PDA

View Full Version : مبتدی - اسفتاده از SQL در برنامه

Delphi_Developer
یک شنبه 15 خرداد 1384, 02:37 صبح
سلام

من سالهاست که Programming کار میکنم اما همیشه از Databse حالم به هم میخورده اما حالا یه مشکل برام پیش اومده که باید از Database استفاده کنم :

من میخوا یه برنامه بنویسم که شبیه به دفترچه تلفنه - و لیست تمام اسمها و شماره تلفنا رو میخوام توی یه Databse قرار بدم بعد تمام نام ها و شماره ها جلوی هم باز بشن - یعنی شماره ها توی یه ستون قرار داره و نام ها هم توی یه ستون - و توی برنامه بتونم Search کنم = مثلا نام رو بدم شماره رو بهم بده - یا شماره رو بدم نام رو بهم بده - و ...

لطفا اگه توضیح میدید یا همراه با Sample باشه یا واضح توضیح بدید .

xmazdak
یک شنبه 15 خرداد 1384, 08:57 صبح
::نوشتن::

xmazdak
یک شنبه 15 خرداد 1384, 09:03 صبح
سلام دوست عزیز .
این کار رو من با ado ها انجام می دم . بعد از انتخاب شی adoconnection از زبانه ی ado و ساختن ارتباط با توجه به نوع database engine مثلا jet 4 برای access شما باید از یک شی adoquery استفاده کنید . خصوصیت connection آنرا adoconnection تعریف شده در برنامه گذاشته و از کد های sql برای کواری این طور استفاده کنید :

adoquery.sql.clear;l
adoquery.sql.add('');l

در قسمت خالی کد های sql مناسب را قرار دهید .

اگه مشکل داشتی برای xmazdak (خودم) پیغام و شماره تماس بگذار .

Mahdi_S_T
یک شنبه 15 خرداد 1384, 09:25 صبح
البته چون برای شروع است از BDE استفاده کنه راحت تر و قابل فهم تر است . نمونه مثال هم داره

Touska
یک شنبه 15 خرداد 1384, 10:53 صبح
می توانید از EasyTable نیز استفاده نمایید.

موفق باشید :flower:

Tarrah
دوشنبه 16 خرداد 1384, 10:53 صبح
سلام. اگه بخوای از BDE استفاده کنی بگو تا کامل کامل برات توضیح بدم که باید چی کار کنی .

mahdi939
دوشنبه 16 خرداد 1384, 13:18 عصر
با سلام
اگر میخواهید از بانک اطلاعاتی تحت شبکه استفاده کنید مانند sql server می توانید از تب ado استفاده نماپید و اگر میخواهید برنامه شما در یک کامپیوتر اجرا شود از پاراداکس و BDE ها استفاده نماپید . طراحی و مدیر یت این جداول در نرم افزار database desktoop در منوی tools موجود میباشد موفق باشید .