم رو راه بندازه یکمی بیشتر کار کردم . ولی دوست دارم و اگه فرصت کنم حتما میرم دنبالش تا در حد Admin کار کردن باهاشو یاد بگیرم .

:)